1NGEZ0M STIKKEN Een Woonhuis, Strandgoederen, mriMtiffl Volgens een Belgisch blad aan de landbouwkunde gewijd is het iemand uit Lecelles gelukt een zeer eenvoudig middel uittevinden om de slakken te verdrijven, voornamelijk de bruine naakte, de sehade- 1 ijksteplaag voortuiniers. Men Iegttemidden der moesgroenten een hoop vochtige mos, waar zijalleu heenkruipen.Eiken dagvangl men die in deze soort van strikken tot de laatst overgeblevene toe. BUIT EN LAK D. FBSKEBIJE Te Vinccnnes worden tegenwoordig proe ren genomen met eene nieuwe soort van con- grevische vuurpijlen die zoo zeker het doel zouden treffen en zulk eene verwoestende uit werking zouden te weeg brengendat het ge bruik van veldartillerie daardoor overbodig ge maakt wordt. Men schrijft uit Napels, dd. 8 Febr. dat een Engelsch reiziger dezer dagen aldaar jam merlijk is omgekomen. Den Vesuvius beklim mende, om de uitwerkselen eener uitbarsting waar te nemen, had bij geen acht geslagen op de waarschuwingen der gidsen en zich te digt bij den naar een dal afvlocijenden lavastroom ge waagd tengevolge waarvan hij bij een misstap door den stroom w erd mcdegrsleept. Het lijk van dit ongelukkig slagtoffer eener overdrevene nieuwsgierigheid, werd eerst drie dagen later in drie s'ukken en geheel verkoold in de nabijheid van Itesina gevonden. Hel Album Dolais verhaalt, dat in bet hos pitaal te ole voor eenige dagen door verwisse ling der doodkisten een jong meisje door een pe loton dragonders grafwaarts vergezeld en met militaire eer begraven is, terwijl bet stoffelijk overschot van een soldaat van bel garnizoen door jonkvrouwen vergezeld, door meisjes ten grave gedragen en met bloemen bestrooid werd. Éven nadat de beide begrafenissen afgeloopcn waren werd hel abuis ontdekt. JONGST F TIJDINGEN'. Londen, 21 Februarij. Koffij zeer vast native ord. 51 a 51.6. Thee ord. Congo. vast 1 a*/. Suiker slil Rijst iets beter. Tarwe en haver llaauw. Ter veemarkt waren aangevoerd. 3317 run deren, 17,550 schapen en 90 kalveren prijzen iets lager. Eenige oorzaken, die liet verwerpen kunnen Ie weeg brengen. Bij eene rigtige veeteelt behoort men op alle omstandigheden acht Ie geven die de regelma tige onlwikkfceling van de vrucht in hel moe derlijk ligchaam kunnen belemmeren of ophef fen. De gevolgen van eenige verwaarloozing der oorzaken die dezen behoorlijken groei van het jonge dier in dit tijdperk kunnen beletten zijn zwakke niet voldragene soms mis vormde vruchten vroegtijdige en ontijdige ba ringen of hot verwerpen. Behalve bet niet vatten of opbreken na de paring komt dit laatste verschijnsel van ver werpen of bet afzeilen der vrucht, veelvuldig in ons land voor, en het is met het oog op het nadcelige van zulk eene fokkerij, waardoor men verzwakte fokdieren bekomt behalve de gelde lijke schaden, dal, in het belang der veefokkers, hier de oorzaken nog eens worden herhaald en der aandacht aanbevolen die beschuldigd wor den het verwerpen te weeg te brengen. Men kan deze oorzaken splitsen en wel, voor zooverre zij hij de fokdieren zelvcn tc zoeken zijn cn builen deze aan algemeene of bijzondere invloeden hunnen oorsprong ontleenen. Bij de fokdieren zeiven. Deze zijn het mannelijk en hel vrouwelijk dier. Het is zeer moeijelijk te beslissen wie der beide, dieren do oorzaak kan zijn, die bij de bevruch ting hel toekomstige verwerpen voortbrengt, en het is bovenal niet uitgemaakt of de schuld alléén aan de moeder ligtof dat men ook den vader er mede beschuldigen kan. Daarom willen wij hier slechts aangenomen oorzaken, noemen en die op beiden voor toepasselijk houden, voor zoo ver het de bevruchting zelve betreft doch de invloeden waaraan het dragtige dier, van het begin der bevruchting af tol hel voleindigen van den dragttijd toe bloot slaat slechts voor het vrouwelijk dier alleen gevaarlijk achten. Bij den mensch overigens schijnt men wal abortus be treft steeds geneigd te zijn, om de oorzaak daarvan het meeste bij de vrouw en niet hij den man te zoeken. Bij de dieren meent men ook het mannelijk dier daaraan zijn aandeel te kun nen toeschrijven, getuige hiervoor de tegenzin om hem weder toe Ie laten wanneer de vrucht verworpen is en men in zulke een of meer ge vallen wel eens gaarne de schuld op hem werpt. Is het veeleer niet aannemelijk dal even als de ziekten der vrucht en der jeugdige dieren over geërfd kunnen zijn van den vader zoowel als van de moeder ook hel verwerpen zijnen oor sprong kan vinden hij beiden tijdens hel tijdperk der bevruchting, en dus niet alléén bij het vrou welijk individu Onder do algemeen aangenomen oorzaken die tol het verwerpen aanleiding kunnen geven, en in de fokdieren zeken gelegen zijn, lelt men Te jeugdigen leeftijd en te hoogen ouderdom te vette fokdieren te magere fokdieren zwak heid van ligehaamsgcstel zw akheid der voort - telingswerktuigen verzien voorafgegane ziekte toestanden vooral hij het vrouwelijk dier eene voorafgegane zware verlossing en verwerping bestaande ziektetoestanden vooral bij hot vrouwelijk dier, zoo als: volbloedigheid bloed armoede, verstoppingen doorloop, buikpijnen, krampen persingen overladen maag en inge wanden, opgeblazenheid uitzakken der schede of het zoogenaamde potlijven lijfbiedon long ziekte en andere heerschende ziekten rotachtige ziekten waterzucht hevige ontstekingziekten vooral der ingewanden, neiging lol verwerpen hevige verkoudheidsziekten enz. Builen de fokdieren gelegen. De ooraken die buiten de dieren gelegen zijn, en waaraan het verwerpen kan worden toe geschreven, zijn zeer talrijk. Voorname/ijk be palen zij zich tot algemeene en plaatselijke in vloeden de verzorging en verpleging, voeding en hel gebruik der dieren, naar hunne landhuis houdelijke bestemming. Lenige der eerstge noemde zijn de volgende, namelijk: een voch tige en koude bodem moerasgronden pas drooggemaakte meren en plassen mepbilische gassen en andere moerasuitwosemingen, drooge zomer en natte herfst, onguur weder, lange nachten op vochligcn grond die koud is en nog kouder wordt door rijp ijzel of sneeuw, enz. bedompte stallen, bedorven stallucht, aansteking van andere dieren op denzelfdcn staldie ver worpen hebben. Wat evenwel deze laatste oor zaak aangaat, zoo is het eer aan te nemen dat er hij opvolgende verwerping van zeker aantal dieren op denzelfden stal aan eene voorafgegane algemeene oorzaak moet gedacht worden, die in het gebruik de weide het groene voedsel, of in de hoedanigheid en hoeveelheid der stal - voedering kan gevonden wordenVerder: be krompen ligplaatsen, hellende stand naar ach teren tochtige stallen, enz. Vervolg en slot in een volgend nummer. Het kan wel niet anders, of, ieder die zijn' Koning en zijn Vaderland bemint heeft den dag van den 19 te voren genoegelijk doorgebragt. Hel was de dag dat onze beminde vorst weder zijne levensjaren verlengd zag. Die dag is ook hier in Zierikzee met algemeene vreugde ge vierd geworden. Het was blijkbaar dat hel den Zierikzeenarcn genoeglijk aandeel, dat zij in de gelegenheid gesteld en toegelaten werden om van hunne gehechtheid aan Z. M. den koning en zijn huis blijken te geven, iels, hetgeen sedert een tal van 10 vóórafgaando jaren op last van onzen beminden lorst, door bekende redenen, die algemeen geëerbiedigd en gebillijkt zijn ge worden, beperkt was. Van al de openbare gehouwen en van vele particuliere eigendommen wapperde de gelief koosde driekleur. Het klokkenspel deed zich bijna onafgebroken hooren. Fcne parade van de dienstdoendeschulterij bad ten 12 ure plaats, hij welke gelegenheid heteeroleeken van 15jarigc dienst werduilgereiklaan den muz.ijkant Theeuwis; terwijl in den namiddag van dien dag van wege hel gemeentebestuur werd afgekondigd dat andere van oudsher in gebruik geweest zijnde vermakelijkheden zouden toegelaten wor den, waaraan dan ook ruimschoots deelgenomen is lot genoegen van Zierikzeesch ingezetenen. Eene alhier bestaande vereeniging van onder officieren korporaals en schutters, vereenigden zich des avonds in do sociëteit genaamd Sl- Sebasliaan. Deze vereeniging beslaat alhier onder hel voorzitterschap van den sergeant majoor J. F. II. Wellers. Die schutterlijke vereeniging werd tevens bijgewoond door vele particulieren die evenzeer als de onder officieren, korporaals en schutters behoefte gevoelden om des konings verjaringsfeest te vieren. Bij die gelegenheid zijn onderscheiden toasten ingesteld geworden de eerste was van den sergeanlmajoor, die allereerst den geëerbiedigdon koning herdacht ea herinnerde welk voorregl heden door H. I). en het vaderland genoten werd. Vervolgens ging spreker over om in het bijzonder hem, die heden morgen met hel eereteeken was begunstigd hartelijk geluk te wenschen maar voegde daarbij tevens den wonscbdat hij ook eenmaal diezelfde eerhewijzing zoude mogen ontvangendat dit echter niet konde plaats hebben, dan in den loop van de tweede helft van dit jaar doch wal hem griefde was dat zoo het hem mogl toegekend worden het niet te dezer pladse zoude geschieden. Hij was gedurende eene reeks van 22jaren aan Zierikzee gehecht, doch omstandigheden, huiten zijn toedoen noodzaakten hem, deze stad Ie ver laten, en verwrflhlte, daar, waar hij het voor nemen had zich l(: vestigen dat zelfde onder- scheidingsteeken W-z-ullen mogen ontvangen, tot de verkrijging waarvan hij zich steeds zoude blijven beijveren. Hierop werd gerepliceerd door den oudsten ser geant M. L. Voorloop. Hij geloofde detolk lezullen wezen van de geheele hier tegenwoordige ver eeniging, bestaande in onderofficieren korpo raals cn schutters van de stad Zierikzee en particuliere fngezetenon. Hij vereenigde zich met de door den sergeant-majoor uitgebragle toast op Z. M. onzen koning on zijn koninklijk huis. Hij dankte hem hartelijk voor de andereuitgedrukte wenschen, jegens de schut terij van Zierikzee, maar kon niet nalaten zijn weemoed tc betuigen, op het verslaan dat hun achtenswaardige majoor hel voornemen zoude opgevat hebben, deze stad te verlaten. De spre ker hoopte dat hij van dat denkbeeld zoude terugkomen of, indien dit niet mogelijk ware dat hijdan nog oenmaai in hun midden zoude terugkeeren en voegde daarbij den wensch dal hij tevens in zijne maatschappelijke betrek king zoude verhoogd worden, opdat hij daardoor vergoeding erlange voor het verledene, hetwelk hem spreker cn zijne vele vrienden onaange naam aangedaan heeft. Deze toast werd door de aanwezige onder-of ficieren, korporaals, schutters en particulieren, met geestdrift beaamd terwijl daarna nog an dere toasten speciaal op de officieren der schut lerij zijn uitgebragl geworden. P. H. Zierikzee 21 Februarij f859- Heden beviel voorspoedig van eene wel geschapene lïoehtfp SUZANNA LOUW1ZA BOUWMAN Echtgenoot van Zierikzee 21 Februarij 1859. A. van GASTEL. Algemeene kennisgeving aan Vrienden en Be kenden zoowel binnen als buiten deze stad. Heeren Aandeelhouders in liet bijeengebragte kapitaal voor een HKiUGST, worden door de Commissie drin- g-<*inl nitgenoodigdtot hijwoning eener te houdene VERGADERING op Donderdag 24 Februarij e. k. des namiddags ten een ure, bij J. II. Swarts. De Weduwe en Erven van wijlen den Heer B. de GLOPPER zullen ten lovcrstaan van den Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, op Woensdags Maart 1859des morgens ten 10 ure, in bel Lo gement van den Heer M. Augustijn te Zierik zee publiek verkoopen: SCHUUR cn ERF te Ellemeet, sectie A nos. 24 cn 25. '/,e AANDEEL in de Meesloof Ie Ooslerland. 'Ia AANDEEL in de Meesloof «de Kapel," onder Nieuwerkerlc. 