HAARD- KAGCHELKOLEAi BUITENLAND. M HSN VlïllYOlill-MIDDlM BlillKSJAIIkTllilllliTIM BK. BUHGMK STAM) TBZIBHIRZEB" Mariemontsche Vocaal en Instrumentaals »DITBCHI,AIffJ> Keulen 20 October. Volgens berigt uit Peters burg zijn de havens van Anapa, Souchoum-Kalé en R cdout-Kalé op de Aziatische kust der Zwarte zee voor vreemde schepen opengesteld mits die schepen voor zien zijn van een visum der Russische autoriteiten. Pe herfst-feesldagen zijn te Frankfort dezer da gen geëindigd door eene bloedige vechtpartij onder de soldaten van de onderscheidene gedeelten onzer bezet ting. Het gevecht begon tusschen Pruissen en Beije- ren, waarbij zich weldra anderen voegden. Kr zijn vele militairen gewond een Pruissisch kapitein, die tot rust aanmaande, bekwam twee wonden. Er zijn vele militairen door sterke patrouilles gearresteerd. 'Des avonds ten 9 ure was de rust hersteld. Alles voorspelt een vroegen en strengen winter. In het zoogenaamde Reuzengebergte in Duilschland, Werd onlangs een man onder desneeuwdoodgevonden. Berigten uit Aziatisch Rusland melden dat het opperhoofd der Tunkinsche Burelen die in dat rijk over 5000 mannelijke onderdanen het gebied voert met vrouwzoon en 70 neven gedoopt is en dat Z. M. de keizer daarbij het pelerschap heeft vervuld. Het Petersburger dagblad Invalide Russe behelst een artikel waarin hetna te hebben gezegd dat En geland Indie gekocht en niet veroverd heeftvraagt wat er zou gebeuren, indien Engeland zich genoopt zag dat uitgestrekte land nu inderdaad te veroveren. "Volgens dat blad zou zulks de krachten van Engeland te boven gaan, doch die niet van Europa, en het zou daarom willen zien dat Indie werd verwonnen door geheel Europa en onder een Europeesch protectoraat gesteld ten einde dus do verbreiding der beschaving daar inderdaad te maken tot een onderwerp van inter nationaal belang. VBAaKBIlE, Parijs 20 October. De jeugdige Egyptische prins Tansson-pacha, zoon van Said-pacba, die ongeveer zes maanden in Frankrijk heeft doorgebragt, zal zondag aanslaande aan boord van de paketboot Euphrale van Marseille naar Alexandria terugkeeren. De Moniteur deelt een bijzonder schrijven uit Bombay van 15 September medewaarin gezegd wordt dat, hoewel onder de inlandsche troepen in dat presidentschap geene nieuwe daden van rebellie ge pleegd waren, de onder die troepen heerschendeslem- ming op den duur beklagelijk slecht en men ijverig met hunne ontwapening bezig was. Het president schap Madras was rustig, maar men voedde daar sterke vrees voor hel behoud des vredes in de staten van den Nizam. De Oost-lndischa compagnie beeft den aan koop van 47.000 kameelen en 9000 elefanten be volen welke maatregelen aanduiden dat zij een zeer langdurigen veldtogt voorziet. g h o o T-B bjttaihibis. Londen 19 October. De voormalige koningin van Oude ligt thans in hare tijdelijke woning te Richmond ernstig ziek. De dagbladen dezer hoofdstad bevatten nog op den duur artikelen omtrent den moord ten gevolge waarvan verschillende deelen van een mensckelijk lig- chaam bij de Waterloo brug alhier gevonden zijn. Uit een thans aan de Sun gerigten brief blijkt dat den 29 II. zekere Hugh Paterson te Stafford de schoenen fabriek van den heer John Lea bezocht en daar eene groote hoeveelheid schoenen en laarzen gekocht had. Deze man had verhaald, dat hij uit Melbourne in Au stralië was gekomen waar hij een groot magazijn van schoenen en laarzen hield, hij was voornemens zich eerst naar Londen en vervolgens naar Schotland zijn geboortelandte begevenhij had een grooten Teiszak bij zich in welken hij zeide dat voor 3800 p. st. in goud was; de heer Lea en zijne echtgenoote zeggen dat die reiszak gelijk was aan den gevondenen. De vreemdeling bezocht nog andere magazijnen en de eigenaars van deze zijn ook van gevoelen dat de heer Paierson hel slagtoffer van den moord is. Drie der schipbreukelingen van de Cenlrual- America zijn nog gered geworden, na bijna negen da gen op stukken hout rondgedreven te hebben bij gebrek aan voedsel en water. De Globe behelst een zeer geruststellend