I BRA6E1DERS ALIZARIN vhiyomddklii DGEZOMEN STUKKEN Rente-Betaling Dépots van Thee. BUllGELIJKIÖ STAM) Tg ZIKHIKZËK ~BËUIIS, MIMKTEfir a H O O T-B BITTAHNIII9 Londev 27 December. Mel de laatste Indische mail is een zonderlinge lijding hier ontvangen. Een kommandant van een kavallerie-regement die onlangs Tanlia- Topee had vervolgd en zeer digt lol hem genaderd was is overtuigd geworden dat Tanlia-Tcpee niemand anders is dan Nena Saliib zelf. Al de gevangenen die den Engelschen bij het overlrekken der Burbudda in handen zijn geval len en de deserteurs waarmede bedoelde officier zich heeft onderhouden .hebben hem door hunne mededeelingen in zijne overtuiging versterkt. Hoe vreemdsoortig dit feit ook zij de ophelde ring is niet ver te zoeken. Sedert eenige maanden heeft men vanJVeno Sahibniels vernomen en hel schijnt ongelooflijk dal hij na zulk een groot aandeel in de Indische oorlogen te hebben geno men plotselingden strijd zal hebben opgegeven. Daarbij komt nog dal Tani'ia-Topce eerst te voor schijn kwam na de verdediging van Nona. Het leger van den een zoowel als van den ander heet het leger van Fushawa." Voorts is hel bewezen dat miss IVIieeler niet dood is maar zich hij Tantia Topee bevindt. Indien deze werkelijk de geduchte en wreede veldheer is die den En gelschen zulk een verschrikkelijk en wederstand biedt dan is de zaak begrijpelijk. De geslrengeniaalregelen van regerings wege tegen de geheime genootschappen in Ierland genomen hebben groolen schrik in dal land te weeggebragten velen vlugten naar buitenlands denkelijk omdat zij vreezen insgelijks in hechte nis genomen te zullen worden. Welligl moet met deze zaak een militair oproer in verband worden gehragt dat aanleiding tot bloedige tooneclen in de straten van Woolwich gegeven heeften de eigenlijke aanleiding waartoe nog in hel duister ligt. De karabiniers van Antrim een militie-korps dat in hel arsenaal te Woolwich in bezetting ligt hebben in Highstreet aldaar met doEngelsche artilleristen en zeesoldaten met den blanken sabel en de bajonnet gevochten zoodal van beide zijden verscheiden manschappen naar het hospitaal vervoerd moesten worden. De jongelieden die in liet noorden van Icrlandalsdeelnemersaan een geheim genoot schap in hechtenis genomen waren zijn aan een regterlijk onderzoek onderworpen. Twee van hen zijn ontslagen en anderen onder borgtogt in vrijheid gesteld terwijl de overi gen in afwachting van den verderen loop derreglszaak in verzekerde bewaring blijven. De dagbladen en brieven uit Indie zijn alhier ontvangen zij behelzen echter weinig van belang. De Calcutta English man gelooftdat de operatien in Oude eenig uitstel zullen ondergaanten deele wegens eene ongesteldheid van lord Clyde en ten deele om de werking der amnestie af te wachten. De autoriteiten trachten de op standelingen te overtuigen van het welge meende der amnestie, en zijn op het denk beeld gekomen om aan een aantal gevangen genomen en ter dood veroordeelde rebellen gratie te verleenen en hen met eene massa exemplaren der proclamatie ter verdeeling onder hunne landgenooten huiswaarts te zenden. Tri weerwil hiervan bestaat in som mige streken weinig lust om zich over te geven. Uit Cochinchina zijn betere tijdingen ontvangen. De luchtsgesteldheid was gun stiger geworden en het aantal der zieken in hetFransch Spaansche leger nam af. Dat le ger maakte toebereidselen om Tourane te verlaten in het binnenland door te dringen en het beleg voor Hué te slaan hetwelk den