HERIEZEESG COURANT. V Zaturdag 5 .Tunij. N.° 4-5. 18.58 Woensdag en Zaturdag. Het Feest nadert \\\mm ADMIMSTIIATIËN eu ZBKTH VKllYOKIi-MIÜDELEN ARD andcie erd en 2 tol 5 ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS RER ADVERTENTIEN Gewone 15 cents deregel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1 -6 regels af 1 behalve het Zegelregt Het Feest nadert! Ook zonder dat wij nader om schrijven welk Feest wij bedoelen, zal elk onzer lezers dit weten want hel heeft de algemeone belang stelling gewekt en reeds zoolang en dagelijks al meer en meer wijden velen hunne zorgen om bet op waardige wijze te vieren Het Feest nadertla, dat is bel woord, dat nu zoo menig hoofd en hart bezig houdt en vei heugt. Het wordt met groot verlangen verbeid. Men belooft er zich zooveel van de verbeelding schept zich reeds bij voorraad menige aangename ontmoeting, menig gezellig uur en avonden, waarop een kunst genot zal gesmaakt worden tot nog toe alhier niet genotenwaarop onze geest in de wereld der toonen zal zweven zoo hoog als hij nimmer deed. Hel Feest nadert Het publiek staat het als met open armen in te wachten want al verschijnt het hier voor de eerste maal de faam heeft reeds zijnen lof verbreid de brieven van aanbeveling heeft het reeds vooruitgezonden en deze luiden zoo gunstig dat we wel ijskoud moeten zijn om niet te verlangen met dal Feest kennis te maken. Het is als of een vriend of eene vriendin ons be zoeken zal die we nog nimmer zagen, maar die we reeds uit hunne brieven kennen en aan wie we ons reeds zoo gehecht gevoelenals hadden wij el kander reeds meermalen ontmoet. liet Feest nadert Geluk er mede allen die het vieren zult. U feliciteren wij vooralu, die het geven zult want daarheen strekte zich maanden lang uw wenschen en streven. Het Feest is nu ook het einde van zooveel volhardende oefening en prijzenswaardi- gen ijver ,-hel einde dal uw werk kroonen moet. Zult gij haar wegdragen die kroon O als wij lot u uit de volheid des harten en metopgetogen blijdschap zeggen het Feest nadert dan sluit dit ook den wel- gemeenden wensch in dat hel waarlijk voor u een Feest moge zijn, een Feest dat u lot roemen eer moge zijn ecu Feest, dal aan de kunstliefde gloed en krach ten zal schenken een Feest dat de harmonie onder allen, die elkander als broederen en zusleren in het kunstenkoor begroeten schoon en heerlijk zal be vorderen, ja een Feest dat terwijl gij hel geeft, de on- gedachtsle en kostbaarste vruchten voor u zeiven zal opleveren. Geenerlei teleurstelling, geenerlei krankheid moge u hunne wanklanken doen hooren. Hel l eest zij ééne schoone harmonie. Het Feest nadert I Zie daar is iets in het Feest, dat ons hoven alles behaagt, namelijk dat bet een Feest voor allen is dat het niet mank gaat aan dat euvel hetwelk anders zoo ligt aan Feesten eigen is, ik bedoel namelijk dal het gecne éénzijdige strekking heeft. De meeste Feesten hebben of teveel, dat de zinnen streelt en ie weinig dat aan hart en geest rein genoegen schenken kan of zijn van te ernstigen aard terwijl scherts en vrolijkheid dan ballingen zijn maar niet alzoo het Feest dat aanstaande is het zal aan vro lijkheid ernst paren en nu eens gezellige uren en dan weder stonden van het vcrhevensle kunstgenot aanbieden. Vrienden uit den vreemde zullen in grootc getale herwaarts komen. De blijdschap des wederziens na lang scheiden zal menige vreugdetraan aan hel oog doen ontvallen. O geen wonder dat er nu reeds blijdschap is in onze stad nu het Feest nadert. En voorzeker, ook van eene materiële zijde be