2 Bunders 62 Roeden 70 Ellen BOSCH ge legen aan den Hoogen Zoom Gemeente Noord- wellesectie C no. 246. 4 Bunders 91 Roeden WEILAND, onder Kerkwervesectie L nos. 126 en 129. Alles nader bij biljetten Ie omschrijven. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALENzal op Vrijdag den 4 Maart 1859, des middags (en 1 2 ure op de Nieuwe Haven te l.ierikzee publiek presenteren te verkoopen Eene partij bestaande in een SCHEERSPLEGTANKER een DREG, een partij KETTINGEN, oud ZEIL DOEK, gekapt WANT en TOUWWERK cn hetgeen verder zal worden geveild. De Notaris Mr. C. van der LEK „E CLERCQ, zal, ten verzoeke van de weduwe B. van der SLIKKE op deszelfs Hofstede onder Stavenisse op Woensdag 9 Maart 18:9, des morgens om 9 ure publiek presenterente verkoopen Eenige REE ST1 ALEN BOUW- en MELK- GEREEDSCHAPPEN. Nader hij biljetten omschreven. PBJJZEN DER EFFECTEIJ TE AMSTERDAM,. Nederland Werkelijke Schuld 2g2 pet. 64 W4 dito dito 3 77 4 dito dito 4 08 Amortis. syndic. 3 !'2 94 Rusland bij Hope 1798/18 r, 104» 2 dito 18287! 829 5 102'A, bij Stieglitz. 5de leen. 5 97 dito 6de leen. 18-"5. "5 1U1 dito 4 86 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand! groote Russ. spoorweg ■a 236 volgefourn. 5 •234'/-a Oostenrijk Weencrbank, bijGolI pp Co. 5 73 '/a dito dito 4 59 Metalliek 5 difo 3% 833,, dito rente Amsterdam 5 77 V 8 dito, nationale 5 673-,ff Portugal Buitenlandsch van 1853 3 455/,. dito van 1856 en 1857 3 «v« Spanje Buiienlandsch 3 Binnenlandsch 3 393/, Buitenlandsch 3% nu vu «2% Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 1 16».,» Land-Certificaten a L JOÖ ROTTERDAM2l Februarij. TARWE. Zeeuws eb. Vlaamsch. en Overmaasschc was min der aangevoerd en ging langzaam 'tot vorige prijzen van de hand goede en puike f7,60 a f 8, mindere f 6,75 tot f 7,50. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en O verm, weinig aangevoerd en 10 ct. hoöger f 5,50 a f 6. GERST. Zeeuwsch. Vlaamsch. en Overm. 10 c. lager winter f 4,30 f 5,2-0 dito zomer f 4,10 a f 4,70. IIAVER, Zeeuws, en ïnl. Korte f3. a f4.75. dito Lange f2,2o a f 3,75. ERWTEN. -Zeeuws, groene f 8. a f 11,50, grootedito f 11,50 a 14,30. PAARDENBOONEN f6 a f 7,5'». Zierikzee 22 Februarij Uitgezeild. l eNed, schooner Clemens ,kapt. II. Persoon in hallast naar New-Caslle. Hel alhier te huis brhoorende schooner gal— jootschip Cadzandria kapt. T. R Oomkens volgens parlikulier berigl den 16 Februarij jl. van Amsterdam IcTriest gearriveerd. Aan boord was alles wel. Brouwershaven 18 Februarij. Binncngpk. Fine Brïlonkapt. W. M. Ennerij van New- Caslle naar Rotterdam. 19 dito. Walker kapt. J.Means, van New-Castle naar Dordrecht, en uitgezeild. Stad Dordrechtkapt. j.H. Stuit van Dordrecht naar Londen. AFVAART dbn stoomboot Van Zierikzee stad zier i k zee. Fan Rotterdam: Woensdag23,'smorg. 5 ure I Donderd.2.4, 's morg. 9 Vrijdag 25, 6»'2 Zaturdag26, 10 dienst tussclien Middelburg en Rotterdam Van Rotterdam Donderd.24, 'smorg. 6 2aturdag 26, 7 Woensdag 23, 'smorg.9 Vaure- Vrijdag 25, lO'/s De diligence zal van Zierikzee l'l2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rofcfc. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tosschen Rotterdam en Antwerpen met de stoombooten Telegraaf IIJ en IV Van Rotterdam1 Van Antwerpen Maandag 28,'s morg. u-I Woensdag 2, 's morg. 10l;a u' Woensdag 2, 6 Va j Vrijdag 4," ll»/2 Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwershaven op de heen en terugreis aangelegdaldaar staat eene zeer goed ingerigte diligence gereed, die van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven na aankomst der stoombooten vertrekt eh van Brouwershaven naar Zierikzee en Zijpe in correspondentie op de stoomb. rijdt. Agent en de heeren H. W. H. vanMaanen, te Brouwershaven. M. Zoeter, te Zijpe. A. Paulussen te Zierikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2