SCHAAL- MAATKOLEN. ZKCTUIIftliKlf -VlillVöl(ÖWUïMj' ISIÜUIIS, IIAHKTIIIililüTIsK HL Marlemontsche Steenkolen. New-Castle Meubelaire Goederen ft5aBrrWlC»yigJsafi«BBKSftMgB«SeMB^ kapelmeester werd de 28jarigo lam pist Spickermann doodelijk door den bliksem getroffen. Na de lievige algemeene onlsleltenis door dit voorval te weeg ge- •bragt viel aan de opvoering van het aangekondigde stuk niet te denken maar de directeur, de heer Kalme sloeg liet publiek voor de betaalde entreegelden ten behoeve der bejaarde moeder van bet slagtoffer des'on- geluks af te staan welk voorstel met geestdrift werd ingewilligd, fn het nabarig dorp Bochclcmund was bet oen arbeider die nabij een schuur door den bliksem ge dood werd waarna die schuur geheel afgebrand is. r B A N K B II E. Parijs 2.1 Julij. Pen dagblad deelt de volgende aardiae ontmoeting mede: Eergisteren toen een graankoopcr de beer des avonds ten negen ure langs den Orleanschon weg van Montlhcry terugkeerde stelde zich eensklaps een man van honge statuur met een zwaren slok gewapend, in zijnen weg en riep licm toe Sta I ik weet dat gij geld bij u hebtwerp mij uwe beurs toe ofik sla u dood." Drommels hernam de heer D zonder te schrikken uw ciscb is dringend, zie bier mijn antwoord." En een revolver uit den zak halende, dien bij laadde, voegde bij erbij: Als gij een voet vooruit zet dood ik u. Met zou mij leed doen iemand te dooden echter zoo gij niet ter stond doet wat ik u beveel brand ik los. Missen kan ik niet gij zijt gewaarschuwd, ik heb tien pistool kogels lot mijne dienst Werp eerst uwen stok weg doorzoek dan uwe eigen zakken en geef mij uw geld, zelfs uwe kostbaarheden zoo gij die bij u hebt.'' Een zoo krachtig ondersteunden eisch kan ik niet weder- staan zcide de dief, maar gij behoort dan ook tot liet gilde, het is niet braaf een makker te bestelen.1' Toe haast u wat, hervatte ik straf u op mijne manier, ik wil u ten behoeve der armen berooven. Geen stap ver der, of gij zijl dood. Ledig uwe zakken, vergeet niets of ik onderzoek uw lijk.'' Degaauwdicf loefde niet lan ger, wierp zijne porlctnunnaie en zijnen rok voor de voe ten des koopmans en koos toen bet hazepad. De heer D. vond in de porlemonnaie 103 francs 95 centimes, welke bij in de offerkist van zijn kerspel stortte. Naar uit Sl. Elionne aaneen dagblad van I.yon wordl gemeld werden in eerstgenoemde stall in den nacht van den Hi op den 17 dezer ongeveer twintig personen in hechtenis genomen, en wel ten gevolge tan de ontdekking cener fabriek van bommen, welke die moeten evenaren waarvan Orsini en zijne mede standers zich hebben bediend. Zekere Mare soldaat bij het G3sle regement van linie meent eene machine Ie hebben uitgevonden waarmede men zich vrijdoor het luchtruim zal kunnen bewegen. Hel beslaat uit een op baleinen gespannen plat vlak van zijde mei een reusaebtigen vleugel mede van zijde aan iederen kant. Ongeveer vier voelen bone den hel plalle vlak bevindt zich de luchtreiziger wiens voelen op pedalen rusten die door een kunstig mecha nisme de beide vleugels in beweging brengen met de armen stuurt de reiziger de machine naar verkiezing. Mare beeft de eer gehad den keizer zijn toestel op van de wezenlijke grootte te verloonen en Z. M. schijnt de zaak belangrijk genoog geacht le hebben om 5000 fr. ter beschikking te stellen van Mure opdat deze hel werktuig op de gevorderde grootte zou kunnen maken en daarmede op bel laatst dezes jaars proeven nemen. Men verneemt dat de tabaksbouw in de kolonie Algiers zulkeeno uitbreiding heelt gekregen dat de oogst zoo er geen tegenspoeden komen op minstens