mi. ZEETIJDINGEN VERY0ER-1IDDELRN EN Het bijzonder kunstig zamenstel, de sierlijke ge daante en vooral de buitengewone grootte heb ben den heer van Tarel, logementhouder aldaar, doen besluitenom er een glazen stulp om te laten zetten ten einde het zeldzame gewrocht den lief hebbers te kunnen vertoonen. BUÏTENLAPJ D. QUITS CHEAW». De lieer Bechtholdte Offenbach, heeft eene nieuwe machine uitgevonden om cigaren (2500 per dag) te vervaardigen. De Augsh. A lig. Z. bevat een brief uit Shanghae van 4 Oct., waarin gemeld wordt, dat de Russische admiraal Patiuline van het noorden is teruggekeerd en depêches naar zijne regering heeft afgezondenwaaruit op te maken is dat zijn bezoek te Peking niet geheel zonder gevolg geweest is, ofschoon hij aan de Engelschen daar van niets heeft medegedeeld. Tevens heeft de Russische diplomaat een bezoek bij de Japa nezen te Nangazaki gedaan en zegtdat hij al daar zeer voorkomend is ontvangen. Gedurende zijne afwezigheid aldaar kwam eene Japanesche stoomboot van Jeddo, natuurlijk in Holland gebouwd, maar geheel en al door Japanezen be stuurd (zelfs de ingenieurs waren alle Japanezen), aan en men spreekt er zelfs van stoommachines in het land te bouwen, tot welk einde men de noodige materialen uit Holland heeft doen komen. Er waren juist 5 a 6 Hollandsche schepen in de haven, met machinerien van allerlei aard bela den, die in liet land ingevoerd zullen worden daarbij ontbrak het niet aan 20,000 minié-buk- sen. Er was zelfs sprake van, dat eerlang Japan- sche prinsen naar Europa zouden gezonden wor den, om zich met de omstandigheden aldaar be kend te maken. De Russen zooals vroeger reeds de Amerikanen kunnen niet genoeg de schran derheid der Japanezen bewonderen en hun ver langen om zich met de Europesche beschaving bekend te maken, terwijl de Chinezen, alleen met zichzelven ingenomen ,zich in bun land op sluiten en van allen vreemden invloed afsluiten. Zoo zijn de Japanezen ook thans tot de meening gekomen, dat hun uitsluitings-stelsel op den duur niet houdbaar kan zijn en om met de vreemdelingen niet in collisie te komenzoo als hunne Chinesche naburen, maken zij zich ge reed de Europeanen in hun land te ontvangen en hun alles toe te staan, wat zij redelijkerwijze slechts kunnen verlangen. Verder wijdt deze brief uit over den tegenwoordigen staat van zaken in China. r n a b e a i j a, Parijs, 4 December. Ook Rusland zalnaar verzekerd wordt, deel nemen aan de aanstaande handelingen der beide Westersche mogendhe den tegen China. Het Russische eskaderdat zich te Brest heeft opgehouden, is thans naar Toulon vertrokken en zal op het laatst dezer maand de reis naar de Chinesche wateren voort zetten te gelijk met de nieuwe versterkingen welke Frankrijk naar Canton zendt, terwijl van wege het Fransche ministerie van marine bevelen zijn gegeven om het vertrek van sche pen en troepen zooveel mogelijk te bespoedi gen, opdat die versterkingen voor de maand April aanstaande het tooneel der vijandelijk heden bereiken. Een besluit des ministers van binnenland- sche zaken van heden beveelt de schorsing der uitgave van het dagblad la Pressevoor den tijd van twee maandenuithoofde van een daarin opgenomen en door den heer Pegrat onderteekend artikel. ïn den considerans van dat besluit wordt gezegd dat de rol van be schermer der arbeidende klassen den keizer uit sluitend toekomt, welke rol voorgewende volks vrienden zich in hun eigen voordeel willen toe eigenen. De laatste berigten uit Lissabon gewagen