WUIHMHffl VKII\UKIWaLGI\ IIHUD, .IIAItM'lllililUTBi BI. worden gegeven aan den aartshertog Muximalman en een onafhankelijk vorslendom zullen uitmaken. De krachtige toebereidselen van I'icmont voeren de kom mer der Italianen ten top. De Piccoro Corriered' Italië meldtdat men zeer ijverig werkt aan de vestingwer ken van Alexandria Casale en Spezzia en Alexan dria zal wapenen alsook dat de arsenalen van den staat 200,000 geweren krijgsbehoeften en 100,0 0 uniformen bevatten. Wat ook de waarde dezer ge ruchten zijn wij kunnen den Italianen niet genoeg voorzigtigheid co geduld aanbevelen. Te Rivollella (Lomelline) is dezer dagen eene misdaad gepleegd. Omstreeks middernacht werd de weduwe Bvllazi door zekeren Porlaluppi gewekt die baar toeriep <kom spoedig, uwe dochter is ziek en de familie laat u roepen.'" Ilaastig aangekleed voldoet zij hieraan. Op de brug van Sarlirana gekomen, brengt Portaluppi haar verschillende slagen met een hamer op het hoofd toe en werpt haaroverde heining. Met eene verschrikkelijke koelbloedigheid keert hij terug wekt baar zoon van omstreeks 19 jaren die geen kwaad vermoedende zich voor het raam ver toond. Kleed u spoedig roept hem Portaluppi toe, uwe moeder laat u ontbieden want bet is meer dan tijd, indien gij uwe zuster nog levend w enscht te zien. Daarop vertrekt hij met hem en terzelfder noodlottige plaats gekomen duet de moordenaar eene schrede achterwaarts en brengt den jongman ook een slag op het hoofd toe, doch niet zoo juist, dat het offer, hoewel verdoofd, van hem gevolgd de vlug! nam tot aan de woning van de dochter der weduwe Bolazziwier man juist de deur uit tradt. De moordenaar nam toen de vlugt al loopende het verschrikkelijk lol mededee- lende hunne moeder overkomen. En tot die dubbele misdaad had alleen de begeerte naar eeue som van slechts 300 fr. opgewekt. O B O O T-E BITTAWIUIEO» Londen, 4 December. Men heeft hier beriglcn wegens den burgerkrijg in Mexico. De generaal Blanc beeft onder de muren der hoofdstad slag gele verd maar zich tot den terugtogt gedwongen gezien, dewijl de door hem verwachte versterking achter bleef. Yolgens een officieel berigl uit Bombay, van 9 November, is de proclamatie der koningin gunstig op genomen en heeft algemeens tevredenheid veroorzaakt. Do generaal Mitchell heeft de opstandelingen in cen traal Iridic totaal verslagen. De muitelingen onder handelden over de voorwaarden der onderwerping. In Oude is de veldtogl met bet bestormen van Berwhas geopend. Vijf duizend insurgenlcn uit Oude hadden een storm op Tschubrorodie gewaagd, maar zijn terug geslagen en hebben, met achterlating van al hun ge schut, de vlugt gekozen. De Courrier dus Etnls-Unies verbaalt volgen- derwijze een verschrikkelijk mnordtooneel Een huis te New-York is dezer dagen de schouw plaats geweest van den moord van een geheel huisge zin, waarvan hem ter naauwernood een dergelijk voorbeeld in de jaarboeken der criminele regtspleging zal aantreffen. Een jong mensch, F. A. Gouldy ge naamd en niet ouder dan twintig jarenheeft door middel van eene bijl en een mes zijnen vader, zijne moeder, zijne beide broeders en twee dienstboden achtereenvolgend van hel leven beroofd. Zie hier de bijzonderheden nopens die vreeselijke reeks van euvel daden F. A. Gouldy woonde bij zijne ouders in huis die groot verdriet van hunnen zoon hadden wegens zijne losbandigheid. Door het slechte gezelschap dat hij gewoon was Ie bezoekenmedegesleept had hij gewoonten aangenomenwaarover zijn vadermet regt verbolgen was. Daardoor waren sints eenigen tijd huisseliikc twisten ontstaan en het schijnt, dat de vermaningen en de weigering van geld den ongeluk kige lol het uitgeste hebben gebragl, althans hij vatte het booze besluit op om zich te wreken wij zullen zien op welke wijze. Dingsdag avond kwam bij even na tien ure ie huis. Het huisgezin was reeds te bed uit gezonderd de vader, die