G millioen kilogr. geschat wordt. De sultan heeft getoond dat bij waarlijk ge zind is vergoeding te geven voor liet te Jeddah ge beurde daar bij een jaargeld van 12,000 fr. beeft topgestaan aan mejufvrouw Eucillardde dochter van den door de Arabieren vermoorden consul van Frank rijk en door eene som van 250,000 fr. naar Parijs te zenden bestemd om verdeeld le worden tussclien de familien der overige slagtoffers. De Counter de Marseille beval bet volgende Op bet oogenblikdat het sloomschip Jourdain dezen morgen onze haven binnenstoomde begaf de prefect zich naar de landingsplaats om mile. Eucillard le ont vangen. Eene tallooze menigte was zamengevlocid en begroette met warme deelneming bet belangwekkend slagloffer van den opstand. Over baar gelaat loopt eene diepe wonde van den mond tot aan bel oor. Mile. Eucillard isnaar het stadhuis geleid. Met minder aan doening wekte de heer Enteral op. Mij is van mid delmatige'grootte, maar zijn gelaat drukt kracht en vastberadenheid uit. Mij is letterlijk met wonden over dekt over den schedel loopt eensabelbonw zijne ar men zijn met wonden bedekt zijne linkerhand die zwaar gekwetst is is nog verbonden bij heeft eene ligtere wonde aan de reg'erhand een kogel beeft hem in bet been getroffen. Mc prefect beeft den heer Ente ral (die slechts vijf en twintig jaren oud is) onmidde- lijk bekend gemaakt met zijne benoeming tot ridder van het Legioen van Eer. De belangstelling werd ook niet in geringe mate gaandegemaakt door den Al- gcrijnscheii bediende oud militair bij de Inlandscbe troepen die als cawas aan bet Eransche consulaat ver bonden, zich zoo bewonderenswaardig gedragen heeft. Deze man beeft met den grootsten moed legen de moor denaars gestreden en er niet weinig toe hijgebragt om zijne jonge meesteres beL ontkomen mogelijk te maken. ÏIO 1 7 - 3 il! T XAMNIEW Londen 23 Julij. Mei radikaal dagblad de Morning Advertiser beweert dal de togl der koningin naar Cher- burg bel gevoel der l.ngelsche natie ten diepste krenkt, en roept alle ware vaderlanders op lol bet onverwijld houden van eene openbare bijeenkomst, hetzij iu Lon den Tavern of in Sint-Martinshall, om legen die im populaire handeling te protesteren. In bet hoogerhuis deelde lord Malmesbury giste ren eene depoche mede wier hoofdinhoud ook aan de dagbladen is toegezonden en die hoofdzakelijk het vol gende inhoudt: De troepen onder het bevel van sir Iluglt Hose hebben den 20 Junij, na een lievig gevecht van 4 uren, Gwalior ingenomen. Deze tijding is over Madras ontvangen. Kapitein Beamish is aan boord van de Candia gearriveerd met depêches van lord Elgin en van den Engelschen admiraal. Den 20 Mei zijn de Chinesche forten aan de monding vail do Peiho die met IdS kanonnen en een groot aantal troepen gewa pend waren zonder aanmerkelijk verlies door de iiu- gclsche en I*ransclio kanonneersloepen aangevallen en ingenomen. De Chinezen hebben bun geschut zeer goed bestuurd. Den 22 Junij zijn do Franschcn begon nen de rivier op le varen. Het weder was frisch hel eskader in goeden staal en do bemanning vol moed. I ranscbe troepen aanvankelijk naar Cochin China be stemd waren naar de golf van Pecheii onder weg. De depéebegeeft hun getal op 6000 le zijn maarmen ver moedt dat daarvoor 600 zal moeten gelezen worden Te Canton is den 2 Junij eene vergeefscbe poging gedaan om de zoogenaamde dapperen zoo worden de weder- spannig blijvende Chinesche soldalen genoemd die zich in bet naburig gebergte vereenigd hebben te ver so ooijen. Dc Amerikaansche schaakspeler de heer Morphy schijnt nog niet de sterkste te zijn en men leest