ZEETIJDINGEN 'N TOOFJhlölM REIMS. iMKKTMI Uit de hand te Pachten: BANK VAN LEEN ING. VERKOOPING Het ofliciele regeringsblad heeftin de laatste dagen liet budget der inkomsten voor 1857 en dat der uitgaven voor het 1ste kwartaal des jaars openbaar gemaakt. Tegen verwach ting is de regering daarbij zeer omzigtig te werk gegaan daar zij tot geene aanmerkelijke tractementsverhoogingen heeft be slotenen ook niet eigenmagtig het budget heeft verdeeld in een veranderlijken eenonveranderlijk. Zij verklaart deze verschillende zaken aan de toekomstige stenden te willen overlaten. Waar schijnlijk denkt zij de kieswet zoodanig in te rig- ten dat de meerderheid haar niet kan ontgaan. Ook wordt stellig verzekerd dal er geen rcgt- streeksche verkiezingen zullen zijn sommigen spreken zelfs van de waarschijnlijkheid van bij zondere afgevaardigden voor de bepaalde standen, wier vertegenwoordigers dan slechts personen kunnen zijn die een bepaald minimum van be lasting betalen. Te Antwerpen had 11. woensdag avond een betreurenswaardig voorval plaats. Een Pro- testansch prediker hield daar sedert eenigen tijd in een lokaal aan het kanaal Falcon voor zijne geloofsgcnooten godsdienstige voordragten. Onder het publiek verbreidde zich het valsche gerucht dat zijne toehoorders bezoldigd werden, wat eenige avonden aanleidinggaf tot zamenscholingen voor het bedoelde lokaal. Nu 11, woensdag drong een aantal lieden uit de laagste volksklasse de vergaderzaal binnen, verscheurde de daar aan wezige bijbels, sloeg de meubelen stuk en be dreigde den leeraar met mishandeling. De policie kwam met kracht tusschenbeide, sloot het lokaal, waar zich nog 107 personen bevondenen nam 11 der rustverstoorders in hechtenis. BUITENLAND. iriTSCHtiün Berne, 8 Januarij. In de hoofdzaak komt de door Frankrijk voorgeslagen schikking neder op het volgende: 1 vrijlating der gevangenen te Neufchatel; 2. tijdelijke verbanning der gevan genen uit Zwitserlandtot dat de zaak definitief zal zijn geregeld; 3. de onafhankelijkheid van Neufchatel mag in niets hoegenaamd worden gekrenkt4. opschorting der militaire toerus tingen van Pruissendaar het anders den schijn zou kunnen hebben alsof de bondsraad zich door die wapening laat ontmoedigen. Het oprukken van Zwitsersche troepen naar de aan Duitschland grenzende kantons ten einde de grenzen te bewaken duurt voort. Men gelooft evenwel algemeen dat het ter zake van Neufchatel tot geen oorlog zal komen,en alle berigtcn zoowel uit Berlijn als uit NVeenen en Parijs bevestigen die meening. s- B A SI K B. IJ K. Pvrijs 9 Januarij. De heer Magdeleineoffi cier aan boord van het op het Mellish—rif veronge lukte Fransche stoom-advies-vaartuig Duroc, is alhier aangekomen en heeft den minister van marine bezocht. