Z1ERKZBESGHE Woensdag 10 Februarij. W.° 12. 1858 Woensdag en Zaturdag. /L ABONNEMENT S-PRIJS. Perib-ie maanden 2,00. Franco per post f 2,'25- Inzending der Advert, daagste voren, voor ure 'siuorgens. VERSCHIJNT. ©peiibare KSaadsvergaderistg gehouden (e Zieri kz e c den 8 STfSjruarij B85S. Voorzitter Mr. B. C. Cau. Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. De nolulen der vorige zilling worden na lezing goedgekeurd. Afwezig Air. de Crane. Wordt medegedeeld a. de goedkeuring van Gedeputeerde Stalen op een raadsbesluit tot beschikking uit onvoorziene uil gaven voor notificatie aangenomen en de exe cutie aan Burgemeester en Wethouders opgedragen; b. idem op eene aanvulling in het reglement van l'olicie op de Haven voor kennisgeving aange nomen zijnde de afkondiging reeds geschied. c. idem lot roeijing van boomen notificatie tl. twee kennisgevingen der Plaatselijke School-Com- missie de eerste berigtendo de benoeming van Mr. J1. J. S. Itoeije lot voorzitter en Mr. C. J. Fokker tol secretaris dier commissie en de tweede bevattende den rooster van aftreding der leden dier commissie e. een request van den heer J. Isehree Moens tot restitutie van Hoofdclijkcn Omslag. De beschik king aangehouden lot dat meerdere van dien aard zuilen zijn ingekomen eene aanvraag van J.KooIe,om magtiging tot ver pachting aan A.de Vlieger, van hel van de gemeente in gebruik ontvangen stuk gronds van de Kngel- schc kade naar bet Oranje Bolwerk voor de nog overblijvende 11 jaren. Burgemeester en Wethou ders vinden geen bezwaar voor te stellen hierop gunstig te beschikken. Uien conform wordt besloten nadat op eene vraag van Mr. van Dongen ofde Vlieger hel van de stad om niet zal hebben of van lioole zal pachten door den voorzitter was ge antwoord dat de Vlieger hel van Koole in pacht zal hebben en op eene vraag van den heer van der Vliet of er bijzondere voorwaarden aan ver bonden zijn .waarop door den voorzitter inlichting wordt gegeven dat alleen de voorwaarde beslaat om bel bouw - of weiland Ie maken en de Vlieger bel op geene andere wijze mag gebruiken dan onder do voorwaarden waarbij dit aan Koole is toegestaan :g. de rekening van den Schuttersraad over 1857, wordt gesteld in banden der beeren Dr. Keiler, Mr. Fokker en LandsUnegl ten fine >an onder zoek en rapport; h. in banden van de beeren l.andsknegtHouwer en van der Vliet wordt gesteld tot onderzoek en rapport de concept-verordening voor de vereeni- ging der Karlieden met tarief, welke door Bur gemeester en Wethouders op v erlangen der slepers is ontworpen i. een request van C. van der Vlietontslagen com mies arbeider in de garancinefabriek verzoe kende eene toelage van 50 uit de Gemeentekas, als in vorige jaren. Burgemeester en Wethou ders meenen afwijzend te moeten adviseren; tweemaal is aan hem eene gratificatie gegeven ook met hel oog op hetgeen door hem aan het pensioen-fonds was verstrektdoch de genoten gratificatiën wegen reeds ruim op legen het aan gezegd fonds door hem gecontribueerde; conform het advies van Burgemeester en Wethouders "wordt besloten. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorge steld om de benoeming van Keurmeester van het vleesch alsnog aan te houden in afwachting van voorstellen die in verband hier mede door de plaatse lijke gezondheidscommissie zullen worden gedaan aldus besloten. Conform voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten te beschikken uil onvooiziene uitgaven ad ƒ1,76 voor het collecteloon van den ambtenaar belast met bet ontvangen der reglen wegens het ge bruik van gemeentegrond onder goedkeuring van Gedeputeerde Slaten. Idem tot af- en overschrijving van bcgrootiogspos- ten ad ƒ94,10 voor loonenbrugophaaldersen sasmees- ter,/6,15 voor meubelair en 19,32 licht voor het Raadhuis waarbij de begrooling casu quo door Ge deputeerde 8tateu magtiging is verleend. Wordt vastgesteld het 2de suplctoire kohier op den Hoofdelijken Omslag waartegen geene reclames waren ingekomen nog gedurende 8 dagen ter visie (e Fggcn en hiervan openbare kennisgeving (o doen, om daarna aan Gedeputeerde Stalen te zenden. Komt in behandeling eene voordragt lol vervulling onderwijzersplaats aan de tusschenscbonl tegen 100 belooning. Air. Fokker licht dit toe door de mode- dccling dat de vroegere hulponderwijzer Mulder junior, die bij zijn vader in buis woonde en slechts f 150 genoot naar Gorinchem is verplaatst. In deze gemeente bevindt zich geen geschikt personeel. Het gewone loon op andere plaatsen is 300. De hulp onderwijzer op de armenschool geniet mede 300. Mr. de Clercq voegt er hij dat hij zelf 300 niet ie veel acht vooral als iemand