ff.°19. Zaturdag 5 Maart, WOENSDAG ZATURDAG. 1859 BESTEKEN 4 4MIKISTKATM AANBESTEDING. burgemeester en wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Zaturdag den 12 Maart aan staande, des middags, op hel Raadhuis in het openbaar aan den minsten inschrijver aan le besteden b. C. CAU Voorzitter. c. de JONGE, Secretaris. AANBESTEDING. burgemeester en wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den 23 Maart aan slaande, des middags op het raadhuis, in het Open baar, aan den minsten inschrijveraanlebesteden Het BOUWEN van eene STEUNEN GAZ110U- UER-KUIP, op liet terrein achter de Gaz Fabriek, dezer gemeente, met bijlevering van al de daar toe benoodigde materialen ingevolge bestek en voorwaarden, vanaf 5 Maart, ter lezing liggende en verkrijgbaar Ier gemeente-secretarie, zul lende op Woensdag den 9 Maart c. k.des voormiddags 10 ure, aanwijzing op de plaats, door den Bouwmeester geschieden. bekendmaking. burgemeester en wethouders van 'Zierikzee, maken bekend dat bet tweede aanvullings kohier der Hoofdelijke Belasting van deze ge meente voor het dienstjaar 1858 door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedge keurd op heden wordt gesteld in handen van den heer Onlvanger dezer gemeenteten fine van invordering ingevolge de wet. b. c. cau, Voorzitter c. de JONGE, Secretaris. kennisgeving. NIEUWSTIJDINGEN BINNENLAND zierikzee 4 Maart. Het doet ons genoegen de lezers dezer courant te kunnen bekend maken met het voornemen dat de heeren Wijsman hebben namenlijk om op heden over 8 dagen een vocaal en instrumentaal concert te geven. Wij Oeijen ons dat ook deze keer weder het kunsiievend publiek zich inde concertzaal zal doen vinden en durven het gerust de verzeke ring geven dal zij die niet onvoldaan weder zullen verlaten. Het reeds bekend gemaakt programma (zie advertentie) geeft ons daar allen grond voor en de capaciteiten der concertgevers zijn ons voor eene goede uitvoering de beste waarborgen. zierikzee 4 Maart. Bij koninklijk besluit is als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevreden heid verleend de zilveren medaille ingesteld bij Zr. Ms. besluit van 22 September 1855 en een loffelijk geluigschriflaan J. van Meerendonlc, commies der Iste klasse bij de directe belasting le Middelburg voor het verriglen van ver schillende menschlievcnde daden; eene gratifica tie van ƒ10 en loffelijk getuigschrift aan ieder der volgende personen D. Wairave en M. v. d. Berge, sloepschippers en J. Klaasse Az. C. Halen- boer, W. Duvalois, S. Duinhouwer en CKlaasse, varensgezellen le Brouwershaven voor het met levensgevaar door branding op hooge zee redden van 8 personen van hel op 25 Julij 1858 op de Kabeljaauwplaat omgeslagen ligterschip Meggelina BUITENLAND. keulen 28 Februarij. Faalt de poging van lord Cowley le Weenen dan twijfelt men le Berlijn niet of ook in heihuis der Pruissische afgevaardigden zullen interpellation aan de re- geringover de door Pruissen aan te nemen hou ding gedaan worden. Zijn lordschap die legen den 7 Maart te Parijs wordt terug verwacht, maakt indien zijn tijd zulks toelaat de terug reis denkelijk over Berlijn. ZIERIKZEESIIIIEdOllBAW ABONNEMENT S-P B IJ S. Per drie maanden f "2,00, Franco per post f'2, 5. Inzending der Advert, dangsle vorenvoor 10 ure 'smorgem. VERS C HIJ N>T: P 11 IJ S DEP A n V E n T E N T IE N. Gewone 'P jt cents de regelGeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 16 regels a f 1 behalve hel Zcgdregt. Hel VERHOOGEN van een gedeelte van den Oostliavendijk met Grond uil de oevers van de daar langs loopende Slootingevolge bestek en voor waarden na den 2 Maart e. k. Ier lezing lig gende en verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie zullende de aanwijzing ter plaatse, op /aturdag den 5 Maartdoor den Bouwmeester geschieden. Zierikzee, 2d Februarij 1859. Zierikzee den 2 Maart 1859. li. