MMLhtiüiN ZKBTUJHM V8UV0KR-H1DDBLBN IIUIitiHUKI'i STAM) TK ZlliltlRZIiH MAATSCHAPPIJ parlement en de onrustbarende tijdingen uit de zee van Epirus, die bet llrilsche kabinet hebben genoopt met den uiceslen spoed lot de versterking der vesting werken van Korfu over te gaan." Men kent nu de in meer dan één opzigt treurige oorzaak van den ontzettenden brand die den 22 Julij oen groot gedeclleder Duitsche stadTrarbach vernield heeft. De kinderen van een schoenmaker hadden, bij afwezigheid huns vaders, een pijerstruif gebakken maar die,met de nog hevige gloeijende pan, onderkooi verborgen toen zij hem beschonken en vloekende, den trap hoorden opkomen. Een weinig later sloegen At vlammen uit en verspreidden zich met een vreeselij- ke snelheid. T B A Br H H IJ E. Pakijs II Augustus. Tibakli, d:e veroordeeld is wegens zamenspanning tegen hel leven des keizers heeft zich in cassatie voorzien de twee andere ver oordeelden hebben zijn voorbeeld niet gevolgd. Naar men verzekert, denkt de regering, bij den schralen afloop van het komplot-proces, er niet meer aan bij het liritsche kabinet stappen te doen lot de uitzetting van Ledru-Rollm. Over hem en zijne drie afwezige medebeschuldigden zal eerst in de volgende maand vonnis worden geveld. Uit Turijn wordt geschreven «Het is gelukt twee door Mazzini naar Zwitserland afgevaardigde zen delingen aan het llovenmeer in handen te krijgen onder hunne papieren bevonden zich brieven aan twee advokalcn (Venetiaanscbe uitgewekenen) te Turijn. Dezeadvokaten zijn onmiddeliik in hechtenis genomen, en tot bevordering van de verdere instructie dezer zaak naar Genua overgebragt. Een hunner heeft reeds volledige bekentenis gedaan; de andere ontkent hardnekkig." De bcrigten uit Italië luiden verontrustend. Men vreest voorcene nieuwe beweging. G R O O T-3 BITTANHtXIl Londen 12 Augustus. De gcneraal-majoor Wiml- ham, de held van den lledan, heeft een belangrijk be velhebberschap in Indie op zich genomen en begeeft zich weldra op dien post. Toen keizer Napoleon laatstleden donderdag, aan boord van bet keizerlijk jagt la Reine Hortense, Osborne naderde en den prins gemaal die hem te gemoet kwam, ontwaarde kl>>m hij op de raderkast, maar steeg te driftig daarvan af en deed een vrij zwaren val, door welken zijnen wang eenigzins beschadigd werd terwijl de omstanders duchtten dat een zijner beenen was gebroken. Spoedig rigtte bij zich weder op en ging naar de prins toedien hij hartelijk omarmde. Toen de koningin dit ongeval vernam beloonde zij ïich zeer ontsteld en raadde haren keizerlijken gast crn6lig aan eenigen lijd uit te rusten. Den volgenden dag moest Z. M. zich bij het gaan nog van een rotting bedienen maar zalurdag behoefde hij dien niet meer en zondag was ecne ligle schaving van het gelaal het cenig overblijfsel van bet gebeurde In bel lagerhuis zcide lord Palmerslon gisteren in antwoord op eene vraag van den heer Disraeli we gens de Donau-Yorsiendommen dat de verkiezingen in Moldavië gedaan zijn voor dat de Kaimakan de op helderingen van den firman ontvangen had, door den sultan ter dier zake uitgevaardigd. Er heeft voegde de eerste minister daarbij, te Konstanlinopcl een mis verstand ten deze plaats gegrepen maar bet bezoek desFraii5chen keizers aan koningin Victoria Ie Osborne heeft gelegenheid gegeven om de gerezen moeijelijk lie den te vereffenen, binnen veertien dagen zullen, overeenkomstig den firman des sullans nieuwe ver kiezingen in Moldavië gedaan worden. De Morning post verlangt, dal