MEEL BROODPRIJZEüT" - ZBBTIJ\mm VKIIYOEK-JMDDKLEN BEDIM, flAlllTMlilM K.\Z BÜIIGMIi STAM) TIS miKffl ADYERTETM Mariemontsche SCHAAL- en MAATKOLEN. anderen aanleiding genoeg gevonden om te verzoeken, dat bet vervoer van Chinezen met Fransche schepen verboden moge worden, tenzij die passagiers allen zwaar in boeijen geslagen waren. a B O O T-B BITTIKNIEN I.onde.v, 4 Augustus. In de zitting van bet hoogerhuis van gisteren heeft lord Panmwresecretaris van slaat bij het departement van oorlog, een wetsontwerp inge diend, strekkende tot inlijving der militie, welke gebe zigd zou worden om de naar Indie gezonden troepen te vervangen. In de ijzerfabriek van Rliymney zijn door het springen van een stoomketel drie werklieden gedood en een twaalftal in meerdere of mindere mate bezeerd ge worden. Vrijdag middag heeft in eene steenkolenmijn nabij Ashlon onder Lijne eene geduchte gazontploffing plaats gegrepen, waardoor meer dan 30 arbeiders hel leven hebben verloren zondag namiddag had men reeds 31 lijken naar boven gehaalden 8personen wer den nog vermist. Een der bronnen waaruit de in Engeland veree- nigde oproer-stichters aanzienlijkesommen trekken, be staat in bet houden van Meetings (publieke bijeenkom sten.) Men betaalt aldaar 2 schillings inkomstgeld en soms verdringen er zich 3-h 4000 personen, tol betaan- hooren van oproerige redevoeringen. De shillings op die wijze ingezameldworden in de kas gestort, en maken aanzienlijke sommen uit welke dienen om de wielen van de oproermachiene te smeeren In een aantal in Engeland ontvangen bijzondere brieven vindt men de verschrikkelijkste verhalen der wreedheden door de rebellen in de oproerige steden jegens de Engelschen gepleegd. Vrouwen en kinde ren zijn op de gruwzaamste wijze mishandeld en om het leven gebragt. Uc Engelschen zijn daardoor ook zoo hevig vertoornd, dat zij al de monsters in men- schelijke gedaante die hun in handen vallen ophangen en al de dorpen die zij doortrekken aan de vlammen ten prooi geven. Uit Carracas wordt gemelddat het geschil tus- schen de Nederlandsche en Venezuclasche regeringen geschikt is. Laalstgemelde had toegestemd tot bet betalen eener schadevergoeding van 250,000 dollars. Wegens het te Canton voorgevallene zijn nog nadere bijzonder heden bekend. De eerste expeditie door den sckout-bij-nacht Elliot bestuurd, bestond uit twee kleine stoombootendrie kanonneer- booten en de sloepen van verscheiden fregatten en korvetten. Zij ontmoette een veertigtal jonken, die door het vuur der kanonneer- hooten gemakkelijk verstrooid werden. De sloepen hebben daarop die jonken nagezet en zeven en twintig daarvan werden genomen, alsmede eenige andere sterk gewapende vaartuigen. Met uitzondering van een tientalwaarvan hij zich bedienen wilgaf de schout-bij-nacht last om al de prijs gemaakte vaartuigen te vernielen. De tweede expeditie welke den 27 Mei plaats had, bestond uit twintig booten, die, moedig bestuurd, eene kleine vloot vernielden, die zich diep in eene baai verscholen hield. In die beide ontmoe tingen werden 4 Engelsche officieren en 27 matrozen of zeesoldaten buiten gevecht gesteld en sommige daarvan zeer ernstig gekwetst. De derde expeditie werd den 2 Junij tegen Fatslianeene aanzien lijke hooger dan Canton liggende stad, gerigt. Nabij die stad had het overschot der Chinesche vloot, de aanzienlijkste die ooit op de rivier gezien was, de wijk genomen. De Engelschen hadden al hunne kanonneerbooten vereenigd benevens een tachtigtal groote sloepen van de oorlogschepen welke op de benedenrivier voor anker lagen. De admiraal Seymoer heesch zijne vlag op eene der kleine stoombooten en wilde in persoon het bevel voeren, terwijl de