BUITENLAN D. ZEET1JDINM VËItVOËR-MIüDIM "lillik MKKÜmTlüW B'L AANBESTEDING. Publieke Verkooping- hakkeel verliet en de deur daarvan niet sloot. Van die afwezigheid heeft men partij welen te trekken, althans toen de boer van zijne boodschap terugkwam en den oven opende, zag bij tot zijne grootc verbazing dat bet kokend bcete brood daaruit was gestolen en er slechts een enkel was overgebleven. Men veronder stelt dal deze zonderlinge diefstal door rondzwer vende venters is gepleegd, doch niettegenstaande de onmiddelijk gedane nasporingenis men den dader of daders nog niet op het spoor. - Het provinciaal geregtshof in Limburg heeft P. JGemis geboren te Bierck oud 22 jaren dienst knecht later gewoond hebbende te Panraede bur- gemeesterij te lluls in Pruissen schuldig verklaard aan de misdaad van verkrachting en moord met voor bedachten rade gepleegd aan het zesjarig dochtertje van zijnen meester en den schuldig verklaarde ter dood verwezen »UZTSCHI.ANI>. Keulen 17 December. De grootc raad van Cir- cassic heeft den 21 October een vertoog gerigt aan al de mogendheden welke het I'aiijzer verdrag gesloten hebben Rusland alleen uitgezonderd bij hetwelk de diplomatieke lusschenkomst dier mogendheden in den kamp dien zij tegen de Bussen te voeren hebben ver langd wordt. De raad beklaagt zich over den afstand van hun land door de porte aan Ruslandtijdens het verdrag aan Adrianopel, en beweert dat Turkije even min het regt had om dien afstand in te willigen als Rus land om dien te eischen. Welligt zal deze aangelegen beid dus ook een onderwerp der beraadslagingen van het aanstaande congres uilmaken, ofschoon men zich herinnert dat soortgelijke vertoogen der Uircassiers tijdens den vredehandel gedaan toen niet in overwe ging zijn genomen. Naar verhaald wordt hragt een koopman te Herlijn, op het vernemen der groote faillissementen in verschillende landen door overdrevenen schrik be vangen, cenige dagen geleden al zijn geld en geld waardig papier hijeen en verborg zich in zijnen aan krankzinnigheid grenzenden angstdaarmede onder een der trappen van zijne woning. Na twee dagen later aldaar gevonden en tot zich zeiven gekomen te zijn haastte hij zich om aan al zijne verpligfingen te voldoen. Te Berlijn is thaus een zonderling proces aan hangig. Ëen*'rijk bankier aldaar, die de kinder ziekte had, wordt door zijnen barbier en zijnen be llanger vervolgddie schadevergoeding van hem i erlangen omdat hij hen met die ziekte heeft be smet; zij verlangen teruggave van de kosten van geneeskundige hulp en vergoeding van verzuimden tijd. Volgens de letter der wet had de bankier voor de deur zijner woning in duidelijke letters het publiek bebooren te waarschuwen dat in dat huis de kinderziekte was. Het Hollandschc werfbureau te Lorrach heeft, naar men verneemt, reeds 695 Zwitsers aangewor ven, welke reeds alle op weg naar Batavia zijn. De Pruissische consul generaal in centraal Ame rika de raadsheer fles se die zich om gezondheids redenen thans te Berlijn bevindthad hoop gevoed om den zoölogischen tuin aldaar met een krokodil en een boa conslruclur te verrijken. Maar beide deze dieren zijn onder weg omgekomen. De krokodil ongelukkig te nabij het stoomwerktuig van de' stoom boot geplaatst kwam te Londen in half verganen toe stand aan terwijl de slang gestorven is nadat de lieer Hcsse het vaderland reeds bereikt had. Eenein muzikale kringen zeer bekende vrouw is voornemens na verkregen verlof, een orkest uitslui