YERVOËIHIIDÖELËN MIUIAMMIIÜTËN Door toeval te koop voor ƒ125: tsat meldt., dat zij tegen den winter niet te huis durfde komen maar zich bij een landbouwer in de Achtzalig- heden arrond. Eindhoven dien zij toevallig in een winkel te 'sHertogenbosch had ontmoet, verhuurdhad. De ouders betwijfelen de echtheid ook van de onder- leckening van den brief, en moenen dal hunne dochter niet genoeg kan schrijven, om zulk een brief te stellen en te schrijven. Zij verkeeren in groote ongerustheid en vreezen dal hunne dochter niet meet in leven is. Dit geheimzinnig verdwijnen en de ontstane twijfel over de echtheid van den brief, doen de mogelijkheid veronderstellen dal hier een misdrijf is gepleegd. Van Meppol wordt den 20 dezer aan de U- C. geschreven Zekere vrouw v. d. alhier heeft de barbaarschheid gehad een jongetje waarover zij stief moeder was sedert eenigen tijd op allerlei wijzen te mishandelen en te plagen, Ie ijzingwekkend voor hel menschelijk gevoel om dit in het openbaar Ie vennel- den het wcerlooze knaapje was reeds bijna geheel uit geleerd (oen de huren het ten gevolge zijner jammer- klaglen op den zolder zijner woning aantroffen. Het mishandeido kind is op last der policie ter verpleging naar het slads ziekenhuis overgebragtterwijl tegen de moeder proces-verhaal is opgemaakt. BUITENLAN D. DuiTSCHrana, Keulen 19 November. Gisteren namiddag ten 3 ure vloog te Mainz de kruidtoren bij de Gaupoort in de lucht door welke ramp ook het hooge gedeelte der stad verschrikkelijk werd verwoest. Honderden menschen zijn deels onder het puin geraakt en deels gekwetsten vele hunner hebben het leven verloren. Drie kerken zijn beschadigd. Zelfs te Wiesbaden heeft men den schok bespeurd en te Bingen hoorde men duidelijk den knal der ontploffing. De Kastrich cn de Gauslraat zijn in een puinhoop veranderd. De St.-Slephanuskerk is geheel verwoest. Naar men zegt lagen 1500 centenaars buskruid in het magazijn. Niet alleen in de wijken der stad die van de verwoesting zijn verschoond gebleven maar ook in de omliggende dorpen zijn bijna alle vensterruiten stuk geslagen en tol op een afstand van meer dan een half uur wegge slingerd. De passage in de stralen is zeer gevaarlijk geworden want aanhoudend vallen er losgeraakte sleencn van de huizen. De Duilschc bladen behelzen zwaarwigtige tij dingen uit de Donau-vorstendommen. Volgens de Oeslerr. Zeil. zouden de twee divans voornemens zijn een voorloopig bewind voor Moldavië en Wallaehije in te stellen, en zou de portehiervan ouderrigteen observatie-korps aan den Donau vormen cn hel be vel daarvan aan Omer-pacha opdragen. Het Journal de Frankfort beweert dat de porte op het punt staat zeer krachtige maatregelen le nemen, daar «zij de aange legenheden der vorstendommen niet meer van hare behagelijke zijde beschouwt." Uit Svctovid zijn 1 Nov. twee zamenzweerders tegen hel leven van den vorst Danielo doodgeschoten. Bij Bóderau heeft door hel verkeerd plaatsen eencr cxenlriek eene botsing plaats gehadtusschen een goederentrein en werktrein. Behalve de schade aan locomotieven en rijtuigen zijn vijf spoorweg-be ambten omgekomen cn 10 zwaar gekwetst. ir b a e s a j a. Parijs 20 November. Het gerucht wil dat zeer ernstige hevelen aan de Fransche en Engelsche admi ralen Rigault de Genouilly cn Seymour zijn toegezonden, om de vijandelijkheden tegen den keizer van China krachtdadig