sd&tC- cn Eindhoven naar eerstgenoemde stadwaarvoor aan beide regeringen (Nederland enBelgie) de ver- eischte concessie reeds is aangevraagd. De on der nemers stellen zich ter uitvoerins: een grootsch 1 werk voor, namelijk de verbinding van deMiddel- landsche en de Noordzeedoor middel van eenen spoorweg van Marseille naar Hamburg. Vooreerst zou bovengemelde weg nagenoeg in regte lijn aan gelegd en die vervolgens uitgebreid worden van s Ilertogenbosch op Utrecht en naar Duitschland over NijmegenArnhem en Groningen. Voor een ander ontwerp is, of zal door den heer Bredius uit Dordrechtconcessie aangevraagd worden namelijk van Dordrecht over Tilburg naar Eind hoven. Men meldt uit Luxemburg van 14 Jan. De drukkers der oppositiebladen zijn door den staats-procureur, die hen bij zich deed komen, aangezegd gewordendut zij voortaan hunne kolommen niet meer moeten openstellen voor zulke artikelen als tot dusverre daarin werden opgenomen daar anders de hun verleende vergunning tot de uitgave zal worden inge trokken. Voorts is het den drukkers verbo den gewordenvan deze hun gedane waar- schuwing aan hunne lezers mededeeling te doen. Naar men verneemt heeft de regering tot dien maatregel aanleiding gevonden in destrek king der bladenwelke geene andere is dan de openbare meening tegen hel bewindop te zetten. De Courrier en de Wdchler hebben de hoop op be tere tijden uitgedrukten dit schi jnt dien bladen alsmisdrijfte worden aangerekend. Jl. vrijdag is de drukker van l'Echo d'Arlonbij verstek, tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. (Uit de Koln. Zeil.} BUITENLAN D. 9VITICHI1SD Keulen, 15 Januarij. Het toenemen van den scheepsbouw houdt, aandeoevers van de Bene- den-Wezer, gelijken tred met het toenemen van de scheepsreederij Het meeste trekt in dat oord do aandacht tot zich de Riclunerschc inrigting welke, ten koste van ruim een half millioen is daargesteldenwelligt door geene scheepstimmerwerf van eenig bijzonder persoon in omvang en belangrijkheid wordt overtroffen Het geheel is voorden aanbouw; zoowel van ge wapende als van koopvaardijschepenvan stoom- of zeilschepen van houten of ijzeren berekend Een belangrijk stoomwerktuig drijft zaagmolens en schaafbanken. Op de werf zelve zijn wonin gen gebouwd voor 800 a 1000 arbeiders. Eene telegrafische depeche uit Milaan meldt, dat de keizer en de keizerin heden onder het ge jubel der bevolking die stad zijn binnengetrok ken. Milaan was bij deze gelegenheid prachtig versierd. De jongste begenadiging door den keizer van Oostenrijk verleend, heeft een veel ruimeren omvang dan tot hiertoe gemeend was. De ophef fing van het sequester is zoo volkomen, dat niet alleen de kapitalen en grondeigendommen onge schonden teruggegeven worden maar dat in deze teruggaaf ook nagenoeg al degezamenlijkerenten begrepen zijn welke gedurende den tijd der se- questratie geloopen hebben. Van de 115 wegens staatkundige misdrijven in het Lombardisch Ve- netiaansch koningrijk veroordeelden zijn 70 ten volle begenadigd, terwijl de meeste der overigen die zich nog in hechtenis bevinden voor misdrij ven gearresteerd zijn, eerst na de jaren 1848 en 1849 door hen bedreven. Men meldt uit Bern van 18 dezer. De pro cureur-generaal heeft zich naar Neufchatel bege ven, om de gevangenen te doen in vrijheidstellen en hunne paspoorten te doen afgeven, Te Weenen is detijding ecner overwinning door de Tscherkessen, onderaanvoering van Ibra him, ontvangenUit Konstantinopel wordt ge meld dat de Éngelschen te Bassora landen willen. f H a ia K el ia a. Parijs, 16 Januarij. Het heeft zich bevestigd dat het hof van cassatie de voorziening van Ver ger, den moordenaar des aartsbisschop van Parijs verworpen heeft, weshalve de behandeling der zaak van assises der Seine op morgen bepaald blijft. Het moet meer en meer blijken dat Verger den moord heeft gepleegd om daardoor naam te maken. Berger moet voornemenszijn in zijne pleitrede veel over het gedrag der geestelijkheid en over de zeden der priesters te Parijs te zeggen doch de re gering rekent op den president Delangle om schan daal te voorkomen. De moordenaar blijft steeds even koelbloedig; bij het doorlezen