ZMKZEESCI COURANT. *r Woensdag 2 Junij f W.°44. Woensdag en Zaturdag. bekendmaking. burgemeester en wethouders van Zierikzee, zijn voornemens op Zaturdag den 5 Junij aanstaande des middags, op het Raadhuis, aan de minste inschrijvers in het openbaar aan te besteden d«? gewunt- Jaai-liJlsscïis? ouul ril o »i D» w ris en riep t3«?aaa«!eBite-g-e!»0!5Wi'sa esa oïg'eaasüoiïiataeaB, overeenkomstig bet bestek en de voorwaarden dier Besteding, welke van af den 27 dezer maand, Ier Secretarie verkrijgbaar zuilen zijn legen 25 cent per exemplaar, terwijl nadere inlichtingen le bekomen zijn bij den Gemeente-Bouwmeester, door wien de aanwijzing der werken gedaan worden za! vier dagen vóór de besteding. zierikzee 1 Junij. l)s. W. F. MenzelTheo!, doet. le lienesseen Noordwelle, heeft voor bet beroep naar Veere bedankt. burgemeester en wethouders van Zierikzeeroepen bij deze belanghebbenden op die vermeenen mogten eenig bezwaar le hebben in hel door mar1nus gil den'voor zijnen Zoon jacobus, gevraagd verlof, tot stichting van eene sm1ds-aff aire, in het huis wijk A no. 31 aan de westzijde van de Lange Nobel- straat alhier om op Woensdag den 2 Junij aanstaande des middags 12 urele verschijnen (er vergader kamer van het gemeentebestuur ten einde in hunne belangen le worden gehoord. b. c. cau toorziller. i c. de jonge Secretaris. bekendmaking. burgemeester en wethouders van Zierikzee, bren gen ter openbare kennis dat door den Raad dezer gemeente, in zijne vergadering van den 2!) Mei jongst leden, tot keurmeester van vee en vlecsch in deze gemeente is benoemd b. c. cau, Voorzitter. BUITENLAND. keulen, 28 Mei. Bij hol ongeluk op den Nijl-spoor- wog voorgevallen eu waarvan wij reeds melding maakten stortten bij bel overbrengen van den trein van den eenen oever der rivier naar don anderen drie waggons in den stroomen verdwenen. Tol de reizigers die in don Nijl bunnen dood vonden bebooren Aclimet- pacba vermoedelijk troonopvolger en kleinzoon van Mehemed-ah Khercddin-yacha prefect van policie te Kairo Rifaal bey directeur van het ministerie van financien twee mameiukkeii enz. Het verlies van Ach- met-pacba wordt zeer betreurd en is ais eene ramp voor bet land te beschouwen. Hij was een zeer ver lichte prins die te Darijs al do kursussen der polytech nische school had doorgeloopen. De overledene laat een kolossaal vermogen na, waarover hij bij testament heefl beschikt. /Ui-boy vice-president der regtbank van koophandel en broeder van den Turkschen gezant te Athene, Mustapha-bcygewezen schatmeester van AMias-pacha en f/nlcn-pacba bevinden zich onder de ge redden. Laatstgenoemde werd ligt aan den linkervoet gewond. Ali-bey bad zijn behoud le danken aan eene Europeschc dame die ook in den waggon zat. J -*\'W 4038, 14459 AB ONNEMENIS-PRIJS Perdrie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. inzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure 'smorgens. VERSCHIJNT. CPpesafoare BSaaflsverg-acSepiaag- g-eBamisïeaa te '/Jepifezeëi dlesi 5e9 i?SeS £ü5§. Voorzitter Mr. B. C. Cau Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. De notulen worden gelezen en goedgekeurd nadat daarin ten ge volge van gegeven inlichting door den voorzitter het cijfer van liet bedrag van den Hoofdelijken omslag van ƒ9347,50 was veranderd in ƒ9350. Absent de heeren Landsknegt en van der Vliet die hebben kennis gegeven van verhindering en de heeren Mrs. de Crane en de Clercq die uitstedig zijn. Wordt kennis gegeven dat door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd de rekening der dienstdoende schutterij over 1S57 en liet Raadsbesluit tot beschikking op O. tJ. 1857 voor gratificatie aan de ambtenaren der plaatselijke belastingen van het eerste is een