A 3L°24 Woensdag 23 Maart. 1859 WOENSDAG (I ZATURDAG. ARNIEN-CQNCERT. F,Ml UI A Jj. «IMSTBATIFil AANBESTEDING. NIEUWSTIJDINGEN IMIKZEJMEMMNT ABONNEMENT S-P B IJ S. Per ilrie maanden 2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. VE II S C fl IIN T -. P li IJ S I) E li A D V E li T E N TIEN. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doödberig ten van 1—G regels a t behalve hel Zegelregt. i5'Vs i30 3'4 O '9% B 'i b 8,f,0 10,»1» 9,8» 0,0» 8,80 0,00 119,00 16,00 12,00 I end. van arï na l van oorend 4 1. nen rdaai voel. iclds ZE E. h^are. h,4 t' der liddel- Irij den n Rot- e heen lengte shaven haven rijdt liaven. Vos. Hel concert, dal op aanstaanden donderdag den 24 Maart, ten voordeelc der armen, zal gegeven worden belooft veel genoegen. Im mers aan eerie talrijke opkomst van het publiek, alware het alleen omdat het voor den armen is, valt niet letwijfelen en wie het programma gele zen heeft, (hetwerd reeds inons vorig no. bekend gemaakt) zal ontwaren dat eenc aangename verscheidenheid daarin heerscht. De aandach tige lezer van het programma zal er iets vreemds en iets nieuws op ontdekt hebben ik bedoel no. 1 1 i.ebenslust (|uintet voor een sopraan en 4 mannenstemmen zonder begeleidingvan Ferdinand Hi lier en ook no 9, Introduction en Polonaise, concertant voor Saxhorn en Tenor- liorn cene compositie van den heer Eisner. Wij weten bovendien dat do te geven obligaten aan terdienstelijke dilettanten zijn toever trouwd en wij houden ons bij voorraad over tuigd, dat het kunstlievend publick na den afloop lau het concert zal verklaren in lange niet zulk een voortreffelijk concert met zooveel aangename afwisseling te hebben bijgewoond. Wij zien dit concert daarom met verlangen te gemoet, en hel strekke der kunst tot eer, den armen tot voordeel en allen, die bet bijwonen lot waar genoegen. Openbare Raadsvergadering- gebonden te Zierikzee den 19 Haart 1859. Voorzitter Mr.C.J. Fokker, Secretaris Mr. C'. de Jonge. Afwezig de hecren Mr. Cau wegens huisse- lijke omstandigheden, J. H. Ochtman, Johz. wegens ziekte Landsknegt en Houwer. De notulen van de vorige zitting worden ge lezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat uitvoering is gegeven aan de besluiten der vorige vergadering. Wordt medegedeeld de magtiging van Gede puteerde Stalen tot regeling van het beurtveer met Amsterdam en Haarlem. Hiervan is aan Amsterdam kennisgegeven, waaropde voor stellen dier gemeente worden ingewacht. Idem dat de verhooging van 800 ellen van den Ooslbavendijk op 12 dezer is aanbesteed en de beer J. van der Linden minste inschrijver is geweest bedragende de aanneemsom 3699. Bij de begrooting voor 1859 slechts geraamd zijnde ƒ2800, geeft de Voorzitter de redenen op, die lol dit verschil geleid hebben als min der gunstigen toestand van het terrein groote transportkosten van circa 80,000 slraatkeijen die uit bet gedeelte moeten genomen worden en zeer groote prijsverbooging der Walcherscbe slaken, sedert 1858, toen de begrooling is opgemaakt waarna nadat eenige inlichtingen door Mr. van Dongen en de Clercq waren ge vraagd en aan ben gegeven op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten lot de gunning met af- en overschrijving van den begrootingsposl en tot den publiekeu verkoop der keijendie niet bruikbaar zijn voor de gemeente. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld een kolder aan de iNoordhavenpoorl onderdo hand te verhuren aan den heer II. A. van Usselsteijn voor I jaar er-'i' jaar op zigt ad 41 ,G0 in bat jaar onder goedkeuringvan Gede puteerde Staten. Nadat Mr. de Crane hiertegen bedenking had ingebragt en daaruit discussion onls'aan waren tusschen de heeren Mr de Crane, den voorzitter, en van der Grijp stelt mr. de Clercq voor en wordt besloten den kelder onder dc hand te verburen voor een jaar tegen 80 cents per week en drie maanden te voren opzegging, immers wanneer de heer van IJsselsleijn genegen zal zijn voor 1 jaar te huren. Worden verleend de gewone jaariijksche gra tificatiën van ƒ50 aan de beeren Loewer en lietbe, de lslc voor het verkiezingswerken de 2de voor liet inschrijven der raadsnotulen zullende voor