van elders moet komen. Hij zou er voor zijn de Schoolcommissie te autoriseren des noods lot ƒ350 te geven omdat zij anders ligt van goede hulp zoude verstoken blijven. De Voorzitter appuijeert bel voor stel. Wordt besloten om 300 des noods lot ƒ350 toe te staan tot belooning van den te benoemen hulp onderwijzer en hiervan aan de Schoolcommissie kennis te geven. Wordt uilgebragt rapport door de Commissie over de strafverordeningen op bedenking door Gedeputeerde Stalen ten aanzien der wijziging in hel reglement van pobcie voor de markten houdende opmerking dat tegen het verkoopen van eetwaren zoo zij met schadelijke bestanddeelen vermengd zijn bij eene wet van 1829 straf is bedreigd, zoodat in deze verordening dienen opgenomen te worden de woorden rin zooverre daartegen bij bijzondere wetten geene straffen zijn bedreigdaan welke bedenking conform bet rapport wordt toegegeven. Idem ten aanzien der verordening op bet begraven van lijken a. eene soortgelijke bedenking als hier boven is vermeld en b. of de verpligting om van een lijkdicnaar gebruik te maken niet te bezwaren is, waarvan conform bet rapport wat de eerste betreft wordt toegegeven, maar wat de tweede aangaat niet wordt aangenomen omdat er eene deftige en goede orde bij bet begraven is oorgeschreven waartoe men de tegenwoordigheid van een lijkdicnaar noodigacht en hel hier steeds gebruikelijk was zelfs bij het begraven van armen lijken. Wordt voorgesteld door Burgemeester en Wethou ders eenige wijziging in de begrooling van 1857 te brengen noodig door vele onvoorziene werken en restitution bij uitvoer waartegen echter wegens plaat selijke accijnscr. meerder is ontvangen dan geraamd. De beeren Dr. Keller, Mr. de Clercq en Dr. Goe- tnans worden uitgenoodigd staande de vergadering dit voorstel te onderzoeken. Do vergadering wordt bierop voor eenige oogen- blikken geschorst. Bij de voortzetting wordt door Dr. Keiler rapport uilgebragt, houdende goedkeuring, na eenige discussie over bet al o!' niet voorziene der werken, waarbij door den voorzitter wordt aangetoond dat de wijziging slechts eene regnlarisatie is daar al de werken zijn gedaan ten gevolge van besluiten van den Raad wordt conform bet voorstel besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Stalen. Wordt door Mr. de Clercq rapport uitgebragt na mens de Commissie tot onderzoek der verordening op de invordering der belastingen, houdende vcreeniging met de algemeene strekking en voordragt van eenige wijzigingen. De verordening komt bierop arlikula- tum in behandeling en wordt daarna vastgesteld. Idem door Mr. van Dongen op de concept veror deningen omtrent de vrijdom van belastingen van brandstoffen voor fabrieken, houdende goedkeuring en wordt dien conform vastgesteld. Idem door denzelfden op de wijziging door Bur gemeesler en Weihouders voorgedragen in de ver ordening tot beding van marktgeldcn tenderende lot goedkeuring, welke mede overeenkomstig wordt vastgesteld. Hierna is de zitting gesloten. BINNENLAND. Men verneemt dat door de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de kantongcregten in de pro vincie Zeeland, met uitzondering van één, aanz. exc. den minister van justitie een adres is ingediend, lot het bekomen van eenige bezoldiging voorloopig tot dat de nieuwe wel op de organisatie der regterlijke magl daarin op eene andere wijze zal hebben voorzien. PPiJJS DER ADVERTENTIEN Gewone 15 cents deregel. GeboorteHuwelijks- en i Doodberigten van i-Qregelsaf 1 behalve lietZcgelregl t He commissie tot vertegenwoordiging der belangen van de provincie Zeeland ter zake van den gecoucessioncerden spoorweg van Vlissingen naar de Onitsche grenzen heeft zich, niet een zeer ge motiveerd adres tot de tweede kanier der staten-generaal gewend tot ondersteuning van de ontwerpen van wetdoor de regering aan de kamer aangeboden om het spoorwegnet in Nederland uit te breiden. Aan dit stuk ontlcencn wij het volgen lc: „Die commissie heeft evenwel uit enkele adressen met leedwezen meenen te onwaren dat er ten behoeve van verlangd wordende lij nen die vau Vlissingen uit te gaan wordt ter zijde gesteldonder aanvoering van argumenten tegen de belangrijkheid dier plaats in tegenoverstelling van andere zeehavens in dit rijkwelke den toets der waarheid moeijelijk kunnen doorstaan. „De reede van Vlissingen is in alle saizoenen aan te doen de naar dezelve leidende drie zeegaten zijn bij alle winden en gelegen heden vau weer en ijs te benuttigen om die reede te bereiken de aan te leggen spoorweg ligt direct aan zee, geene droogten belem meren de meest diepgaande schepen om op die reede te komen of dezelve bij