exem plaar aan den schuttersraad gezonden overigens voor notificatie aan genomen. Wordt beschikt op verzoek van J. Kanaar hulp-onderwijzer aan de armenschool tot het verhoogen zijner jaarwedde én deze met 50 verhoogd, conform het advies der plaatselijke schoolcommissie. Zijne jaarwedde is nugebiagt tot het minimum, hetwelk de wet op het lager onderwijs bepaalt. De rekeningen van het Roomseh-Catholiek en het Hervormd Diac. Armbestuur der brei- en naaischool en der begraafplaats wor den gesteld in handen der heeren Mr. Fokker, van der Grijp en van der Vlietten fine van onderzoek met verzoek omtrent de laatste in ecrstvolgenden Raad rapport uit te brengen daar deze in verband staat met eene financiële regeling met het bestuur der Hervormde kerk, welke in de rekeningen der gemeente komt, en daarom 'voor 1 Julij in gereedheid moet ziju. Wordt gelezen en voor notificatie aangenomen eeue missive van A. Geluk, berigtende dat hij zijne betrekking van hulp-onderwijzer aan de Tusschcnschöol heeft aanvaard. Wordt remissie verleend op haar verzoek aan A. M. Koster, wed. La Brand ad ƒ2,08 voor tc veel betaalden Hoofdelijken Omslag over 1857. Door den voorzitter wordt namens Burgemeester en Wethouders voorgesteldom voor het gewigt der klokken een ijzeren ketting aan te schaffen ter vervanging van de tot hiertoe gebruikte reep, die zeer spoedig verslijt. Aldus besloten onder voorwaarde evenwel en zulks ten gevolge eener opmerking van deu heer Dr. Goemans dat vooraf zal onderzocht worden of de kettingen naast elkander over den trommel kunnen loopen en niet over elkander en of de meerdere zwaarte der ketting hoven die van het touwgeen last kan veroor zaken voor het gelijk gaan der klok. Worden benoemd als leden van het bureau dér stemopneming voor de verkiezing op 8 Jnnij e. k. de heeren van der Vliet en Lands- knegt en de overige leden van den Raad als hunne plaatsvervangers "Idem tot leden van de commissie voor de zaken der schutterij, de heeren Mr. van Dongen cn Dr. Goemans en tot hunne plaatsvervan gers de heeren van der Grijp en Landsknegt. Idem de heeren van der Vliet en Mulock IïouvVer om de collecte voor het fonds tot ondersteuning van de gewapende dienst te ver gezellen. Wordt namens Burgemeester cn Wethouders medegedeeld dat af- en overschrijving behoort plaats te hebben dér som van 1393,10, wegens kosten van de werkzaamheden aan het puntstuk van het sas welke nu zijn afgeloopen, waartoe wordt besloten, onder goedkeuring voor zoo veel noodig van Gedeputeerde Staten. De Voorzitter deelt wijders mede dat aan eèn der toldéufen van het sas een gebrek was ontstaan waarvan dé herstellingskosten be dragen 100,52, waarin door den aannemer 25 worden gedragen met voorstel die onkosten te vinden uit liet artikel openbare werken dienst 1858. Hiertoe wordt na gegeven inlichting door Jhr. J.L. de Jonge, Voorzitter der commissie van fabricage besloten. Wordt benoemd tot commissaris voor de Zeeuwsche veeren met 0 stemmen c. Nolct. Wordt medegedeeld Provinciaalblad no. 54 van dit jaar, en dien ten gevolge door den Raad vastgesteld het gemiddeld bedrag der schoolgelden of andere helooniugen en dat der onkosten aan de be trekking van hoofdonderwijzers en hoofdonderwijzeressen verbonden ten einde daarnaar de bijdragen van het pensioenfonds te kunnen regelen. Burgemeester en Wethouders brengen rapport uit op het verzoek van den kerkeraad der Christelijke Afgescheidene gemeente, tot dat j einde iu hunne handen gesteldhoudende aanvraag om eene jaar- lijksche subsidie van 75en aandeel in de openbare collecten. Dit rapport strekt om onder zekere voorwaarden eene subsidie van ƒ50 toe te staartdoch niet te beschikkeu over het aandeel in de collecten, als niet