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. Zierikzee den 2 Maart 1859. i)e burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenen dal er op Maandag den 7 dezer maand des middags ten 12'/', ure, op hel Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden Zierikzee den 2 Maart 1859. De Burgemeester B. c. cau. Het collegie van regenten over iff" hel Huis van Arrest te 'Zierikzee, maakt bij deze bekend dat het op dat Huis op Maandag den veertienden Nkart 1800 negen en vijftig des middags zdl Svergaan lot de AAN BESTEDING onder nadere goedkeuring van 7,. E. den Heer Minister van Justitie, van eenige HERSTELLINGEN aan dat Huis te doen, en het gewoon ONDERHOUD over de jaren 1859, i860 en 1861 ingevolge Bestek en Voorwaar den ter image voorhanden hij den Gemeente- Bcn.vmeester alhier terwijl de locale aanwij zing en zullen worden gedaan den dag der Aan besteding te 9'/ï ure. Gedaan te Zierikzee den I Maart 1859. Het Collegie voornoom d DE CRANE, Ter ordonnantie van hetzelve, P. PAULUS, Lid en Secretaris. Bij koninklijk heluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met ingang van 15 Maart aanstaande, aan jhr. rar. M. C. Paspoort van Grijpskerke als burgemeester der gemeente Middelburg onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Yan goederhand vernemen wij dal het mede gedeeld verhaal als zou zekere Monlanari uit Middelburg in de vorige week toen hij nabij Dordrecht met een bootje op de stoomboot ge- bragtwerd, achterover geslagen en verdronken wezen ten eenemale bezijden de waarheid is en dat dit gerucht met eigenbatige bedoelingen verspreid schijnt te zijn. De minister van koloniën heeft vastgesteld dat er onder hel contingent van 1600 man dat in den loop dezes jaars naar Oost-Indic zal wor den uitgezonden, zullen begrepen worden een lOütal artilleristen van de onderscheidene klassen. Men schrijft uit Kadzand van 24 dezer: De verhuizing naar Brazilië neeinl in deze streken toe. Nadat reeds vroeger eenigen der waarts tijn vertrokken, maken zich thans en kele huisgezinnenmeest van Znidzande be staande uit (ongeveer dertig personen, daartoe gereed. Allen behoorentot de min gegoedear- beidende klasse. Zij behoeven voor den ovcr- togt niet meer le betalen dan 5. Naar men verneemt is de persoon die terzake van de uitgifte vaneen valsch bank- billet le Amsterdam is aangehouden en aan de justitie overgeleverd daarvan de maker, en ook van de valsche inuntbilletlen welke vooreenigen tijd in omloop zijn gebragt. Men schrijft uit 's Bosch van 28 Febru arij. Voor ongeveer 4 maanden verliet een huisvader hier ter stede zijne nogjengdige vrouw en 3 bloeijende kinderen naar men zeide met zich voerende de dienstmaagd van een zijner vrienden. Heden middag ging de wettige vrouw met een harer kin deren een uitstapje doen door welke oor zaak kan men wel gissen doch niet met ze kerheid voor als nog bepalen doch een half uur daarna is de vrouw in hareri druk bezocht wordenden winkel levenloos lerug- gebragt. Sints eenigen lijd bevindt zichle Coventor een Duitsch technic, die zich bezig houd; om de stookplaatsen voor stoomwerktuigen en fabrieken zoodanig in te riglen, dat daardoor eene bespa ring van 25 pet. op de brandstoffen wordt ver kregen. Onderscheidene fabrieken hebben niet den besten MMslag de proef hiervan genomen. Wanneer de besparing geen 20 of 25 pet. be draagt wordt door den bewerker gewoonlijk geen honorarium verlangd en indien de winst niet meer dan 5 pet. beloopt neemt hij de kosten der le maken veranderingen voor zijne rekening. Men verneemt dat de vernuftige uitvinder ook elders in groole fabrieken deze belangrijke be- zuinigings metbode zal loepassen. Yan den 19 tot en met 26 Ftbruarij 11. zijn 46 runderen in de provincie Friesland aan de besmettelijke longziektegcslorven en 3 door die ziekte aangetaste runderen voor rekening der eigenaars afgemaaktbedragende daardoor het getal der gev allen sedert 1 Jan. Jezes jaars 511. Men schrijft uit Leeuwarden van 27 Februarij: Gisteren avond tegen het uur van middernacht vervoegde zich een ver momd persoon bij den handelaar die op vrijdag den 7 Jan. 11. vier bankbilletten ie der van 1000 had verloren. Hij zeide dien heerdatzoo hij genegen was hem de voor den vinder uitgeloofde som van ƒ800 uit te reiken hij heden zonder meer