de 1ste ƒ1,72 op den begrootingsposl be- hooren te worden af-en overgeschreven, waar toe mede is besloten. Wordt gelezen eene missive der plaatselijke schoolcommissie geleidende het verslag van hel lager onderwijs over 1858, hetwelk ter visie van dc leden wordt gelegd. Komt ter tafel een boekgeschenk zijnde de zamenstelling en inrigting der gemeentebestu ren doorjhr. mr. C. de Jonge hetwelk in de boekerij is geplaatst onder dankbetuiging aan den schrijver aan wie extract uit de notulen zal worden gezonden. Hij monde van den heer J. van der Vliet wordt rapport uitgebragt namens de commissie ad boe op de rekening der tusschenschool, lende- rende lot goedkeuring in uitgaaf op ƒ1121,58, in ontvang op ƒ934,81 .kwaad slot ƒ186,77. Conform het rapport besloten. Het kwaad slot zal gevonden worden uit den begrootingsposl der gemeente, waarop 107,26 zal worden over geschreven. Wordt bij monde van dr. Goemans namens de commissie ad hoe gerapporteerd op de reke ning van bel burgerlijk armbestuur, strekkende tot goedkeuring in ontvang ad 422,98'/, uilgaaf ƒ328,91'/, goed slot ƒ94,07, waarop de rekening wordt goedgekeurd. Idem op de begrooling van het Burger Wees huisvoor 1859 in ontvang op ƒ6077,63'/, cnuit- gaafop ƒ6071,55, goed slot 6,08'/,. Waarop de begrooting wordt vastgesteld conform bet advies der commissie ad hoe. Hierna is de vergadering gesloten. Burgemeester en Wethouders van Zieriltzce zijn voornemens op Woensdag den 23 Maart aan staande, des middags op het raadhuis, in het open baar, aan den minsten inschrijver aanlebesteden: Hel BOUWEN ran eenc STEENEN GAY. II OU DE li KUIP, op het terrein achter de Gaz-Fabriel; dezer gemeente, inet bijlevering van al de daar toe bcnoodigde materialen ingevolge bestek en voorwaarden van af 5 Maart, ter lezing liggende en verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, zul lende op Woensdag den 9 Maart, e. k. des voormiddags 10 ure, aanwijzing op de plaats door den Bouwmeester geschieden. Zierikzee den 2 Maart 1859. 15. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris Nationale Militie. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zienkzee. Gezien de aanschrijvingen van de heeren Com missaris des Konings en Militie-Commissaris in detc provincie. Brengen bij deze lor kennis van de belang hebbenden. Dal de 2de Zitting van den Militie-liaad voor bet 4de kanton, waartoe deze gemeente behoort, zal plaats hebben op den 30 dezer maand des morgens ten half tien ure inde Abdij te Middel burg, en dat in die zitting belmoren te ver schijnen alle in dit jaar geloot hebbende per sonen, welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben en diegenen welke in dc eerste zitting niet verschenen zijn. Dat de 3de Zitting terzelfder plaats en ure zal gehouden worden op den 14 April aanslaande waarin zullen moeten verschijnen al de houdin gendie een' N'ummerverwisselaar of l'Iaats- vervanger begeeren te stellen. En wordt mitsdien een ieder aangemaand om zich naar gelang hij in een der bovengemtdde gevallen verkeert in de daartoe bepaalde zit ting tegenwoordig te bevinden daar zij die zulks mogten verzuimenzullen beschouwd worden geene redenen van vrijstelling of oog merk tot nummerverwissclingof plaatsvervanging te hebben en alzoo voor de dienst persoonlijk zullen worden aangewezen. Zierikzee den 16 Maart 1859. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dat de jaariijksche Paarden- of Half- Vaste.Markt als van ouds op Donderdag den 34 dezer maand alhier zal gehouden worden, en dat de standplaats voor kramen zal zijn aan de Kraan. Zierikzee den 16 Maart 1859. 15. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dat de Lijsten der Kiezers naar aanleiding van art. 10 der wel van den 4 Julij 1850 zijn herzien en vastgesteld onder dagteekening van 15 dezer, wijders dat zij zullen worden aange plakt en gedurende veertien dagen ter Secretarie deier gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. Zierikzee den 16 Maart 1859. B. C. CAU. Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. De Kamer van Koopuandel en Fabrieken te Zierikzee bcrigt, dat van af lieden, gedurende een maand van 's morgens 9'/, tot 's middags 12'/, ure ter Gemeente-Secretarie ter visie leggen dc volgende bij haar ingekomen stukken 1. Staat van uitgevoerde Katoenen Goederen naar NedcrlaDdsch Oost-Indien in No vember 1858 2. Staat van den Handel en dc Scheepvaart van Engeland en Ierland, overNovember 1858; 3. Verslag van de Duitscbe Vereeniging voor Handelsvrijheid dalo26Novcmber 1858, en 4. Verslag over 1858 omtrent onderscheidene handelsartikelen in Bremen. Zierikzee 22 Maart 1859. De Kamer voornoemd J. H. OCHTMAN, Johz., President. C. van der VLIET Uz. Secretaris. BINK EN LAND Zierikzee 22 Maart. De opbrengst van de onlangs gehouden verloting, ten behoeve der armen dezer stad heeft zuiver bedragen de sont van 31 3,75. Dank zij bij deze tocgebragt aan allen welke die verloting zoo zeer hebben be gunstigd. Zierikzee, 22Maart. Volgens bekendmaking van den inspecteur van het lager onderwijs in Zeelandzal de voor deze provincie benoemde commissie lot bet afnemen dor examenster verkrijging van akten van bekwaamheid tot bet geven van school- cn huisonderwijs bijeenkomen op Woensdag den 27 April 1859 en volgende dagen in liet locaal der voormalige rekenka mer in dc Abdij te Middelburg en zullen de dagen en uren waarop dc verschillende adspi- ranten zullen moeten verschijnen hun later door de districts-schoolopzieners worden opgegeven. De belanghebbenden zullen zich voor of uiter lijk op den 13 April bchooren aan te melden bij den schoolopziener van liet districtwaarin zij wonen of, van buiten 's lands komende zich wenschen te vestigen met opgaaf van de akle die zij verlangen en met overlegging van een of meer getuigschriften van bun goed zedelijk gedrag en van hunne geboorte-aktealsmede var de akte van bekwaamheid of van algemeene toelating, die zij vroeger reeds mogten hebben verkregen. Renessê 16 Maart. Heden vierde de geachte onderwijzer der jeugd in deze gemeente M. van der Est gedachtenis van zijne 25jarige ambtsbe diening. Van onderscheidene zijden bleek de belangstelling in dien feestdag en alles was voor bereid om denzelven voor gemeente en jeugd voor den jubilaris in het bijzonder, onvergetelijk te doen wezen. Reeds vroeg in den morgen wapperde do nationale vlag uit veler woningen terwijl het schoolgebouw door de leerlingen eenvoudig doch fraai was versierd geworden. In den voormid dag kwam eene commissie uit den gemeente- en kerkenraad ten huize van den feestvierenden onderwijzer en reikte hem ten blijke van de hooge ingenomenheid der gemeente met dezen feestdag als van algemeene achting onder ge paste toespraak cn hartelijke zegenbeden een kostbaar cn keurig bewerkt geschenk in zilver over waartoe de welwillende en onbekrompeno bijdragen van vele ingezetenen de bedoelde com missie hadden in slaat gesteld. Ook de school opziener deed van zijne belangstelling in het voorregl van den onderwijzer door welmeenende deelneming blijken. Niet minder bad zulks plaats door de onderwijzers van het gezelschap Westelijk Schouwen die zich gezamenlijk inden namiddag van dezen dag tut hunnen gcachtcn president begaven om hem bij inonde van hun-, nen secretaris geluk te wenschen en bewijzen to geven dat bet hun hartelijk genoegen deed zich om hunnen feestvierenden ambtsbroeder te mo gen scharen. Eenige voor dit uur opzettelijk vervaardigde zangen getuigden dan ook van hunne opregte achting voor en innige verknocht heid aan hun achtenswaardig medelid. Ten huize van den feestvierenden onderwijzer met zijne betrekkingen en vrienden aan een' gullen disch gezeten, kruidde gezellige kout,, menige toast en zang dc wel toebereide spijzen terwijl de leerlingen in don vcforroiddag waren onthaald geworden. Lang zal deze genotvolle dag in herinnering blijven. God spare den waardigen onderwijzer nog lang voor de zijnen cn stelle zijn gewiglig werk ten ruimen zegen voor de jeugd der gemeente. Eenige landbouwers op het eiland Tholen hebben den beer Baron Sloet totOld- huis een prachtigen kristallen beker op zil veren voet en voorzien van doelmatige in scriptie vereerd tot een aandenken voor hetgeen door dien heer als voorsteller van

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1