m De HOFSTEDE, BUITENLAN D. BEDRS. BARRTBBRIGTBW M z 1"4 BOlimiJK STAM) TH MM ADVEIlTffiTIIM Attentie genaamd: TV~elgelegen BANK VAN LEEN ING. den. Een groot getal brandspuiten was weldra aangesneld, doch deze hebben geen dienst be hoeven te verrigten, daar de brand door eigen hulpmiddelen is gebluscht. Op het kerkhof Eikenduinen, te'sHage, achter de gewone begraafplaats, ziet men thans als eenig monument, een wit marmeren opge- rigt, waprop met gouden letteren te lezen staat «Hier rust Setro no. 12, gestorve^i 23 jvovember 1857." Dezelfde aanzienlijke dame, dip zooveel sympathie voor het lot der Malpische matrozen van de Twen the heeft aan den dag gelegd, heeft ook dit gedenkteeken doen plaatsen op het graf van den Maleijer, die ten haren huize verpleegd en gestorven is. Den 28 December jl. verscheen eene land bouwster van Deurne als getuige voor de correc tionele regtbank te Antwerpen. De voorzitter vroeg de vrouw naar den naam van haren man. «Hij heet Adriaan zeide de boerin. «Maar zijn familienaam vroeg de voorzitter. «Om u de waarheid te zeggenantwoordde de vrouw«die herinner ik mij niet ineer/' F B A K H B IJ E. Parijs 4 Januarij. Van de 1,053,000 inwoners dezer stad zijn er ongeveer 28,000 die de Katho- ïijke godsdienst niet belijden. Uit Napels ontvangen tijdingen van 2 dezer zeggen dat zich daar bijna dagelijks schokken van aardbeving doen gevoelen. Den 1 dezer hadden twee hevige schokken plaats gehad welke den 28 en 29 December door insgelijks hevige schokken op dezelfde plaatsen die den 16 December zoo zwaar geteisterd werden voor af waren gegaan. Geene nieuwe ernstige on gelukken zijn te betreuren, maar de vrees was groot en algemeen. Men verneemt, dat doctor Tholozan op voorstel van Beruck-khan tot geneesheer van den shah van Perzie is benoemd. Aan deze betrekking zijn groote voordeelen verbonden: 7.00 zal genoemde doctor te Teheran op kosten van den shah een prachtig paleis bewonen en over tal van bedienden rijtuigen en paarden naar verkiezing kunnen beschikken en bovendien een jaargeld van 60,000 fr. genieten. Doch de min der aangename zijde dezer betrekking is, dat de vijf geneesheeren welke den thans benoem den in die betrekking zijn voorafgegaan, allen binnen vrij korten tijd zijn overleden en wel hoogst waarschijnlijk ten gevolge van vergiftiging, wat geweten wordt aan den naijver der genees kundigen des lands, die steeds zeer gebelgd zijn dat een vreemdeling tot geneesheer van den shah wordt benoemd. G B. O O T-B ITTAWNÏEM Londen 5 Januarij. Volgens de berigteri uil Lissabon van den 29 11.was daar sedert den 22 dier maand geen enkel geval van gele koorts meer voorgekomen. Uit de officiële staten blijkt dat gedurende de 105 dagen der epidemie, van 9 September af gerekend, 13,482 ziektegevallen en 4759 sterfgevallen voorgekomen zijn. De ge- vlugte inwoners begonnen van lieverlede naar de stad terug te keeren en de zaken hebben hare vroegere levendigheid ten deele reeds weder herkregen. De kamer der afgevaardigden had eindelijk den 28 hare werkzaamheden kunnen voortzettendewijl dien dag 56 ledender halve 2 meer dan tot het houden van vergade ring vereischt wordtopgekomen waren. Aan vankelijk leverde de beraadslagingen niets van algemeen belang op. Uit een brief uit Calcutta ontleent men o. a, het volgende: Men schat het verlies der opstan delingen te Luckriow, op den 16 en 17 Nov- op 7000 man aan dooden en gekwetsten. Ons ver lies was betrekkelijk weinig beduidendhetwelk ten deele aan de voorzigtigheid des opperbevel hebbers moest worden toegeschreven. In stede van zich een weg door de stad te banen, die eene groote uitgestrektheid heeft en wier straten zoo naauw zijn dat de Engelsche troepen van Havelock en Ooiram daarin vroeger als in eene enge pas zijn opgesloten is sir Colin Campbell de voorstad omgetrokken en heeft op die wijze zonder groot verlies, zijne vereenigirig met de bezetting en de residentie kunnen