schout-bij-naclit Elliot met den aanval te land belast was en de flotille sloepeu onder de bevelpn van den schout-bij-nacht Keppel stond. De sehout-bij- nacht Elliot maakte zich van een fort meester, welks geschut de rivier bestreek. Terstond ging de admiraal aan wal en wedijverde in vlugheid met zijne jeugdige officieren, om storm te Ioopen. Wel dra drongen de mariniers de bressen binnen en de Chinezen, door dezen hevigen aanval in het op nieuw laden van hunne stukken ver hinderd vergeuoegden zich met het begroeten der bestormers met schrootvuur. Doch weldra moesten zij het opgeven en zonder ver deren tegenstand, naar den kant van Fatshan wijken. Iutusschen waren de groote sloepen, in verschillende divisien ge splitst, dejonken genaderd, die hun vuur op verren afstand openden en met zooveel kracht en juistheid volhielden dat de Engelsche offi cieren dit gevecht het ernstigste noemen dat zij ooit tegen de Chi nezen leverden. De jol van den schout bij nacht Keppel werd zeer zwaar beschadigd en al de roeijers werden gedood of gekwetst. De stelling der Engelschen was gedurende eenige oogenblikken zeer hag- chelijk en de schout bij nacht stond op het punt den admiraal om versterking te vragen. Maar juist bespeurde meu dat de Chinezen noodseinen gaven en nu luide het bevel om hen onverwijld aan te tasten. Weldra was hunne vloot bemagtigd. De admiraal verbood de plundering, maar beval om alles in brand te steken. Eenige oogenblikken later verlichte het vuur van honderd en vijftig in vlam men staande jonken de uitwegen langs welke hare verdedigers vlugtten De Engelsche officieren en de ongeveer twaalfhonderd manschap pen die aan deze expeditie deel namen hebben zich moedig gekweten, Een zestal officieren is gedood of gekwetst, en van de matrozen en. zeesoldaten zijn er vijftien gedood en ongeveer dertig gekwetst ge worden. De dooden en gewonden werden onverwijld naar Hong- Kong vervoerd. Volgens de laatste berigten bespeurde men nog niet dat deze harde lessen eenige uitwerking op de Chinezen gedaan hadden. De onder koning Yeh bleef steeds wederstand bieden en scheen zich over het vernielen van zijne vloot niet te bekreunen Zijne onverzettelijkheid en roekeloosheid zouden onverklaarbaar zijn, indien hij naarhoogere bevelen handelde, en derhafve blijft de Chinesche oorlog niet langer de vereffening van een geschil met den gouverneur eener provincie maar wel degelijk met het hof van Peking zelf. Inmiddels blijft men te Hong-Kong bestendig met laaghartige middelen van wraakoefening, met brandstichting eu vergiftiging be dreigd. Des nachts wordt overal gewaakt en worden allerlei mid delen tot ondekking van vergift aangewend, De magen der honden stelt men voortdurend op de proef. In sommige huizen is de kook- haard naar de zaal of naar de derde verdieping overgebragt. Hong- Kong zal zich gelukkig mogen achten indien het dezen oorlog zonder zware rampen te boven komt. De verschillende opgaven van plaatsen, die eenig- zins een denkbeeld kunnen geven van den loop der muiterij zijn, o a., als volgt: Benares (het middenpunt der Braminscbe organisa tie en invloed). De Sepoys poogden gemeene zaak met de Sikhs te maken en beide vercenigden zich toen men ze wilde ontwapenen. Toen de ruiterij be vel had gekregen er op aan te rukken, ging een groot gedeelte lot de muiters over. De artillerie dreef ein delijk de troepen op de vlugt. Allahabad. Het zoogenaamde goed gezinde" 6de regement, dat eenige weinige dagen te voren bad aangeboden om tegen Delhi op te rukken, vermoordde 26 officieren, voegde zich bij de muiters, verbrandde de kerk cn plunderde de schatkist. Op nieuw loopt hetgerucht ter inneming van Del- bi Men heeft uit Neemucb den 22 de tijding dal Delhi den 12 met storm is ingenomen. Die muitelingen welke ditoverleefd hebben zijn in het palcis gevlugt. 