BUITENLAN D. - - -■ T «mins, HAIIKTHIilllUTIiü IM li 5 ZÏTOfjiM Bópóts van Thee. DUIT8CKIANO Keulen, 27 Augustus. Dc karavaan,welke den 29 Julij van Damascus naar Bagdad is vertrokken en uit 500 personen met 1000 kameelen bestond is op 15-20 menschep, na geheel verongeluktzij was in de woestijn aan het dwalen geraakt, en ging door gebrek aan water te gronde, de Arabieren roofden het goedhetwelk echter door den gou verneur van Damascus voor de overgeblevenen opgeëischt is. Te Eiber, 3 uren van Jeruzalem heeft eerie vechtpartij onder de bewoners plaats gehadwaarbij 22 gedood en vele gewond werden. In het Euneburgsche, nabij het spoorweg station Unterluss zijn 2500 morgen dennenbosch afgebrand. De brand ontstaan door de vonken cener locomotief, begon den 24 Augustus des ochtends ten 11 ure, en niet tegenstaande van alle zijden ingenieurs, spoorwegwerkers en 400 man militairen aangesneld alle pogingen in het werk hadden gesteldwas men eerst den 25sten den brandmeester, De schade isop 500,000 thaler begroot. Den 25 dezer legde te Koblents een offi cier in tegenwoordigheid van den generaal van ff asschersleben en van verscheidene staf-officie ren welgelukte proeven in de zwemkunst af. Hij was gekleed met rok en broek van water- digte stof, aan wier zamenstelling men de mo gelijkheid van de door hem uitgevoerde ma noeuvres in het water toeschreef. De bedoelde officier namelijk was steeds tot aan de borst in het water, kon stil blijven staan stroom op en afwaarts marcheren en op de diepste water plaatsen de moeijelijkste excercitien met het F B A H K B IJ H. 1'arus, 28 Augustus, liij keizerlijk besluit is be paald, dat de onlangs ingestelde gedenkpenning voor deelneming aan de oorlogen van 1792 tot 1815 den naam zal dragen van St. Ilelena-medaille. Alvorens zich eergisteren naar het tentoon stellingsgebouw te begeven, bad de keizerin een huis in de aveneu Montaigne, in de nabijheid van de Champs-Elyseés gelegen ecne machine wezen bezigtigen. Ilij begafzich derwaarts met de gene raals Rollin en Fleurgen een lid van het instituut. Z. M.reed zonder escorte in cene eenvoudige calè che, waarop nog een tweede rijtuig volgde met den commissaris van politie Hirevoilen eenigeagenten. In de Champs Elysées gekomen reed eensklaps een derde open rijtuig achter het keizerlijke heen, waarin zich drie jongelieden met bruin gelaat be vonden, die er als Italianen uitzagen. De koetsier van den heer Hiievoil wierp een blik in dat rijtuig en zag een pistool; in een oogenblik was de ver dachte wagen omringd doch weldra bleek dat zich daarin geene Italianen maar Brazilianen be vonden zij hadden bij den hekenden Lepage een revolver met zes loopen voor 450 francs gekocht en reden naar de schietplaats bij de barrière de l'Etoi- leom daar dat wapen te beproeven. Bij onder zoek bleek dat de jongelieden die tot zeer rijke en aanzienlijke familien behoorende zuivere waarheid hadden gesproken, zoodat de politie ge noodzaakt was zich te verontschuldigen. Alhier bestaat thans groote ingenomen heid met Chinescbe uurwerken, die de uren niet door wijzers noch door slaan te kennen geven. Door eene bijzondere inrigting beant woorden twaalf verschillende reuken aan de twaalf uren van den dag, zoodat men den tijd niet zien maar ruiken kan. Al nadat het uur werk een rozen- of jasinijngeur afgeeft weet men welk uur het is, of middernacht of middag. Zoo meldt de Figaro, eene goede autoriteit. De vroegere hospodar van Moldavië, vorst Gregorius Ghika, heeft zich eergisteren avond op zijn slot in den omtrek van Melun; dat hij eerst korten lijd geleden bad aangekocht, met eenjagtgeweer dood geschoten. Nopens de oorzaak van dezen zelfmoord weet men niets met zekerheid, doch het ontbreekt niet aan verschillende geruchten deswege. De Indische Cbincsche en Australische ovcr- landmail is heden te Marseille aangekomen. Ofschoon de lijdingen van 30 Julij uit Bombay reeds hoofdza kelijk hekend zijn laten wij de dienaangaande uit Marseille onlrangene depêche in haar geheel volgen omdat sommige gebeurtenissen daardoor nader opge helderd worden. Zij luidt dus De kolonel Uugh Wheeler is tc Cawnpore gedood. Terstond daarop heeft de bezetting gekapiluleerd. Zij had tot voor waarde gesteld dat hel leven der Europesche bevolking gespaard zou blijven, en die voorwaarde was door de