kelijk reeds den 15 Decemberzou kunnen geschieden zoodat het lot dier stad nu ver moedelijk beslist is. Men schrijft uit Belgrado van 28 dezer. De senaat en de schuptschina zijn het eens geworden met betrekking tot het voorloopig bewind in Servië. Aan den heer Sterka is het militaire oppergezag toevertrouwd Aan de politieke uitgewekenen is amnestie verleend De leden der deputatie, die tot vorst Miloseh zal worden afgevaardigd zijn reeds gekozen. JONGSTE TIJDINGEN. Londfn30 December. Koffij vast. Thee beter. Suiker iets hooger betaald. Rijst en peper stil. Ter veemarkt waren aangevoerd. 1050 runderen 5600 schapen en üOO kalveren prijzen onveranderd. Be tan g rijk Berigt. Wij zijn verzocht bet navolgend berigt dat en voor de Polderbesturen en voor Ingelanden belangrijk kan geacht worden te plaatsen In de jongste vergadering der Provinciale Sta len van Zeeland, is door lieeren Gedeputeerde Staten Ier tafel gebragt cc een ontwerp van Al gemeen Reglement voor de polders dezer Pro vincie." Op voorstel van den beer Commissaris des Konings is besloten, om dat ontwerp aan alle de polderbesturen toelezenden ten einde hunne ge voelens deswegens te verstaan terwijl op voor stel van een lid der vergadering daaraan nog is toegevoegd, „dat ook de ingelanden daarop zouden worden gehoord," om binnen tweemaan- den der. uitslag van een en ander aan beeren Gedeputeerde Staten te doen kennen. Dal ontwerp nu bij de Polderbesturen ontvan gen zijnde, zoo zal het niet ondienstig zijn en voor sommige dier besturen en voornamentlijk voor de ingelanden, om in eene korte omschrij ving te loeren kennen den houfdzakolijken in houd zoo mede den geest van een reglement dat niet minder dan 373 Artikelen bevat; ze zijn deze Art. 1. De polders worden vereenigd lot wa terschappen met andere woorden er zal eene vereeniging van polders (dus ook calamiteuse en vrije) onder één bestuur worden daargesteld. Art. 5. Hel bestuur van een waterschap be slaat uit eene vergadering van Hoofd-lngelan- den en een Dijkgraaf; deze worden bijgestaan door Dijkraden. Art. 6. lie polders op zich zelf zullen een af zonderlijk bestuur van een voorzitter en inge landen hebben. Art. 9. In elk waterschap is één griffier en één ontvanger. Art. 10. Elk waterschap bepaalt bij bijzon der reglement het getal hoofd ingelanden, bet geen de vijf en twintig niet mag te boven gaan. Art. 64 en 65. liij bijzonder reglement vaa het waterschap wordt hel getal dijkraden be paald belgeen dezes niet te boven mag gaan en welke raden voor zes jaren door hoofd-inge- landen uit hun midden worden benoemd. Art. 97. De jaarlijksche rekening geschiedt aan het waterschap en aan iederen polder afzon derlijk voor zoo veel ieder aangaat. Art. 99. Het beheer van hel waterschap strekt zich uit lot de daaraan gelegene zee-of rivier- watcrkeereride dijken en werken en op de zee of rivieren uilwalerende sluizen, zoomede de inlaagdijken. De kusten daaraan besleed worden door iederen polder gedragen en aan het water schap opgebragt. Art. 121 en 137. Bij de vaststelling der be grooting van het watersebap, ontvangt de voor zitter van iederen polder kennis van de som, die door den polder voor de werken ir. art. 99 vermeid moet bijgedragen worden. Art. 148. Het bestuur van het waterschap benoemt en ontslaat alle de met de werken bij art. 99 belaste beambten en bedienden. Hoofdstuk 4. Art. 163 en vervolgens bevat de bepalingen nopens de wijze van zamenstelling der besturen van de polders van een waterschap