behoorende tot Je competentie van den ltaad en wordt met de noodige bijlagen gesteld in handen van de heeren Ochtman van der Grijp en Mulock Houwer, ten fine van onderzoek. Wordt rapport uitgebragt bij monde van Mr. C. J. Fokker namens de commissie in wier handen gesteld waren de rekeningen van het 9 Evangel. Luthersch Armbestuur; vau het algemeen Armbestuur van 1 de Bank van Leeniug van den directeur der gaz fabriek van het Isra ëlitisch Armbestuur van het pensioen- en weduwenfonds van stedel. ambtenaren van commissarissen over den straatweg vau Zierikzee naar Brouwershaven, tenderende tot goedkeuring. Betrekkelijk de reke ning van den directeur der Gaz-Fabriek berigt de commissie dat hij de rekening is gevoegd een uitgewerkt verslag door de commissie voor de Gaz-Fahriekzeer naauwkeurig aantoonende den stand der zaak, en stelt voor dit gedurende 14 dagen voor de leden ter visie te leggen en deelt mede dat het uit het daaruit verkregen resultaat blijkt- dat de gemeente voor minder geld beter licht zal hebben alsmede dat die ïekcning vergezeld is van een vergelijkenden staat van wat de straat verlichting nu kost en van wat zij met olie zou gekost hebben waaruit resulteert dat de gazverlichtiug ƒ1034,70 minder heeft gekost dan die met olie zou gekost hebben en stelt de commissie voor het nadeelig saldo dier rekening uit de gemeentekas aan le vullen, ten einde het exploitatie kapitaal zuiver te houden enden dank der vergadering aan de Gaz-Commissie te betuigen. Conform dit advies wordt besloten hebbeude Mr. Cau hij die der Bank van Leening niet gepresideerd of medegestemd cn Mr. vau Don gen zich bij die van het algemeen Armbestuur van stemming ont houden als rendanten van rekening. De verordening omtrent het keuren van vee en vlcesch, welke voor de leden ter visie heeft gelegen, wordt met een paar wijzigingen conform de voordragt vastgesteld, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt overgegaan tot de benoeming van een keurmeester cn als zoodanig gekozen M. Augustijn met 7 stemmen hebbende P. Dcmtz twee stemmen bekomen. Tot adviseur keurmeester wordt benoemd de heer C. Mazure, op eene jaarwedde van f 50 die in functie zal treden bij hel in werking komen van gemelde verordening. Hierna is de zitting gesloten. PRIJS DER ADVERTENTIEN Gewone 15 cents deregel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 1 -6 regels d f 1 behalve hel Zegelreat Zierikzeeden 22 Mei 1858. B. G. CAU Voorzitter. G. de JONGE Secretaris. BINNENLAND. Us. C. van Roggen te Nicuwerkcrk in Duiveland, heeft het beroep naar Oostzaan aangenomen. Dezer dagen zijn ter provinciale griffie van Zee land herbesteed de zes om de hooge aannemingsom afgekeurde pcrceclen van de op den i dezer plaats ge had hebbende aanbesteding. Onder anderen ziju van dc drie porceeien derjaar- lijksche beplanting van de domanialo duinen langs de westkust van bel eiland schouwen met helm, stroo en riet, benevens hel onderhoud dier beplanting aan vangende met den dag der goedkeuring en eindigende den I Ai ei 1859, met het leveren van alle benoodigde materialen respoetivelijk aannemers geworden: voor he! Isle J. van Sluisle Burgh voor /1225 bet 2do J. van Damme le Haamstede, voor f (5S5, en het 3de perceel Tl. Ringelherg te Duivendijke, voor f 547. Men schrijft uil Utrecht van 29 Mei Gereed voor zijn vertrek naar Zeeland heeft do beer oir. S. baron van Heemstra eergisteren bet laatst ais commis saris des konings te Utrecht de vergadering van gcd. staten bijgewoond. Ji. donderdag zijn te's ilage de zittingen van de synodale commissie gesloten. Men meldt uit Voorburg van 29 Mei: H. K. 11. prinses Marianne der Nederlandenis heden avond alhier aangekomen. Men meldt uit Werkendam van 28 