der acte van aanklagt werd hij eene drukfout gewaar, men had maitre d'hólel geschreven in plaats van maitre d'autelwaarop Verger het woord onder haalde en op den kant schreefezel. Eergisteren woonden de keizer en de keizerin in den schouwburg de la Gaieté de opvoering bij van de Fausse Adulters. Gisteren avond was er bal op het paleis der Tuilerienwaartoe 4000 personen genoodigd waren. Het bevestigt zich op dit bal, dat de cri noline voortaan van de hoffeesten gebannen zou zijn, even als de rokken met baleinen of met banden van gutta percha en ijzermaar moet men hieruit niet afleiden dat de klce- ding der dansseressen daardoor minder om vang of minder waarde zal hebbenwant men laat de crinoline, de baleinen, de banden van gutta percha en ijzer alleen varen omdat zij het dansen onmogeli jk makenen men gaat weder over tot de tullestrooken rokken, welke men loteen getal van 27 over elkander aantrekten welke dit voordeel hebben dat zij in geenen deele de waar digheid noch de bevalligheid of de gemakkelijk heid van de bewegingen der danseressen belem meren. Voor het brengen van eerie dus gekleede dame naar het bal is echter ook groote voorzorg noodig, en wordt volstrekt vereischt dat de dame alleen inliet rijtuig plaats neme, dat het rijtuig wijd zij en dat men er in kan blijven staan. De 3de Januarij dag van den dood van Mgr. Siboitr aartsbisschop van Parijs, is een on gelukkige dag in de geschiedenis. 3 Jan. 512 stierf de 12. Genoveva. 3 Jan. 89S overleed E tides, de eerste koning van Frankrijk bij verkiezing. 3 Jan. 1322 dood van Philips V, bijgenaamd de Lange. 3 Jan. 1364 scheepte koning Jan zich naar Engeland in. 3 Jan. 1656 dood van Malhieu Molé. 3 Jan, 1725 deeling van Polen. De Moniteur deelt heden nopens de aange legenheid van Neufchatel een artikel uit de Revue contemporaine medehetwelk daardoor cenigcr- mate een officieel karakter erlangt. Dit artikel bevestigt het reeds vroeger berigt omtrent de mate van tusschenkoinst der Fransche regering in deze zaak en den aard der jegens den bonds raad aangegane verbindtenissen. Parijs 17 Januarij. Nadat het getuigenver hoor was afgeloopen heeft het hof uitspraak ge daan in de zaak van Verger en hein veroordeeld tot de straf des doods. De beschuldigde liet zich daarop in zulke hevige bewoordingen uit, dat men genoodzaakt was de debatten te sluiten, Een stoute diefstal heeft maandag avond te Bordeaux ten nadeele der post-administratie plaats gehad. Tegen negen ure werd de brievenzak van het postkantoor naar het station van den spoor weg van Orleans gezonden. Daar aangekomen werd de zak geopendwaaruit de waarde van 200,000 fr. ,voor rekening der administratie, ver mist werd. De postillon en de kourrier verklaren eenstemmig, dat het rijtuig geen oogenblik heeft stil gestaan of den galop verlaten heeft. Men be grijpt niet hoe of door wieri deze diefstal heeft kunnen plaats hebben. De berigten uit Spanjeluiden wederom onrust barend. Men beweert zelfs, dat het reeds tot eenen algemeenen opstand zou zijn gekomen, indien de verschillende der regering vijandige partijen het eens hadden kunnen^gorden nopens de rigting, aan dien opstand te geven. Den 11 Jan. hadden te Madrid andermaal talrijkearrestatien plaats on der de gearresteerden bevinden zich de heer Abas- carbekend wegens het deel dat hij aan den veld slag van Vicalvaro nam; de heer Garcia, een rijk koopman uit Andaluziede heer Escobar en ver scheidene andere notabiliteitenderprogressitische partij. S K O O T - H3TTAINIEN. men hetwelk zijns oordeelsden ether en de chloroformemet zeer veel voordeeltot het vcr- oorzak en van gevoelloosheid bij heelkundige kunst bewerkingen vervangen kan. Het is de ameline eene buitengewone vlugtige vloeistofop schei-f kundige wijze met smeltbare olie zamengesteld De gevoelloosheid door de ameline te weeg ge- bragt is volmaakt en de aanwending er van wordt nooit door onpasselijkheid ol door gevaren voor den lijder vergezeld of gevolgd. Alleen duurt het pijnstillend vermogen niet zoo lang als dat van de chloroforme maar zou in alle overige opzigten den voorrang verdienen», weshalve men ;elooft dat het weldrain vele hospitalen zal wor- den