25 Junij. Daarmede stemt bet volgend meer omstandig ver haal in de Combay Telegraph van 1 Julij overeen Sedert ons laatste iiommer zijn groote gebeur tenissen bekend geworden. Delhi is gevallen en meer dan zevenduizend muiters zijn over de kling ge jaagd. De tusscbenlijd van S tot 12 Junij, op welkeh laatsten dag storm geloopen is, schijnt aan het bom bardeeren der stad, op bevel van den generaal Barnard te zijn gewijd geweest. Zoodra bressen in de muren gemaakt waren is de stad stormenderhand ingenomen. Bijzonderheden kent men niet maar het moet een roemrijk wapenfeit geweest zijn Volgens de ons uit bijzondere bronnen toegekomen berigten hebben de opstandelingen als wanhopende gevochten de straten waren met hunne dooden en stervenden overdekt. Zij hebben tot het laatste toe volgehouden. Hel ramp zalig overschot hunner troepen is binnen hel paleis ge vlugt, dal slechts eene kortstondige schuilplaats heeft verleend. Geschut is aangevoerd, bressen zijn in de muren geschoten en de verwonnelingen zijn met de punt van de bajonet ontvangen. De singling is vrec- selijk geweest, meer dan zevenduizend opstandelingen zijn omgekomen. Ons verlies is gewis groot geweest en Engeland moet zich voorbereiden op de tijding dat vele van zijne zonen gevallen zijn; maar de hoofdzetel des opslands is genomen en de geheele demping daarvan kan niet lang meer achterwege blijven." JONGSTE TIJDINGEN. Londen 6 Augustus. Keizer Napoleon is beden ochtend ten 7'/, ure te Portsmouth aangekomen. Het stoomfregat lichte Bortense aan welks boord de keizer zich bevond was door twee Fransche oorlogsstoom schepen vergezeld. De kabel voor den transallantischen telegraaf is gis teren op het eiland Valentia aan de Iersche kust vast gemaakt. Met het leggen van den kabel is een begin gemaakt. Het barkschip Stad Zierikzeekapt. D. Ochtman van New-Castlenaar China is den 29 Junij met schade aan de masten te iiio-Janeiro binnengeloopen. Brouwershaven 4 Augustus Binnengekomen Con- stantiakapt. T.Zeiss, van Odessa, en 6 dito. Stad Dord recht, kapt. J. IJ. Stuit van Londen beide n. Dordrecht. 8 dito. Uitgezeild Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit van Dordrecht naar Londen. AFVAART DER STOOMBOOT STAD ZIE RIKZ EE. gedurende de maand AUGUSTUS, Van Zierikzee 9, 'sm.org. 31/* ure. Zondag Maandag 10, 4'/a Zondag 9, Woensdag 12, B''2 Dingsdag 11, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Zaturdag 8, 's rn.org. 6'/2 9'/, 9 Van Middelburg: Zaturdag 8, 's inorg. 5 Zondag 9, 5 Maandag 10, 5 Dingsdag 11, 5 Zaturdag 8, Zondag 9, Maandag 10, Dingsdag 11, Van Rotterdam morg. 934 ure» 10'/, 10V2 De diligence zal van Zierikzee 1 ll2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst lusschen^Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: Des maandagswoensdags en vrijdags 's morgens ten 8ure na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam Des dingsdags donderdags en zaturdags 's morgeus ten 8J£a ure, na aankomst van den eersten trein uit 's Hage, De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam '/a uur na de afvaart der stoomboot rijden. PRIJZEN DEE BFFSCT1N TB SKST£HDB.M den 6 Augustus 1867. Nederland Werkelijke schuld 2V, pet, dito dito 3 M Amortis. syndic, 3 Va Werkelijke schuld 4 Rusland, bij Hope 1798 1816 5 dito 1828/1829 B bij Stieglitz. 5. leen. 6 dito betaalb. Amsterdam B bij Hope 4 bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 6 Poolsche scbatkistb, oblig. 