Mei. Op de talrijke buitenpolders in deze streken staat het booigras zeer verschillend. De laag gelegene polders hebben vee! gras, terwijl daarentegen de hooggelegene, welke veel door bet schrale voorjaarsweder hebben geleden weinig gras bevallen. De verpachtingen van hooiland zijn reeds aangevangen en de prijs daarvan is dit jaar buitengewoon hoog daar gemiddeld f 130 lot 1 GO voor bet Ned. bunder wordt besleed. Me» schrijft uit Batavia van 11 April het volgende. Van Rembang meldt men dat den 43 der vorige maand nabij do dessa Kemalren twee vrouwen door den bliksem werden gedood en vijf bewusteloos ter aarde geworpen zonder verder conig letsel te hebben bekomen Heischip Elizabeth en Johanna kapt. Oomkensvan Samarang naar Nederland met schade te Soerabaija binnen en aldaar afgekeurd is voor 17,800 verkocht. Beriglen uit Celebes houden in, dat onder be dekking van Zr. Ms. schoenerbrik Lancier een vijftien tal gewapende praauwen bemand met 1 47 koppen zoo van de hoofdplaats Makasscr als ran de naburige eilanden in zee zijn gestoken om in de nabijheid van do spernmndegroep op zeeroovers te kruissen. BEKENDMAKING. Zierikzee, den 26 Mei 1858. MARINES AUGUSTIJN ingezeten dezer gemeente die als zoodanig op beden is beëedigd en in functie gelreden en wordt mitsdien een ieder uitgenoodigd dien keurmeester tc erkennen. Zierikzee l Junij 1858. g. de jonge, Secretaris. OSIÏSCHSaBB, Hel stadje Uiesa (in Saksen) dat door 3 spoor wegen doorsneden wordt bezit eene kerk, waarin zich een heerschappelijko of familie-grafkelder bevindt, die de eigenschap beeft, dat de daarin bijgezette lijken niet tot ontbinding overgaan maar slechts indroogen. In dit gewelf rusten 30 iijken, waaraan geen spoor van rolling ziglbaar is. Ledematen van lijken die hier reeds 200 jaren bijgezet zijn kunnen nog gemakkelijk bewogen worden. Eene jonge vrouw die aldaar in 1634 werd begraven beeft hare kleur nog grooten- dccls behouden en twee oudere gelijken nog volkomen op de portretten of afbeeldingen die daarvan in de kerk zijn opgehangen. Vliegen en spinnen die men in eene zark aantreft zijn even als bet menschelijk ligchaam verdroogd. Een op bet laatst der 17de eeuw begraven lijk draagt eene lauwerkrans waarvan de bladen nog rieken. Een daarvan dat men afplakte en zorgvul dig bewaarde, bad na cenige dagen den reuk verloren. Hot merkwaardigste is dat deze in zijne eigen schappen zonderlinge grafplaats zich in geen opzigt door grondgesleldheid ligging of bouwtrant onder scheidt. Boven deze spelonk bevindt zich nog een tweede bol met volkomen onverteerde doch nooit ge opende zarken zonder eenige lijklucht te verspreiden daarentegen gaan de iijken in een derden slechts op 50 ellen afstandsgebouwden grafkelder in ontbinding over. Bij de dezer dagen le Potlendorf plaats gehad hebbende wedrennen reden Z. K. H. de aartshertog Wilhelm üu de graaf de Zichy zoo geweldig tegen el kander in dat beide ruiters met de paarden ncder- slorllen. Uc aartshertog bleef gedurende ongeveer tien minuten bewusteloos liggen docb herstelde zich langzamerhand weder en keerde nog denzelfden avond naar Wecnen terug. De toestand des aorlshertogs is boden geruststellend de uitwendige belecdigingen zijn onbeduidend. Graaf Zichy werd slechts ligt gewond docb zijn paard bleef dood op de plaats liggen. De laatste beriglen bevestigen volkomen de ge ruchten aangaande belangrijke verliezen, door de Tur ken in bet gevecht bij Grohowo geleden terwijl zij vreeselijke bijzonderheden bevatten betreffende de ongehoorde wreedheden door do Monlenegrijnen ge pleegd. Aan bet bof van Cettinje telde men 760 hoof den van soldalen welke men aan vorst Danielo (en ge-

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1