bewerkstelligen. Zoodra de versterkingen aangekomen zullen zijn zal sir Colin Campbellin het binnenland van Oude door dringen. Dat geheele rijk 7al, even als het na burig district Rohilcund onderworpen moeten worden. Zoo lang die expeditie duurt, welke cenige maanden vorderen zalzal men verpligt wezen eene sterke bezetting te Lucknow te hou den. Het is tijd dat de versterkingen uit Europa niet slechts in Indie, maar op de plaats des op- stands zelve aankomen. Met de rhagt die men nu heeft zal het land niet tot gehoorzaamheid teruggebragt kunnen worden. Men wil dat Nena Sahib zich aan het hoofd eerier aanzienlijke magt,te Culpee bevindt en dat de muitelingen van Gwalior zich onder zijne bevelen gesteld hebben. Over het algemeen wanhopen de muitelingen aan hunne zgak inaar zij zijn te ver gegaan om 'terug' te kunnen treden te meer dewijl zij weten dat de' weg der vergiffenis hun is afgesloten. Zij zullen vechten zoo lang zij kpinnpn én dan een mid del van behoud zoeken. Twee mobiele kolori- nes zijn naar Radjpootan en Malwa afgezonden. Over de eerste voert de generaal Rose, die zich in de Krim onderscheidde, het bevel, de an dere is onder de bevelen des generaals TVhilelock geplaatst. Vele muitelingen, aan wie het gelukt is naar hunne dorpen tevlugten wachten zich wel hunne nederlaag te belijden. Zij snoeven er op dat zij al de Engelschen gedood hebbenen dat zij ko men uitrusten, nu hun niets meer te doen over blijft. De Engelschen zullen hen echter niet lang in die onwillekeurige rust laten. De mobile ko- lonnes hebben in last overal nasporingen te doen en zich van al de verdachten of medepligtigcn meester te maken. De vervolgde Cipayers pogen zich te vermommen om de hen wachtende straf te ontgaan. Maar als dan de Engelsche officier plotseling het woord van kommando hooren laat springt de Cipayer onwillekeurig op en wordt zijn eigen verrader. De Standard meldtdat sir Colin Campbell j Lucknow in den steek heeft moeten laten en naar Cawnpore heeft moeten terug trekken. De Globe verzekert in zijne tweede editie, dat de regering tot 5 ure des namiddags geene depeche uit Indie had ontvangen. Kan men geloof hechten aan een berigt in het Dresdener Journaleen blad dat overigens vertrouwen verdient, dan heeft Engeland afge zien van zijn verzet tegen de doorgraving der landengte van Suez, en zou Frankrijk zich de opoffering van zijn verlangen betreffende de ver- eeniging der Donau-vorstendommen tot één staat getroost hebbenom Engeland tot deze veran derde zienswijze te brengen. Met betrekking tot den koning van Delhi deelt de Mom. Cliron. het volgende mede: Dezenegentigjarige man schijnt zijnegevangen- schap zeer goed te verdragen. Zoodra men over een genoegzaam geleidde zal kunnen beschikken zal hij naar Allahabad gevoerd en vervolgens van daar, naar alle waarschijnlijkheid, naar eene overzeesche plaats overgebragt worden. Daar zal hij geen paleis meer bezittenmaar gelegenheid hebben zijne overige levensdagen in rust en overpeinzing door te brengen. Al de mannelijke erfgenamen en afstammelingen van het geslacht des ouden verraders zullen tot voorbeeld dienen, met uitzondering van een knaap nog een kinden die met eene kinder achtige eenvoudigheid de plaats heeft aangewe zen waar de koningin hare kleinoodien had verborgen. De Birmingham Daily Post meldt Er is veel sprake van een folterwerktuig, te Birming ham vervaardigd en dat door den koning van Delhi in gebruik is genomen. Het is een der ver schrikkelijkste uitvindingen die ooit zijn gezien. Deze toestel dient om het slagtoffer onder eene ontzettende zwaarte te verpletteren en vermorze len. Te betreuren is het dat zulk een strafwerk tuig hier is vervaardigd- PRIJZEN DBB EFFECTEN TE AMSTEREATVI den 6 Januarij 1858. der land Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. "Werkelijke scjyild Rusland. l^jj Hope 1.798 1816 dito 1828/1)829 )bij ötiegljtv,. 5.,.|een. ijl ito b^tnalb Amaterdi. sbij Jdjqpe; -i,Vp bij SiriteglitV.. dito Cert, van as?. Poolsche schatkistb oblig. Oostenrijk. Metallicken Nationale rente A ma ter dam Melallieken Spanje. Ruitenlandsch Binnenlaudsch B'ni tenia nds'eh Cert, van coupons Portugal. B uiten laffulficb 1853 dito 1856 Middenprijzen van du volgende artikelen te Zicrikzee, vau den 7 Januarij 1858. De Ned. MuddeBe Ned. Mudde. 2V, )Ct 6334 8 3 1 1°45/8 5 ji 5 .„ij .^5/8 5 jt 4 - 11 "84 V2 6 4 5 73',8 8 16 V. 5 9 11 87 a /a 3 8 37V8 26 x 4 3 433/j Oude Tarwe 1856 Nieuwe dito 1857 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 8,23 8,30 0,00 7,50 7,00 5,90 5,30 4,90 3,23 Paardeb'o'onen Witte dito Bruine dito praauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad f 6,25 - 11,50 4 - 9,00 0,00 - 7,Ü() - 0,00 - 0,00 - 0,00 - 0,00 van 1 tot e.v met 8 januari.! 1858. Ge boren Een zoon van H. Wiener en J. Freiik. Een zoon van I). Bos en II. Leun wc. Eene dochter van P. .1. de Clercq en W. v. d. Ja-n. Een zoon van C. den lloer en W. Boot. Een zoon van Dorst. Een zoon van J. Pieterse en P. Boulerse. Overleden C. J. de Graaf, oud circa 8 jaar dochter. .1. Swieling ruim t jaar, zoon. H. Schuling bijna 3 maanden zoon. Bevallen van een' Zoon II. BON - Septer. Haamstede, 6 Januarij 1858. Middel tegen Winterhanden en Wintervoeten. Men hou de de aangetaste deelen in zeer heet waterwaarin aardappelen gekookt zijn. Dit mid del heeft velen bij de eerste verschijning dezer zie kelijke aandoeningonmiddelijk verlig tingaange- bragt. Bij herhaling aangewend belet zulks ook het springen en brengt eene zekere genezing te weeg, terwijl het, nuen dan herhaald ook voor het vervolg zelfs bij de strengste koude tegen deze lastige plaag vrijwaart. Brouwershaven 5 Januarij. Binnengekomen Jacob kapt. J.F.C. Borger van Colombo naar Rot terdam. 6 dito, Presidentvan Ri/ckevorselkapl. C. Verwij van Batavia naar Schiedam. 7 dito Bantam kapt. B.G. van der Bolk van Soerabaija en Bremerhaven kapt. C. Hilkin van Baltimore beiden naar Rotterdam. 6 dito, uitgezeild. Den Elshoul kapt. E.F. Bonjer van Rotterdam naar Batavia. Jonkhr. W. M. H. de JONGE verzoekt hij deze aan alle zijne Leveranciers, Am bachtslieden enz. in hel begin der volgende telkens de Rekeningen over de afgeloopene, ten zijnen Kantore in Ie dienen te beginnen met Februari) e. k. en vervolgens. Xïerikzeet, 2 Januarijjl858. Wordt gevraagd op een fraai Buitenverblijf bij eene bejaarde Dame in de nabijheid van een welvarend Dorp eene persoon van middelbaren leeftijd van de Proleslantsche godsdienst, goed van humeur, eerlijk van harl, bekwaam tot alle keukenwerk; hel koken, inleggen van groenten, enz. enz. verstaande ge schikt om als het noodig mogt wezen opzigt over de huishouding te houden bij afwezigheid of bij on gesteldheid van de vrouw des huizes. Eén ruim salaris zal hare belooning zijn. Adres met franco brieven onder de lelt. A. bij den Boekhan delaar S. Ochtman Jz. te Zierikzee. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLKRCQ zal op Dingsdag 19 Januarij 1858, 'snamiddags om 2 ure in de Herberg van 1). van den Berge te Bruinisse publiek presenteren teverkoopen: met 46 Bunders 47 Roeden 95 Ellen LANDERIJEN staande en gelegen ouder Oosterlancl aan den Bosch- weg en bewoond doorTEUNIS ZOETER mitsga ders 5 Bunders 88 Roeden 80 Ellen BOUWLAND gelegen onder Bruinisse sectie D nos. 82, 83, 93, 110, 74bis van het kadaster. Alles breeder bij biljetten omschreven. i VERKOOPING aan de Bank van Leening, Jl|g^L te Zierilszee op Woensdag den 20 Januarij 1858 des namiddags ten twee urevan de verslane Panden iugebragt tot ultimo October 1856. Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. De Gouden en Zilveren Panden zullen moeten wor den gelust of verlengd.vóór of uiterlijk op den 12 Januarij 1858, na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der keuring te voldoen. TER STADS-DRDKKBRU VAN DB BEVEN A. DB VOS,

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 2