C( DRA Woensdag 30 Junij* MiSTiifflmiinisriniiiifi Woensdag en Zaturdag. AIKIIWSTIJIII» J' ABONNEMENJS-PRIJS. Per ilne maanden f i,00. Franco per post f 2,25. [mending der Advert, daagsle voren, voor 11 ure'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS HER ADVER TE NI IEN Gewone 15 cents deregel. Geboorte-, Huwelijks- in Doodberigten van \-6regclsa f 1 behalve hetZegelregt BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeeroepen bij deze belanghebbenden op die vermeenen moglen eenig bezwaar le hebben in hel door HKNJAMlN JOPPK Jz., gevraagd verlof om in zijn pakhuis op I de Schouwsche Botermarkt wij li B no. 460 alhier I eene ^Stookplaats le doen daarsiellen bijzonder ingeiigl lot het branden van koffijhoonen voor zijne winkel- affaire oir» op Woensdag den -0 dezer maand des voor middags te elf ure te verschijnen Ier vergaderkamer van hel Gemeente-bestuur ten einde in hunne belangen (c worden gehoord. Zierikzee 23 Junij 1858. B. C. CAÜ Voorz'Iter. C. de JONGK Secretaris. binnenland. Ter vergadering van pi-deputeerde staten dezer provincie, zijn de navolgende punten vastgesteld ter behandeling der provinciale stalen in de zoniertcrgade ring van dit jaar. 1. Hel verslag van gedeputeerde stalen omtrent den toestand der provincie over 1857. 2. De koninklijke besluiten van Nov. 1857, no. 56, houdende goedkeuring der besluiten van de provinciale siaten van den 6 le voren no. 7 en 9, lol inkoop van oude slraalkeijen en puin, alsmede van eenige andere voorwerpen den 4 December 1857no 67, en den 5 December 1857, no. 57, houdende goedkeuring der doorde prov. staten vastgestelde verordeningen op de haven van lireskens en ter uitvoering van art. 9 der wet tot regeling der jagt en visscherij. 3. Keu voorstel van ged. siaten betrekkelijk dc slooinbooldieiisl op de Westerschelde. 4. Ken voorstel van ged. siaten, lot het verlecncn eener tegemoetkoming aan den gewezen steigerschuit- schippert. Adrioansen. Ken vooislvl van ged. staten, tot vermindering van dc tarieven voor hol gebruik der pro/ incisie steigers. Ken voorstel van ged. stalen betrekkelijk de in 1859 te heffen opcenten ten behoeve der calami'eusc polders. 7. De verantwoording van ged. staten wegens de enkele provinciale en huishoudelijke inkomsten en uit gaven voor 1856. 8. De bcgrcoling der kosten van hel provinciaal bestuur voor zoo veel hel rijksbestuur is voor 1859. 9. De begrooiing der enkel rovinciale huishoude lijke inkomsten en uitgaven, voor I8.>9, met een voorstel van ged. siaten betreffende de le heffen op centen op de grond- en personele belastingen, ten be hoeve der provincie. 10 Een adres van J M. Ceden wed. van Hertum om weder met eene gratilicatie Ie worden begunstigd. tl. benoeming van een buitengewoon lid inliet collegie van ged. stalen volgens art. 89 der provin ciale wet. De arrondisscments reglbank le Middelburg heeft jl. woensdag uitspraak gedaan op den eisch voor kaar ingesteld door de onderlinge b ra mi waarborg maatschappij voordo piovincie Zeeland, le .Middelburg als eischeres legen van Eersil koopman bevorens wonende alhier laler te Viissingen en thans te llreda, als gedaagde cn benoemd uil de deelgciioolen der eischende maatschappij als scheidsmannen de navol gende 21 le Middelburg wonende hecren II. V. Abra hams W. Auer mr. J. J. Berdenis van Iterlekom dr. ,\l. II. Damme II. I. Dronkers, G. Ksink A. II.G. Kokker mr. N. J. C. Snouck llurgronje, Al. K. leras, C le Nobel 0. Nuvs S. Boelse Ni I li. Schenkmr. D. N. de Stoppelaar V. Dumon Tak P. dc Aiarel Tak S. 'lak C. J. van Uije J. P. van Visvliet G. J. Will en J. J. Zip. Deze benoeming is geschied ten einde bij het lus- schen paitijen beslaande verschil ofde brand waar- doorliet huis vanden gedaagde met meubelen eu koop mansgoed! ren op den ,8.tunij 1857 is vernield, door verzuim van behoorlijke voorzorg is ontslaan onder zoek te doen naav al dal gene wat kiaclitens art. 22 yande statuten der maatschappij en art. 41 4 van bet daarop gegronde reglementmet betrekking tot ge. mcldea brand ral bebooreo onderzocht tc worden. Dc'reglbank heeft daarbij bepaald dal dj last aan de scheidsmannen opgedragen zes maanden zal voortduren, te rekenen van den dag waarop zij hunne benoeming hebben aangenomen. Dezer dagen heeft zich alhier korten lijd opge bonden een persoon die voorgaf te zijn dc markies de Sussigmj wonende te Parijs. Daar die persoon ver dacht werd