zich op de voorkamer van de tweede verdieping bevond en demoeder die in de na burige kamer op het punt stond zich ter rust te bege ven. Frank (zoo noemde men bem in de wande ling) kwam aan hel vertrek zijner moeder en riep Moeder zijt gij nog wakker »Ja,"' gaf zij op ge wonen loon ten antwoord maar ik ga slapen." Toen zij in het bed geslapt was, hoorde zij dal haar zoon den trap, die naar de derde verdieping ging, waar zijne kamer wasafkwam en zich naar het vertrek begaf waar zijn vader was. Mevrouw Gouldy vernam een korten woordenstrijd lusschen hen beide gevolgd door eoncn doffen slag, alsof een zwaar ligchaam op den grond viel. Verschrikt en eene vreselijke waarheid gissende sprong zij uil baar bed om te '.veten te komen wat er gebeurd was toen de deur die van het eene vertrek naar het andere leidde, open ging en Frank mei een gelaat, waarop de woede geteekend stond en eene bebloede bijl omhoog hou dende zich op haar wierp en haar met zijn scherp wapen eenige slagen op het hoofd toebragt. Zij gi'de maar hij den derden slag hielden hare kreten op en viel zij als een lijk neder. De moordenaar, verhit door het bloed, dat hij had doen stroomen, stormde een derde kamer binnen waar zijne jeugdige broeders Nathan oud veertien en Care! oud vijf jaren, bijeen sliepen. De beide kinderen, wakker geworden, door het geweid van eenen dubbelen val, waren opgestaan en traden argloos den moordenaar te gemoel die hen zonder iets le zeggen nedervelde. Hij liei hen daar lig gen ii:et gespleten schedel,en badende in hun bloed. Vervolgens klom hij den trap op naar de derde ver dieping. Haar waren de twee dienstboden zijne slagl- offers zij stonden verschrikt door het gelruisch op het portaal te luisteren en hielden den hen naderenden Frank eerder voor eeri bevrijder dan vooreen moor denaar met een verwoeden houw zijner bijl deed hij hen levenloos nederstorten. Nu bleef nog zijne löjarige zuster Marv Eliza over. Dit meisje gelukkiger dan de overigen, /ij opende hare kamerdeur en zag in de halve duisternis een man bezig met het ombrengen der twee dienstboden maar zij erkende in hem haren broeder niet. Denkende dal het een roover was sloot zij oogenblikkelijk weder hare deur op hel nachtslot en bet vensterraam openende schreeuwde zij moord moord Frank zoude te veel tijd verloren hebben met het openhakken der deur en ging daarom naar zijne kamer waar hij twee policiedienaren die op het gegil van zijne zuster waren toegesneld de huisdeur hoorde openbreken. Zich ontdekt ziende en op het oogenblik van gegrepen te worden nam hij in zijne razernij uit de lade zijner tafel een drieloopig pistoolzette den tromp achter zijn oor cn joeg zich 'eenen kogel door het hoofd* Men,kan zich gemakkelijker voorstellen dan dal (lil be schreven kan worden welk vreeselijk tooneel zich voor deoogen derpoliciedienaren en derloegestrooinde buren aanbood toen zij inde verschillende kamers vanhet huis doordrongen. Mary Gouldy en tweejonge kin deren in eeue wieg waren alleen aan de singling ont komen. De moordenaar had zijn werk niet kunnen vollooijen doordien zijne zuster den aanslag op haar leven wist le beletten en hij de heide wichtjes over het hoofd had gezien. Het bloed stroomde van alle kanten en door het buts lagen 7 ligchamen verspreid deels dood deels zieltogende: De heer Gouldy wiens hoofd op twee plaatsen gekloofd was en die den volgenden dag den geest gaf mevrouw Goldy met drie diepe won den waaraan zij onmisbaar moet bezwijken Nathan Gouldy wienecn gedeelte van den schedel bij de linker slaap wasafgekapt t.arel Gouldy een kind van 5 jaren wiens hoofd eene gapende wonde vertoonde f van bijna 2 duimen, en eindelijk de 2 dienstboden Johanna Murphy en Elizabeth Carr waarvan de eerste in het gasthuis komende den laalslen adem uitblies en de andere waarschijnlijk hetzelfde lot zal treffen. YVelligl zal niet een dezer ongelukkigen