MMKZEESCH1 COURANT. Woensdag 11 Februarij. mm,ms If." 14. Woensdag en Zaturdag. ttSTIJIHM A B ONNEMENTS-PR IJS Per drie maanden f 2,00. Franco pér post f 2,25- Inzending der Advert, daagste voren, voor 1 J are'smorgens. FE/hSC///./AT. De Gedeputeeiide Staten van Zeeland. Gezien de verklaring van den rijks- en provincialen ■veearts Cli. Manure uil welke de noodzakelijkheid 'blijkt der onteigening van de runderen, hehoorende aan Aran Hnaften, le Sl. Phiüpsland, welke thans zijn geslald in den van llaaflenpolder, onder de gemeente Oud Vosmeer, en waaronder zich eenige bevinden die 'blijkbaar door de besmettelijke longziekte zijn aan- gelast Gelet op art. 69 en volgende der wet van den 28 Augustus l8o! (Staatsblad no. 1-5.;) Besluiten 1. De na te meiden runderen, loebehoorcnde aan A. van Haaflen cn thans geslald in den van Haaflen pokler onder de gemeente Oud Vosmeer zullen wor den onteigend als eene roodhonic koe oud 6jaren cene zwartbonte djarige kallvaars eene grijsbonte Jjarige kallvaars eene zwartbonte djarige kalfvaars eene zwartbonte djarige. kalfvaars eene zwartbonte ïjarige vaars een zwartbonte 2jarige os een witbonle 2jarige os eene zwartbonte ïjarige vaars een bijna zwarte djarige os eene bijna zwarte Üjarige vaars eene zwartbonte 2jarige vaars een witbonle 2jarige os eene wilbonto jarige vaars eene roode jarige vaars een roodbont stierkalf met witte rug oud 8 maan den en een roodbont stierkalf, oud 6 maanden; 2. De uilvoering van bet tegenwoordig besluit wordt opgedragen aan het gemeentebestuur van Oud- Vosmeer. l)it besluit zal worden medegedeeld aan Burgemees ter en Wethouders van Oud Vosmeer en voorts in de Middelburgsclie- Provinciale '/.eeuwsche- en ïierikzeesche Couranten worden geplaatst. Middelburg den 12 febr nar ij 1858. De Gedeputeerde Staten voornoemd V.\N TETS, Voorzitter. S. van DlïK SWAL.il li Griffier. MiOtimg Nationale Militie. PUBLICATIE. Burgemeester en Wetuouders der gemeente Zierikzee. Gezien het besluit van den heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 6Februarij jl. (Provinciaalblad no. 13) alsmede art. 73, 74,75, 76 77, 78, 81, 83 en 85 der wet van 8 Januarij 1817 Staatsblad no. 1 Hebben goedgevonden: Artikel I. Ter kennis van de belanghebbenden le brengen dat de Alphabelische Naamlijst van alle de personen die aan de ligling van dit jaar moeten deel nemen ter visie van elk en een iegelijk zal leggen op bet Gemeente-huis van Maandag den 15 Febru arij tot Zaturdag den 27 Februarij 1858, des morgens van fl tot 12 ure; ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem op die lijst eenige per sonen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooren (e worden aangeteekend, of daarvan moeten worden w eggelaten daarvan aan den heer Militie Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. De belanghebbenden bij deze te verwitti gen dal zij zich op den 1 Maart e. k. des morgens ten 10 ure zullen behooren te bevinden le Zierikzee, Hoofdplaats van bet Militie-Kanton, op het Gemeente huis aldaar, ten einde voor de dienst der Nationale Militie (c loten en redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op le geven alsmede dat zij zullen behoo ren te zorgen dat de bewijzen tot slaving hunner redenen van vrijstelling, bij de wet gevorderd uiter lijk binnen de vijf dagen na de loling worden overge legd aan het bestuur der gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan le Zierikzeeden 15 Februarij 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAlI Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. <i "8 I Id id ENi.A W O. Men meldt uit Middelburg van den 13 dezer; Zijn wij wel onderrigï dan is liet dezer dagen aan den ijver van onze steeds wakkere policie alhier gei kt niet alleen op heispoor le geraken van eene aanzien lijke partij gestolen koperen voorwerpen van de beide scheepstimmerwerven alhier maar die te doen aanhouden en zijn reeds in den ochtend van den 1 dezer op de werf de Commercie-Compagnie" een acht tal daders provisioneel in verzekerde bewaring ge nomen bij