mrnmm 5KMK-JIIÜIHP8 MU1US, JiAltkMim WL Aiivrcmm MAMS- ZIJDEN HOEDEN. 3'/, ter daaraan niet bezweken, althans zoo veel ons hekend is maarzij zijn van lieverlede weder tot bedaren ge komen, zoodat ze naeenige dagen weder genoegzaam van deze zonderlinge kwaal waren hersteld. Voor de veehouders zou het misschien ten dezen op- eigleaan te raden zijn, dat ze in de landen eene inrigling maakten waardoor de beesten hij dergelijk warmzon- nig weder zich in de schaduw konden begeven, als wan neer zij dan niet in het gevaar behoefden te verkeeren van door de zonnesteek getroflrn te worden. Voor de vierde maal ia een kort tijdsbestek waarschuwt de Anlwerpsche rrécurseur de Helgische regering, op hare hoede te zijn tegen Nederland, en te zorgen dat Hclgie's handel en scheepvaart niet door die van ons land worden overvleugeld. Het artikel dal met die strekking in een vorig nommer stond, heeft lot opschrift De liaven van Antwerpen bedreigd dear de haven van Vlissingen. BUITENLAN D. ra i k k B ijk. Parijs, 20 Augustus. Men is bezig rondom het stadhuis alhier onderaardsche gangen te maken. Hen Fransch officier, op de Ajaccio te huis be- hoorende en die zich te Konslanlinopel bevindt is door de Turksche soldaten aangevallen. Men zal zich herinneren dat de te Parijs voor schulden gegijzelde Amerikaan Morey, door een schild wacht doodgeschoten is die hem vruchteloos gewaar schuwd had zich van het venster zijner gevangenis te verwijderen. De gezant der Vereenigde Staten heeft cene schadevergoeding voor de weduw'C aangevraagd. Eene commissie van reglsgelecrder, door den minister van binncnlandsche zaken benoemd heeft verklaard dat er geene reden was om schadevergoeding toe te slaan maar de keizer is van een tegenovergesteld gevoe len geweesten heeft aan de weduwe jWorey70,Ó00fr. doen toekomen. Men meldt, dat binnen kort eene conferentie zal bijeenkomen, niet van staatkundig, maar van algemeen belang. Er zullen namelijk door afgevaardigden van verschillende stalen maatregelen worden hespro- ken, ten einde doormiddel van algemeen aangenomen signalen het aanzeilen van schepen in zee te voorkomen. Men heeft berekend, dat er niet minder dan 100,000 medailles noodig zullen zijn om uit te reiken aan de militairendie deelgenomen hebben aan de veldtoglen van bet eerste keizerrijk. Te Toulon zijn proeven genomen met cene lamp welke onder water brandt en zeer helder licht geeft. Ue proeven zijn met den besten uilslag bekroond. Men verwacht van deze uilvinding veel nut voor kleine reparatien aan schepen onder water lot stand Ie brengen. Men meldt den 1 dezer uil Jeruzalem dal in bet gebergte bloedige onlusten zijn uitgebroken, welker toeneming en uitbreiding gevreesd werd. brieven uit Genua, van 19 dezer, zeggen boe de dagbladen dier stad van vrij scherpe nota's spreken, welke lusscben de Napelsche en Sardinische regerin gen gewisseld zijn,en een vredebreuk tusschen Sardinia en de beide Sieilien mogelijk achten. Op den 13 Jan. 1850 werd te Horic (Bohemcn) aan dr. Veit Levit praclisereud geneesheer in de Is raëlitische gemeente aldaar, een zoor, geboren, welken hij, in strijd met het gebruik volstandig weigerde te laten besnijden. Op den 15 Junij 1857, aizoo na 6 volle jaren, trad de nieuw benoemde rabbijn leHoric, Ph. D. Ehremheil, met eene beschuldiging te dier zake legen dr. Levit op, maar de regtbank heeft bij cene uit spraak van 2 Junij 1857 aan dr. Levit verlof gegeven om naar zijne verkiezing in deze zaak te handelen. Lord G. door zijne zonderlingheden bekend kwam eenigen tijd geleden bij een der voornaamste fabriekanten van snuifdoozen te Nantes