tend uit vrouwelijke muzikanten bestaande, op te rig- ten en hiermede concerten te geven. Geen der daarbij gebruikelijke instrumenten zal ontbreken. Te Stokholm hebben weder verscheiden aan zienlijke huizen hunne betalingen geschorst. Van regeringswege is voorgesteld eene leening van 12 millioen rijksdaalders Ie slniten om de zwaarst be dreigde huizen ter bulp te komen. Dc aankoopen van goederen in Hongarije hou den aan. Zoo meldt men dat de heerlijkheid Szcrcd, in do nabijheid van Presburg eene der grootste in Hongarije door den heer A. Weerlh voor rekening van een Hollander den beer v. B., voor meer dan 1 millioen gulden is aangekocht. F B A 19 E B IJ E. Parijs, 18 December. In bet dep. Var zijnde vrnchtboomen weder met nieuwe vruchten bedekt de appels en peren hebben reeds de groote van okkernoten. Dc Monileur deelt mededat de moordenaar van vorst Gagarinden 17 November li. te Kulais is dood geschoten. Het vertrek van het transportschip la Gironde dat reeds den 15 dezer met een bataljon infanterie naar China onder zeil zou gaan, is weder uitgesteld. Het heeft bijna den schijn als ware do bewering ge grond dat te Hong-Kong een verschil van meening betreffende de operation beslaat. De Engelschen wil len Canton zoo spoedig mogelijk aantasten terwijl de Franschen tot de officiële oorlogsverklaring willen wachten. Om aan te looncn hoe sterk de veldarbeid en handel in Algerie vooruitgaan, wijst het rege ringsblad op bet feitdatluidens een berigt in de Aklibar van den 11 dezer in den tijd van drie weken 1,800,000 oranje-appelen te Algiers naar Marseille zijn geladen en dat zulks nog slechts het begin is van den uitvoer, daar dc oogst nog in vollen gang was en do toevoeren voortduurden. Aan den baron Gros den huilengewoncn com missaris des keizers in Chinais last gezonden in ge val tot een aanval op Canton werd besloten zich voor de volvoering van dat feit geheel en al te verstaan met den buitengewonen commissaris van hare Britschc majesteit, lord Elgin en met sir Michael Seymour, den bevelhebber der Engelsche strijdkrachten. G BO o T-B Biztasmisz Londen 18 December. In eene dezer dagen hier gehouden openbare vergadering werd de verklaring algemeen goedgekeurd, dat hel beste middel om in de toekomst rust en orde in Oost ludie te herstellen en te bevestigen hierin gelegen is dat men verscheiden nieuwe bisschoppen derwaarts zende en het Christen dom langs vreedzamen weg, met kracht uitbreide. Men weet, dat het Engelsche gouvernement (er aanvulling van het slaande leger, ook de particu liere aanwerving te hulp geroepen heeft en haar door het uitloven van militaire rangen heeft getracht aan te moedigen. Thans melden de Londensche bladen dat de majoor Macleocl Frazer op eigene kosten een balailion infanterie van 1250 man hijeengebragt heeft en lot belooning met het hevel over dat bataillon en met den rang van luitenant-kolonel hekleed is. De Leviathan schijnt vooreerst onbewegelijk te zullen blijven. De ontzettende drukking der water- perswerktuigen hadden ten slotte geen ander gevolg dan het barsten van cilinders van Git 7 duim dik, on der eene drukking van 12,000 pond per vierkante duim. Nadat hel schip 30 of 35 duim gezakt was zoo als dezer dagen gemeld is was er geen bewijs meer van vooruitgang. De kosten zijn intusschen schrikbarend, doch niet 70,000 p. St., zoo als de dag bladen melden maar 25,000 a 30,000 p. st. De vrouw, dezer dagen door een man vermoord die daarna zich zei ven