wie nog dergelijke goederen in hunne woningen zijn gevonden en ook gebleken dat anderen die zouden hebben verkocht, en moet zelfs op regler- lijk bevel eene huiszoeking in de woningen en berg plaatsen van zeer verdachte medepiigligen hebben plaats gehad. De laatste inschrijving te Goes voor den Zeeuwsch-Limburgschen spoorweg bedroeg reeds 61,0U0 en zou vermoedelijk nog vermeerderd worden. Z. M. beeft, bij besluit van 5 dezer goedge vonden te bepalen, dat, ter aanvullirïgjderlandmagt in onze overzeesche bezittingen in 1858, 2600 man derwaarts zuilen worden gezonden. Onder de naar Oost Inrlie te bestemmen militairen zullen begrepen worden van bet leger bier te lande eenige voor bevor dering aanbevelenswaardige onderofficieren en korpo raals van de infanterie en de artillerie ten einde al daar den officiersrang le bekomen. De luitenant-generaal, adjudant-generaal des konings baron Forstner van Dambenoy belast geweest met de overbrenging van Zr. Ms. gelnkwenscbing aan keizer Napoleon III wegens de onlkoming aan den aanslag op 14 Januarij beproefd is door den keizer benoemd tot groot-officier van bet Legioen van Eer. Eenige maanden geleden isdoor de policie le 's Gage aangehouden een zekere Antonio Caminada zich noe mende Victor Guidici. Deze persoon is thans uit de ge vangenis ontslagen. Wijl hij een Fransch of Itaii- aansch uitgewekene schijnt te zijn is hem de keuze gelalen werwaarlshij zich wilde begeven. Hij zal naar Engeland worden overgebragt. Voor het bof van Zuid-Holland is thans een be langrijk reglsgeding aanhangig, betreffende een appel, door de algemeeno commissie van liquidatie voor do zaken der voormalige weeskamers ingesteld van een >onnis van de arrondissemenls-reglbank (e 's Graven- hage waarbij de aanzienlijke nalatenschap van zeke ren M. Stevers bedragende meer dan een ton gouds, voor bet geheel is toegewezen aan eene Belgische vrouw M. C. Stevers. Na dit vonnis zijn 29 personen opge komen, die beweren, lot de familie Stevers le behooren en geregligd te zijn tot deze nalatenschap. Naar men verneemt is de advokaat rnr. de Pint0 de raadsman de zer eischers. De algemeene commissie beweert dat aan al de geregtigden nog de gelegenheid moet wor den gelaten om zich gedurende vijf jaren te kunnen aanmelden, ingevolge artt. 8 en I van de wet van 5 Maart 1852. Een soortgelijk regtsgeding is bij het hof aanhangig wegens de nalatenschap van J. B. van Gend, vroeger beheerd door de weeskamer te Haarlem, en thans opgevorderd door de leden der familie Hruijer. Het kattenproces voor de arrondissemenls- reglbank te's Hage gevoerd en waarvan vroeger mel ding is gemaakt is geëindigd met de vrijspraak van den aangeklaagde van het door zijn bond doen dood bijten van de kat zijns buurmans doch met zijne ver- oordeeliug ter zake van bel arglistig ontvreemden der bedoelde kat en mitsdien schuldigverklaring aan een- voudigen diefstal. De betaling eener geldboete van f'i is hein te dier zake opgelegd, Men schrijft uit Amsterdam het volgende Als eene merkwaardigheid mogen wijmededeelen dat eene der dromedarissen in onzen zuölogïschen tuiu dezer dagen beeft geworpen. De zonderlinge verhou ding der ledematen de fraai gekrulde wolhuid de vreemdsoortige bewegingen maken het jonge dier zeer bezienswaardig. Men meldt uit Zutphen van 11 Februarij Alhier cn in de omstreken worden sinds eenigen tijd door Bruissiscbe kooplieden vele runderen legen buitenge woon hooge prijzen opgekochtkunnende de oudste landlieden zich niet herinneren immer zulke hooge prijzen ontvangen te hebben. Men meldt uit Genemuiden van 11 Februarij De laatste storm, die het ijs in de buitenpolders ge. PRI.1S PUB ADVERTEN1 IEN Gcivone 15 cents de regelGeboorte-Huwelijks- en Doodberigtev van 1-6 regels a f i behalve hel Zegelrecjl voerd beeft, was voor deze streken zeer weldadig doordien liet ijs dat in beweging kwam zwaar met klei bezet was welke kleilaag men nu op de lande rijen terug vindt bij vele duimen dikte, hetgeen als eene natuurlijke mestspecie kan aangemerkt worden. Het zal aanstaanden