van eene verbetering in den gezondheidstoestand dier hoofdstad. Het huwelijk des konings wordt denkelijk in de maand April voltrokken. Zijne bruid begeeft zich tegen dien tijd uit Duitschland naar Engeland waar eene Portugesche flotille onder bevel des hertogs van Oportobroeder des .koningshaar afhaalt en naar Lissabon over brengt. e a o o t-b aiTTJiiaia is ia Londen 3 December. Een der dagbladen deelt de volgende aardige bijzonderheden aangaande het on langs door H. M. aan de Siamesche gezanten verleend gehoor mede.' De koningin en het hof waren volgens al de voorschriften van het groot ceremonieel verza meld en toen de deur der gehoorzaal zich opende vertoonden de gezanten en hun gevolg in alles acht personen sterk, zich op den drempel. Die Indische personaadjen vingen aanstonds hunne begroetingen op Oostersche wijze aan wierpen zich toen op de knieën en kroopen op handen cn voelen naar den troon. Do deftigheid der koningin werd reeds hier door op eene zware proef gesteld maar toen de voor naamste ambassadeur, zich nog dieper nederbuigende, zijne kin op den trap des troons liet rusten en in die houding de voorlezing van hel adres beproefde, werd de proef voor M. M, die, zoo als men weet even min als iemand anders voor de kluchtige zijde der din gen ongevoelig is allermoeijelijkst. Het weggaan der ambassadeurs geschiedde op dezelfde wijze na melijk op handen en voeten maar bestendig achter uit naardien de vertegenwoordigers des konings van Siam hunne bliLkcn geen oogenbiik van de vorstin wil den afwenden. Gedurende het dèjeunéhetwelk hun in een der koninklijke vertrekken werd aangeboden ontstaken hunne excellenlien lot groote ergernis der aanwezigen hunne pijpen en hulden zich in een wolk van rook. De koningin lachte hartelijk over deze nieuwe Oostersche zonderlingheid en iiet zich in weerwil van den hevigen afkeer dien zij van den ta bakswalm voedt, maar geen enkel woord daarover uit. Heden werden de werkzaamheden van het te water laten van de Leviathan met behulp van hydrau lische werktuigenweder hervat en zijn nu aanmer kelijk gevorderd maar op nieuw had een treurig on geluk daarbij plaats. Eene stellaadje aan de rivier zijdeop welke ruim tweehonderd toeschouwers zich geplaatst hadden, storte met een vreeselijkgekraak in, waardoor zeer velen gekwetst of gekneusd werden, vijf daarvan zoo erg dat zij in hoogst gevaarlijken toestand naar het hospitaal vervoerd moesten worden. Men zegt dat toen zeker man de stellaadje had op geslagen, om de plaatsen daarop voor een stuiver per persoon te verhuren de onveiligheid van die timme ring onder het oog der policie is gebragtmaar dat deze daarop geen acht hoeft geslagen. Volgens een dagboek sedert 1767 in defarnilie van dr. Forsier gehouden, en over de weersgesteldheid loopende, is er immer een stormachtige maand gevolgd wanneer de nieuwe maan op zaturdag viel. Tc Weymouth heeft eene vrouw van bijna ne gentig jaren, op haar sterfbed bekend medepligtig te zijn geweest aan een moordongeveer 50 jaren geleden door haren man gepleegd en waarvan zij een werkdadig deel had genomen. Beide werden be schuldigd doch vrijgesproken. De man had volgens de bekentenis nu door de oude vrouw afgelegd in den nacht de klok twee uren lerug gezet en toen de meid opgeroepen om to zien hoe laat het was ten einde eene getuige te kunnen voorbrengen welke be wees, dat hij op het uur van den gepleegden moord te huis en te bed was. De vrouw had gedurende het verhoor, het geroofde zakuurwerk met de ketting in het haar verborgen, De aanzienlijkste slavenhouder in de vereenigde staten is zekere heer SamuelHarsionia Virginie, Hij be zit meer dan 200Q negers en negerinnen en de geboor ten in deze slaven familien beloopen gemiddeld 100 in het jaar. Het vermogen van den heer Harston wordt op vijf milioen piasters geschat. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 7 December. Granen met zeer rijkelijken aanvoer 2/- A 3/- lager. Ter veemarkt waren aangevoerd 3711 runderen en 16840 schapen heide iels lager. DJe Nieuwjaarsdag. Bij hel naderen van de Nieuwjaarsdag .achten wij het niet ongepast te herinneren aan den maatregel die in sommige plaatsen van ons vaderland met vrucht is in het werk gesteld. Zie hier wat men daaromtrent in den vorigen winter te Dordrecht en te Woubrugge ver- rigt heeft. Uit de eerstgenoemde plaats schreefmen ons Ter beteugeling van liet veelvuldig drankgebruik op nieuwjaar hebben de correspondenten onzer vereeni- ging even als het vorige jaar tegen dien dag kaarljes verkrijgbaar gesteld van t cl. 21/, ct. en 5 ct. intewis- sclen hij aangewezene bakkers, grutters kruideniers en spekslagers en gangbaar allêfin dien dag tot 's avonds 9 ure. Dit laatste werd noodig geacht om het mis bruik dat van die kaartjes nog zoo ligt gemaakt kan worden zooveel mogelijk te voorkomen. Als do lap per weet dat hij reeds denzelfden dag alle kaarljes moet inwisselen is hij zoo begecrigniet ze voortdu rend als kopergeld aan te nemen. Daarbij al worden die kaartjes soms door een enkelen verkocht dan ge schiedt die koop voor minder geld(de vijf stuks bijv van 1 ct. voor 3 centen) en het geld aan sterken drank be steed zal noodwendig minder moeten zijn. Daarenbo ven is het hun bij de inwisseling gebleken dat niet êên tapper deze kaarljes in ontvangst heeft genomen zoodat zij vertrouwen, dat die som vroeger voor het grootste gedeelte aan drank besteed thans alleen voor voedzame levensmiddelen is gebruikt geworden. Zij hadden tol een bedrag van f 281 verkocht.'' Uit Woubrugge schrijft men. t Tc Woubrugge is na gehouden overleg zoo van den gemeenteraad als van den kerkenraad door aria- meesteren en diakenen der herv. gemeente op den nieuwjaarsdag uil daartoe te voren ingezamelde gel den eerst aan de bejaarde behoefiigen tarwebrood en kaas en daarna aan de kinderen een broodje met kaas cn een kop chocolaad uitgereikt ter vervanging van het rondloopen aan de huizen hetwelk onder den naam van nieuwjaarswenschen meer en meer het ka rakter van bedelarij begon aan te nemen. Deze maat regel hoezeer voor het eerst te werk gesteld heeft het gewenschle gevolg gehadzoodat op dien dag in de gemeente eene tamelijke rust heeft geheerscht. Volksvriend. Zierikzee 5 December. Binnengekomen de Fran sche schooner Le Gassard kapt. J. Kio 6 ditohet brikschip Deux Sours el Marie kapt. L. Deabat, heide met zink-erls, van St. Vineent Le Barque voor Rot terdam hel kofschip Oostzee kapt. W. Riedijk met kolen van Hul voor deze stad7 dito, de ling, schoo ner James, kapt. John Rouls, met ijzer van Boston voor Rotterdam. Volgens telegrafisch herigt is het schooner-galjoot- schip Marinus en Gerlrmda kapt. H. de Vries, den oö November behouden le Konstantinopel gearriveerd van New-Caslle. Brouwershaven, 4 December. Binnengekomen: Rotterdam kapt. H. Poortvan Rotterdam naar Batavia, 6 dito, Stever ffiestrewkapt. J. J. Schwenn, van Stettin naar Schiedam, 7 dito, Aun, kapt- E. Frank, van Middlesbro naar Dord recht Helsingoerkapt. E. Elingiusvan Cal- lao naar Rotterdam en Thomass Hannahkapt, E. Catenpol, van Sunderland naar Schiedam. Jl. maandag is op den Banjaard gestrand een Hollandsche schooner, naam onbekend, adsi- stentie is van hier afgezonden. AFVAART DER STOOMBOOT stad zie rikzee. gedurende de maand DECEMBER Van Zierikzee: Donderdag 10, 'smorg. 