alle watergetijdeu te verlaten, „Vlissingen en Antwerpen bij ijs op ééns lijn te stellen is eene ongerijmdheid de eerste plaats, aan den mond der schelde gelegen wordt zelden door eenig drijf ijs belemmerd, nimmer geheel van de zee afgesloten de andere eenige mijlen opwaarts gelegen slechts langs droogte en banken te bereiken is spoedig door ijs bezet en kan noch in den zomer noch in den winter met Vlissingen gelijk gesteld worden. „Welke haven is in alle opzigten met Vlissingen gelijk te stellen?' Dat deskundigen beslissen. „Waar vindt men eene gelegenheid als op het eiland Walcheren om inrigtingen van bassiusdokken en werken te maken voor de grootste uitgebreidheid vatbaar in de nabijheid en onder dekking der vesting Vlissingen, en hoewel men in die zeeplaats de belang rijke inrigtingen niet vindt, welke het Niewediep aanbiedt zijn in de plannen van den Zeeuwsch-Limburgschen spoorweg werken be grepen welke voor dis van het Nieuwediep niet zullen behoeven «achter te staan terwijl volgens het oordeel der commissie aldaar niet die gelegenheid tot uitbreiding bestaat, welke de uitgangen van den Zeeuwschen spoorweg zullen aanbieden. „En behalve de aansluiting en verbinding van de doelmatige zee haven van Vlissingen aan het Europcsche spoorwegnetzal de bin- nenlandsche communicatie van drie provinciën waarin landbouw en industrie reeds zoo ontwikkeld en voor aanmerkelijke uitbreiding vatbaar zijnvan zeer overwegend belang wezenvooral omdat geene waterwegen het verkeer zoo zeer bevorderen als in de meer noordelijke gewesten. „Zij verzoekt wijders de tweede kamer hare aandacht ernstig op de lijn van Vlissingen te mogen vestigen als een concurrent tegen de overmagtwelke Antwerpens handel en deszelfs ontwikkeling op de belangen van het dierbaar vaderland hebben kan. Groot is steeds en grootcr wordt het aantal rijk beladeue schepen, dat een der beste zeehavens van Nederland voorbijvaart, ombij gebrek van een ver sneld vervoermiddel uit Zeeland, hunne producten naar de spoorwegen van den nabuur te brengen die zich al meer en meer in onderschei dene vertakkingen uitbreiden terwijl Nederland stationnair blijft en te laat zal inzien dat tijd verloren, veel verloren is. Nadat liet reeds lang een punt van ernstige overweging bij den gemeenteraad te Middelburg had uitgemaakt om maatregelen te nemen (er verbetering van bel havenkanaal dier stad, is II. maandag besloten dit kanaal bij publieke aanbesteding door uitbaggering weder op zijne oorspronkelijke diepte te brengen, zoo veel noodig met herstelling en vernieuwing der lei- dijken en een onderhoud op die diepte gedurende tien achtereenvolgende jaren met inbegrip der twee voor dit werk benoodigde jaren. De kosten hiertoe worden gesebat op 230,000 doch daarvoor zal men een havenkanaal bekomen bevaarbaar voor alle zee schepen van de tegenwoordige groote en diepgang en dat met eene geringe jaarlijkscbe uitgaaf, daar voor geschikt kan worden gehouden. Te 's Gravenhage is de opmerking gemaakt, dat beleerste salül dal vanbet vasteland is gedaan ter begroeting van HU. KK. HH. prins Frederik Willem van Pruissen en zijne jeugdige gemalin do koninklijke prinses van Kngeland is gegeven door de vesting- werker van de Nederlaudscbe haven Vlissingen. Z. M. de koning heeft daarenboven boogsldeszelfs commis saris in het hertogdom Limburg den heer van der Does de Willibois belast te Aken de vorstelijke personen namens Z. .11te begroeten. De heer de Willibois vergezeld van den griffier der slaten van Limburg heeft aan dien vereerenden last bereids voldaan. lie beer P. van Geerbeschuldigd van de ver breking van het zegel op zijne stoommachino gelegd en door den advokaal Goudsmid verdedigd is in do zitting der arroadissements-regtbank te Leiden, van alle regtsvenolging ontslagen. Ken oud officier van het voormalig regement roode lansiers der oude Fransehe keizerl. garde, aan wien met slechts weinigen hier te lande bet legaat van wijlen keizer Napoleon I is ten deel gevallen wen- schcnde bet bedrag biervan te kunnen besteden tot ondersteuning van eenige oude wapenbroeders van voornoemd regement, die dal zelfde voorregt niet heb ben mogen genieten beeft diegenen die bet genot biervan zonden verlangen te hebben verzocht zich melde bewijzen dat zij voor het jaar 1845 als lansier bij dat regement hebben gediend en metopgave van ouderdom aan te melden voor 1 April aanst. bij den notaris Schmolck te 's Ilagc. Uit Alkmaar schrijft men bet volgende In de vorige week hadden arme lieden te Oudcarspel het ongeluk door brand huD buisje te verliezengoede

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1