ZEETOINül WMDlLff ~™Ül)KS, liAIHiTKlilGTliS BZ. APEIfflTIEN Strandvonderij. Dépots van Thee. den die met de valsche biljetten verkregen waren. Het gouvernement draagt kennis van de zamen- spanning." Uit Napels wordt gemeldt dat aldaar eenigc schokken van aardbeving gevoeld zijn. Verder wordt met genoegzame zekerheid gemeld, dat ongeveer 40,000 menschen bij de jongste aard- In Basilicala De te Napels st. ter onder- beving den dood hebben gevonden, stierven honderden den hongerdood, gevestigde lingelschen hadden 1000 p steuning der lijdenden geschonken. De Patrie meldt, dat de magtwaarover de fransche en Brilsche admiralen voor Canton beschik ken ruim 5000 man bedraagt. Canton heeft ter ver dediging 25,000 man geregelde troepen en 200,000 man landstorm. Een bij den Constitiuionel ontvangen schrijven uil Hong-Kong van 16 December II. zegt: Eindelijk is het hier zoo ver gekomen dat er ernstige gebeur tenissen voor de deur slaan. Het Engelscbe en het Fransche eskader liggen op de rivier van Canton. Een dubbel ultimatum is, drie dagea geleden door beamb ten van de twee gezantschappen aan den onderkoning left gebragtzij zijn door manderijnen heusch ontvan gen en verzocht om over eenige dagen het antwoord te komen halen. Den dag na dien stap hebben de En- gelschen de Fransche vlag aan den grooten mast ge- beschen en op die beleefde wijze algemeen bekend ge maakt dal het bondgenootschap tusschen Engeland en Frankrijk zich ook tolde Chinesche aangelegenheid uitstrekte. Ter recde van Hong Kong hadden de Noord-Amerikaanschc en Russische oorlogschepen, die enkel hunne nationale vlag voerden, een zonderling voorkomen van onverschilligheid hetwelk trouwens bij hunne rol van eenvoudige, ofschoon niet belange- looze toeschouwers volkomen voegde. De admiraal Rigaull de Genouilly heeft bekend gemaakt dat de rivier van Canton van den 12 December af, door deFran- sche zcemagt gezamenlijk met do Engelsche geblok keerd zou worden. In de daarop betrekkelijke ken nisgeving zegt de vlootvoogd dat het Fransche en het Engelsche gouvernement besloten hebben gezamenlijk maatregelen te nemen om de hun toekomende voldoe ningvan de Chinesche regering te verkrijgen. G H O O T-B BITTAMMIEU Londen 26 January. Gedenkwaardig voor de koninklijke farni- lien van Engeland en Pruissen was de dag van gisteren want te midden van alle praalvertoon en koude etiketteging het huwelijk der Engelsche prinses met den erfprins van Pruissen vergezeld van de opregtste en levendigste uitboezemingen van natuurlijke gevoelens tusschen ouders en kinderen, bruidegom cn bruid. Van minder be lang is de vermelding hoe reeds vroeg in den morgen eene over- groote menigte op de been was hoe het oude en sombere St. James- paleis getooid was met festoenen en karmozijnen kleedenhoe de vertrekken waren versierd met gouden beelden op een witten grond, en hoe de edelen van het land in de meest mogelijke staatsie zich naar de kapel spoedden en elkander daar verdrongenom van zoo nabij mogelijk getuigen te zijn der huwelijksplegtigheid die onder klokkenspel en trompetgeschal werd verbragt. De beknopte schets van deze plegtigheid zal welligt eenige punten bevatten der vermel ding niet ouwaardig. Ten 12 ure trad de optogt van de koningin de zuilenrij van St. James binnen en begaf zich naar de kapel waarna die van den bruidegom, prins^Frederik Wilhelm van Pruissen, volgde. Volgens Engelsch gebruik verschijnt de aanstaande echtgenoot eerst in de kerk en wacht daar zijne toekomstige gade. De bruidegom was vergezeld van zijnen vaderden prins van Pruissen en van prins Wilhelm van Baden. Daarop verscheen de optogt der bruid prinses Victoria, die vergezeld was van haren vader, prins Albert, en van den koning der Belgen. De prinseshoewel in het bezit eener ge zonde kleur zag reeds zeer blijk bij het betreden van het St. Ja- mes-paleis. Spoedig was het oogenblik der echfcverbindtenis daar, -en de bruidegom die nu ter regter zijde zijnen vader den prins van Pruissen, en ter linker zijnen broeder, prins Albert, heeft, treedt gevolgd door zijnen stoetdo kepel binnen in de uniform van Pruissisch generaal, versierd met de .orde van