door stemgeregligheid. Hoofdstuk 5. Art, 213en vervolgens die «van de bevoegdheid der besturen van de polders van een waterschap waaruit blijkbaar is dat de voorzitter en ingelanden alleen het bestuur over het inwendige van den polder bezitten de be grooting daarvan opmaken met bijvoeging van het bedrag der uitgaven van de werken bij art. 99 aan bet bestuur van het waterschap opge - dragen. Hoofdstuk 8. Art. 264 en vervolgens schrijft eenige maatregelen van orde en politie voor. Hoofdstuk 9. Art. 333 en vervolgens bepaalt het loezigt op de besturen der waterschappen en polders door gedeputeerde staten. Hoofdstuk 10. Art. 345 349 bevat de al- gemeene bepalingen om calamiteus te worden verklaard zoo de bepaling van art. 349 in eenen alge- meenen zin voor alle de calamiteuse polders zoude moeten worden opgevolgd en daarop toegepastdan is aan de landen in die polders gelegen bijna de gebeele waarde ontnomen. Art. 350 tot en met 362 nopens bet beheer der calamiteuse polders en eindelijk Art. 363 lot en met 373 geeft de overgangs bepalingen aan. Wanneer het vorenstaande door de polder besturen envooral dooringeianden alsde hoofd inhoud en geest van het bedoeld ontwerp wordt overwogen, dan toch zullen zij genoegzaam in staal zijn, om te kunnen beoordeelen of hetzelve ontwerp in de hoofdbeginselen al of niet aan- neeinlijk is; het zal er dus op aan komen, of bij de rondvraag in de vergadering der polderbe sturen en ingelandenart. t .al of niet wordt aangenomen; wordt dit artikel verworpen dan valt ontegenzeggelijk bel geheel ontwerp en zijn alle verdere overwegingen overbodig, doch wordt eene vereeniging tot waterschap, ingevolge art. 1 wenscbelijk gekeurd dan zouden de dis cussion omtrent de overige artikelen bebooren te worden voortgezet. liet hier ter nedergestelde zal aan de kennis neming van bet ontwerp bevorderlijk kunnen zijn en welligt tot eenvormigheid van handelingen kunnen leiden waarom dit dan ook bij deze wordt voorgehouden. Van I/ovengenoemd stuk zijn bij de uitgevers dezes exemplaren verkrijgbaar. van alle op den 1 Januarij 1859 verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS bij de Makelaars C. BAL iN Zoon. RENTE BETALING van alle met I Januarij 1849 verschenen en betaal baar gestelde COUEONS bij de Makelaars van der STA BP Si BERG. De Notaris D. Q. de JONGE van oer HALEN zal (en verzoeke van den Meer I). Q. MULOCK HOUWER, als onherroepelijk gevolmagtigde van J. vanLEER- SUYI op Dingsdag den 4 Januarij 1859, des middags ten 12 ure in het Logement Bellevuc op de Markt te Brouwershaven publiek presen teren te verkoopen Eene kapitale BROODBAKKERIJ met WO NING ERVE en SCHUUR staandeen gelegen aan de Markt te Brouwershaven, kadaster sectie C no. 351 De ondergeteekende geeft bij dezen aan zijne Stad-en Landgenooten kennis dat bij zich als lAl/IPKIt heeft ge vestigd aan de Balie beleefdelijk beveelt bij zich aan tot het maken en hersteilfii van Vaatwerk belovende door een goede bedie ning zich de gunst waardig te maken. Orders kunnen ook besteld worden bij zijn oom J. A. Rinkler bij wien hij voorloopig inwonende is. Zierikzee den 30 December 1858. J. RINKLER. NB. Bij hem kan een geplaatst worden of iemand die op dit vak werk zaam is geweest. Bij de onderstaande Dépólhouders zijn voort durend verkrijgbaar de verschillende THEE SOORTEN in het Magazijn van VAN HOU WEN 1N G E en VI SS ERafgewogen in verzegelde pakjes 2'/, en 1 Ned. (jg 5 2'/, en oneen, op welke nummer en prijs van af 80 cent