Z3ERIKZEESCHE COURA 2. Woensdag r> Jan narij 1858 IL w ft Woensdag- en Zaturdag. - i 6' - A B ON NEME NIS-PRIJS Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure'sinorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENT 1EN Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zcgelreg BESTUREN i 4D!MSTMTffl NOTIFICATIE. De'GEDEPDTEERDE Staten van Zeeland, doen (e" we ten dat door de staten dier provinciein hunne ver gadering van den 6 November 1857 is vaslgesteld belgeen volgt REGLEMENT ter uilvoering van art. 9 der wet van den 13 Juni] 1857 Staatsblad no. 87) tol regeling der Jagt en Visscherij. Artikel I, Bij hel uitoefenen dor afzonderlijke jagt op waterwild zal alleen gejaagd mogen worden op en langs hel water en op lage moerassige gronden en zal zulks bepaald verboden zijn op bouw- en hooilanden, tol het gewone jagtveld behoorende, waarvan de oogsl nog niet is afgeloopen. Ook het jagen op rijsbermen en bekleedsels van hel buitentalud der dijken is onder de uilsluiting begrepen. Art. 2. Tol hel vangen of dooden van visch in de binnenwaleren der provincie zullen geene andere vischtuigen mogen worden gebezigd dan Aalkorven korvenvischkorven, willigen welien Fleuren, zetlijnenFuiken, stelnellen) Hengsels, Kruisnet (totebel), Schakels, (vlouwen wargarens), Stolpmand, Trommels, (balfuiken)Werpnet, Zegen, (sleepnet). Prangpraam of schrobnetten mits alleen in groote waterplassen en kreken en met uilsluiting alzoo van het ge bruik derzetven in sloolen watergangen en vaten Beugelnelten mits de middellijn van den hoepel of beu gel niet grooler zij dan 90 Nederlandsche duimen Schepnetten mogen alleen gebruikt worden om sleurkrabbcn te vangen en gevangen visch op te scheppen over te zetten of te vervoeren mits de middellijn van den hoepel of beugel niet grooter zij dan 50 Nederlandsche duimen. Arl. 3. De grootte der mazen van de viscbnetlen, tol de vischvangst gebezigd wordende, over derzclver grootste lengte gemeten zal moeten zijn ten minste voor de zegen (sleepnet) de vleugels 25, de kuil 20 Nederlandsche strepen voor de fuiken de vleugels en hel ligchaam 25 de kuil en kruik 20 Nederlandsche strepen voor de schakels 50 Nederlandsche strepen voor het kruisnet: 18 Nederlandsche strepen; voor de trommels 25 Nederlandsche strepen voor de werpnetten 30 Nederlandsche strepen voor liet prang-, praam- of schrobnet'. 3ü Neder landsche strepen voor het beugclnet 30 Nederlandsche stropen. Art. 4. De oeverbreedte voor grachtendie bui- tenplaalsen lust- of bouwhoeven omgeven en die bedoeld zijn bij art. 12a en art. 13b der wet van den 13 Junij 1857 (Staatsblad no. 87) wordt bepaald op drie ellen. Zijnde dit reglement goedgekeurd bij koninklijk besluit van 4 December 1857 no. 67. Gegeven le Middelburg, den 18 December'1857. De Gedeputeerde Staten van Zeeland. VAN TETS Voorzitter. S. van derÏ,SWALME> Griffier NOTIFICATIE. De Gedeputeerde Staten van Zeelanddoen le welen, dat door de Staten dier provincie, in hunne vergadering van den 6 November 1857 is vastgesteld heigeen volgt I'OUTJE-VERORüENING op de Haven van Rrcskens. Art. De gezagvoerders of schippers die met schepen of vaartuigen de haven van Breskens binnen komen zijn verpligl tot het naleven van de bepalingen van deze verordening en tot het opvolgen 'Jer bevelen hun door den havenmeester in hel belang van de goede orde in de haven gegeven. Art. 2. Zij moeten ïoodra mogelijk na hunne aankomsl zich bij den havenmeester aanmelden. Art. 3. Zij dragen zorg dat aan boord van hun schip of vaartuig zich steeds een persoon