ADYERTEiWHI ZEETIJDINGEN VERVOEMIIMJH IIIIIIN, IIMTBËKH1T1I M Strandgoederen Bremen opgenomen werden terwijl van geen der ove rigen waarvan sommigen zich in do sloepen anderen op een groot vlot begeven hadden, uit eenige bekende haven iets vernomen was. Thans geven brieven uit Rio de Janeiro treurige ophelderingen aangaande he t verdwijnen van het vlot en van allen die daarop waren. Twee schipbreukelingen de een stokerde ander passagier, zijn den 8 November door het Amerikaansch schip Essex aan boord genomen en den 23 December te Rio aan wal gebragt. Het voor den Franschen consul aldaar afgelegd rapport des eerstgenoemden is nagenoeg van dezen inhoud Des morgens van 4 November bevonden de kapi tein Devaulx de geneesheer Clar'm een kamenier en vijf matrozen zich inde jol, maar ten elf ure verloren wij ben uit het gezigt. Ik verliet het vlot om weder op de Lyonmis te komen waar ongeveer twintig man nen meest allen matrozen, mij volgden. Op vier na wierpen zij allen zich op do levensmiddelen en den wijn. Te vergeefs spoorden wij hen tot het maken van een nieuw vlot aan zij antwoorden dat zij op het schip wilden sterven. Wij overigen vervaardigden nu twee vlotten, welke wij naar het groote vlot toezonden. Ren vreeselijke stormachtige nacht viel in. Iien der kleine vlotten sneed ten elf ure zijn louw af en gaf zich, met den opperkok den eersten stoker en vijf anderen, aan het toeval over. Intusschen deed alles ons voor uitzien dat het vlot van een ging splijten. De ongeluk- kigen die er op waren hieven hartverscheurende kreten aan en smeekten dat men het ankertouw los zou snijden, dat hen aan de schokken van het schip blootstelde. Maar hoe konden wij het vlot, dat onze eenige loevlugt was laten weggaan en toch was de nacht zoo donker dat er niet aan te denken viel het voor de morgen schemering te bereiken hetwelk wij alsdan beproeven wilden door ons in zee te werpen. Helaas toen de dag aanbrak hadden de jammerkreten sedert lang op gehouden en wij zagen van het vlot niets meer dan het stuk hout waaraan het touw was vastgesjord. Het overige moet in stukken gespleten de menschen moeten alle omgekomen zijn 1" Daarop laat de stoker het verhaal zijner eigene redding en van die van zijnen met hem overgebleven lotgenoot volgen. JONGSTE TIJDINGEN. Reblijn J5Februarij. Men verzekert dat in de conferentien welke tot vereffening der zaak van Neuf- chatel te Parijs gehouden zullen worden Pruissen de eerste zijn zal om voorstellen tot bereiking van dat doel te doen. Heden beviel voorspoedig vancene lioeliter, Vrouwe J. W. de CRANE geliefde Echtgenoot van zlerikzee 11 Februarij 1857. Jhr. Mr. C. de JONGE. Heden overleed, na eeno hevige ziekte van weinige dagen ons innig geliefd Kind JOHANNA CORNELIA in den ouderdom van ruim G'/s jaar. Zierikzee R. C. CAÜ. 11 Februarij 1857. W. J. CAÜ Ekmerins. Algemeene kennisgeving Den 13 dezer Deal gepasseerd, het schoonerschip Burger, kapt. P. J. Bartclse, van Schields naar Lissabon. Den 2 Januarij is te Buenos-Ayres beladen het barkschip de Scheldekapt. van uReede naar Ant werpen. Brouwershaven, 16 Februarij. Binnengekomen: Balokapt. W. F. Broeksmitvan Batavia naar Rotterdam. Stavenisse 13 Februarij 1857. Heden over leed alhier de Wei-Edele Heer N. J. HOOGVELD MOSER in leven Secretaris der gemeente in den ouderdom van 68 jaren en 6 maanden. Strekkende deze tot al-gemeenc kennisgeving De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzal, ten verzoeke van den Erfgenaam van wijlen C. HOFNAES op Donderdag 26 Februarij 1857, 's namiddags om 2 ure, in het Logement van den Heer J. Swarts te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Een HUIS, ingerigt tot HERBERG benevens STAL en ERF te Zierikzeein de Korte Nobelstraatwijk A, 110.88, sectie Ano. 811 Een WOONHUIS en ERF, als voren op de Verremarkt wijk B, no. 265 sectie A, no. 192. 