Engeland bloedige wraak oefene over de in Indie door de muiters ge pleegde gruwelen. «Die snoodaards, zegt bet mi nisteriele blad verdienen niet te sterven als krijgs lieden. De galg zou verlaagd worden, wanneer zij gebezigd wierd tot bestraffing dier duivels in mensche- lijkc gedaante. Wij houden het voor zeker, dat er te Delhi weinig werk voor den beul zal overschieten; want zoodra de Engelschen, tot hel leger bchoorende of niet, met de duivels van Meerul en Neemucb in aanraking komen zullen zij aan de monsters, zonder vorm van proces, geven wal hun toekomt, en ze even min sparen als zij tijgers of wolven sparen zouden. Indie zal van nu af langen tijd streng en hard gere geerd moeten worden. Wij moeten het met de sabel besturen, en aan de Cipayers, aan de Mohammedanen en lirahminen eenen beilzamen schrik inboezemen, die hun tol in merg en been dringe. Hel laffe gckwczel der Indische Hervormers, die de inlanders op eenen voet met de EngelscheD willen plaatsen, moet niet we der gehoord worden, zoo lang voor die gruwelen niet is geboet. Vooreerst en gedurende langen tijd zou hel dwaasheid zijn, eenig vertrouwen te stellen op de inlanders; tot welke kaste zij ook behooren, zij mo gen Hindo's of Mohammedanen zijn. Alle vooruit gang, alle verbetering moet stilstaan tot dat de vrede hersteld is, tot dal de inlandsche volkstammen weder even gedwee en onderdanig zijn als ten dage van den groolen Uive." liet nieuwe verdoovingsmiddel amylene schijnt in de toepassing nog weinig beter te zijn dan de chloro form, althans in St. George's hospitaal zijn reeds twee personen onder deszelfs werking bezweken. Door de America zijn le Liverpool beriglen uit New-York van 30 Julij aangebragt. De geschillen lusschen Spanje en Mexico zijn vereffend en van de scbeepsdcmonstratie door eerstgenoemde mogend heid tegen de Mexicaansche stalen beraamd is alge zien. De opstand in Kansas is gedempt. De stoomboot Arabia, welke te Liverpool uil New-York is aangekomen, heeft den overtogt afgelegd in 11 dagen gedurende welke de passagiers geen en kel maal de zon hebben gezien. De reis werd afgelegd ondereen zwaren misten de passagiers waren zcerver- wonderd bij bunne komst le Liverpool eene warme temperatuur en een helderen zonneschijn le ontmoeten. Volgens een dagblad van Worcester beeft Tho mas Middleton aldaar zijne vrouw Nary aan Philip Rn- st'vii tegen betaling van een schelling en een pint ale verkocht, en zulks voor levenslang en zonder dat de kooper ooit over de zaak bomoeijelijkl zal kunnen worden. De acte dezer onwettige en onzedelijke han deling is door de coniracierepde partijen ook door de vrouw, benevens de getuigen, behoorlijk geteekend. Uit Cincinnati in de Vcreenigde Stalen wordt de volgende akelige gebeurtenis medegedeeldDen 22 Julij werd in eene groolendeels door Duitsche ge zinnen bewoonde straal te Cincinnati een twintigtal kin deren vergiftigd. De schuldige, die aanvankelijk on bekend bleef, werd op de straat gezien door twee kleine jongens gevolgd, die zijne medcpligtigen sche nen te zijn. Hij bood verschillende personen bonbons, onder den naam van lozenges bekend aan maar naar dien de voorbijgangers door een zoo zonderling aan bod verbaasd, die afsloegen, begonnen de onbekende en zijne twee medehelpers die plaatjes ondereen troep kinderen te strooijen die ze gretig opraapten en op aten. Spoedig werd ontdekt dat de plaatjes veigiftigd en uil een derde raltenkruid, een derde suiker en een derde meel zamcngesteld waren. Een