en hield met hem het volgend gesprek Ik wil eene doos hebben, op welke mijn kasteel is afgebeeld." - Dat is zeer gemakkelijk. Mylord gelieve mij slechts de teekening van zijn kasteel te geven.1' - Ja, maar ik verlang dat hij de poort van het kasteel ook een hondenhok met een hond slaan zal." Ook dat is gemakkelijk te doen.'1 - Ja, maar ik wensch ook dat de houd zoo- dra men hem aanzietin zijn hok kruipt en daar eerst weder uitkomt als men hem niet meer aanziet. Kunt gij dat? - De fabriekant beschouwt zijn begunstiger een oogenhlik, om te zien of deze welligl den spot met hem drijft, maar bedenkt zich en zegtDat is zeer mocijelijk en de doos zal zeer duur zijn." - Dat is mij hetzelfde." - Drieduizend francs.' - Goed drieduizend francs.'1 Binnen eene maand zal ik de eer hebben u de doos te brengen.' - c Ik reken daarop." - Na verloop van eene maand komt de fa briekant bij lord C. - «Mylord, hier is de doos." - Zijn Lordschap neemt het kleinood aanbezigligt het en zegtHier is mijn kasteel, met de torens hier is ook het hondenhok maar waar is de hond - Heeft uw lordschap niet gezegd dat de hond in het hok weg moet kruipen, als men hem aanziet - Ja zekerlijk - .fin dat hij eerst weder te voorschijn ntoel komen als men hem niet meer aanziet - Ja. - Nu, gij hebt begrepen dat de hond in zijn hek zit. Sleek nu de doos in uwen zak en hij zal er terstond uitkomen.'1 Lord C. denkt een oogenhlik na en zegt- Best, alles in ordesteekt de doos in zijn zak betaalt de 3000 francs en bedankt den be kwamen fabriekant. e B O O T.B B IT T N I E N Londen 20 Augustus. De Colombo die beden de haven van Southampton verlaatbrengt de ontzet tend groote som van 1,095,015 p. st, naar China en lndie over. Deze som is de aanzienlijkste die ooit gelijktijdig langs di n weg is afgezonden. Daarbij is slechts voor I6,147 p. 6t. in goud al bet overige is in zilver. Meer dan de helft is voor de drie president schappen op het vasteland van lndie, slechts ongeveer 370,000 p. st. naar China het overige voor Singa pore en Ceylon bestemd Uit alle berigten aangaande den uilslag van de tarwc-oogsl in de westelijke stalen blijkt dat deze een zesde of een vijfde meer zal wezen dan verleden jaar; ook rogge zal ruimer uitvallen en hav er en garst zullen meer geven dan ooit Ie voren. Alhier is de nflficWe bevestiging ontvangen van den dood der Afrikaansche reizigersdr. Vogel en den heer Maguire. eerstgenoemde is op last van den sultan te Wara, hoofdstad van Wadai onthoofd; de ander werd vermoord door eene bende Tuaricks niet ver van Kuka; alvorens te bezwijken had hij verschei den zijner aanvallers geveld. Ten gevolge van deze bedroevende gebeurtenis is men van oordeel, dat geen winstgevende handel van uit Tunis of Tripoli over de woestijn met centraal Afrika kan worden gedreven en dat Niger de eenige weg zal zijn langs de rivier de Nijl en Zambese. Dezer dagen zijn de kapitein en twee stuurlie den van het schip iVarm Jane die een der matrozen gedurende de reis van Wesl-lndie naar Liverpool zoo danig hebben gemarteld, dat hij aan de gevolgen over leed ter dood veroordeeld. Men spreekt van een aanzienlijk faillissement in den graanhandel Ie Liverpool een van de leden der firma moet zich uit de voeten hebben gemaakt, Te Maidstone heeft dezer dagen de gelijktijdige executie plaats gehad van twee jeugdige moordenaars de ISjarige Edwards had uit wraak zijnen broeder met een hakmes het hoofd verbrijzeld en de -Jljarige Fox had zijne beminde, die de vrijaadje wilde afbreken, met een pistool gedood. Hij het hof van policie te Bristol diende eergis teren de zaak van den kapitein, den