2 Bunders 29 Roeden 26 Ellen BOUWLAND, als voren aan de Witte Heul en in den Zuidhoek sectie C no. 466 en sectie F, no. 82. 1 Bunder 55 Roeden 30 Ellen WEILAND, in den Zuidhoek sectie F no. 81 en 3 Bunders 38 Roeden 30 Ellen onder Kerk- werve, sectie G uos. 21 22 42 en F no. 164. In zoodanige perceelen als bij biljetten is omschreven. |§fj| Do Notaris Mr.C. van der LEK de CLERCQ, M'll za'' 'cn verzoeke van zijn principaal op Dings- dag den 3 Maart 1857 des middags ten 12 ure in het Logement van den Heer J. Swarts te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen 1. Een WOONHUIS en ERF staande cn gelegen aan de Nieuwe Haven, te Zierikzee wijk C 110. 199, sectie B, no. 653. 2. Een PAKHUIS en ERF, te Zierikzee, in de Krepelstraatwijk C, no. 189, sectie B, no. 676. 3. 91 Roeden WEILAND gelegen onder Zierikzee aan het Tweede Weegje, sectio C, nos. 356 en 357. Nader bij biljetten omschreven. zulks geweigerd daar men de expeditie tegen Kabyüe hoewel op kleinere schaal dan eerst plan was spoedig voortgang wil doen hebben. Inden omtrek der Beurs alhier zijn verschillende personen in hechtenis genomen die bun voordeel deden met het mededcelen der beursprijzen. De Courrier tie Bourges deelt mede dat een treurige gebeurtenis onderdo gemeente Argent groote ontstel tenis heeft verwekt. Des namiddags ten vier ure hoorde men in den molen toebekoorende aan den heer <le Sninl-Maureoen kreet van schrik het was die van een klein meisjedat hare ongelukkige moeder onder de tanden eener verschrikkelijke machine had zien verdwijnenen dat om hulp smeekte. Werkelijk was de molenaarster eene werkzame vrouw en die zich, gedurende de afwezigheid van haren niau die zich voor zaken naar Aubigny begeven had ijverig met het bestuur van den molen bezig hield te digt bij het groote binnenrad gekomen eensklaps werd zij door dit verschrikkelijk werktuig gegrepen in de lucht opgeheven en in andere raderen geworpen die het akelig misvormde lijk vermaalden. De arme vrouwnegen maanden zwanger beviel op het oogenblik der verschrikkelijke opneming en op dit ijselijk gezigt begon het kleine meisje, getuige van het ongeluk to schreeuwen en om hulp te roepen. Het kind hoewel onder eene verschrikkelijke druk king geboren, gaf, in weerwil daarvan en van den val nog eenige teekenen van leven het werd gedoopt en de verspreide ledematen der ongelukkige moeder werden bijeen verzameld om die daarna te begraven. Men kan zich gemakkelijk de wanhoop van den onge- lukkigen molenaar bij zijne tehuiskomst voorstellen. In den nacht van 5 op 6 dezer maand is uit de de- porto-kas ccnc som van 44 millioen douros aan bank biljetten en goud gestolen. De minister van justitie heeft dezer dagen aan alle bisschoppen in Spanje eene aanschrijving gerigt die bewijst dat er in Spanje nog veel tot verzekering der algemeene veiligheid te doen is, in bedoelde circulaire worden de prelaten uitgenoodigd in alle kerkgebou wen des nachts wacht te doen houden ter voorkoming van kerkroof. De moordaanslag op den aartsbisschop van Ma tera heeft den paus diep geschoktdaar deze prelaat in 's pausen hooge gunst staat. Ingevolge de lusschen Rome en Napels bestaando oude verdragen zou de be drijver der misdaad als lid der geestelijkheid door de geestelijke kurie te Rome moeten gevonnisd wor den doch sedert dat Pius IX heeft afgezien van het wereldlijk leenheerschap over den koning van Napels zijn ook bedoelde verdragen minder verbindend gewor den, zoodat op hunne stipte naleving wat liet gebeurde