4 Oostenrijk. Metalliekcn 6 Nationale 5 rente Amsterdam 6 Metallieken 2'/, Spanje. Buitenlandsch 8 Binnenlaudsch 8 Buitenlandsch 1 Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 8 dito 1856 3 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 6 Augustus 1857. 63', 76'/, 91 06"/,. 1U5V, 103 1011/,» 101 Va 88 87 Va 67% 81 75'/, 77 87 39 'Z4 43 37 S, 25 5% 45% Re Red. Mudde. Oude Tarwe 1856 f 11,50 Nieuwe dito 1857 - 11,00 Afwijkeude dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 0,<0 Ordinaire dito - 0,00 Rogge - 6,7 5 Wiuter-Gerst - 6,25 Zomer-dito - 6,10 Haver 3,5o Re Ned. Mudde. Paavdeboonen Witte, dito Bruine dito Gr aan we Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad. 6,50 0,00 - 0,00 - 0,00 - 7,25 - 0,00 - 14,75 - 0,00 - 0,00 Londen, 6 Augustus. K off ij flaauw. Thee 14 T/s p. Suiker zeer slap. Rijst stil Hallam 3 p. lager. •WM» Sl TÖT;EN MEfr'l? «JG. 1857. Gèbtfrén Een'zoon van'C. Van Nünentfn A. M.ÏLlboili. Eenü'dochter van 'J. 'Pa pc cn S. Ton. Een zoon van J. Paret en N. Kapellc. Eene dochter van J. v. d. Ploeg en C. van Poelje. Eene dochter van jh. mr. M. J. S. Boeijc en 15. S. de Jonge. Eene dochter van P. de Vos en G. J. de W.eerdS Eene dochter van A. Wolbach en C. de (takker. Eene dochter van II, Boogers en J. Elsevier. Eene dochter van J. Schippers en P. Neerhout. Een zoon van mr. C. J. Fokker en J. C. Egler. Gehuwd A. Wemerman cn M. Kloet. Overleden II. Heuseveldtoud 3 maanden dochter. G. G. van der Maas, oud 6 weken, dochter. 233ste ITAATI-LOTIBII, Tweede klasse 1ste Lijst. No. 5046 5000 No. 8642 f 1000 no. 12004 f 400; no, 6612 f 200; no. 5266, 7651, 10988 en 18172 ieder f '00. 2de Lijst. No. 7977 f 20,000; no. 18201 2000; no. 8525 f 1500 no. 903, 8283 en 15984 ieder 400; no. 7045 (i00; no. 110G3, 11269, 12512, 18568 en 8320 ieder f 100. 3de Lijst No. 100G6 1500 no. 5305, 6710 en 15740 ieder/1000; no. 809 f 400no. 28088214 en 14023 ieder/"200; no. 2276, 9132, 9316 13429 16686 en 17145 ieder 100. 4de Lijst. No. 9994 f 1000. Bevallen van eene welgeschapene Dochter, Vrouwe E. S. SCHUURBEQUE BOEIJE de Jonge. Zierikzee, 2 Augustus 1857. Heden beviel vau een' Koon JOHANNA CORNELIA EGTER geliefde Echtgenoot van Zierikzee 5 Augustus 1857. Mr. C. J. FOKKER. Heden overleed ons jongste Kindje in den ouderdom van zes weken. Zierikzee, D. van df.r MAAS. 7 Augustus 1857. D.a van der MAAS Bevelander. Familie en Vrienden gelieven deze als algemecne en bijzondere kennisgeving aan te nemen. Al degenen welke gelden verschuldigd zijn aan iets te vorderen of papieren cn bescheiden onder zich hebben van den Boedel van wijlen den Heer M. de WëFZE in leven Land bouwer en Dijkgraaf der Polders Ooster- cn Sirjant- land, worden uilgenoodigd daarvan betaling- en opgave tc doen aan den ondergeteckenden Executeur- Testarnenlair vóór of op den 31 dezer maand. Zierikzee 6 Augustus 1857. Jhr. W. M. H. de JONGE. De Directie der Stoomboot Stad Vlis singen maakt bekenddat, daar dc Stoomboot voorlaan des Maandags Woensdags en Vrijdags, 's morgens ten 8'/, ure van VLISSINGEN naar ROTTERDAM zal vertrekken de Diligence van Zierikzee naar Zijpe, 's morgens ten 9 ure zal afrijden. bij 1/DE 14OIV S( Comp.tc Zierikzee. Best Tarwe Buil-ciiKropmecl per lOONed. ÊS "7,50. Boggemeel 100 gg-11,50. Fijn TARWE BROOD 16 cents 1 Ncd. KROP 14 1 KROP 12'/, 1 MASTËLU1N 11 I ROGGE 8 1 Bij wicn tevens worden gevraagd (wee ongehuwde BROODBAKKERS-KNECHTS om dadelijk in dienst (e komen. flste kwaliteit In LOSSINGhet Schip tie Nijverheid kapt. U. Mi it me ester voor rekening van M. F. C. DE KATER. mmn Tegen November aanstaande eene KEUKEN- gjfSfp MEID benoodigd, bij Mevr. DE JONGE, HfeSïsïa Badon Ghijben. TER STADS-BRnKKERU VAN BE ERVEN A, DE VOS,

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2