den Zwarten Ade laar van Pruissen. Hij nadert het altaar, doch maakt vooraf eene diepe buiging voor de koningin, gevolgd door eene tweede doch min der diepe voor zijne moeder, de prinses van Pruissen-; hij begeeft zich daarop in het midden der kapelknielt en bidt ernstig gedurende eenige minuten. Oprijzende, neemt hij zijne plaats ter regter zijde van liet altaar in, zijne bruid afwachtende, terwijl aller oogen in- tusschen op hem gevestigd zijn. Na eenige oogenblikken van spanning en stilte-, verlaat de ka merheer de kapel en de vergadering wacht op het binnentreden der bruid, nadat liet geluid der trompetten hare komst heeft verkondigd. Weldra verschijnt zij aan den ingang der kapelrustende met de regtcrlianö op prins Albert (haren vader) terwijl de koning der Belgen zich ter linkerzijde bevindt. De zware kanten sluijer aan het karspel gehechtis achterwaarts geschoven haar hoofd neigt eenigzins en hare oogen zijn ncdergeslagendoch de rozen harer wangen hebben plaats gemaakt voor eene bleekheiddie het sneeuw witte van het moirér bruidskleed overtreft. Zij nadert het altaar en buigt in hevige gemoedsbeweging voor de koningin en daarna voor den prins van Pruissen. Bijna tegelijk treedt de bruidegom voorwaartsbuigt eene knie en vat de hand zijner bruid met eene uitdrukking van gevoel, dat op al de aanwezigen overging. Beide plaatsen zich voor het altaaromgeven van hunne hooge betrekkin gen en door een koraal-gezang wordt het huwelijksformulier der anglikaansche kerk voorafgegaan. Dit geëindigd zijude,. plaatst de aartsbisschop van Canterburrij zich in het midden voor het altaar ter zijde hebbende de bisschoppen van LondenOxford en Chester den deken van Windsor eu dr. Wesley. Tien minuten voox 1 ure begon de lezing van het formulier dat stiptelijk gevolgd werd. Tot het voornaamste punt gevorderd vraagt de aartsbisschop „Kiest gij deze vrouw tot uwe aangetrouwde echtgenoot, om te zamen volgen9 Gods bevelin den heiligen staat van den echt te leven P Wilt gij haar liefhebben vertroosteneeren en in gezondheid en ■ziekte verzorgen en met verloochening van alle anderenhaar al leen aanhangen zoolang gij beide leven zult De prins antwoordt met eene heldere stem „Dat wil ik doen." Het antwoord dei- bruid was naauwelijks hoorbaarhoe diep de stilte er ook heerschte. Alsdan volgt de vraag„Wie schenk deze vrouw Waarop de pi'ins-gemaal luide antwoordt „Dat doe ik." Vervolgens vat de jonge prins de hand zijner bruid in de zijne en herhaalt langzaam duidelijkdoch met nadruk dc woorden der primaatluidende „Ik Frederik Wilhelm Nicolaas Kareineem u Victoria Adelaide Marva Louisa tot mijne vrouwom u van dezeu dag te bezitten eu te behouden, in lief en leed, in armoede en rijkdom, in gezond heid en ziekteom u lief te hebben en hoog te achten tot dat de dood ons scheidt overeenkomstig Gods heilig gebeden daartoe verpand ik u mijne trouwe. De herhaling van deze woorden door de bruid ging verloren in hare gemoedsaandoening, en zoo na scheen zij aan het bezwijmen dat de haar omgevende staatsdames ongerust schenen. Vervolgens neemt de bruidegom den ring uit handen van zijnen broeder Albert en spreekt met klem aldus „Met dezen ring huw ik u ligchamelijk eerbiedig ik u en ik beschenk u met al mijne we- reldsche goederen In den naam van den Vader, den Zoon en den H. Geest. Amen 1" De primaat sprak toen een kort gebed uiten zeidede handen der echtgenooten in de zijnen nemende „Hetgeen God te zamen gevoegd heeft scheiden de menschen niet." Met koraal-psalmgezang gevolgd door het hallelujah werd de huwelijksplegtigheid besloten. Naauwelijks waren de laatste toonen vau het gezang weggesmolten, of de jonge prinses, de echtgenoot van 17 jaren, gaf den vrijen loop aan hare aandoeningenzich omkeerende stortte zij aan den boezem harer moeder met eene overstelpiug van gevoel die aller harten trillen deed. Herhaaldelijk en op nieuw drukte de koningin hare dochter aan het hartkuste haar en trachte hare eigene aandoeningdoch te vergeefs en noodeloos te verbergen allen zagen zc en deelcn er in. De koningin had ten eenenmale plaats gemaakt voor de moeder, en de natuur hernam hare volle