te Matera betreft niet zal worden aangedrongen. Uit Home meldt men het volgende. De vrouwen van Porto d'Anzio zijn beroemd wegens hare schoonheid maar onder haar blonk bovenal uit een jong meisjedochter van een armen visscher. Hare bekoorlijkheden maakten zoodanigen indruk op een jongeling behoo- rende tot de Patriciërs van Orvitodat hij rang en geboorte vergat cn haar ten huwelijk vroeg. Zijne ouders belettede dit huwelijk en riepen hem terug. Het schoone meisje werd weldra vereerd met het aanzoek des zoons van den secretaris der gemeente die echter geen zins in staat was een huisgezin te onderhoudenwaarom hij dan ook geen gunstig antwoord ontving. Weldra stierven de ouders van den jongen Orvieto die, thans vrij zijnde onmiddelijk zijne aanbiedin gen herhaaldewelke dadelijk aangenomen werden. Weldra kwam hij met rijke geschenken voor zijne beeldschoone bruid voorzien. Het huwelijk had spoedig daarna plaats. Uit de kerk gekomen keerde het jonge gelukkige paarna een kleinen omweg, per rijtuig naar huis terugtoen op eens Paoluccio de afgewezen minnaar, voor hen stond, met een geladen geweer, dat hij op de jonggehuwde aanlegde. Orvieto bedekte haar met zijn ligchaam. Met groote koelbloedigheid schoot Paoluccio zijn geweer afwaardoor de arm van Orvieto op drie plaatsen verbrijzeld en de jonge vrouw in het hart getroffen, werd. Zij viel dood neder. Paoluccio begon bedaard zijn geweer te laden hetgee» Orvieto zich ten nutte maakte om te ontsnappen. De ISjarige moordenaar heeft zich in eene moerassige streek verborgen welke door het bijgeloof en dc koortsen eene veilige schuilplaats aan biedt. Thans echter zijn geregtsdienaarsdie voor geesten noch koortsen vreczen; algezonden, zoodat de moordenaar zijne straf niet zal ontgaan. GEO OT- B 3 T T A M ÏJ 1 E lï. Londen 12 Februarij. Alice Race het meisje van tien jaren onlangs opgevorderd door hare moeder ten einde in dc Boomsche godsdienst opgevoed te wor den in strijd met de bedoeling des overledenen vaders is door de Court of Equity onder voogdijschap gesteld en zal in het Frotestantsche gesticht voor wcezen van zeevarenden te Hamstead terug gebragt worden nadat vier personen zich verbonden hadden 25 p. st. 's jaars bij te dragen voor opvoeding en kleeding. Dit onverwachte besluit nu is het gevolg der weigering van het kind zelf om genoemde inrigting te verlaten. Haar broeder die 12 jaren telde geene zwarigheid ge maakt hebbende ging over onder de leiding van Roomsche geestelijken die echter hiermede niet te vreden waren en het meisje insgelijks verlangden op te voeden. In een der dagbladen leest men deze weinige maar veel zeggende regelen: *In vele gebedenboeken die tegenwoordig verkocht worden is een spiegeltje aan de binnenkast vastgehechtten einde de dames, terwijl zij in de kerk het boek gebruiken zich de haren in orde zouden kunnen schikken of zich zelve bewonderen." Uit Tampico had men dd. 31 December vernomen, dat de generaal Garciauit wraak wegens zijne ontzet ting van het bevel te dier stede, de derwaarts op weg zijnde goederen van verscheidene handelshuizen, hoofd zakelijk Amerikaansche had in beslag genomen. Hij was tegen die stad in aanlogtals wanneer een nieuw gevecht werd tegemoet gezien. De Amerikaansche consul had naar New-Orleans aanzoek gezonden om een oorlogschip ter bescherming zijner landgenooten. Yroeger is het verongelukken der op Noord Amerika varende stoomboot le Lyonnais vermeld^en hoe eenige manschappen der equipage en een klein getal passagiers die zich met eene boot gered hadden door een schip in de vaart tusschen New-York en (dienst tusschen middelburg en rotterdam. Van Middelburg. Van Rollet dam. Woensdag 48, 'smorg. 