den hals afsneed, is nog niet be kend. Op haar linnen is geen merk te vinden, doch dat van den man is met rood katoen gemerkt J. B. (eerst werd opgegeven J. O.) De vrouw droeg geen trouwring waaruit men naar Engelsche gewoonte oordeelende opmaakt dat zij niet gehuwd was. De man scheen misvormd. De bogien aan de westkust der noordelijke Schot sche,graafschappen Ross en Inverness zijn thans zoo opgevuld met haringen dat de visschers voor de vangst niet talrijk genoeg zijn maar ook de pachters en arbeiders wijd en zijd aan dezen zegen deelnemen en de haringen in die stroken bijna geen geld waard zijn. Te Edinburg heeft dezer dagen eene hoogstge- vaarlijke heelkundige operatie plaats gehad, bestaande in het uitsnijden van eene door kanker aangedane tong. Nadat de patient door chloroform in een staat van gevoelloosheid was gebragtmaakte prof. Syme eene insnijding onder de kin en nam vervolgens het aangedane lid tot aan den wortel weg. De operatie schijnt met goed gevolg bekroond te zullen worden althans de man was in staat do kamer door te wande len en voedsel door middel eener huis lot zich te nemen, ja zelfs enkele half verstaanbare woorden uit te brengen. Te Cailao is de nationale conventie met bajo netten uileen gedreven. Naar luid van de laatste berigten uit New- Yorkheeft Brig ham Younghet hoofd der Mormo nen in Uthade onafhankelijkheid van dat gewest geproclameerd. Hij heeft verklaarddat de bur gers van dien staat aan geene andere wetten behoe ven te gehoorzamen dan die door hem zeiven ge sanctioneerd zijn. Uit Mexico wordt het volgende vernomen De vereenigde krijgsverriglingen der beide generaals Al varez vader en zoon zijn naar hunnen wensch ge slaagd en de troepen der opstandelingen door de generaals Vicario en Juan Anlonio aangevoerdte Cha- lapa ten eencn male verslagen na een zeer bloedigen strijd, die vier dagen lang aanhield. Reeds vroeger had Alvarez de vader Vicario, met eene kleine artillc- ricmagt, uit de stad Chilpanzingo verdreven. Na de inneming van Chalapa gaf Alvarez die stad, geheel naar verkiezing zijner soldaten ter plundering over, van welk verlof een maar al te ruim gebruik werd gemaakt, naardien de ijsselijkste wreedheden bedreven en kunne noch jaren gespaard werden. De generaal Anlonio is na zijne nederlaag bezweken terwijl Vicario zijne om- wenlelingsplannen te Yguata voortzette. De stad Guarnavaca had zijne zijde gekozen. Sital was in handen der revolutionairen gcvallc-n. Campêche hield het nog altijd uil. Dc Russische regering heeft 20,009 man naar den kant van den Caucassus doen oprukken tot ver sterking van de troepen die onder hel bevel van den generaal vorst Bariaimsky staan. De Gazette beval dc officiële berigten der krijgs verriglingen te Delhi en voor Lucknow benevens de lijst der dooden en gewonden. Generaal Havelock vergelijkt zijn logt door Lucknow ter bereiking van het garnizoenmet het gebeurde in der tijd te Buenos-Ayres en Saragossa omdat hij tusschen hui zen met platte daken moest doortrekken en ieder huis een sterkte was waaruit de vijand onbarmhartig vuurde zoodat er 464 officieren en manschappen vielen. Generaal Ouiram ontving eene wond in het vleesch doch bleef niettegenstaande het bloedverlies, te paard zitten tot dat hij de residentie naderde. De goufcmemenlherigleti melden geene nieuwe feilen doch naar het schijnt hebben de Engelsche troepen te Ranghur veel dienst ontvangen van twee inboorlingen, tot het policie korps van Bengalen behoorende die daarvoor beloond zijn geworden met een orde van verdiensten. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 21 December. Koloniale artikelen stil en met weinig handel. Granen zonder handel matige toevoer. Veemarkt. Runderen werden lot lagere, de schapen tot iets vastere en de kalveren tot zeer flaauwe prijzen verkocht. Veel is onverkocht gebleven. -* Ziebikzee 22 December. Binnengekomen de Eng. schooner Aim en Boselte kapt. James Rodwcll, van Stokton met aardewerk voor Rotterdam. Brouwershaven 18 December. Binnengekomen; Fop Smid, kapt. L. Hoefman, van Rotterdam naar Batavia gesleept per sloomb. van Hellevoet, 19 dito, Ilenriette kapt. K. Haasnoot, van New-York20dito, Resident van Son, kapt- C. Kramers, Calharina Wil- helmina, kapt. F. II. Popken en 21 dito Eugenie kapt. E. J.]Bargman,al!e van Batavia naar Rotterdam. A F VAAR T DER STOOMBOOT STAD ZIER IK Z EEt gedurende de maand DECEMBER. Van Rotterdam Van Zieriïczee: Donderdag 24, 'smorg. 6 ure. Zondag 27, 9 Vrijdag 25, 's morg. 8J/2 ur6 Diiigsdag 29, 0 dienst tusschen Middelburg en Rotlerdam. Van MiddelburgVan Rotterdam Woensdag 23. 'a morg Vrijdag 25, Zondag 27, 6 ure, 6V2 S'/.v Donderdag24, 'smorg. 10 ure. Zaturdag 26, 11 '/a Dingsdag 29, C 5 6 5 2 V3 3 8 1's 63 74', 8 89 V* 18 De diligence zal van Zierilczee 1 ll.2 uur na dc afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. PHZJ25ERÏ ©2St ErFECTBM TE üMSTEEDAH den 21 December 1857. Nederland Werlcelijlce schuld dito dito AmortÏ9. syndic. Werkelijke sclnild Rusland- bij Hope 179S 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen, dito botaalb A hi sf er do. bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Pools che seliatkistb oblig. Oostenrijk. Metallieken Natiouale rente Amsterdam Metallieken Spanje. Buitenlandse}» Binnenlandsch Buiten lantUch Cert- van coupons Portugal. Buiten laudscb 1853 dito 1856 2V, pet 3 SVj 4 8 96'. 104. 1026, 95 97 '5/, 83 82 76 n% ■4'/» 83 V, 3'% 41% 36% 4 7ie ROTTERDAM, 2! December. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. was minder aangevoerd cm vond voor de middelbare kwaliteiten tot 10 n 20 c. hooger genegen lcoopers goede en puike f8,50 af890. mindere f6,75 a f8,30. ROGGE. Zeeuws. Vlaams en Overm. weinig ter markt en tot vo rige prijzen verkookt f 5,50 a f6,40. GERS1' Zeeuws. Vlaams, en Overm winter 10 c. hooger f4,80it f5,70, dito zomer f4,70 a f5,60. IIAVER Zeeuws, en lui. Korte f3,50 a f4,70 dito Lange f2,10 it f3 S0. ERWTEN Zeeuws. Groene lager f 6,75 a f 7,75. PAAR-» PEBOONEN 10 c. lagerJ 5,80 a f 6,60. Op Donderdag don 31 December 1857, des mid dags ten 12 ure zal aan het Locaal der Centrale Di rectie van Schouwen, Burgli en Wcstland, te Zierikzee worden aanbesteed Het DELVES van WATERLEiniNOEI, in de Gemeenten Kerkwervc en Noordwelle in vijf Per- ceelen waarvan gedurende 3 dagen voor de aanbe steding locale aanwijzing geschieden zal terwijl na dere inlichtingen aan ^bovengemeld locaal zullen ge geven worden. Zierikzee, 22 December 1857. De Centrale Directie voornoemd B. C. CAU Voorzitter DE JONGE Oniu.-Griffier. van zwaar ELZEN en ESSCHEN HAKHOUT en WIL LIGEN KOPBOOM EN in een Bosch van Jonkheer Mr. J. F. S. BOE1JE aan den Donkeren weg, onder Noordgouive op Zaturdag 2Januarij 1858 's morgens om 9 ure. I Met Mei aanstaande eene fjltEUK-EK» SU M.EID benoodigd bij Mevrouw SCHUUR ~i BËQUE BOEIJE DE JONGE. TER STADS-URUKKKKU VAN DB ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2