T HERKZEESGHB CODRANT Woensdag 9 •funij 4fi. Woensdag en Za tun lag. Het Feest, is daar! BESTUREN MMINISTRATIEN NIEUWSTIJDINGEN i o I i-jh '.eutvscm Bverlitel n O :V/V EM K ;V TS-PR1J S Per-trip maanden f 2,0!). Franco per posl f 2,2.). inzending der Advert, daagste oorcnvoor I 1 ure'smnrgcns. VERSCHIJNT. Gelijk in de naluur de zon die des morgens statig ann de kimmen rijst en.de -aanbraak van een' schoonen dag verkondigt aan bet oog een heerlijk schouwspel aanbiedt en het hart met onbeschrijfelijke gewaarwor dingen vervuil zoo is het aangenaam voor het oog en verblijdend voor het hartwanneer in het dagelijksche leven de feestzon opgaat en al hooger en honger stijgt. Hit genot mogt deze stad die thans hel met zoo groot verlangen verbeidde muzijkfeest viert nu hel hare noemen. Ja, die feestzon is opgegaan Het waren vriendelijke stralen die zij wierp zoo dikwijls een aantal medewerkenden van elders alhier aan kwamen en de hartelijkste welkomsgroeten werden gewisseld het was een aangenaam licht dat zij ver spreidde als we in ons midden nu eene reünie zagen van zoo vele meesters en dilettanten van zoo vele bevallige schoonen, die allen de zang-en toonkunst liefhebben en waarderenen aan wie die gave in rijke male is geschonken het was aangenaam voor hot oog die symbolen van vreugdeonze vaderlandsche driekleur, in zeer grooten getale uit de woningen te zien wapperen, en die drukte en dien ijver te zien van herren leden van het feest-committé en der ver schillende commissarissen. Heerlijk steeg zij opwaarts die zon, toen aan den avond (dit is juist bet eigen aardige dier zon dal zij des avonds, als de zon daar builen, ter kimme neigt, het helderst schijnt) van maartdag in de nieuwe concertzaal door den voorzitter van het oommilié op zeer harlelijken toon een heu- scben welkomsgroet werd gebragt. Ken vrolijk licht verspreidde zij weder des dingsdags en dat reeds in het vroege voormiddag uur, toen de werkende leden en de dames zich naar de Nieuwe Kerk, ter repetitie begaven. Kn al heeft nu de feestzon haar zenith nog niet be reikt, toch mogen wij vol vreugde uitroepen Hel feest is daar Het feest is daar en helis hel feest, dat onsde edele toonkunst geeft. Vieren wij het dan blijde, want wij danken baar zooveel vergeten wij niet wal goeds zij reeds heeft gewrocht. Bespiedt haar die kunst in menigen huissclijken kring, waar vóórhaar een altaar slaat opgerigl slaat haar gade in hare weldadige werking op hel kinderlijk gemoed herinnert u wat al uren van gezellig en rein genot zij in het dage- lijksch verkeer aanbiedt en hoe zij aan vele andere feesten den meesten luister bijzet. En, het feest dat zulk eene kunst geeft mag wel algemeene belangstel ling algemeene geestdrift wekken dat feest is het wei waard dat wij het welkom heeten en met het feest ook hen, die van elders zijn gekomen, om daaraan hunne gaven en krachten te wijden. Wees welkomwelkom feestgetij Zoo juichen en zoo juub'len wij 't Doet ons vau vreugde 't harte blaken Weest welkom groote vriendenschaar Gij zegt het ons het feest is daar Gij woudt uw kuustmin niet verzaken. Uw hulp uw heerlijk kunsttalent Van velen heinde en ver bekend 'k Vermag ze niet naar eisch te malen Uw komste werd zoo zeer begeerd Door haar wordt onze vreugd vevrneercl Wel moogt gij lof en eer behalen. Kn waar aan kunst zich schoonheid paart Ons oog op vele Schoonen staart, Daar moet de juichtoon hooger stijgen. Nu klinkt in schooner melodij liet feest is daar het feest zoo blij Van U zal 't feest veel luister krijgen. Ja, welkom welkom I al te gaaf, Nu weten wij het fee9t is daar Nu kunnen wij 't met eere vieren O Jt schenke uw kunstmin juichensstof Oogst nieuwe lamvren hooger lof, Zóó zal 't feest Ugij 'tfeest versieren. BEKENDMAKING. He Burgemeester van Zierilizee. Gelet op het wenschelijke dat tol voorkoming van verwarring en ongelukken bij gelegenheid van het be zoeken der Nieuwe Kerk op Donderdag en Vrijdag den 10 en II Junij a. s., eenige voorzorgen worden in achtgenomen. Noodigt alle diegene welke bij die gelegenheid personen per rijtuig vervoeren, het gebouw der Kerk aldus aan te doen dat bij het stilhouden aan liet voorste gedeelte der Kerk de rijtuigen geplaatst worden met de paarden in de rigting naar de Teekenschool aan de achterzijde der Kerk met de paarden in de rigting der Calicolsweverij. Wijders noodigt hij allen uit zich bij die gelegen heid stiptclijk te gedragen naai de aanwijzingen