6 u, Donderdag 19, 's niidd. 12 Vrijdag 20, S'/3 Zaturdag 21, 's niorg. 6 Zondag 22, 10 Dingsdag 24, 7 De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotterdam gelijk n\et de afvaart der stoomboot rijden. PSïiaS» S18Ë SFFSOISK TB AM8TBR®AIS dei? 16 Februarij 1857 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland, bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdam bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkistb. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metalieken Spanje. Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch ROTTERDAM, 16 Februarij. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. matig aangevoerd met ge negen koopers voor eons, en verzending, goede en puike 10,50 a f 11,50, mindere f8,50 a 10,75. ROGGE Zeeuws. Vlaams, en Overm. f6,20 a f7,40. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter f5,50 af 6,30, dito zomer f4,70 a f6, HAVER Zeeuws, en Tul. Korte f 3.30 a f4,50 dito Lange f2,30 a f. 3,50. ERWTEN Zeeuws. Groene prijshoudend f 5,75 a 7,20 PAARDEBOONEN 10 c. hooger, f 5,20 a f 6,25. MEEKRAPPEN werden minder geveild, dau men voor den eersten markdag bij open water mogt verwachten over het algemeen kon men tot vorige moeijelijk koopenzoodat de omzet niet belangrijk was. VLAS. De groote aanvoer ter markt van heden vond tot goed vorige prijzen gereede koopers. Ook op het land was de handel gedurende de vorige week belangrijk. 23Ute STAATS-LOTERIJ Vijfde klasse. 15e Lijst. No. 3705,8377, 12718 en 19530 ieder 1000; no 2154, 3007, 4541, 10308, 12370 en 12988 ieder f400; no. 3428, 5192,13715 en 18382 ieder f 200; no. 4013, 5481, 6285,° 6595, 8174,13821, 14043, 15729,16154, 16721,17741 en 19820 ieder f 100. 16>!e Lijst. No. 14503 f 1000 en premie f 30j000 no. 9984 en 1£117 ieder f 400 no. 7569, S882, 11333 en 11939 ieder f 200 no. 6543,7740,12932.15481,15988. 10445, 17912 en 19975 ieder f 100. 1 17de en laatste Lijst. No, 16116 premie f 3000. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt ter kennis: dat hij hem zijn aangegeven de navolgende dertien stuks SCHUIJERPLANKENeen REGTER en een stuk REGTER een VOOUONDERLU1K van een Vaartuignegen SCHUIJERPLANKEN welke volgens proces-verbaal onder het beheer der Justitie zijn gesteld. Onder bescherming van HH. BESTUURUEREN der Afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot Bevor dering der Toonkunst. ten voordeele van de Armen van alle ge zindten liter ter Stede op Dingsdag den 3 Maart 1857, in de Concertzaal. Entree ƒ1,49'/-per persoon. Aanvang 'savonds ten 7 ure. Hol Programma zal nader worden hekend gemaakt. I>otepSJ van Handwerken en Voorwerpen die met goedkeuring van Z. M. den Koningten overstaan van een' Notaris weder zal plaats hebben zal getrokken worden op Maandag den 9 Maart 1857. De bezigliging zal plaats hebben op Donderdag den 5. en Zaturdag den 7 Maart, op de Raadzaal van het Stadhuis van 12 tot 3 ure alwaar men zich tevens van Loten zal kunnen voorzien. Ook zijn de Loten verkrijgbaar bij den Boekhandelaar P. de Loozi: a 1 het Lotcn kunnen de voorwerpen ingezon den worden ten Huize van Mev. de CRANE geb. Ermerins on Mcv. van VR1JBERGHE goh. de Wit. Wordende de deelnemers inmiddels verzocht dit te willen doen vóór en op Woensdag den 4 Maart e. li. daar de schikking der ingekomen voorwerpen in den morgen van Donderdag 5 Maart plaats heeft. Uit naam der Directie Mevr. de Weduwe van VRIJBERGHE geb. de Wit. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DB ERVEN A, DE VOS» 2V» pet 3 3 r> 4 5 5 5 5 4 4 6 4 5 5 6 8 VU 63»/l0 76 953/g 104 «ft 103 943,8 85'/8 843u 77 «Vis 79 40*/- 413/8

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2