gehouden van in Itelgio een paard te hebben ontvreemd en ten zijnen voordeelc verkocht werd door den officier van justitie bevel lol voorloopige aanhouding uitgevaardigd. Hij bevond zich echter reeds aan boord van de stoomboot naar Rotter lain en is aldaar door de policiedie per telegraaf van zijn vertrek van hier verwittigd was oniniddelijk hij de aankomst der stoomboot in verzekerde bewaring ge nomen. - Naar men verneemt zullen de miliciensen plaats vervangers der ligling van 1856 die tol aanvulling van ontbrekende vrijwilligers bij de korpsen in gestadige dienst zijn gehouden op liet laatste dezer maand in het genot van groot verlof worden gesteld. Uit Roller lam meldt men van 26 .lunij. Naar wij vernemen heelt de Rollerdamsche Diergaarde van den lieer II. van Rijdievorsel len geschenke ontvangen eene originele Alrikaansche kanoe uit een boomstam vervaardigdwelk vaartuig alhier is aangebragt met liet brikschip Gouverneur Elsevier kapitein C. Huyzer en gediend heeft om op de builenreede van l.lniina vier Afrikaanscbe matrozen door de brandingheen aan b ord te brengen, lieden morgen ten 8 ure lu-bben drie dezer Afrikanen proeven van hunne behendigheid in het be sturen van dit ranke vaartuig in de vijv ers der dier gaarde gegeven welke proeven morgen (zondag) des middags ten 12 ure zullen worden herhaald. Dc stout moedigheid dezer Afrikanen moet zeer groot wezen daar zij zich met zulk een ligi vaartuig in volle zee hebben durven begeven. Dezer dagen ontving de diergaarde nog ten geschenke twee Victoria kroonduivcn een fraaije zwarte aap en een lavaansclic aap allen van den heer T G. Adriaans. gezagvoerder van hel fregatschip Triton van de becren Avan Hubokcn en oncn Nog vernomen wij, dat met hel brikschip Renin, kapt. Mulder Dn nth van de Kust van Guinea zijn aan gebragt een levende alligator v erscheiden apen en vogels als geschenken voorde diergaarde. Alen leest in de Nieuwe Rollerdamsche Courant Ken nieuw voorbeeld van i ngelsche originaliteit berfi zich thans in onze nabijheid voorgedaan. De hec ren W. T Burgess .4. C Shatlen en IK. J C. Moens, allen leden van de London roeiclub hebben tnet geen ander voertuig dan een Kngelsche I mans wherry [out rigger] en geen andere bemanning dan zij zeiven ver scheidene provinciën van ons land bezocht. Naar wij vernemen zijn de/e hecren voornemens met dezelfde wherry een uils'ai je langs den Rijn le doen ja zelfs hun logt vooreerst tol Wcenen voort le zetten en zoo doende een groot gedeelte van Europa te doorkruisen. Dat daartoe volharding vereischt zal worden, kan nie mand betwijfelen, temeer daar het vaartuig, dat overigens net en doelmatig ;s gebouwd zoo groot en zwaar is dat één man het dragen kan. l'il eene ad-erlenlie voorkomende in ons nom- mer van 24 dezer heeft men kunnen zien dal er we derom gelegenheid is lot uitzending van een aantal jon gelieden van beiderlei kunne naar de Kaap de Goede Hoop. /on als men weel hebben velen der vroeger ver trokken jongens en meisjes aan hunne bloedverwanten hier le lande de gunstigste berig'en gezonden omtrent dc wijze waarop zij ontv augen zijn en door hunne brood, hecren behandeld worden Kr is derhalve geen twij fel of ouders uit den minderen stand met een talrijk kroost gezegend zullen gictig van deze nieuwe gele genheid gebruik maken om eenige hunner kinderen goed bezorgd lezien waar zoowel voor hunne gods dienstige als maatschappelijke opleiding zal wordon gewaakt. Ook voor het vertrek van volwassen land verhuizers die zich weiischen te vestigen als landei genaren arbeiders en ambachtslieden, is loet hel thans te dezer stede gereed gemaakt wordende schip eer lang zeer goede gelegenheid. (4msl. Cour) Dezer dagen is uil dit land verwijderd een per soon die geen papieren had en het doel zijner reis herwaarts niet kon opgeven. Hij was in het bezit van verscheiden gouden muntspeciën van 0 francs en zeer verdacht door zijne onrustige handelingen. Op bet transport heeft bij verklaard dat hij officier in Franscbe dienst en wegens duel gevlugt was. Men schrijft uil Haarlem t an 24 dezerHeden avond omstreeks 9 ure iseen zware brand uitgebroken in de meekrapfabriek van de heeren Zoocher en Co aan het Noorder Ruiten Sparen. Een groot deel der fabriek is in de asch gelegd. Alen schrijft uit Amerongen van 25 Junij. Rij hot onweder hetwelk alhier in de vorige week heeft ge woed schoot de bliksem neder op een plek waar twee wagens ieder met twee paarden bespannen naast el kander stonden terwijl dc voerlieden voor den regen schuilden. Reeds bij den eersten slag werden alle 4de paarden legen den grond geworpen; 2 evenwel spron gen spoedig weder op terwijl de beide anderen geen leeken van leven meer gaven. Hel zonderlingste hij dit voorval was da! van de paarden die op ééne rei ston den no. t en i werden doodgeslagenterwijl 2 en 4 on - gedeerd bleven. Een zonderling verschijnsel wordt thans te Smil- de waargenomen. Rijna eiken morgen is h u water in de vaart en in de wijken inct eene ronde, stofbedekt, zoodat het er scluiins opziende hel voorkomen heeft als of al het water bloed is ziet men er reglslandig op dan wordt de ronde kleur minder waargenomen. Des avonds is de kleur gewoonlijk verdwenen. De dezer dagen te's llerlogenbosch gehouden St. Jans jaarmarkt in paarden horenvee varkens lin nens en andere voortbrengselen werd zeer druk be zocht. Rij den aanvoer van veel mager hoornvee was de kooplust zeer gering toe te schrijven aan het ge brek aan voeder. De aanvoer van vet vee was schaars doch bet werd tol goede prijzen afgezet. In varkens waarvan ruim 6(10 waren aangevoerd was veel han del tegen willige prijzen. Noordbrabandsche en Meije- rijsche linnens waren buitengemeen veel aangevoerd alsmede grijszakkenlinuen. Daarin werd mede veel af gezet tegen willige prijzen. BUITENLAN D. D Dl I SC II HAND. Voor een paar jaren trad de oud«(e zoon des keurvorsten van Hessen te Konden in den eclilmet jufvr. Birnbautn dochter van den hoftonncelsaeler van dien naam le Kassei, lót alles geschiedde huilen weten van den keurvorst. Sedert dien tijd is de jonge prins in on genade gevallen cn leeft als het ware verbannen. Naar luid van een berigl medegedeeld door de Voss. Zeitl. worden thans door hem pogingen iu het werk gesteld om weder in genade te worden aangenomen. Zijne echt genoot wil zich opofferen mits haar worden uitgekeerd 80,000 ihl. en wijders de schulden worden betaald, door den prins gedurende zijne verwijdering van bet hof zijns vaders gemaakt. In de Heimat er /willing wordt gelezen dat eene ruiin 70-jarige dame op liet slagveld van Jena dezer dagen een gedeukteeken heeft doen oprigten ter her- inncring aan haren beminde die als Saksisch luitenant ten jare 18 )6 aldaar is gesneuveld. Vijftig jaren lang is zij haren voorma'igen beminde gelrouw gebleven en heeft alle aanzoeken om hare hand afgewezen. Eene vreeselijke misdaad, waarvan het doel en de ontwerper nog niet bekend zijn heeft t.e Greene (Hanover^ plaats gehad. Voor eenige jaren stierf eeu kind van den burgemeester Teichman, welke ziekte aan een der genecsheeren onzer stad en aan een hoogloeraar van Göttingea onverklaarbaar voorkwam. Ihans is het eenig overgebleven kind van denzelfden heer insgelijks ziek ge worden en vertoont dezelfde verschijn* selen. Duiten den gewonen doctor heeft de vader ook den Götting- schen hoogleeraar doen komen en deze verklaardedat hij eene ver giftiging vermoedde. Do justitie deed onderzoek en voud eene aanzien lijke hoeveelheid arsenicum in den koffer vau eene oude kindermeid. Na eene voorloopige ondervraging is deze vrouw gevangeu genomen. Men verhaaltdat de kinderen der zuster van den heer Teichman die in Hessen gehuwd is onder dezelfde verschijnse en, die men bij de kin deren van den burgemeester waargenomen heeft zijn overleden, en dat eene dochter van de gevangen genomen kindermeid, in bedoeld gezin insgelijks als bonne dienstbaar is. 5* R A N K R IJ K. A'olgons berigl uit Rome aan le Nord beeft de wijze waarop de Caj/iari-k westie tot oplossing is ge- biagt de gemoederen der Italianen geschokt. De natie is zoo opgewonden legen Engeland dat eene vereeni- ging is lol stam) gekomen wier leden zich verbinden geen Engelsche goederen te gebruiken. Ook le Genua ismeninelde gemaakte schikking zeer ontevreden, omdat zij min of meer als vernederend voor Sardinië wordt beschouwd. Wat deze mogendheid betreft, leest men in Napelsche berigten van den 22 dat zij van haren eisch D-l schadevergoeding aan de eigenaars en de bemanning van den Cagliari nog niet beeft afge zien. Uit Chamounis wordt gemeld dat op 3! Mei de eerste bestijging van den Alont-Rlanc voor dit jaar beeft plaatsgehad. Het was een jeugdiglector der boogesehoot van Cambridge de heer John Thomas Wal[ord die de-

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1