te hervatten. Aan de posterijen zijn eenigebeambten ge arresteerd die zich schuldig maakten aan het ont vreemden van brieven met geldswaarden. Een hunner werd op heeter daad betrapt. Toen men hem onderzocht vond men hem voorzien van een gordeldie 60,000 frs. bevatte en dien hij nooit af legde. Een ander, die 30 jaren dienst hadwerd van het verbreken van zegels en diefstal overtuigd. Er was hier een gerucht in omloop, dat Bus- land, Frankrijk cn Engeland aan den Duitschen bond ecne nola zouden rigten ten einde eventueel hel op rukken te verhinderen van een Duilsch legerkorps naar Denemarken om in de Holsteinsche kwestie de regten van Duilschland le beschermen. Men is tegenwoordig op het ministerie van oor log op hevel des keizersonledig met een veelom vattend werk over develdlogten in de Krirn. Daarbij is gebleken dat het effectief der naar hel Oosten ge zonden troepen bedraagt driemaal honderd duizend tweehonderd acht en zeventig man. Hoevelen van daar teruggekomen zijn is lot dusverre niet bekend gemaakt. De keizerlijke garde is thans 24,000 man sterk en zal op 30,000 man gcbragl worden. Langs verschillende wegen heeft men berigten uit Konslanlinopel, de laatste tot 14 dezer. In weer wil van hel verbod van uitvoer waren de prijzen der levensmiddelen voorbeeldeloos hoog. De verboden handel in buskruid werd sterk gedreven, ook kocht de bevolking zelve wapenen en revolvers in groote hoe veelheid op- De muzelmannen verkeerden in sterke ongerustheid over de toekomst des rijks. De commis sie tot herziening van het toltarief maakte haar ver slag op. Die lot afbakening der Bussische grenzen had het hare bijna voltooid, zoodat het nog voor het einde dezes jaars de Parijzer conferentie voorgelegd zal kunnen worden. Het Journal de Constantinople wcderspreckt het afbreken der betrekkingen lusschcn de porte en den heer Thouvenel, die zelfs meerdere toe gevendheid ten opzigle van de zaak der vorstendom men zou betoond hebben. De Divans dier vorsten dommen arbeidden aan een memorandum, hetwelk zij aan de le Bucharest vertegenwoordigde mogendheden rigten willen. jResc/bd-pacha was voornemens eene divisie Turksche troepen tot versterking der bezet tingnaar Silislria te zenden. De sultan was tol het uitspreken van zijn oordeel over de zaak der Servische zamenzweerders uitgenoodigd. De vloot van Basso- rah zal uil 11 schepen en 40 kanonneerhooten be staan en die plaats aanzienlijk versterkt worden. Omer- pacha moest den 15 dezer naar Bagdad afreizen. Sedert de uitvoer van granen weder is toege staan, is de handel te Marseille veel levendiger ge worden. a a o o t-b aiTxAwsiEKT. Londen 20 November. Gisteren wierd andermaal beproefd het monsterstoornschip Leviathan le water te laten. Niet minder dan zeshonderd werklieden en vier hydraulische persen wende men tot dit doel aan maar door het breken van een der kettingen, dezelfde die hij de eersle proef los sprong mislukte ook deze tweede. Voor den '2 December zal nu geene nieuwe poging worden aangewend. De heer Staffordparlementslid voor Northamp tonshire een groot voorstander der staatkunde van den heer Disraeli en tijdens het Derby-ministerie se cretaris der admiraliteit, is eergisteren te Dublin over leden en wol naar gezegd wordt, ten gevolge van eene noodlottige vergissing naardien hem vergiftin de plaats van een onschadelijk geneesmiddel toege diend zou