aangewend. JONGSTE TIJDINGEN. Rehne 1S Januarij. De Neufchalclsche gevangenen hebben hunne paspoorten bereids ontvangen en wor den naar de Fransche grenzen geëscorteerd. He heer Pour tales Steiger begeeft zicb waarschijnlijk voorshands naar Home. Men ziet weldra eene nieuwe zamenroc- ping der volksvergadering te gcinoet. In Zwitserland beerscht voortdurend gisting. zketmm Den 16 November is te St. Vincent (Kaap Ver- dische eilanden) aangekomen het barkschip Haamstedekapt. H. II. de Boer van Swansea. Den 17 November is van St. Vincent vertrok ken het barkschip Schouwen kapt. J. Krol, naar Batavia. Het schooner-kofschip Cadzandriakapt. T. D. de Ruiter, van Konstantinopel en Livorno naar Falmouth, is den 28 December lek met overgeworpene lading en andere schade te St. Ubes binnengeloopenmoet lossen om te re pareren. Brouwershaven 19 Januarij. Binnengekomen Augusle van Ribing kapt. H. Fiercke van New- York en stoomboot Sophia, kapt. P. L. Schep van Cardiff, beide naar Rotterdam. Per lnzt (dienst russohen middelburg en rotterdam.) Van Holler dam. Donderdag 22, 's moi g. 6 Zaturdag 24, 61' Dingsdag 27, 7 Donderdag29, 7 y an Middelburg Woensdag 21, 'smorg. 7'/2 u. Vrijdag 23, 9V2 Zondag 25, 11 Woensdag 28, 6 De diligence zal van Zierikzee 1T/2 uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. Mi. Onlangs is eene zeer onverwachte ontdek king gedaan. Ten jare 1846 liep namelijk al gemeen het gerucht dat het opiumclipperschip Kelgriete Londen te huis behoorende, in de Cliinesche Zeeën vergaan was en dat de geheele equipage henevens al de passagiers daarbij omgekomen waren Thans is met de overland- mail berigt uit China ontvangen, dat, ten gevolge van het te Canton te koop aanbieden van een ringdie aan een der passagiers op genoemd vaartuig had toebehoord, een onder zoek is ingesteld, hetwelk tot de ontdekking leidde dat noch de manschappen der equipage noch de passagiers verdronken zijnmaar zich in staat van slavernij op het eiland Formosa be vinden. Indelaatstleden zaturdag gehoudene ver gadering van het Londensch genootschap heeft dr. Snow mededeeling gedaan van denuitslag van zeer belangrijke proeven,door hem of zijne leer lingen met een nieuw pijnstillend middel geno 2 Va pet. 63 3 753/4 4 94 78 5 104^4 5 103 5 943/8 5 4 843/4 4 JJ 84V8 6 4 5 74 "8 5 n'h 5 n 2 38'a 3 405i(j 3 37 1 '4 1 4 23 Vi6 3 443/8 a>2£ia SITJPIS otsbj TCB a na as IT K ja I» Aia dei? 19 Januarij 1857 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798,1810 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Arasterdam bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkistb. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam M'etaliekcn Spanje. Buitenlandsch ;j Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch ROTTERDAM, 19 Januarij. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. bij flaauwc stemming, zoo dat de volgende prijzen moeijelijk te bedingen waren, goede en puike 10,50 a f 11,40, mindere f8,50 a 10,25. ROGGE Zeeuws. Vlaams, 'en Overm. f 6,50 a f 7;40. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter, f5,20 af 5,90, dito zomer f4,75 a f5,40. HAVER. Zeeuws, cn Inl. Korte f3 a f4, dito Lange f 2,25 ra f 3,10. ERWTEN Zeeuws. Groene f5,50 a f7, PAARDEBOONEN. f4,75 a f5,80. LONDEN, 19 Januarij. KOPPIJ vaster en in rijzende stemming. THEE onveranderd. I SUIKER eveneens vaster. RIJST stil met weinig handel. GRANEN stil; HAVER onveranderd met eenigen handel. A Ten Kantore van den Commissaris- Thesaurier der Naamlooze Yennoolschap: De Eendragtzijn voorhanden de Bewijzen van lanileelin te wisselen tegen de reeus der gedane fournissem enten. Zierikzee 19 Januarij 1857. Jhr. W. M. II. de JONGE. De Notaris Mr. J. J. ËBMERINS, zal op Dingsdag den 27 Januarij 1857 *s morgens ten 10 ure, op de Hofstede thans bewoond door A. LEEUW aan den Donkeren Weg onder Noordgouwe presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke partij zware IJI'EN BOOMEN zeer geschikt voor Werkhout en op de Buitenplaats van den Heer M. C. de CRANEaldaar eene partij ESSCHEN en ELZEN HAKHOUT. ter stads-druke.eru van de erven a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2