schouwd zien wij hel met vreugde te gemoet. Neringdoenden zullen er ook goede vruchten van plukken, Er zal veel bedrijvigheid en vertier zijn. Zoo zal hel een met liet auder zamen gaan. O Icom dankom dan heuchlijk Feest Het Welkom met een blijden geest Hoort ge als uit éénen mond weergalmen Heil u, heil u! zoo klinkt mijn toon, Voor u o Feest 1 een lauwerkroon Voor u, de sierlijkste eerepalmen. De Commissaris bes Konings in de provincie 7.eeland, ,als zoodanig benoemd bij Zijner Majesteils besluit van «ien 31 Maart 1858 no. 58, brengt ter kennis van de ingezetenen dezer provincie dat hij heden die betrek king heeft aanvaard. Middelburg den lsten Junij 1858. De Commissaris des Konings voornoemd S. VAN HEEMSTRA. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeema ken bekenddat de verkiezing van écn lid in de V'tveeett* Kamer der Staten-fmeneraal zal plaats hebben op dingsdag den 8 Junij aanslaande van 's morgens negen lol 's namiddags vijf ure in de bo venzaal op hel liaadhuis alhier, waartoe de oproepings brieven met ingesloten slembriefjes aan de kiezers worden te huis bezorgd 7Aerikzeeden 19 Mei 1858. II. C. CAÜ Voorzitter. C. df. JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING- Burgemeester cn Wethouders van Zierikzeebren gen ter openbare kennis dat door den Baad dezer gemeente, in zijne vergadering van den 29 Mei jongst leden, lot keurmeester van veeenvleesch in deze gemeente is benoemd MARINUS AUGUSTIJN, ingezeten dezer gemeente die als zoodanig op beden is beëedigd en in functie getreden en wordt mitsdien een ieder uitgenoodigd die v keurmeester te erkennen. ZierikzeeI Junij 1858. B. C. C.\U Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee. Gelet op het wenschelijke dat tol voorkoming van verwarring en ongelukken bij gelegenheid van hel be zoeken der Nieuwe Kerk op itonderdag cn Vrijdag den 10 en II Junij a. s., eenige voorzorgen worden in acht genomen. Noodigt alle diegene welke bij die gelegenheid personen per rijtuig vervoeren, het gebouw der Kerk aldus aan te doen dat bij hel stilhouden aan hel voorste gedeelte der Kerk de rijtuigen geplaatst worden met de paarden in de rigling naar de Teckenschool aan de achterzijile der Kerk met de paarden in de rigting der Calicoiswever ij. Wijders noodigt hij allen uit zich bij die gelegen heid stii lelijk te gedragen naar de aanwijzingen welke van wegc de policie zuilen worden gedaan voornamelijk ook wat betreft hel in ééne lijn blijven der rijtuigen lot waarborg eener geregelde orde. Gedaanten liaadhuize te Zierikzee den 4 Junij 1858. Do Burgemeester voornoemd H. C. CAÜ. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter kennis van daarbij belanghebbenden t dat aan de miliciens verlofgangers van de ligting 1851 die zulks verlangen vergunning kan worden verleend tot uiloefening van de buitenlandsche zeevaart ofschoon zij dal beroep vóór hunne inlijving niet hebben uitge oefend onder voorwaarde nogtans, dat zij vooraf bij het korps waartoe zij behoorenhel nadeelig saldo aanzuiveren hetwelk bij hel sluiten hunner reke ning op hel kleeding- en reparatie-fonds mogt hebben beslaan cn dat zij zich om nadere inlichtingen Ier gemeente-secretarie kunnen aanmelden. Zierikzee, den 2 Junij 1858. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BINNENLAND. Middelburg, 1 Junij. Gepasseerden zalurdag na middag ten 4'/, ure, arriveerde alhier per Rolterdam- sche sloomboolde nieuw benoemde commissaris des konings over dit gewest, de heer mr. S baron van Heemstra en familie. Een talrijke menigte was bij de aankomst tegenwoordig. Daar het paleis nog niet in gereedheid was gebragtis z. ex. afgestapt in het Ne derlandse!) Logement in de Abdij alwaar des avonds ten 9'I, ure hem door het corps ofTicieren der stede lijke schutterij met het muziekkorps eene serenade met fakkellicht werd gebragt. De hoogc raad der Nederlanden heeft den 1 de zer uitspraak gedaan in de bekende zaak der vier Ma- leijers. De raad heeft bet beroep verworpen en mits dien bevestigd het veroordeelend arrest van hel hof in Gelderland. BUITENLAND. B B L a I Brussel 1 Junij. Gisterenavond heeftop despoor- weglinic tusschen Bergen en Manage een vreeselijk on gelukplaats gehad. Ten half acht ure was een trein met een groot aantal passagiers van Bergen vertrokken en had te Bracquegnies zijne grootste snelheid bereikt, toen de trein stootte op twee zich op de lijn bevindende wagens met kolen hetwelk een ontzettenden schok veroorzaaktezoodat de locomotief over die wagens heenging en de twee achter de machine volgende rij tuigen verbrijzeld werden terwijl het derde rijtuig ook veel leed. Negen personen waren terstond gedood en velen zwaar gewond door twee zich op den trein bevindende geneesheeren werden terstond goede dien sten bewezen. F R A N E B IJ E. De Union heeft eene inschrijving geopend ten behoeve van de zes Zweedsche vrouwen die omdat zij van de Lutherschelot de R. K. kerk zijn overgegaan, uit Zweden zijn verbannen geworden. Men verzekertdat de policie ijverig bezig is met een onderzoek, ten gevolge van ontdekte nieuwe helsche bommen. JONGSTE TIJDINGEN. Marseille 2 Junij. De lijdingen uit Indie, per de overlandmail alhier aangebragl zijn ongunstig voor de Engclschen. De dood van kapitein Peel en de verdelging van hel door den kapitein Legrand aange voerde corps, worden bevestigd. Zierikzee 2 Junij. Naar zee gestoomd de Engel- sche stoomboot Ocean Bride, gezagvoerder Ch. Mellir bestemd naar Londen. Den 19 Mei is van Galatz vertrokken het kofschip Cadzandria kapt. de Ruiter naar Falmouth. lien 2(5 Mei is van Cardiff vertrokken hel barkschip Haamstedekapt. de Boer, naar Macasser. Brouwershaven 2 Junij. Uitgezeild Orionkapt. C. ,V1. Burghorslvan Dordrecht naar Batavia. AFVAART DER STOOMBOOT Van Zierikzee: Zondag 6, 's morg. 6 are. Maandag 7, fi'-j Woensdag 9, stad zier i k ze e. Zaturdag Zondag Dingsdag Van Rotterdam: 5, 'b morg. 10 6, 's midd. 12 10 Dingsdag 8, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Zaturdag 5, 's morg. 6 Zondag 6, 6 Maandag 7, 7 Dingsdag 8, 8 Van Rotterdam: Zaturdag 5, 's midd. 12 Zondag Dingsdag 6, 12 7, 12'/, 8, 'smorg. 6 De diligence zal van Zierikzee W2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg eu van Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Des maandags, woensdags en vrijdags, 's morgens ten 8 ure. Van Rotterdam: Des dingsdags donderdags en zaturdags, 's morgens ten 9,/2 ure De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam '/juur na de afvaari der stoomboot rüden. 235ste STAATI-LOTEBIJ. Vijfde klasse. 10de Lijst No. 18591 50,000 no. 13154 en 19245ieder ƒ1000 no. 6227, 7346 en 8758 ieder ƒ400, no. 3027, 5192, 12501 en 18460 ieder 200; no. 554, 1219, 2797, 8250, 8712, 14796 en 19581 ieder 100. IIde Lijst. No. 10220 2000 no. 11357 ƒ1500; no. 5819, 6592, 13639, 14737 en 19777 ieder ƒ1000; no. 1493 en 7712 ieder ƒ400 no. 3018, 3774, 11001, 15391, 16008 en 19489ieder /2U0 no. 1491, 1553, 2228, 2284,3929, 5385,7023, 7683, 10181, 10897, 12510,12660,12733, 13798, 15226, 17223 cn 18638 ieder 100.

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1