van zekeren lieer Paulsen die te Chicago in de Verecnigde Staten tien partijen schaak op eens speelde in Je schaak- klub zonder naar eene er van te zien en alle zetten in het geheugen behield nadat ze hem werden vermeld. De beer Paulsen won na 4 dagen gespeeld te hebben 9 partijen en de 10de werd met wederzijdscb goedvin den opgegeven. Op hel eiland Madagascar is de equipaadje van een bransch schip de Marie Caroline door de inboor lingen op last van Vinanij koning van Mena-lich omgebragl het vaartuig is daarna geplunderd en ver brand ln Murders,iky op betzelfde eiland is op last van Sumana koning van .Vlurumbe de agent van een aan zienlijk liamburgscb buis omgebragt en werden diens rijkdommen door de Madagassen geplunderden ouder ling verdeeld. Uit Nieuw Zeeland wordt gemeld dal aldaar in de wilde bosscben eene bijzondere soort van zijdewor men is ontdekt wier product tot eene voordeelige in dustrie aanleiding kan geven. Deze worm bevindt zich in een bruinachtig tonnetje en maakt een ongewoon fijn spinsel. Eenjge zijdenkandelaars le Glasgow moeten dit laatste reeds op kooger waarde hebben geschat dan de beste tot nu toe in Europabekende soorten. Op enkele plaatsen worden do tonnetjes in zulk eene me nigte aangetroffen dat één persoon gemiddeld een pond ruwe zijde per uur kan inzamelen. JONGSTE TIJDINGEN. Londen26 Julij. Tarwe verlaten doch onveranderd. Haver een weinig lioogcr. Koffij vast. Suiker zeer vast. Hijst zonder handel. ZiF.tiikzee, 25 Julij. binnengekomen VanSillari, kapt. M. Perriam van Slanilly naar Rotterdam, Crest of the Have kapt. Tb. Haghous, van Liverpool naar Dordrecht26 dito, Clemens kapt. H. Persoon van New-Castle naar Zierikzee 24 dito, uitgezeild: Hen- drilta kapt. li. H. boswijk, van Goes naar Drammen. Hij Lezard 19 Julij Westenschouwenkapt. Boon, van Zierikzee naar Newport. Brouwershaven24Julij. Binnengekomen: Kenning- ton kapt. O. F. li. Edwards van Akyab naar Bott. 26 dito. Argokapt. A. W. F. van Teutem van Roti. naar Batavia. 24 dito Uitgezeild, st. bt. Stad Dordrecht kapt. J.H. Sluit van Dordrecht naar Londen Brouwershaven 2) Julij. Heden had alhier het volgend voorval plaats De wind was west met vlie— trend stormweder terwijl liet ligler vaarlui (de vrouw Meggeliena, schipper G. F. Cunis varende in de vaste ligleibeurt van Brouwershaven op Rotterdam was lig gende bij de Roode Ton van dwars in de weg om met gunstig weder uit het ter reede liggende Eng. schip Kennington te gaan ligten. De storm begon al meer en meer in hevigheid toe le nemen, waardoor bel anker van genoemd liglervaartuig des morgens ten 10 ure doorging terwijl de schipper een noodsein heescb verder is de ligter al drijvende gekomen tot voor bel Gat van de l'aardeplaat. Genoemde lig ter was aldaar liggende tot ongeveer ten 2 ure toen de sloepschippers D. Walraven en M. van den Berge be sloten om met eigen levensgevaar le trachten hulp te verlcenen. Zij begaven zich met bun beider sloep- volk Joh, Iilaasse, C.llatenboer, W. DtwoloiSt. Duijn- houwer en Corn. Klaassen in de sloep van den heer/, de Kaler Jz. en bereikten na veel moeite en gevaar doot eene hooge zee worstelende gelukkig liet in nood vcr- keerende vaartuig waar zij juist in tijds aankwamen daar het schip bet niet langer konde uithouden en de boot van genoemd vaartuig vol waler en onbruikbaar was. Er word beproefd eerst met den ligter onder zeil te gaan en le trachten denzelven in het Dijkwatcr te bergen doch daar dezelve lek was geworden en ongeveer 4 voet water in had, was dit ondoenlijk en men bevreest dal bet schip zoude zinken. Daarop werd