in hel leven blijven. De aard hunner wonden geeft weinig hoop. Wat den ellendeling aangaatdie dit bloedbad aangerigt heeft daar hij zich zeiven van kant heelt gemaakt zal men wel nimmer met grond kunnen zeggen wat de af schuwelijke redenen of de krankzinnige drijfveer is ge weest welke hein tot die gruweldaad heeft gedreven. Volgens beriglcn uit Amerika hoeft men ten on- regte gemeld dat goud in groote hoeveelheid in de provincie Buenos Ayresis ontdekt. Hel is in de pro vincie San Luis, dielotde Argenlijnsche confederatie behoort waar men die ontdekking heeft gedaan. Een 500 a COOtal personen waaronder ook vrouwen en kindei en houden zich aldaar reeds met graven en goudwasschcn bezig, doch hel is zeker dal zij daarlne allergebrekkigste werktuigen bezigen en oek zonder geestkracht zijn. Niemand hunner denkt er aan om for tuin te maken. Bij eene betere exploitatie zouden die mijnen veel produceren. Dralnering. Tc Thielt en omliggende gemeenten wordt er in zake van landbouw een onbetwistbare voortgang verwezen lijktdank zij der volijverige pogingen aangewend door den heer van den Berghearrondissements com missaris aldaar, die geene gelegenheid verzuimd om de pachters bekend te maken met de heilzame, vei bete ringen in verschillende landen uitgevonden en strek kende om hel landbouwersbedrijf zoo veel mogelijk productief temaken. De volgende brief, aan hel Boekske der Vlaemsche Landbouwers opgezonden, door den landbouwer A. Willaeri van Hooghlede diene lot bewijs van het aangevoerde: filet is bekend schrijft pachter Wiüaert, dal de arrondissements commissaris, altijd vol ijver voorde belangen van den landbouw aan al degemeenten van hel ressort aangeboden heeft, eenen persoon te zenden voor vijf dagen, door de landbouw maatschappij tegen 5 francs daags betaald en in staal om de drainerings- wei ken naar vereïsch aan te leggen en te besturen bij de eigenaars of pachters, die hel mogten verzoeken. Hoewel wij mijn broeder en ik die te zamen te Hooghlede eene hofstede bebouwen reeds te voren overtuigd waren dat dergelijke werken voor sommige gronden niet alleen nuttig maar zelfs hoogst noodza kelijk zijn om ze tot hunne waarde le brengen heb ben wij niettemin personen geraadpleegd, instaat om ons door eigene ervaring van derzelver uitkomsten te verzekeren. Deze personen bekenden eenpariglijk dal zij hunne gronden van slecht goed gemaakt heb ben dal hunne natte gronden, door drainering droog geworden zijnde, nu geschikt zijn om als drooge landen bearbeid te worden, en goede vruchten voortbrengen. Wij hebben ook onderzocht of de drainering nuttig kan ziju in meerscben en weilanden, en wij zijn overtuigd, dat deze werken op zulke gronden die het noodig hadden de beste uitkomsten opgeleverd hebben. Wij hebben ons diensvolgens gehaast liet edelmoedig aan bod van den anondisscmenis commissaris op te volgen. Kort daarna is de heer Benoot, gediplomeerde drai- neur te Thourhout de gronden komen nazien wëlke wij te draineren hadden, en hij heeft met zooveel kunst als welwillendheid de werken uiigevoerd, eerst op eenen meersch en daarna op eeuen -aatten hoek van een stuk land. Gedurende den lijd dien wij aan het werk besteed hebben, zijn vele personen de drainering komen bezig- ligen, en allen die den heer Benooi raadpleegden ontvingen van hem voldoende inlichtingen en raad. Eenige dagen later heeft hij daarenboven in het ge meentehuis le Hooghlede eene voorlezing gehouden waarin hij het nul, en voor sommige gronden de nood zakelijkheid der drainering op eene voldoende wijze ontvouwd heeft voor een aanzienlijk getal belangheb bende personen. Daar onder die toehoorders zich verscheidene bevonden die vroeger reeds gedraineerd hadden bevestigden deze het voorgestelde dat zij in natte jaren veel voordeel daaruit trokken en zelfs in jaren van buitengewone droogte als het tegenwoordige niet hel minste nadeel ondervonden