welke van wege de policie zullen worden gedaan voornamelijk ook wat betreft bet in ééne lijn blijven der rijtuigen tot waarborg eener geregelde orde. Gedaanten Raadhuize te Zierilizee. den 4 Junij 1858. De Burgemeester voornoemd li. C. CAÜ. BEKEND M A R I N G. Burgemeester en Wethouders van Zierilizee, bren gen ter kennis van het publiek dat door den Ge meente-Raad in zitting van den 29 Mei jl. is be noemd tot Commissaris der Zeeuwschc Beurlveeren CO RISE LIS NOL E T ingezeten dezer gemeente, in de plaats van II. Bou.uvv, overleden met uitnoodiging aan een ieder om den benoemde als zoodanig te erkennen. Zierilizeeden 2 Junij 1858. R. C. CAI] Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BINNENLAND. Zifrikzee j 5 Junij. Herten werd alhier de openbare aanbesteding gehouden van hel jaarlijkse!) onderhoud der gemeente gebouwen en eigendommen welke is ge gund aan de minste inschrijvers te weten van het 1 steperceelbevattende deopenbare gebouwen waar onder de torens en poorten de vloedplanken en de brandpaden aan M. van den Ende voor 2')ó0 het 2de perceelhet schoonmaken vari allernet het herslellen en opvoegen van een gedeelte der kaaimuren aan van der Linden voor f 1889 het 3de perceel de be.schoeï jingen en paalwerken aan C. H'isse, voor/"I I12; hel 4de perceel de bruggen aan J. Muldervoor f 825; bel 5de perceel de wegen, voetpaden, grindweg en straten aan J. van der Linden voor f 1437 het Ode per ceel de schoolgebouwen aan C. Timmermans voor 780; het 7de perceel riolen slooten pullen en waterleidingen aan C. Wissevoor 235; het 8ste per ceel steen en puinglooijingen aan M, Mallmider voor f 44 i en hel 9de de begraafplaats aan P. J. Uarinck voor f 299. De totale aannuniingsom bedraagt alzoo f907I NI en meldt uit Krabbendijkc van 4 Junij In de zoogenaamde Yersekemoe.r (eene aaneenschakeling van weiden in de nabijheid van dit dorp) zijn 9 koeijen uit gebrek aan drinkwater bezweken en zoo er niet spoedig regen komt zullen die gevallen zich dagelijks voor doen. Overigens oefent de heerschende warmte eenen weldadigen invloed op de te velde slaande vruchten uit. .Men meldt uit 's Hagu van 4 dezer. H. -M.de koningin is beden middagmet II D. zoon prins Alexan der alhier teruggekeerd. Z. K. II. de prins van Oranje bevond zich a au het station van den hollandscben spoor- w'egom H. ie verwelkommen, il. M. heelt zich on- middelijk naar hel paleis bet buis ten bosch begeven. Men schrijft uit's IIage dd. IJ Junij aan de Am- sterdamsche courant Volgens een in de Utrechtse/ie, Provinciale en Stads courant van woensdag 2 dezer voorkomend berigt uit 'sllagezou de zaak van den heer d' Engelbronner in den ministerraad onderzochten deze gewezen ambtenaar onschuldig bevonden zijn ten gevolge waarvan hij eerstdaags weder te 's Gravenhage tot eene rijks be trekking zou worden benoemd Ik kan u met zekerheid mededoelen dal dit berigt zoo als hel daar staat ten e'enemale bezijden de waar heid is. Indien mijne informaliën juist zijn dan is doorden beer d' Engelbronner aan den koning een ver zoek ingediend om weder in bet genot van wachtgeld gesteld te worden. Naar aanleiding van dat verzoek moet de zaak van den heer d' Engelbronner op nieuw in den ministerraad onderzocht zijn geworden, en ten slotte bel verzoek om herstel in het genot van wacht geld afgewezen zijn. Namens de Maleijers laatstelijk bij arrest van het hof in Gelderland veroordeeld is door hunne ver dedigers een adres tot gratie aan den koning ingediend. Men schrijft uit Rotterdam van 5 dezer. Door den president der Vereenigde-Stalen van Noord-Amerika nu.is mat ADvcnrpMiKN ('i'wone I O cents de regel. Cekoorte-, Huwelijks- en Hond herig ten van I -6 regels a f 1 behalve liet Zégelrrnt is aan den sehpcpsjroza^vopnliw L. G. Ver beek,een be langrijk geschenk toegezonden bestaande in een pracli- tigen zilveren scheepsroeper, liij verwierf deze onder scheiding door 7iji menschlievend gedrag jegens een vijfial Amerikaansche zeelieden, schipbreukelingen van bel schip Peier Wcsicr welke menschcn hij in de maand Julij van het jaar 185(i lussehen de Azorisclie eilanden en het Kngelschekanaal bij zich aan boord nam en, na hen gedurende eenige da^en liefderijk verpleegd te hebben te Lazardaan wa! zei te. Don 2 dezer zijn weder uit het wrak der Luline boven gebragt een zilveren spaanscho mat en acht stuks zilveren slaven wegende "21 21 2 ned. ponden. Met) sehrijfl uit Wagonintjen van 2 dezer Onder