vertoog over de Indische zaken. De wegens de stad Delhi bij de regering ontvangen berigten zegt dat blad stem men hierin overeen dat de muitelingen nagenoeg uitgeput zijn tot bewijs waarvan onder anderen strekt dat gelijktijdig vier en twintig met menschen opgevulde rijtuigen de stad zijn uitgezonden. Het vo'gend voorval getuigt ook van den bij het leger in het presidentschap Bombay heerschenden geest. Een klein gedeelte van het te Kolapore gekanlonneerd 27ste rcgement inlandsche infanterie was in opstand geraakt maar thans verneemt men dat eenigen dier muitelingen, die later teruggekeerd waren, gewis met bet doel om het overige van het regement in den op stand mede te slependoor hunne vroegere wapen broeders zijn gevat en ter dood gebragt. Dat rege ment heeft vrijwillig zijne diensten, waar die ook moglen vereischt worden, aangeboden. Het 2de West-Indische regement, hoofdzakelijk uit kleurlingen bestaande heeft bevel ontvangen om zich gereed te houden tot vertrek naar Oost-lndie. Be halve deze troepen liggen in onze oorlogshavens nog verscheiden andere afdeelingen troepen op hun vertrek naar Indie. Brieven van het Zoutmeer melden, dat de Mor monen onderscheidene havens in staat van verdediging stellen, ten einde de tegen Utah bestemde troepen in hunnen marsch te stuiten. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 22 October. Koffij flaauwer. Thee ord. Congo 13 p. aange boden. Suiker vast en moet gevraagd. Rijst lager. Zierikzee 21 October. Binnengekomen de Ncd. kof Margaretha Antiena kapt. II. Jager, met hout van Drammen voor Goes. Den 22 dezer is te Vlissingen binnengekomen het barkschip Haamslede, kapt. H. H. de Boer, van Batavia. Brouwershaven, 22 October. Binnengekomen Fop Smit, kapt. L. Hoefman van Batavia naar Rot terdam Jason. kapt. J. Laurens, van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoomboot binnendoor van Hel- levoelsluis, Stad Dordrecht, kapt. J. H. Sluit van Londen naar Dordrechten '24 dito, uitgeieild Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. AFVAART der stoomboot stad zie rik zee. gedurende de maand OCTOBER. Zondag Woensdt Vrijdag Van Zier ik zee: 25, 's morg, r 28, 30, 6 ure. 8% 10 Van Rotterdam\: Zaturdag 24, 's morg. 8 i Dingsdag 27, 11 Donderdag 29, 11 '/2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg 25, 's morg. Van Rotterdam Zaturdag 24, 's morg. 10l/2 ure« Maandag 2ü, 10Va Dingsdag 27, 11 Donderdag 29, 's midd. 12 Zondag Maandag 20, "Woensdag 28, Vrijdag 30, De diligence zal van Zicrikzee 1 ,/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Des maandagswoensdags en vrijdags's morgens ten 8 '/a ure na aankomst der stoomboot van Breskens, Van Rotterdam Des dingsdagsdonderdags en zaturdags 's morgens ten 8V2 ure, na aankomst van den eersten trein uit 's Hage. De diligence zal van Zierikzee 1 */2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam uur na de afvaart der stoomboot rijden. 2'/, pet. Q 627. O 3 Va w 4. 955'/I0 5 103 102 6 5 98% 4 l 84 4 6 4 5 71 </4 3 '55<16 5 8V. - O 37%. 3 36% 25%® 8 3 1 43% 43% 10,75 Paardeboonen 8,00 - 10,75 Witte dito - 12,50 - 0,00 Bruine dito - 9,25 - 9,50 Graauwe Erwten - 0,00 - 8,50 Groene dito - 8,50 - 6,90 Gele dito - 0,00 - 6,35 Koolzaad - 14,80 - 6,10 Zaai-Lijnzaad - 14,00 - 4,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 PRIJZEN DER EFFECTEN TE ANSTERDAM den 22 October 1857. Nederland Werkelijke schuld dito dito A.mortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdb. bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkistb, oblig. Oostenrijk. Metallieke» Nationale rente Amsterdam Metallieken Spanje. Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch. Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zicrikzee i van den 22 October 1857. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1856 Nieuwe dito 1857 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 22 October 1857. Teelt 1857. Tweeeneen, 1ste kw. blank ƒ31,00 h 31,50 Twee en eenmiddelbare dito Twee en eenmindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en eenmiddelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde 1ste kw. blank Onberoofdemiddelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Racijn f 24,50 a 25. van 16 tot en met 23 octob. 