zijn. Als menschenvriend had de heer Stafford op de slagvelden in de Krim belangrijke diensten bewezen. Te Nottingham, waar een groot aantal werklie den zonder werk is, zijnjl. dingsdag avond ernstige on geregeldheden ontslaan. Nadat de winkels gesloten waren hebben vele dien dag afgedankte werklieden de vensterruiten verbrijzeld, terwijl dieven zich de ver warring te nutte maakten om de juweliers- en galan teriewinkels door te dringen en die uit te plunderen. De commissarissen der armenwet hebben bevolen bij stand aan die werklieden te bieden welke daarom vra gen mogten. Volgens de verzekering van een huitenlandsch dagblad versperden tijdens de inneming van Delhi kavallerie-korpsen al de uitgangen, beletten allen die naar builen wilden gaan den doortogt en velden hen neder. Dit bloedbad duurde drie dagen. Het aantal der vrouwen en kinderen welke op die wijze omkwa men is 317, allen lot inlandsche familien behoorende die door de muilelingen gedwongen waren binnen Delhi le blijven. De befaamde Lola Monlez heeft in Canada eene voorlezing gehouden over de schoonc vrouwen en sprak bij deze gelegenheid een goed woord namelijk, dal er drie middelen zijn, oni de schoonheid te behou den zindelijkheid matigheid en werkzaamheid ter wijl al de overige schoonheidsmiddelen niets waard zijn. Tot de hulpmiddelen voor de schoonheid der vronw rekende zij ook de kalmte des gemoeds. Zal men Lola Monlez naar hare woorden beoordeelcn. LI. zalurdag is het stoumschip Scourge van de Westkust van Afrika te Portsmouth aangekomen heb bende den 25 September de rivier van Congo verlaten. Volgens rapport van dezen bodem werdde slavenhandel op de kust van Afrika weder zeer levendig gedreven. Door hel schroefstoomscliip Alecto, waren onlangs vier slavenhalers op strand gejaagd en waren 3j0 slaven in vrijheid gesteld; terwijl nog 150 dier ongelukkigen verdronken waren of vermist worden. Hel gerucht wildat Engeland Ooslenrijk en Turkije eene gemeenschappelijke nota hebben gerigl tol de Bussische regering, nopens de wijze waarop Kusland, wegens zijnen oorlog in den Kaukasus de betrekkingen met de steden der kust van de Zwarte zee heeft beperkt. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 23 November. Aan de veemarkt was de stemming zeer flaauw en werden lage prijzen besteed. De aanvoer bestond uil 5349 runderen 21,116 scha pen en 257 kalveren. Iioffij stil doch vast. Thee flaauw- Suiker stil. Rijst flaauw en zonder handel. DUT AFVAART der stoomboot STAD ZIER IK Z EE. gedurende de maand iVOVEMBER. Van Zierikzee Donderdag26, 'smorg. 7% ure. Zondag 29, 10 Van Rotterdam Vrijdag 27, 's morg. 10 ure Diugsdag 1, 6 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Tan Middelburg Woensdag 25, 's morg. 6 ure. Vrijdag 27, 7 Zondag 29, 9 Van Rotterdam: Donderdag 26, 's'morg. 11 ure. Zaturdag 28, 11s De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Ylissingen en Botterdam. Van ylissingen: Van Rotterdam: Des maandags, woensdags en Des dingsdags, donderdags en vrijdags's morgens ten 8% ure zaturdags's morgens ten 8ure, na aankomst der stoomboot vau na aankomst van den eersten trein Breskens. uit 's Hage. De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam uur na de afvaart der stoomboot rijden. PEIJZBRJ 15KB. EFFECTEN TE AIKSTEiaiïAïS den 23 November 1857. Nederland Werkelijke schuld 2% pet. dito dito 3 Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland.bij Hope 1798 1816 5 dito 1828/1829 6 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito betaalb. Amsl-erdi. 5 bij Hope 4 bij Stieglitz. 