zomer bij den oogst blijken dat bet voortbrengend vermogen van den bodem door die klei zeer gewonnen heeft terwijl de dijken geen schade ondervonden. De 51ste planeet die van Vals den naam Ne- mausia ontvingnaar Nimes waarzij ontdekt werd is reeds door eene 52ste opgevolgd. De heer Gold- sclimidt een man van groote volharding, die zich zonder opzettelijk onderwijs en weinige hulpmiddelen toch met de sterrekunde beeft bekend gemaakten reeds meer planeten ontdekte beeft ook deze als zoo danig herkend onder de duizende lichten des hemels. LI. maandag avond beeft te Annervcen een he vige brand gewoedwaardoor in slechts korten lijd de groote boerenplaats van IV, L. Steenge in de asch is gelegd. 25 stuks runderen cn 5 paarden ziju in de vlammen omgekomen terwijl al bet geborgen koren ongeveer 509 mud eene prooi der vlammen werd. Uil Meppol schrijft men van den 10 dezer In het laatst der vorige week beeft alhier een zonderling en opmerkelijk voorval plaats gegrepen met eer.e dochter van II. P. Dit meisje bad sedert lang een voorgevoel van weldra le zuilen sterven in weerwil dat zij gezond en zonder eenig'ongemak scheen. Vrij dag jl. was zij den geheelen dag bij een ander to naaijen des avonds wilde ze niet naar buis, zeggende, dat baar lijd nu gekomen was. Dit denkbeeld werd baar echter zoovee! mogelijk uit bet hoofd gepraat, zoodat zij naar huis ging. Staar komende logde zij zich spoedig ter rust doch de zorgvolle ouders be zochten baar voor dal zij zeiven te bed gingen nog een paar malen, en bevonden dat zij sliep. Des anderen daags was er eene algemeene ontsteltenis in huis want men vond bel meisje levenloos le bed liggen. Hel lijk is daarna door geneeskundigen onderzocht die verklaarden dat Gier in het minste niet aan zelf- inooid te denkeu viel. LI. vrijdag is op bet nieuw gegraven wordende Noord Willemskanaal niet ver van de Punt, provincie Drenthe een ontzettend ongeluk voorgevallen. Een gezelschap van acht personen, bestaande uit den beer A. Hesselink en dochter ds. Begeman predikant te Eelde, zijne vrouw en zoon mevrouw Tresling den jongen herr Tresling en den heer luitenant-kolonrd Tim mermans vermaakte zich daar met schaatsenrijden toen de jongehceren Tresling cn Begeman bet eerst en vervolgens de beuren Hesselink cn Begeman door het nog brooze ijs zakten cn bun graf in tiet water vonden. De kolonel Timmermans en zijne zuster die mede in bet water raakten werden met groote moeite gered. Dezer dagen beeft het zwakke ijs te Groningen een slagtoffer geëischt. Vijf jonge dochters waagden zich met vele anderen op bet Horenscbe Diep. Nog niet verre buiten de stad geraaktenzij op eene zwakke plaats en schoten door liet ijs. Hoewel het niet aan hulp ontbrak mogt men er slechts vier redden ter wijl de vijfde, eene jonge dochter te Groningen in dienst Woorief genaamd verdronk en baar lijk 11a veel moeite onder bet ijs werd weggehaald. Men schrijft uit Venlo Op zaturdag der vorige week heeft alhier een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad, Eene dienstmeid bezig met het maken van boensel zamengesteld uit terpentijnolie en was had de onvoorzigtigheid bet ter spoedige verbinding op een fornuis te zetten, waardour bet vuur daarmede in aanraking kwam. De dienstmeid door dc dien ten gevolge veroorzaakte ontploffing als buiten zich zelve poogde de vlam te blusscben niet het noodlottig ge volg dat hare kleederen vuur vatten en zij door lichte laaije vlam omhuld hel slagtoffer van deze reeds ten tweeden male ondervondene onvoorzigtigheid werd en II. dingsdag na de allergrootste pijnen te hebben uitge staan overleden is. De brandwonden waren zoo he vig dat geen lid van baar ligchaam onaangedaan was gebleven en op onderscheidene plaatsen do pezen ge heel verbrand waren. De jufvrouw des huizes heeft bij het blusscben hare beide handen gedeeltelijk ver brand. Hare wonden schijnen echter niet gevaarlijk le wezen. BUITESfLAM D. bïïitschiamïï, Keulen 13 Februarij. Men verzekert dat de nieuwe

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1