regtcn over kroon schepter en hofpraal. Zich tot haren echtge noot wendende omhelsde deze zijne vrouw met al het gevoel van maunelijke aandoeningen uit zijne armen terugkeerendegaf zij den vrijen loop aan de tranen van vreugde, die langs hare wangen biggelden, ou wierp zich aan de borst van prins Albert haren vader. De prinses van Pruisen omhelsde haren zoon op eene wijze alleen eene moeder eigen. Doch treffend en roerend was de ontmoeting tus9chen vader en zoon. De prins van Pruissen scheen geheel over stelpt, toen prins Wilhelm hem tweemaal aan het hart drukte, knielde en zijns vaders hand kuste. De koningin stond op verliet de verhevenheid waarop hij gezeten was en begroette met den prins gemaal de prinses van Pruissen op zusterlijke wijze, terwijl zij niet gedoogde, dat de prins van Pruissen knielende have hand kustemaar zij bood hem hare wang aan. Toen volgden de gewone gelukweuschiugente midden waarvan de jonge vrouw of bruid (want de laatste naam wordt in Engeland nog ccue maand behouden) op nieuw hare zelfbeheerschiug verloor, en eindelijk verliet het hooge gezelschap in eene zoo goed mogelijk orde de kapel. De dag van gisteren was over het geheel een der schoonste onder- de jongste fraaije winterdagen, waardoor eene niet meer dan gewone menigte op dc been werd gebragt. Het gedrang was nu ten ge volge zeer grootzoodat eenige vrouwen flaauw vielen en men zelfs het vertrappen van een of twee menschen te betreuren heeft. Ten zes ure kwamen de jonge echtgenooten te Windsor aan het rijtuig werd door dertig of veertig knapen van de Eton-school ge trokken en te Windsor binnen gehaald. Aldaar zijn verlichtingen en vreugdebedrijven van verschillenden aard in gang. Ook werden de armen begiftigd, en werd een feestmaal gegeven. Ook te Londen waren gisteren avond prachtige verlichtingen in het West end te zien. Londen26 Januarij. Bij gelegenheid dal laatst) donderdag avond te Woolwich een stuk word opge voerd waarin eene moeder een harden strijd voert met twee booswichten, om het behoud van haar kind sprong een Newfoundland hond die met zijnen mees ter was binnengeslopen eensklaps over het orchest op het looncel greep een der booswichten aan en wierp hem op den grond. Met moeite kon men dezen bevrijden enden hond van het tooneel brongen. ten einde eene ontijdige onlknooping te voorkomen. De hond, die het eigendom is van een scheeps-ingcnieur was van zijne jonge jaren aan het gezelschap van kinderen gewoon voor welke bij bij vele gelegenheden eene groote genegenheid had |pn den dag gelegd. Walker is van Ric._jiond naar Petersburg ver trokken met oogmerk n jjnu de expeditie tegen Nicaragna mislukt is, een ma al in Mexico tcbeproe ven tot welk einde reedsw;navrijbuilers op de gren zen zijn vereenigd. Dc naam van den vetii welke jaarlijks door de straten dezer hoofdstad in J^iogt wordt rondgeleid, zal dit jaar zijn Nena Saib. Zierikzee 2 Fehruarij. Gisteren is alhier als hij legger binnengekomen de Ncd. schoener de Lavenl kapt. Solner komende van New-Caslle met kolen bestemd naar Genua. Brouwershaven, 30 Januarij. Binnengekomen: Ludwig Heijn kapt A. Bodow van Callao Ann en Jane kapt. J. ïhoman Fildility kapt. .1. Vivian heide van Londen, en 1 Februarij Jedo kapt. W. van der Hoeven van Batavia alle naar Botterdam. afvaart ber stoomboot stad vlissingen. gedurende de maand FEBRUARIJ. dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Fan Flissingen Des maandags, woensdags en vrijdags, 's morgens ten 8 ure. Fan Hotter dam: Des dingsdags, donderdags eu zaturdags, 's morgensten 9'12 ure, De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen eu van Vlissingen naar Rotterdam uur na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg: Van Rotterdam. Woensdag Vrijdag Zondag 6'/2 7 7 Donderdag Zaturdag Dingsdag 4, 's morg. 6, 9, 9\2 ure, 9>/a 0 De diligence zal van Zierikzee 11l2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg eu vau Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. 2 Hi pet 3 3 4 2'/» 8 8 1", 63».. 96 »/8 104 73% ■5% 85% 37% 25% 45 234ste STAATS-IiOTERIJ. Vijfde klasse. 