hebben. Het is dan genoegzaam bewezen en erkend, dat de drainering wezenlijke voordeden oplevert voorden landbouw maar het gaat ook vast, da t er in derzelver uitvoering somtijds ernstige moeijelijkheden le boven te komen en schijnbare beletselen te overwinnen zijn. Wij zijn althans hierin het geval geweest, dat een per soon zelfs met een goed oordeel begaafd, doch met eene oppervlakkige kennis van buizen le leggen, en zonder ten volle in de kunst bedreven te zijn, de wer kingen in al de vereischten niet zou hebben kunnen doen. Daar was iels meer noodig, en de ervarenheid van den heer Benooi heeft daarin kunnen voorzien. Daarom dank aan den heer arrondissements commis saris die dit middel heeft aan de hand gedaan en dubbel dank aan den heer Benootdie zijne hem opge- dragene laak alhier zoo wel volhragt heeft." Nieuws en Advertentieblad voor Z.-Vlaanderen. Zierikzee 5 Dec. Binnengekomen Clemens kapt. II. Persoon, van New-Castle. 6 dito. Anna Margaretlia, kapt. N. Jensen van Milmi naar Schiedam. 7 dito. Uitgezeild. Burger kapt. P. J. Barlelse van Zierikzee naar New-f'.astle en Jacobus kapt. W. v. Duin naar Messina. Brouwershaven 3 Dec. Binnengekomen Salus kapt John. .Vlurraij vanGirgentie, eaPrinccs Victoria kapt. W. Walson van New-Caslle beiden naar Rolt. 6 dito. Uitgezeild Zeemeeuw kapt. J.G. Sikkema van Riga naar Antwerpen. JONGSTE TIJDINGEN. Loa'den 6 Dec. Granen stil prijzen onverand. Boter flaauw wegensgrooten aanvoer, belangrijk lager. Veemarkt Het aangevoerde bestond uit 41 ruil- deren 16,800 schapen en 108 kalveren de ge steldheid wasiets beter. AFVAART der stoomboot STAD ZIER 1 K ZE H. Van Rotterdam: Van Zierikzee Donderdag 9, 's morg. 6 ure. Dingedag 1'sixorg. 7 nr® Zondag 12, 6 Vrijdag 10, 7l>, dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. Van MiddelburgVan Rotterdam Woensdag 8, 's morg, 0 ure. j Dingsdag 7, 's morg. 7 ure. Vrijdag 10, V Donderdag 9, 8 Zondag 12, 7 Zaturdag 11, 9 Woensdag 15, 7 I Dingsdag 14, 101'2 De diligencezal van Zierikzee l'/j uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naa» Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. FRIJZBS DEB EFFBOTS9I XE aWITKRDAlH den 6 December 1S5S Nederland Werkelijke schuld 2*1* pet dito dito i Amortis. syndic. Werkelijke schuld 4 Rusland. bij Hope 1798 1816 3 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito 6. leen. 1855. 5 bij Hope 4 bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 6 Poolsche schatkistb. oblig. 4 Oostenrijk. Metallieken Nationale 5 rente Amsterdam 5 Weenerbank bij Goll. dito Metallieken Spanje. Ruitenlandsch Binnenland scli BuitenUudsch 1 Cert, van coupons Portugal Buiten land ach 1853 I dito 1858 Aand. Russ. Spoorweg h. f 236 (volgefour) 5 ROTTERDAM, 6 December. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. bij rnimen aanvoer maar veel vraa" voor cons, tot goed vorige prijzen genomen goede en puike f.8 29 a f £,60 mindere f 7,25 af 8; van jarige begint de aanvoer onbeduidend te worden; goede en puike nieuwe f 8,40 a f8,90. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, eu Overm., bedong bij kleinen aanvoer ruim vorige prijzen, f5,50 a f 6,60. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter f4.50 a 5,60. dito zomer f4,50 a f5,30. HAVER. Zeeuw, en Inl. Korte f 4, a f 4,50, dito Lange f2,25 a f 4,50. ERWTEN. Zeeuws. Groene 10, a f 13;5ü groote dito f13, a f 17. PAAR- DENBOONEN. f7,50 a f 8,25. 5 64'/4 753/4 923^4 985/18 106'/, 104 981/4 1023/, 863/1# 85 V8 66 V 4 82 78i/8 78'/, 87'/,, 80</4 39% 45V„ ■M'i, 6''. 47 V. «,3/„ 2141/, VERKOOPING op Vrijdag den 10 De cember 1858, 's morgens 10 ure, onder Oosterland le beginnen aan den Molenweg,1 van HAKHOUT, opgaande BOOMËN, zeer geschikt tol Werkhout, droog BS ANDHOUT en BLOKKEEL, door den Notaris J. M. BOUTIN. Ter Stads-Drukkerij van de Eryen A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 2