rebellen aangenomen maar deze hebben, zonder op hunne belofte acht te slaan al die mannelijke inwo ners om hals gebragt, en de vrouwen en kinderen der buitenlanders, in openbare veiling verkocht. Het inlandsch opperhoofd Nena Sahib had tienduizend sol daten onder zijne bevelen. De generaal Havelock heeft vervolgens dal opperhoofd aangevallen hei» in twee gevechten 45 stukken geschut ontnomen, na de rebel len verstrooid tc hebben, Cawnpore hernomen. Te Agra greep den 5 Julij een bloedig gevecht plaats. De lïngelschen zijn, door gebrek aan ruiterij, genood zaakt geweest in het fort terug te keeren, na een vierde van hun personeel te hebben verloren. In het gcheele noordoosten des lands zijn gruwelijke moor den gepleegd. In lndic is eene inschrijving ten be hoeve der van alles beroofde familien geopend. Een brief van een officier voor Delhi zegt, dat de muite lingen beproefd hebbende belegeraars te omsingelen, maar dal al hunne aanvallen teruggeslagen zijn. De Engelschen zijn genoodzaakt eene verdedigende stel ling te bewaren, uil hoofde zij hunne krachten tot be scherming van acht omliggende sleden moeten ver snipperen." De volgende Indische berigten zijn nog uit handelsbrieven geput: Calcutta lijdt vree- selijk door gebrek. De levensmiddelen begin nen vvel langs de rivier aan te komenmaar de prijzen daarvan blijven ontzettend hoog. Rijke oogsten en groote stapels van handelswa ren, die in de steden verzameld zijn, worden met vernieling bedreigd; veldarbeid is verlaten. Do handel zal langdurig door de gevolgen van den opstand lijden. Reeds zijn de uitvoerenzelfs tc Bombay en te Madrasnagenoeg tot niets gedaald. Op het 4 per cents fonds wordt te Calcutta 20 per cents verloren. In de omstreken van Bombay zijn eenige muiterijen ontstaan, doch gedempt. Te Goudjerate heeft men een regement moeten deci meren. Mobiele kolonnes doorkruisen Centraal Indië. Van regeringswege worden regementen sykhs georganiseerd Gr XI O O T-B B 1 T T AM N E N Londen 28 Augustus. lieden namiddag ten een ure is in eerie vereenigde zitting der beido huizen, namens II. M. de koninginhet par lement geprorogeerd met eene sluitingrede waarin onderanderen voorkomt: Dat de toekomst van Europa gegronde hoop op eenen duurzamen vrede geeftdat alle hoop bestaat op eene vredelie vende oplossing der niet tot stand gekomen bepalingen van het Parijzer tractaat,- dat II. M. vertrouwt met den zegen der Voorzienigheid in staat te zullen zijn den opstand in Indie te kunnen dempen het parlement dank zegt voor de toegestane gelden voor de dienst van het loopende jaar en die tot afdoening van den Sond- tolalsmede voor de dotatie aan prinses Vic toria bij gelegenheid van haar aanstaand hu welijk. Sedert eenigen tijd ziet men in deze hoofd stad vele Chinescbe vrouwen met hare kinderen, in de nationale kleederdragt, rondzwerven, maar sommige daarvan, die door de politie waven opge- bragt, omdat zij schenen te bedelen veroorzaken nu groote moeijelijkheid naardien er tot hiertoe niemand gevonden is die haar tot tolk hij den rog- ter verstrekken kan en zij dus niet in staat zijn de namen der stralen en personen waar zij haren in trek genomen hebben kenbaar te maken. Die magistraatspersoon heeft derhalve bevolen deze ongelukkige zwervelingen huisvesting te verlee- nen tot dat zij door hare huisheeren worden op geëischt hetwelk nu na de vermelding van het voorgevallene in de dagbladen, gemakkelijk ge schieden kan. In den Staat New-York bepaalt de wet op hel ver- koopen van sterken drank in minder hoeveelheid dan een half anker, dat niemand geestrijken drank mag verkoopen, om in zijn [des verkoopers] huis te wor den gedronken zoodat tapperijen en kroegen ge heel verboden zijn. Ze verbiedt ook het verkoopen aan dronkaards en aan iemand, aan wien de verkooper, door een naast- bestaande, voogd, echtgenoot of huisvrouw, gewaar schuwd is niet te leveren en beveelt dat overheden en armverzorgers, op de bewezene klagt cener vrouw dat haar man een dronk aard is, aan alle drankverkoopers verbieden zullen sterken drank te verschaffen aan zulke mannen, gedu rende de zes eerstvolgende maanden op eene boete van 125 gulden. Brouwershaven 25 Augustus Binnengekomen! Zeepaard, kapt. J. Giltjes, van Batavia naar Rot terdam, Jnita, kapt. P. Dupuy, van Dordrecht! naar Gothenburg, gesleept per