per 5oneen en hooger zijn vermeld. Prijs-Couranlen zijn gratis te bekomen bij Jb. Ochtman Johzn. te Zierikzee. G. Aling, te Brouwershaven. J. A. Goetiials te Middelburg. Ch. Sutherland te Vlissingen en G. van den Hoek te Goes. Bij de Uitgevers dezes ERVEN A. de VOS, kan men bekomen allerbesten zwarten tuktook de of blaauw zwarten Inkt, is volkomen vrij van zurenzoodat de Stalen pennen er niet door worden aangedaan ze vloeit gemak kelijk uit de pen is bij den aanvang niet zoo bleek als andere Inktsoorten en verandert zeer spoedig in het schoonste zwart. Ze verdikt niet noch in de pen nocb in den inktkoker en beschimmelt nooit. Bij hen bestaat voortdurend gelegenheid lot het lezen der liaimeiilandschc Vieuwa- blailen en bet doen plaatsen van Adver- tentiën in dezelve. Ook kar. men bij hen information bekomen van eene BOVENKAMER of KAMERS welke op bel beste gedeelte der Stad zijn le Huur. O P 15 E T K 'Hi JJjUiWmdiiJi UIT OU FABRIEK VAN TE DOESBORGH. Deze mostaard die met de met roem bekende Dussel- dorfsche mostaard in smaak en hoedanigheid geheel over eenkomt wordt voor de eilanden Schouwen en Dui- veland in potjes van 30, 20 en lZ'/i Cts eninflacons van 25 Cts afgeleverd door den lieer JP. JD* J. QQJJË.JHÏ- <tïïJütR 9 te Ziepils&ee. bestellingen fbanko. van 24 tot en met 31 december 1858. Geboren Een zoon van M. Dixon en C. C.E.Werner. Een zoon van M. Adriaanse en D. Eijke. Een zoon van B. S. Lokker en H. van Akkeren. Gehuwd. J. H. Theewis en M. P. Bastiaanse. Overleden J. de Crolyoud 19'/, jaar, jd. J. J. van den Broeke oud 16 m, zoon. H. van Delzenoud 41 j man van A. F, Slabbers du Bois. L.vanAsch, oud 20 jaar, jm. (overleden te Leeuwarden.) PHIJZBN OKB EFFECÏKIS den 30 December 1858 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Railand. bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito 6. leen 1<855. bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van bsp. Poolsche schatkist!) oblig. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente A mater dan 2'/» net 3 k 3 Va 5 5 Weenerbank bij Goll. 5 dito 4 Metallieken 2 Spanje. Buitenlandach 8 Binnenlandscb BuitenUndsch 1 Cert, van coupon» Portugal. Buitenlandsch 1853 s dito 1856 3 Aand. Russ. Spoorweg a 236 (volgefourj 6 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 30 December 1858. De Ned. Mudde. 64 "/,9 76{3A«J 99%, 1(163;, 104% 9S»;,0 11)2 87% 87'/,, 66 83 77^,o 78'/, 86'/) 81'4 63 39"/, 42 30»/, 46'/,, 248 De fled. Mudde. Oude Tarwe 1857 f Nieuwe dito 1858 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Hayer 9,00 7,75 0,00 0,00 0,00 5,80 5,00 4,75 4,00 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graanwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8,25 10,50 9,50 0,00 12,00 0,00 12,50 15,00 11,50 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 30 December 1858. Twee en een 1ste kw. blank Twee en eenmiddelbare dito Twee en eenmindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en eenmiddelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 1858. f 24,50 h 25,00 - 23,50 a 24,00 - 22,50 a 23,00 - 24,50 a 25,00 - 23,50 a 24 00 - 22,50 a 23,00 - 24,50 a 25,00 - 23,50 a 24,00 - 22,50 a 23,00 - 3,00 a 4,00 - 2,50 h 2,50 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 2, 'smorg.10 ure Zaturdag 1,'smorg. 6 are. Woensdag 5. 5 Dingsdag 4, 6 De diligence zal van Zierikzee l'/j uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naav Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2