stuurman en de matrozen van de stoompaketboot Sophie, van Rotter dam, welke van sluikhandel waren aangeklaagd. De inspecteur der policie te water Youall verklaarde dat hij, bij het onderzoeken van genoemd schip, terwijl het bij de Redcliffwerf in de haven lag, in het voor onder éene gesloten mande ontdekt en bij het openen daarvan 13 pakken met buitenlandsche tabakgeza menlijk 422 ponden wegende, 11 pakken sigaren ge zamenlijk ruim 116 ponden wegende, en eenige met genever gevulde kruiken gevonden had. Hel schip de contrabande en de geheele equipage, ten getale van 19 man, waren in bewaring genomen. De ge vangenen, nagenoeg allen buitenlanders, werden door tusschenkomst van een tolk ondervraagd en loochen den alle bekendheid met de ingcsmokkelde artikelen. Maar de magistraatspersonen verklaarden zich buiten magie de gevorderde boete to verminderen weshalve ieder der gevangenen hoofdelijk tot eene boete van 100 p. st. veroordeeld werd met vrijlating om zich tol hel bureau der in- en uitgaande regten lol verwer ving van eenigen afslag te wenden, waartoe de leden van hel geregtshof zich bereid verklaarden mede te werken. Sedert eenigen lijd wordt aan de Russische regering de bedoeling toegeschreven de gebeurtenis sen die in China zijn ontstaan niet werkeloos aan te zien, maar integendeel, naar gelang der omstandighe den, ercen werkzaam deel aan te nemen. Ten einde meer klem bij te zetten aan de woorden van den Rus- sischen vertegenwoordiger, stelt men zich voor een floltille naar de Chinesche wateren te zenden. Graaf Putiatinedie zulke goede diensten heeft bewezen tij dens de expeditie naar Japan is gekozen om Rusland in China te vertegenwoordigen, doch alleen voor het beslaande conflikt. Deze diplomaat ial zich eerstdaags naar China inschepen, en de derwaarts bestemde schepen liggen te Kronstadl zeilree. Men heeft hier particuliere berigten uil Wcenen ontvangen, welke melden, dat de specie-betaling met Jan. 1858 hervat zal worden en dat men tot dat einde 2 a 3 millioen p. st. benoodigd heeft. Om tot dat doel te geraken zoude men een geldlcening willen aan gaan, en zijn reeds pogingen aangewend om die aan de Londensche beurs te sluiten. Sir Alexander Maletbritsch gezant bij den Duit- schcn bondsdagheeft bij missive aan de commissie voorde oprigling van een gedenkleeken voor Luther te Worms, kennis gegevendat koningin Victoria voor 500 en prins Albert voor 300 gulden daartoe bijdragen. Op het eiland Corfu werden des avonds van 8 de zer na een buitengemeen heelen dag twee schokken van aardbeving in golvende beweging gevoeld. Uit Venezuela wordt gemeld, dat de goudont dekkingen aldaar sterk de aandacht trekken, uitde op delvingen hij Juruari zijn verscheiden stukjes goud vertoond, een van welke 5oneen woog en 90 pet. fijn goud bevatte. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 24 Augustus. Tarwe 5 sh. lager, de aan voer van alle soorten is aanzienlijk. Koflij zeer stil. Thee a 14 1/2 d. flaauw. Suiker meer gevraagd. Rijst zeer flaauw. Ter veemarkt was alles lager, aangevoerd waren 4544 runderen, 22.580 schapen en 305 kalveren. Den 20 dezer was hij de Singels het kofschip Cad- zandria kapt. de Rnyter, van Aux-Cayes n. Zierikzee. Den 12 Augustus is van Venetie vertrokken het schoonerschip Burger kapt. Bartelse naar Lissabon. Brouwershaven 22 Augustus. Binnengekomen; Bezoehiekapt. J. II. Lammcrs van Buercn van Rot terdam naar Batavia, gesleept per stoomboot binnen door van Hellevoetsluis 24 dito, Robert en Margaret',' kapt. R. Henry van New-Castle naar Botterdam, 23 dito, uitgezeild Bezoehie, kapt. J. H. Lammers