te wil len zijn ondervraagd, de 4 verloren bank briefjes aan hem zou te- hand stellen. Alle pogingèn van den handel;1.ar, om den vreein- delingte bew-g. Co bankbriefjes tegen de uitgeloofde -sein te bezorgen aan het adres in de dagbladen aangewezen bleven vruchte loos en eindelijk dreigde de persoon zich met de billetten on verwijld te zullen ver wijderen zoo niet aan hem onmiddelij.rde meergemeldejsoro werd overhandigd. Vree- zende dat hein anders welligt het verlorene weder zou ontgaan voldeed de handelaar aan den stouten eisch des vreemdelings en mogt dan ook tegen overgave der uitge loofde som van 800 de 4 verloren bankbil jetten terug ontvangen. Daar de brenger zoowel hem als zijne huisgenooten een on bekend persoon toescheen zal nietligt wor den uitgevischtwie de vinder is geweest of wat er hem toe heeft gebragtop eene zoo mystieke wijze het verlorene terug te brengen. Uit Luik schrijft men bij gelegenheid der trekking voor de nationale militie Uit den aard der zaak volgt het dat het lot dikwijls tot den onverwachtsten men zou soms zeggen tot den onregtvaardigsten uitslag leidt. Het volgende scheen daarop eene uitzondering en wel mehlens waard, een jong onder-officier van het 7e rego- nvent moest aan de loting deelnemen, de jonge krijgsman, van eene rijzige tevens goed gezette gestalte, treedt met krijgsmansgroot en vasten gang tot de bus grijptgretig naar hel lot en trekt no. 318, gelijkstaande met no. 1. Onmidde- lijk sluipt hem een jongmcnsch van goeden huize na, een klein persoon met een zwak, ziekelijk uiterlijk en hijgevolg sleclit voor de dienst ge schikt, die ook weinig achting gevoelde voor do eervolle betrekking, om met do wapens in de hand het vaderland te verdedigen. Bevende het gelaat afgewend steekt hij de hand uit en trekt een nominee, dat hem spoedig uit angst ontvalt, 't is no. 1070 of 1030,ccn der hoogste uit de trekking, dat hein geheel >an de dienst vrijstelde, 'l Was niet doenlijk op dit oogen blik de teekenen van vreugde op hel gelaat der heide jongelieden te beschrijven die toch door zulke tegenstrijdige gevoelens werd tewcegge- bragl, maar waaruit men zoo geheelde verschil lende karakters kon doorzien.'' Lezer dagen zou te Charleroi een huwe lijk plaats hebben 'l geen zeker niet vreemd is: men deelt zulks evenwel juist mede, omdat dit niet plaatshad. Hel gastmaal was bereids door een der bekwaamste kokken gereed gemaakt, de rijtuigen waren besteld, de genoodigden had den veel voor toilet enz. uitgegeven men zou naar het stadhuis rijden tnaar die niet kwam was de bruidegom. Men wacht, men wacht lang en besluit ein delijk hem op le zoeken men dacht dat hij (kunstenaar) zich in een treffend stuk verdiept had. Men klopt aan, de deur is op slot, men vraagt en ontvangt lot antwoord, dat hij inet den eersten trein naar Brussel is vertrokken. Men schrijft niet of de vrienden vertrokken zijn zonder eens te proeven, maar wel dat de bruid alles behalve goed gehumeerd en volstrekt niet op haar gemak was. du1tschdand Mag men de Oesterreichische Zeilung gclooven dan wil het Weener kabinet geen duim breed in Italië toegeven en van de herziening der bijzon dere verdragen met Italiaansche stalen niets hoo- ren want zegt het blad Oostenrijk heeft even als elke andere onafhankelijke mogendheid, hel rogtom of- en defensive verbonden te sluiten. Lord Coivley is heden ten half drie ure bij den keizer (en gehoore ontvangen.De beurs was heden avond llaauw gestemd ten gevolge van hel gerucht dat Milaan versterkt wordt. Uit Keulen wordt berigl dat aldaar per, spoorweg van Parijs vijf waggons mot zilveren haren zijn aangekomen, die, naar uren gelooft voor Weenen bestemd zijn. De waarde dier baren zou 2 millioen fl. bedragen. Oostenrijk bespoedigt zijne krijgstoerus tingen, er wordt ijverig gearbeid aan de vesting werken van Pavia enaan het kamp van Cretnona; gedurende drie dagen is de spoorweg uitsluitend gebruikt voor het vervoer van troepen en amu- nilie naar Verona en .Mantua. De kanselarij der marine uil Milaan is verlegd.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1