der kinderen is bezweken voor de overigen bestond hoop op her stel. lie Duitscher die deze even onzinnige als schan delijke daad gepleegd heeft vervaardigde de plaatjes lot verdelging van ratten, en was beschonken toen hij die op de straat strooide." JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 12 Augustus. Granenzonder handel.Cey lon Koffij iets lager; Costa Ricazeer vast. Thee 14,/* d. Suiker (laauw. Rijst stil. In strijd met hetgeen gemeld is, zal Tibaldi zich niet in cassatie voorzien. Bombay, 14 Julij. De stad Delhi is lot dusverre nog niet genomen doch de rebellen, die zich buiten do muren der stad ophielden, zijn door de Engelschen teruggeworpen. De generaal Courtland hoeft de in- surgenten bij Jarsing en Hissar geslagen, de laatslen lieten 200 dooden op hel slagtvcld. De opstand te Anrangabad is onderdrukt. De Pundjaub is rustig. In negen steden zijn de troepen op nieuw in opstand gekomen. Slecht gedrag en ongeluk waren tweelingen. Onze gebreken zijn dikwijls de ouders onzer ongelukken en hij die zich het meest beklaagtoverdeonrcgtvaardigheid der wereld heeft meestal zijn best gedaan die le ver dienen. Geef schoonheid de voorkeur boven geld deugd boven schoonheid, de begaafdbeden des geestes boven die des ligebaams, dan zuilgij in uw vrouw eene vrien din vinden die al uw smarten en ongelukken zal hel pen dragen en verliglen. Even als men hel daglicht door kleine gaatjes in de luiken zien kan zoo leert men iemands karakter door kleinigheden kennen. dienst lusschen Vlissingen en Rotterdam. Zierikzee 12 Augustus. Binnengekomen de Eng. schooner David kapt. W. Gullde Engelsche brik Commerce kapt. Thomas Goungs, beide met zout van Rancorn, en 14 dito de Eng.schooner John Shelly kapt. James Johnson, met kley van Charlestown alle drie voor Dordrecht. Door de stoomboot Kinderdijk is van Hellevoetsluis naar zee gesleept bel barkschip Marinas Willem kapt. P. van Duyn, (il Aug.) met bestemming naar Batavia, aan boord hebbende een detachement supplelietroepen voor het leger in Oost-lndie, sterk I 20 onder-officieren en manschappen, onder bevel van den kapt. de Haan, mede begeleid door den luit. bij het O. I. leger F. C. L.W. Bodier enden aspirant-betaalmeester van Heerde. Brouwershaven, 13 Augustus Binnengekomen: Stad Dordrecht, kapt.J. H. Sluit, van Londen, en Letmealone, kapt. R. Rammant van Bones beide naar Dordrecht, en 15 dito. Uitgezeild Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. AFVAART der stoomboot stad zie rikzee. gedurende de maand AUGUSTUS Van Zierikzee 's morg. Van Rotterdam Zondag 16, 'a ïnidd, 2 Dingsdag 18, 's morg. 6 Donderdag20, 6 dienst lusschen Middelburg en Rotlerdam. Zaturdag 15. Maandag 17, 11 Woensdag 19, 's midd. 12 Van Middelburg Zaturdag 15, 's morg. 8 Zondag 16, 9 Maandag 17, 10 Dingsdag 18, 10% Van Rotterdam Zaturdag 16, 'smidd. 12 morg. 5 Z mdag Maandag Dingsdag 16, 17, 18, Van Vlissingen Des maandagswoensdags en vrijdags, 's morgens ten 8'/a ure na aankomst der atoomboot van Breskens. Van Rotterdam Des dingsdags donderdags en zaturdags 's morgens ten 8a/a ure, na aankomst van den eereten trein uit '8 Hage. 633'fl 76% De diligence zal van Zierikzee 17a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam, naar Vlissingen en;vau,Vlissiugöa,naa.r -Rotterdam uur na de afvaar;, der stoombootrrijdgn.. IIHLIl.s. ll.lltKllllilillill.f |M PBIJZEN D«EEmCT*N T8 AMSTERDAM den 13 Augustus 1867. Nederland Werkelijke schuld 27, pet, dito dito 8 Amorfis. syndic. 