van llueren van Rotterdam naar Batavia. AFVAART der stoomboot STAD ZI E R IKZ EE. gedurende de maand AUGUSTUS, Van Zierikzee j Van Rotterdam Woensdag 20, 's morg. 5 ure. I Donderdag 27, *8 morg. 9 Vrijdag 28, ti% Zaterdag 29, it Zondag 30, 8 j Zondag 30, 's midd. 2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg: Woensdag 26, 's morg. 5 ure. Donderdag 27, 5'/a Vrijdag 28, 6 Zatur'dag 2d, 7 Fan Rotterdam Woensdag 26, 's morg. 11'/, ure Donderdag 27, ll»/2 Vrijdag 28, 11V, Zaturdag 29, 11», De diligence zal van Zierikzee 1 ll3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam ■gelijk met de afvaart der stoomboot rijden, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Vlissingen Des maandagswoensdags en vrijdags, 's morgens ten «S'/2 ure na aankomst der stoomboot van Breskens. Fan Rotterdam Des dingsdags donderdags en zaturdags's morgeus ten 8*l2 ure, na aankomst van den eersten trein uit 's Hage. De diligence zal van Zierikzee lVa uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam uur na de afvaart der stoomboot rijden. pbxjzsn dsb sffectx1s tb amitebdam •d'en 25 Augustus 1857. Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb, Amsterdam bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkist!»', oblig. Oostenrijk. Metalliekea Nationale rente Amsterdam Metal li eken Spanje, Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Pottugal. Buitenlandsch 18$3 dito 1856 2 Va pet. 8 6 S 5 4 «V, 8 l'-i I 3 03% 76»/, !05% iu4% 100% 1013/,, 80 Va 80% 06% 80% 75% 77% 86"/,, 39'/, 42% 37% 5"'„ 45'., 45"/,, ROTTERDAM, 24 Augustus. TARWE. Zeeuws. Vlaams, ea Overm. uvea de toevoer wederom genoegzaam voor de behoefte, die als voren tamelijk goed opruimde; goede en puike f 10.25 a 11. mindere f9,25 a f 10. ROGGE. Jarige Zeeuws. Vlaams en Overm. ging iets hooger wel zoo goed van de hand; fC.tiO a f7,20, nieuwe dito wederom met kleinen aanvoer tot 30 c. hooger vlug opgeruimd f7, a f7,70. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter f 6,30 a f7, dito zomer f G,20 a f6,60. HAVER Zeeuws en Tnl. Korte zonder prijsveranderiug f4.80 a f5,40, dito Lange f3,90 a f4,30. ERWTEN Zeeuws. Groene 50 c. hooger f 8 a f 9,25. PAARi'EBOONEN f7,25if7,80. Zierikzee, 24 Augustus. Uitgezeild de Ned. kof Marinas en Gcrlruidakapt. H. de Vries, in ballast naar New-Caslle. De ondergeleekcndc neemt beleefdelijk de vrijheid, aan zijne begunstigers bekend te maken dat hij uit de voornaamste Fabrieken heef' ontvangen eene extra mooije sortering ZIJDEN MANSHOËDEN naar de nieuwste smaak vervaardigd 1ste kwaliteit f 6,00. 2de - 5,00. 3de - 4,50. Neemt ook bestellingen aan op Hoeden naar ver kiezing te doen maken legen 25 cents verhooging van vracht. Ook heeft hij ontvangen eene mooije sortering Gebreide M ANS-BORSTROKKEN f 1,25 a f 1,40 dito ONDERBROEKEN 1,10 a f 1,25, Gebreide, gekleurde en witte GOEDEREN, aan het stuk, waarvan men naar verkiezing kan vervaardigen a 3 tot ƒ3,50 per N'ed. gg Blaauween Zwarte LAKENS SATIN DE LAINË, BUKSKIN, DUFFEL, BAAIJEN en FLANELLEN, tot zeer lage prijzen. Beveelt zich minzaam in dc gunst van zijne geëerde Stad- en Laudgenootcn aan en belooft cene civile bediening. Zierikzee 15 Augustus 1857. W. ABELS. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt Ier kennis, dat bij hem is aangegeven het navolgende Een SCHEEPS-ANKER ongeveer 100 Ncder- landsche ponden zwaar, met een KETTING lang 5'/« vaam; een KETTING BOEIREEP, lang 2'/, vaaro de stok is er vast aangeklonken, knoppen op bet einde van de Ankerstok. IER STABS-ÜRCKK.BR» VAN DB BRVRft A. DR VOS.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2