11de Lijst. No. 2240, 5059, 9541, 10289 cn 19403 ieder 1000 no. 353, 3995, 11714, 12020 en 13416 ieder 400; no. 6123, 7865, 9613 en 19231 ieder f 200 no. 446, 4325, 4451, 4580, 6391, 6457. 8297, 9617, 9689, 10079, 42796, 14540, 10280, 16325, 17296, 17631, 17938 en 18851 ieder 100. 12de Lijst. No. 6057, 11402, 1 4597 ieder f 1000; no. 5193, 8920, 12884 ieder/ 400 no. 718, 11526, 18423 ieder ƒ200; no. 432, 1872,2297,7016, 9029, 9872, 11330, 12748, 13236 ieder ƒ100. PSIJZESJ ZBJ8R SFPSCTEia TE AMSTE3&BAM den 29 Januari 1858. Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij .Stieglitz. 5. leen. dito 6. leen lS5o. bij llope bij Stieglitz. dito Cert, van aas. Poolscbe schatkistb oblig. Ooalenrijk. Metallicken Nationale rente Amsterdam Weenerbank bij Goll. dito Metallieken Spanje. Bnitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van conpon9 Portugal. Buitenlandsch 1853 8 dito 1856 3 Bij het afdrukken dezes waren de posten nog niet aangekomen. Blijkens onderhandsche akte dato 30 December 1857 behoorlijk geregistreerd is de tusschen de ondergeteekenden bestaan hebbende Vennootschap uitsluitend tol uitvoering van Commissie- en Reederijzaken onder de firma Al. C. de CRANE en ZOON met 31 December 1857 ontbondenzul lende de eerstondergeteekende de zaken onder dezelfde firma voor eigene rekening blijven continueren. Geschiedende deze bekendmaking tor voldoening aan art. 31 van het Wetboek van Koophandel. I.ierikzee1 Februarij 1858. W. C. de CRANE. H. A. van IJSSELSTEIJN. Bij akte, den zesden Januarij 1800 acht en vijftig, voor het Kantongeregl te Zie rikzee verleden, is door Mr. WILHELMUS CHRIS- TIANUS de CRANE te Zierikzeeaan zijnen Zoon, MAR1NUS CHRISTIANUS geboren den 11 Mei 1800 acht en dertighandligting verleend tot het drijven van alle soorten van nering en handelhet uitoefenen van Cargadoorszaken en hel vcrriglcn van al hetgeen daarmede in verband slaat. Wij ondergeteekenden Commissarissen der brandwaarborg-maatschappij: archimedes, gevestigd te "Delfthebben het genoegen te berigtendat aan ons op heden door Directeuren dier Maatschappij, isgedaan REKENING on VERANTWOORDING hunner gehoudene Admini stratie over den jare 1857 welke door ons met de daarbij overgelegde boeken en bescheiden is vergele ken in volkomen orde bevonden en goedgekeurd terwijl ons daaruit op nieuw den voorldurendcn bloei dezer Alaatschappij is gebleken en dat zij het door haar genoten vertrouwen in allen opzigte waardig blijft. Delft, den 21 Januarij 1858. D. VAN KOETSVELD. Air. R. J. C. METELERKAMP. J.P. VAN A1ARSELIS HARTSINK, J. A. J. NOIJET. Air. A, BRUGMANS. legen Mei a. s.1 ,2a 3 BOVENKAMERS, naar verkiezingmet gebruik van Droog- en Turfzolders cn toegang tot eene Tuin op het beste gedeelte der Stad. Adres bij de Uilgevers dezer Courant. Brieven franco. De Hoog Wclgch. Heer Jhr, W. M. H. de JONGE qq.zalna bekomene Reg- terlijke autorisatie als geniagligde zijner principalen publiek presenteren to verkoopen, ten overstaan van den Notaris J. M. BOL'VIN een WOONHUIS SCHUUR en ERF met de nombre van 13 Bund. 89 Roed. 50 Ellen BOUW- en WEILANDEN slaande en gelegen op en onder Ooslcrlandaankomende M. PLOKHAAR c. s. Oproeping voor de'lde en laatste maal. De Burgemeester der Gemeente Druinisse roept ter reclame op, de reglhebbcnde op 2 stukken MAST, 3 RA'S, 2STENGEN RONDHOUTcneenig WRAK HOUT, mitsgaders op het provenu van p. m. 450 Mud door zeewater beschadigde ROGGE alles afkomstig van het gestrande Schip Kouise Kapt. Klein van Archangel bestemd naar Schiedam. Bruinisse den 1 Januarij 1858. De Burgemeester voornoemd C. van de STOLPE, Mz. Bij de onderstaande Dépóthouders zijn voortdurend verkrijgbaar de verschillende THEE SOORTEN uit het Magazijn van VAN HOUWEN1NGE en VISSER afgewogen in verzegelde pakjes 2'/, en 1 Ned. gg 5 21/, en 1 oneenop welke nummer en prijs van af 80 eeul per 5 oneen en hooger zijn vermeld. Prijs-Couranten zijn gratis te bekomen bij Jb. Ochtman Jouzn. te Zierikzee. G. Aung te Brouwershaven. J. A. Goetiials te Middelburg. Cn. Sutherland te Vlissingenen G. van den Hoek te Goes. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DE BEVEN A, DE VOS»

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 2