stoomboot vanj Dordrecht, 27 dito, Stad Dordrecht, kapt. J. R Stuit, van Londen naar Dordrecht, 29 dito, Ned, oorlogskotter Vlinder, stuurman A. Noordzij, val Vlissingen naar llellevoetslnis, 31 ditp,ivan SitW tart, kapt. II Perriam, van Belfast naar Dordrecht, 29 dito, uitgezeild Anila, kapt. P. Dupuy, van Dordrecht naar Gothenburg, en Stad Dordrecht kapt J. H. Stuit, van Dórdrecht paar Londen. AFVAART DER STOOMBOOT stad zie r ik z ee. gedurende de maand SEPTEMBER. Tan Zierikzee Woensdag 2, 's morg, 11 Vrijdag Zondag ■4, 's midd. 6, Van Rotterdam Donderdag 3, 's morg. 5 Zaturdag 5, 5 Dingsdag 8, 7 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam rej Woensdag Donderdag Vrijdag Zaturdag 5, 2, 's morg. 3, 4, 's midd. 10 v, 11 1 '/2 12 Woensdag 2, Donderdag 3, Vrijdag 4, Zaturdag 3, 5 morg. De diligence zal van Zierikzee i'/3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam Des dingsdagsdonderdags en zaturdags, 's morgens ten 8J/a ure, na aankomst van den eersten trein uit 's lla'ge. Van Vlissingen Des maandagswoensdags en vrijdags's morgens ten 8 ,/2 ure na aankomst der stoomboot van Breskcns. De diligence zal van Zierikzee 1 >/2 uur na de afvaart der stoomboi van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam uur] na de afvaart der stoomboot rijden. PHXtfZBW DSB EFFSCTEM TE ABISTEH»AM den 31 Augustus 1$£7. Nederland Rusland. Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Sticglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdfe bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche sckatkistb. oblig. Oostenrijk. Metallicken Nationale rente Amsterdam Metallieken Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 Spanje. 2 V* pet, 3 3 Va 4 8 8 5 8 4 4 6 4 5 6 2 Va - 8 8 l'"l 3 03»',, 76'3/n '-05 V, 105',b 00'V,„ 'Ol'Vio 86 V, 867A 073, 8t IV/"* ,'Y 77Vn7j> 863/4 38"/,, 423/, 373,, 25',, 6 K 7, JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 31 Augustus. De Moniteur meldtdat de diplomatieke betrekkingen tusschen de vier mogendheden en deporte hervat zijn. Den29sten is te Marseille de stoomboot var, Oran aangekomen. De kapitein Doineau alleen is ter dood veroordeeld. Eenige andere beklaagden zijn tot 20 jaren, enkele tot 5 jaren dwangarbeid veroordeeld. Den 22 Junij is van Samarang vertrokken het barkschip Haamstedekapt. de Boer, naar Nederland, Den 27 Augustus is te Shields gearriveerd het kofschip Marinus en Gerfruidakapt, de Vries, van Zierikzee. ROTTERDAM, 31 Augustus. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. ging tot 2-5 c. lager sle pende van de hand, goede en puike f 10,25 a 10,75. mindere f8 a f9. ROGrGE. Zeeuws. Vlaams en Overm. 20 c. lager langzaam opgeruimd f 6,30 a f7. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter 10 c. lager, f 6,30 a f 6,60 dito zomer f6 a f6,40. HAVER Zeeuws en In 1. Korte 20 c. lager f4.70 a f5,30, dito Lange f 3,50 a f 4. ERWTEN Zeeuws. Groene wederom weinig ter veil en 25 c. booger f 8,75 a f9,25. PAARIÏEBOONEN f7,30 a f 7,60. LONDEN, 31 Augustus. Tarwe 3 sh. lager met rijkelijken aanvoer en weinig handel, Koffij vaster. Thee a 14 1/2 d. met koopers. Suiker vast. Rijst zon der handel. Ter veemarkt waren aangevoerd 5974 runderen, 27,280 schapen ea 250 kalveren. De markt was zeer slecht gestemd. De Notaris Mr. J. J. ERMEBINS, zal fep-wïs (en verzoeke van Mejufvrouw de Weduwe LIEVEN VIS, c. s. daartoe gemagtigd bij dis positie der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee op Dingsdag den 22 September 1857 's namiddags ten 3 arein de Herberg te Ellemeetpresenteren te verkoopen 10 Bunders 25 Boeden 20 Ellen WEILAND en MOERAS, gelegen bij de Hofstede van IMAN' ELENBAASin dc Gemeente Elkerzce sectie C, Nos. 26 en 27. j Nadere informatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Bij de onderstaande Dépólbouders zijn voortdurend verkrijgbaar de verschillende THEE SOORTEN uit het Magazijn van VAN HOUWEN1NGE en VISSER afgewogen in verzegelde pakjes '2'/, en 1 Nod. 5 2'/, en 1 oneen, op welke nummer en prijs van af 80 cent per 5 oneen en hoogcr zijn vermeld. Prijs-Couranten zijn gratis te bekomen bij Jb. Ochtman Johzn. te Zierikzee. J. A. Goethals te Middelburg. Cu. Sutherland te Vlissingen., en G. van den Hoek te Goes. ter stads-drukkerij van bb erven' a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2