bevindt, be kwaam en in staat om de bevelen van den havenmees ter uil le voeren. Bij verzuim is de havenmeester bevoegd hierin te bunnen koste te voorzien. Sloepen, booten en andere dergelijke kleine vaar- - gen zijn van deze bepaling uitgezonderd. -ver t^rt' Houlrlolten afzonderlijke balken boom* Yoegd dit stammen wrakken voor de vaart onbruikbare sche pen of vaartuigen of andere voorwerpen die aan de scheepvaart hinderlijk kunnen zijn, mogen in de haven niet toegelaten of daarin geborgen worden noch daarin verblijven zonder vergunning van den haven meester. Art. 5. De schepen of vaartuigen moeten door middel van behoorlijke touwen of kettingen aan de daartoe bestemde palen worden vastgelegd. Zij inogen alleen op die palen worden uit-of ingewonden. Art. 6. liet steken of halen niet haken, hoornen of wat dies meer zij in of aan de sluizen leidammen bermen..kraagstukken, storlebedden, kramwerken of andere daartoe niet bestemde voorwerpen is verboden. Art. 7. Hel uitwerpen van ankers en dreggen in de haven is verboden, tenzij in dringenden nood. Art. 8. Hel aan- of van boord zetten van perso nen alsmede het laden of lossen van goederen moet op zoodanige wijze geschieden dal daardoor aan de hoorden of andere werken der haven 'geeneschade wordljloi'gebragl. Wanneer tie havenmeester het noodig oordeelt', zal dit moeten geschieden langs behoorlijke planken, gangen of bruggen. Art. 9, Bij lossing of lading van (zand ballast asch mestspecien of andere dergelijke stollen moet een zeil of kleed van den wal op scheepsboord of v an bet boord van het eene op dat van het andere schip worden gelegdtenzij door den havenmeester daar van vrijstelling worde verleend. In ieder geval moet de lossing of lading op die wijze geschieden dat geene uitstorting va» de voor werpen in do haven kan plaats hebben. Art. 10. Het werpen van steen of vuilnis in de haven is verboden. Art. 11Binnen den afstand van vier ellen van de haveiiboorden of bermen mogen geene goederen, voertuigen of vee worden gesteld. Art. 12. Het branden van schepen en vaartuigen in de haven is verboden. Met toestemming van den havenmeester wiens aanwijzingen en voorschriften daarbij moet worden nageleefd zal dit ter zijde van de havengenI geoorloofd zijn. Art. ld. (Iel verwarmen smelten of koken van pek, leer, harpuis olietalk of andere dergelijke ligt ontvlambare stollenaan boord der schepen of vaartuigeu is in de haven verboden. Art. 1 i De overtredingen dezer verordening worden voor zoo verre daarin niet bij de wet is voorzien gestraft met eene geldboete van hoogstens f75 of eene gevangenisstraf van hoogstens zeven dagen te zaaien of afzonderlijk. Bij herhaling van overtreding binnen het jaar ge pleegd kan daar en boven door den regter eene ge vangenisstraf van hoogstens zeven dagen worden op gelegd. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij koninklijk besluit van 5 December 1857 no. 75. Gegeven te Middelburg, den 18 December 1857. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN TETS Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van dc ingezetenen dat gedurende het heerschende watergebrek, het schuren, spoelen of dweilen van straten stoepen of klinkerpaden als mede het wasschen van glazen, ten eenenmale verboden is overeenkomstig art.j;45 van het reglement van policic voor deze gemeente. Zierikzeeden 5 Januarij 1858. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BINNENLAND. Zierikzee, 4 Januarij. In het jaar 1857zijn binnen deze stad en het poortambacht geboren 149 kinderen van het mann. geslacht, 138 vrouw. te zamen 287 kinderenwaaronder begrepen zijn 13 als levenloos aangegevende geboorte in 1857 is meer dan in 1856, 56 kinderen. In de registers van overli jden zijn ingeschreven: 101 personen van het mann. geslacht, 95 vrouw. te zamen 196 personen", zijnde ;23 minder dan in 1856, Er zijn 61 huwelijken voltrokken, zijnde 3 meer dan in 1856. Echtscheiding'heeft er niet plaats gehad. De Thoolsche' courant kondigt in haar nom- iner van eergisteren aan dat de uitgaaf van dat blad gestaakt/wordt. Het Nederlandsche zendeling genootschap heeft in 1857 aan giften en legaten ontvangen de aanzienlijke som van 33,634,86V,. De minister van financiën heeft ter alge meene kennis gebragtnaar aanleiding van art. 7 der wet van den 26 April 1852 Staatsblad no. 90), dat de navolgende kapita en aanwezig 'zijn tot verzekering van de verzilvering van het in om loop zijnde bedrag van f 10,000,000 i nmunt- biljetten inschrijvingen op het grootboek der Nat. schuld: 1. op het 2'/, perc, grootboek een kapitaal van f 18,788,000, naar den koers, aan gewezen bij art. 3 der wetvan 50 ten honderd, uitmakende eene waarde van f 9,394,000 2. op het 3 pc. grootboek een kapitaal groot f 1,010,300, naar den koers, aangewezen bij art. 5 der wet, van 60 ten honderd, uitmakende eene waarde van ƒ606,180, te zamen f 10,000,180. ;Bij'beschikking des ministers van binnen- landsehe zaken van 29 Dec. 1857 is aan den heer J. J. van den Alaaden te Amsterdam tot weder opzegging, vergunning verleend voor ee,"<- schroefstooinbootdienst lot vervoer van reizigc cn"goederen tusschen Amsterdam en Antwcrpe Als vrij zeker wordt vermeld dat eene gi vangenis voor jeugdige veroordeelde meisjes t Montfoort zal worden daargesteld. De Fransche MonHeur behelst een keizerlijk besluit van 28 Dec.houdende afkondiging van een den 14 Dec. tusschen Frankrijk en Neder land onderteekeride schikking, bij welke het volgende is bepaald: 1. Het inkomende regt in Nederland van de artikelen zijde en kramerijen van Franschen oorsprong zalte beginnen met 1 Januarij a. s. vastgesteld worden op 5 pc. der waarde. 2 Fransche vaartuigen in ballast, die in de 1 haven van Nederland zuilen binnenvallen, komende uit een ander land of die de ge- noemde haven zullen uitzeilen, met bestem ming naar een ander landzullen, te begin nen met 1 Januarij a. s.voor wat aangaat de lasten, schip en lading betreffende, gelijk gesteld wordenjmet de Nederlandsche schepen, hetzelfde bedrijf uitoefenende. Deze schikking, welke in de beide landen worden afgekondigd, zal denzelfden duur en dezelfde bestemming hebben als de handels overeenkomst van 25 Jul ij 1840. Naar men verneemt, bezoekt eene jufvrouw, de hoogduitschc taal sprekende, de manufak- tuurvvinkels alhier bczigtigt het een en ander en verzoekt het gekozene aan het opgegeven adres te bezorgen hetwelk daarna le vergeefs ge zocht wordt. Na haar vertrek blijkt dat zij zich behendiglijk van een of meer voorwerpen heeft meester gemaakt. Men meldt uit Nijmegen van 2 dezer. Ten opzigte van het noodlottig dooden zijner 17jarige zuster door^den persoon van G. L. 11., alhiervernemen wij dat de schuldigedie zich aanvankelijk onder hevige gemoedsbewe ging uit de ouderlijke woning had verwijderd en elders den nacht doorbragtzich gisteren ochtend vrijwillig in het huis van arrest alhier in verzekerde bewaring heeft gesteld. -- Men schrijft uit Aarlanderveen van 2 dezer. Er hebben nadere onderzoekingen plaats gehad, die echter weinig ophelderingen gegeven hebben,

Zierikzeesche Courant | 1858 | | pagina 1