8 Zondag 13, 0 Vrijdag Diugsdag Van Rotterdam': 11, 'a morg. 9 15, 0 dienst tusschcn Middelburg en Rotterdam. ■Van Middelburg: Van Rotterdam: "Woensdag 9, 'smorg. 6% nre. Donderdag 10, 'smorg. 11'7, ure. Vrijdag 11, 7V2 Zaturdag 12, 5% Zondag 13, yi/2 Diugsdag 15, 6% De diligence zal van Zierikzee lJ/2 uur na de afvaart der stoomboo^ van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naai Rotterdam gelijk met d-e afvaart der stoomboot rijden. diensl tusschcn Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Des maandags, woensdags en vrijdags, 's morgens ten 8'/2 ure na aankomst der stoomboot van Breskens. De diligence zal van Zierikzee 1V2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen eu van Vlissingen naar Rotterdam uur na de afvaart der stoomboot rijden- PHIJHEBJ BgREPFECTSMTg &MSTEEBAï€ den 7 December I'S-B7. Van Rotterdam: Des dingsdagsdonderdags en zaturdags's morgeus ten S'/2 ure, na aankomst van den eersten trein uit 's -11 age. Nederland "Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798 1816 dito 1828/18-29 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdi. bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkiatb oblig. Oostenrijk. Metallicken Nationale rente Amsterdum Metallieken Spanje. Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 2 H% po 3 3 V3 4 b 5 »v« 61 Va 94% 102% 101% 92 83 Z27'« 84% 36% 24»/t, 36% 24"/.6 43 42% ROTTERDAM, 7 December. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. ging heden bij goeden aanvoer tot 50 a 70 c. lager; goede en puike f9 a f9,50. mindere f7, a f8,60 ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. 10 c. lager fö,75 a f6.60. GERST Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter 40 c. lager f5,20a f6,20, dito zomer 30 c. lager f5,20 a f 6. HAVER Zeeuws, en Tnl. Korte 10 c. lager f3,80 a f5, dito Lange f2,40 a f 4,10. ERWTEN Zeeuws. Groene f27,75 a f8,75. PAARDEBOONEN f6, a f 6,6 0. VLAS. De aanvoer ter markt van heden was groot en werd grootendeels tot onveranderde prijzen verkocht. Op liet land was de handel in de vorige week tamelijk uitgebreid. MEEKRAPPEN minder geveild dan vorige week, de vraagprijzen waren hetzelfde en de kooplust gering, zoodat er weinig gedaan is. fit Met toestemming van het Edel Achtbaar Bestuur dezer Stad geeft W. A. WIERIKX kennis aan de Ingezetenen dal hij is Pachter van den STADS BEER verzoekt een ieder die zijn Secreet wil geruimd hebben het hem te willen laten weten verzoekt tevens dat diegene welke een Stilletje gebrui ken, hetzelve zullen laten binnen staan lot dat de daarvoor ingerigto Bcerkar komt, om hetzelve weg te halen hetgeen gebeurt in den zomer vóór zeven ure on in den winter vóór aclu ure des morgens. Maakt verder bekend dal hij Aannemer is om de Stads Vroonen schoon le maken. Zierikzee 8 December 1857. Notaris Mr. J. J. ERMER1NS zal 8S®5-2*!=» Dingsdag den 22 December 1857, 's mor gens ten 9 ure op de Buitenplaats de Haan onder Noordgouiue presenteren to yerkoopen Eene partij DROOGHOUT en TRONKEN alsmede buitengewoon zwaar ESSCHEN HAKHOUT en eenige BOOMEN. TER STADS—DRUKKERIJ YAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2