40 dito Cert, van ass. 6 Poolsclie schatkistb. oblig. 4 Oostenrijk. Metallioken 5 w Nationale 6 reute Amsterdam 5 Melallieken 2 >/a Spanje. Buitcnlaudsch Binnenlandscli jj Buitenlandsch i t - Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 8 dito 1856 3 ROTTERDAM, 23 November. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. bragt beden bij ruimen aanvoer volkomen vorige prijzen ep goede en puike f 9, a f9.50 mindere f7,25 a f8,73 ROGGE. Zeeuws. Vlaams. en Overm. als voren, f5,75 a f6.50. GERST Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter 10 c. lager, f5,70 a f 6,50, dito zomer f5,50 a f6,40. HAVER Zeeuws, en ïnl. Korte f3,90 a f5, dito Lange f 2,50 a f 4,20. ERWTEN Zeeuws. Groene fÈ7,50 a f 8,50. PAARDE1300NEN 70 e. lager f 3,90 h f 6,50. MEEKRAP. Heden werd niet veel geveild en waren de prijzen ge lijk aan die der vorige week. VLAS. De aaanvoer ter markt van he den ruimde tot nagenoeg onveranderde prijzen grootendcels op. 62 747.0 95% 102% 101% 93' '2 Ü6'%fl 84 82% 64 77 713% 73% 84% 37% 40'%, 36%e 21"/,e 43 «ƒ.6 43 Al degenen welke gelden ves-scSsral- <rizijn aan of iets te wspv23a hebben van den Boedel van wijlen A. ZANDI.IK in leven Echtgenoot van HENDRIK CAPELLE, ge woond hebbende en overleden te Zierikzee den 10 October 1857 worden verzocht vóórof op den 3D dezer daarvan opgave of betaling; te doen ten Kantore van den ondergeteekenden. Zierikzee 13 November 1857. Jhr. "W. M. 11. le JONGE Executeur. Al degenen welke iels te voejlepeai SsIIa-sSïs hebben van, of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen JANNA OVERBEEK'ti on langs alhier overleden worden verzocht daarvan opgave of hetalisig te doen vóór of op den 15 December a. s. aan den ondergeleekende. Zierikzee 24 November 1857. C. BAL Executeur-Testamentair. Zierikzee 22 November. Binnengekomen de Eng. schooner Rambler kapt. D. Jluir met kolen van New Castel voor Zierikzee en 24 dito Exel kapt. J. Brailh- waite met ijzer van Newport voor Botterdam. Den 19 November van Cardiff verdokken het bark schip Wilhelmina Calharma kapt.de Groot Sliffrv naar de Kaap de Goede Hoop. Brouwershaven 22 November. Binnengekomen Springkapt. R. Wilson van Biantesland naar Rott. 23 dito Brothers kapt. J James van Swansea naar DordrechtTravekapt. J. Oesan van Callao Eagle kapt. J. Marssall van Li verpoolen Paclarn kapt. D. Jenkins van Newport alle drie naarRott. 21 dito Uitgezeild. Stad Dordrechtkapt. J. H. Stuit van Dordrecht naar Londen. De Burgemeester van Duivendijlce berigtdat den 17 December 1856 aan het Strand dier Gemeente is aangedreven eu geborgen eenig BONUHOUT en PLANKEN ongemerkt, en den l9Septembcr 1857 een STUK van het VOORSCHIP van een Kofschip op de ijzeren pal van het ankerrol van welk wrak gegoten l i ™—L I: C: FFLUGK is het merk HAMbürg-S'patjli Zij die vermeenen tot liet geborgeno geregtigd te zijn worden voor de (leirrie maal (er reclame opgeroepen. Duivendijke den 24 November 1857. De Burgemeester voornoemd C. LOPSE HOCKE. eene zeer goede S1 A lï 0, (patent Broadwood) te zien en le bevragen bij C. EISNER te Zierikzee. TER STADS-DRUKKERN VAN DE ERVEN A, UB VOS.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2