besloten de Ligter te verlaten en geen tien mi nuten daarna of gebeurde zulks, viel overzijde eu zonk. Genoemde schippers hadden dus bet genoegen om met eigen levensgevaar acht menschen als dof schipper zijn vrouw knecht en vijf kinderen, vanl een wissen dood le hebben gered, daar die toch anders! zonder hunne menschlievende pogingen in de golven hadden moeten omkomen. A F ft T der stoomboot stad zierikzelï. Van Zierilczee: Van Rotterdam Woensdag 28, 's midd. I rA2ure. Donderdag 29, 'smorg. G'/s ure Vrijdag 30, 2 Zaturdag' 31, 7'/2 dienst tussclien Middelburgen Botterdam. Van Rotterdam.: Van Middelburg Woensdag 28, 's morg. Donderdag 29, Vrijdag .30, Zaturdag 31, oJ/2nr-e' 6 G G Woensdag 28, 's morg Donderdag 29, Vrijdag 30, Zaturdag 31. O'/i-irt 9% 10% 103/. De diligence zal van Zierikzee W2 uur na de afvaart der stoomboo van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Fa?i Vlissir.gen Des maandags, woensdags en vrijdags, 's morgens ten 8 ure. Van Rotter dam: Des dingsdags, donderdags en zaturdags, 's onorgens ten 9»/a ure De diligence zal van Zierikzee 1 i/a uur na de afvaart der stoomboo van Rotterdam naar Vlissingen en vau Vlissingen naar Rotterdam '/anu na de afvaart der stoomboot rijden. FBIJZESI DEH EFFBCTBK TS AKISTEEDABÏ deD 2G Julij 1858 Nederland Werkelijke schuld 2»/, pet drto ctrto 3 Amortia. syndic. 3J/j Werkelijke schuld 4 Ktislatid. bij Hope 1798 1816 5 dito 1828' 1829 5 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito G. leen 1855. 5 :hij 'Hope 4 bij Stiegzitr.. 4 9 dito Gert. van ast», -$ Poolscbe scliatkistb. oblig. 4 Oostenrijk. Metallieken m Nationale 5 rente Amsterdam 5 Weenerbank bij Goll. 5 B dito 4 m Metallieken fii/s m Spanje. Bnitenlandseh 8 m Binnenlandseh 8 Builenliindsch i Cert, van coupon» Portugal. Buitenlandscb 1853 8 dito 1856 3 Aand. Russ. Spoorweg a, f 236 (volgefour.) 5 ROTTERDAM 26 Julij. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. was heden zeer matig aangevoerd en ging tot 25 c. hooger wel van de hand puike f9,50 f 10, mindere f 8,75 a f9 25. ROGGE. Zeeuws. Vlaams en Overm, f 6.50 a f7,GO. GERST. Nieuwe Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter 50 a GO last aangevoerd doch onbegeerd van f4.50 tot f 5.5Q. IIAVER. slap -. Zeeuws, en Inl. Korte f 5, a f 0,10 dito Lange f3.60 a f 5,20. ERWTEN. Zeeuws. Groene f 10a f 11. PAARDEBOONEN. f 8,75. a.'f9.30. :236ste STAATS.LOTSRIJ. Tweede klasse. Eerste Lijst. No. 10671 f 20,000. no. 1981 i f f OOM. no. 1073 en 16413 ieder ƒ400 no. 13612 ƒ200 no. 445,11002, 18418,14104, 17005 en 183:, .eder f 100. 64% 77 #8 106% 104 98»,s 1027» 87% 87'%, 67% 81% 75'/,, 76%, 87 77 38"/,, 44 38%, 27'0 b% 40% 48'/, 247 In LOSSING: het Schip de CSoede Intentie Schipper J. van de Vf.lde, voor rekening van .1. C. BAL Cie. flste Kwaliteit.) In LOSSING: bet Schip Cleme]ns, Kapt. i 11. Persoon voor rekening van M. F. C. de KATER. Post straal. De Notaris Mr. J. J. ER.VIERINS zal ten verzoeke van Jonkheer YV. M. H. dj| JONGE als Executeur ten Hoedele van wijlen! 11. CAPELLEop Zaturdag den 31 Julij 1858f 's morgens ton 9 ure voor bet Woonhuis, wijk A no. 4ll6 op de Oude Haven, te Zierikzee publiek! presenteren te verkoopen eene aanzienlijke partij bestaande in TAFELS, STOELEN, BEDDEN, LINNEN MANSKLEEREN, 2 CHIFFONNIÈRES 1 KABINET SPIEGELS, SCHILDERIJEN, KOPEUl TIN, GLAS- en AARDEWERK PORCELE1N er| meer andere ROERENDE GOEDEREN alles daagt vóór de verkooping te bezigtigen 's namiddags vaij1 2 tot 6 ure. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Yros.

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 2