81/» Werkelijke schuld 4 u Rusland. bij Hope 1798 1816 5 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. 6 u dito betaalb. Amsterdam 5 bij Hope 4 m bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 6 Poolscbe sekatkiatb, oblig. 4. Oostenrijk. Metallieken fi Nationale 5 rente Amsterdam 5 Metallieken 2i/9 Spanje. Buitenlandsch g Binnenlandsch g Buitenlandscli l Cert, van eonpons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 3 96'/, 1(15»/, 1R33., 100*/, 10t3/, 88 87'/, 66's 81 'H 75 77'/, 873/„ 3 9V„ «'S. 37»„ 25'-, 51 8 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 13 Augustus 1857. De ÏÏed. Mudde Oude Tarwe 1856 n,oo Paardeboonen Nieuwe dito 1857 - 10,,50 Witte dito Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten Ordinaire dito - 0,00 Groene dito Rogge - 6,60 Gele dito Winter-Gerst - 6,60 Koolzaad Zomer-dito - 6,10 Zaai-Lijnzaad Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 6,75 - 0,00 - 0,00 - 0,00 - 7,10 - 0,00 - 15,00 - 0,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap le Zierikzee van den 13 Augustus 1857. Teelt 1856. Twee en een, 1ste lew. blank 32,00 b 32,50 Twee en een, middelbare dito - 31,00 a 31,50 Twee en een mindere dito - 30,00 a 30,50 Een en een Iste kw. blank - 32,00 a 32,50 Een en een, middelbare dito - 31,0!) a 31,50 Een en een mindere dito - 30 00 a 30,50 Onberoofde, 1ste kw. blank - 32,00 a 32,50 Onberoofde,. middelbare dito - 31,00 a 3l,o0 Onberoofde, mindere dito - 30,00 a 30,50 Mullen 0,00 a o'oO Middelbare dito - 0,00 a 0,00 van 7 tot en met 14 aug. 1857. Geboren Ecne dochter van J. Bal en M. Joppe. Fcnc dochter van J. van de Velde en E. Ncerhoudt. Eene dochter van R. Kanaar en A. van Westen. Eene dochter van C. van der Voors en L. van der Baars. Een zoon van M. Kuipers en J. Deurloo. Eene dochter van L. van der Jagt. Gehuwd A. J. Ribbens en J. H. Viersma. Overleden W. Op den Brouw, oud ruim 3 maanden, dochter. G. Versteeg, oud 47 jaar, man van II. J. Kaan. P. Tuiten, oud 38 jaar, vrouw van A. Kok. A. C. Wolhach, oud 9 dagen, dochter. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Afdeellng Zierikzee. Het Bestuur van de voornoemde Afdoeling berigt dat het jaarlijks Sivamun der Leerlingen van de ZANGSCHOOL zal gehouden worden op Zaturdag den 22 Augustus 1857, des middags ten 12 ure. Zij die wenschen Leden der Afdeeling en derhalve van voornoemde Maatschappij te worden gelieven zich daartoe voor 1 September e. k. bij den Secretaris aan te melden terwijl tevens bij denzelven gelegenheid be slaat tot opgave der Kinderen welke men verlangt als Leerlingen der Zangschool te doen opnemen. Zierikzee 14 Augustus 1857. Het Bestuur voornoemd Jhr. Mr. M. J. S. BOE1JE, Voorzitter. 3. J. KELLER, Secretaris, l)e diligence zal van Zierikzee 17a uur na de afvaart der stoomboot van lt 'tterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. STRANRVOlNDERIJ. De Burgemeester van de Gemeente Dreisclior, brengt voor de eerste maal ter kennis van belangheb benden dat bij hem zijn opgebragt en geborgen 65 blokken RUW IJZER of zoogenaamd GIETIJZER ter zwaarte van gemiddeld 40 Ned. pondenen ge merkt Clrwlnntl" alsmede een eikenhouten Scbeeps WATERVAT met 8 ijzeren bandenonge merkt, en ro<>|)t ingevolge artikel 555 van het Wet boek van Koophandel elk en een iegelijk welke ver meent tol die voorwerpen geregtigd te zijn, op, om zijne reclame deswege bij hem in te dienen. TER STADS-DBUK.K.ERU VAN DE BR VEN A. DB VO,'.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2