1857. Geboren Een zoon vanC. van Dijk en T. Leeuwe. Een zoon van J. Kodde en M. Tuytel. Een zoon van M. Tromper en P. Metselaar. Een zoon van J. Schuling en C. Reijnhout. Een zoon van C. Koevoets en M. Smits. Eene dochter van A. Blok en J. Ornee. Gehuwd J. van den Bout en M. van Wouwe. Overleden J. E. Ertman, oud 73 jaar weduwe. J. de Waal, oud 60 jaar, weduwnaar. J. Tromper, oud 6 weken zoon. A. Franken, oud 59 jaar, weduwnaar. S. M. Boone,oud24jaarechtgenoot van J, Bal, Cz. - 30,00 a 30 30 - 29,00 a 29,50 - 31,00 a 31 30 - 30,00 it 30,50 - 29 00 a 29)50 - 31,00 a 3, 50 - 30,00 a 3q go - 29,00 a 2(j/<l - 4,00 a /go - 3.°° 3,50 ®5farige EclUvereeiiiging VAN M. GEELHOED en A. W A L I N K. Serooskerke 24 October 1857. Heden overleed tot mijne ven mijner Kin deren diepe droefheid, mijn hartelijk geliefde Echt genoot JACOBUS BORSIUSTheologite Doctor en Predikant alhier, R. O. N. L. in den ouderdom van ruim 55 jaren na eene hoogst gelukkige Echtvereeni- ging van 32 jaren. Wij staren hem blijmoedig na in het vaste geloof dat hem, dien het leven Christus was, het sterven gewin is. Middelbdrg, h. j. a. van manen 20 October 1857. Wed. Borsius. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden mijne geliefde Echtgenoot SUSANNA MA (tl A BOONE, in den ouderdom van 24 jaren, 7 maanden en 14 da gen mij nalatende twee Kinderen te jong om dit zwaar verlies te beseffen. Ruim vier jaren mogt ik met haar gelukkig ver- eenigd zijn. Zierikzee J. bal Cz. den 22 October 1857. Apotheker. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. M Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen veelgeliefden Zoon beluigen wij onzen oppvgivii fljssaSi. DANIEL GAANDERSF., Pz. Dbivenduke, jannetje kooman. den 23 October 1857. Namens Kinderen en Behuwd-Kinderen. Het ontworpen Reglement van het De partement Zierikzee, der Ned. Maatsch. 'ot Bevordering van Nijverheid zal van 26 October 'ot 9 November e. k. bij den Kastelein Harinck, voor de Leden ter visie leggen. C. van der vliet, Dz.Secretarisa. t. De ondergeteekenden hebben weder in Lossing de Goede Intenrie SchipperJ. van de Velde. Zij blijven zich minzaam aanbevelen tot het doen van Leveranciën. De geëerde begunstigers zoowel binnen- als buiten de Stad kunnen zich steeds van eene solide bediening verzekerd houden. J. C. BAL Se Cie. De Burgemeester van Duivendijke berigt dat den 17 December 1856 aan het Strand dier Gemeente is aangedreven en geborgen eenig RONDHOUT en PLANKEN ongemerkt en den 19 September 1857 een STUK van het VOORSCHIP van een Kofschip, op de ijzeren pal van het ankerrol van welk wrak gegoten 1,0: pplugk is het merk hamburg-s'pauli Zij die vermeenen tot het geborgene geregtigd te zijn worden voor de tweede maal ter reclame opgeroepen. Duivendijkeden 23 October 1857. De Burgemeester voornoemd C? LOPSË HOCKE. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt ter kennis dat bij hem is aangegeven het navolgende: Een SCHEËPS-ANKERongeveer 10() Neder- landsche ponden zwaar met een KETTING, lang 5'/, vaam een KETTING BOEIREEP lang 2vaam, de stok is er vast aangeklonken knoppen op het einde van den Ankerstok. op Dingsdag den 27 October 1857 te geven door C. EISNER, Stads Muziekdirecteur in de Concertzaal. PROGRAMMA. Grand Septuor van L. van Beethoven op 20. Adagioallegro con brio. Adagio. Dnett uit de opera der Freischütz yan C. M. ton Weber. Am Morgen van Fr. Abt I Lied y mannenkoor. Am Abend, van Kuhlau J Ouverture van Kalliwoda Der Trompeter Romanze van Speijer voor tenor. Variationen voor Clarinetle van Meuseder. Avondzang (voor bass.) van Claepius. Ouverture van Romberg. Plaatsen zijn te bespreken opden dag der uitvoering 's morgens van 101 uretegen 10 cents extra. 1 Entree 99'/s cents. Aanvang 7 ure 's avonds. ter stads-drukkeru van de rrvrn a. dr vos.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2