de feeks van per sonen die aan hun leven tekort doen door dat zij krankzinnig zijn of het lot. geen weerstand kunnen bieden, verdientvermelding met welk een bedaard overleg hier een vreemd nogal bejaard en deftig heer zich liet leven benam. Op,den middag van zaturdag jl. zond hij eene expresse naar Arnhem waar hij iemand ontbood om over te komen met den trein, waarmede men 's avonds om 7 ure hier arriveert. Ömo ure kwam de uitgezondene terug met de boodschap, dat de verlangde ter bestemder tijd zou aankomen voor dezen liet hij een briefje in liefc logement inhoudende dat hij bij zijne aankomst hem in de haven nabij de .stad zou vinden. Werkelijk toog de ongelukkige daarheen vroeg nog aan iemand of het bijna 7 ure was en ging ter plaatse, waar hij 's morgens herhaalde malei! zijne pistolen beproefde zette zijn hoed en stok bij een boom deed zijne cravate af en legde een schrijven in den hoed hetwelk vermeldde dat de persoon die hem uit het water zoude balen daarvoor vijf gulden (welke gelden hij aanwees) zoude hebben eu zijne kleedereu echter ouder voorwaarde dat de ving, dien hij aan zijnen vinger had er niet was afgenomen, hierna houd hij het eene einde van ecu laDg touw om een boom en bevestigde het andere einde om zijn ligchnam. Nu ging hij iedere, hand gewapend met een pistool, te wa ter, schoot op eene zekere diepte gekomen het eene irt den mond af, waarop tersfond een naastbij werkend arbeider toesnelde en hem ge makkelijk door middel van het aangebonden touw naar deu kaut haalde. BU IT EN LAN D. f b i s x r ii k. Brieven uil Napels van 29 Mei zeggen dat de Vesuvius in volle uitbarsting is. Zeven nieuwe kraters hebben zicli bij de Atrio de Cavallo geopend en de lava steeg tot de plaats op waar de hermitage en het obser vatorium zijn om zich daarna in twee stroomen te split- sen de eene van welke gelukkig door eene borstwe ring van gestolde lava gestuit wordt terwijl de andere in de vallei Faraona afdaalt. De aanblik van den vuur- spuwenden berg was allerprachtigst. In du Babilicale duurden de schokken van aardbeving intusschen voort terwijl de vroegere schade nog op verre na niet hersteld is, en hel groolstegedeelte der uilhunne woningen ver dreven dorpelingen en landlieden nog onder opgeslagen tenten verblijf houdt. Intusschen smeeken deze vrome lieden dat de eerste uit Napels overgemaakte gelden aan bet herbouwen van hunne kerken zal gewijd wor den naardien zij zich nog eerder het gemis van wonin gen dan dat van bedehuizen getroosten willen. s n o o t-b rittahiiieii Konden-'1 Junij. In Wapping alhier heeft een ver schrikkelijke brand eene gehecle rij steenkolenpakbui- zen van den beer JPowles met den inhoud daarvan vernield terwijl ook do naburige werven gtoote schade leden. De gehecle hoofdstad werd door den gloed der vlammen op eene akelige wijze verlicht. De liefhebbers van tentoonstellingen van land bouw- en veeteelt-producten zijn dezer dagen zeer ge ërgerd door eene bedriegerij, die in Schotland voorviel Op de laatste tentoonstelling der Ayshire landbouw- maalschappij was de aandacht voornamelijk gevestigd op het Inlandsche ras even als in het westen van En geland liet devonsche ras of in het noorden van Enge land het Durhamscheras de belangstelling zou trekken. In de Mas der tweejarige Ayshiie-slieren was zekere heer Paton zoo gelukkig den eersten en den derden prijs Ie behalen de beoordeelaars vonden niets hoege naamd dal lot afkeuring strekken kon. Tot zoover had de heer Peilon zijn spel gewonnen maar de groole prijsn inner had de onvoorzigtigheid rijne bekroonde stieren te verkoopen, en dat wel den eersten prijs stier met een paar valsche hoorns, door eene gutta-pcrcha band netjes aangehecht waarover bet, haar zeer zorg vuldig gekamd was. Hetzelfde ongelukkige beest was achter den schouder geprikt en er was lucht ingepompt, ten einde eene kleine holte of inzakking op te vullen. De 3e prijs-slier had dezelfde operatie ondergaan als ook een andere stier allen aan denzelfden waardigen eigenaar toebehoorènde. Men kan hieruit afleiden dal het geene kleinigheid is eerste prijsstier te worden. Voor de reglbank gedagvaard is de heer Paton niet verschenen maar zijn adv ocaat heeft een brief geschre ven waarin hij de feilen erkent en de gehecle zaak als een zeer mooije grap voorstelt. Men wil nu ook op het spoor zijn van eene andere bedriegerij die te Glasgow A

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1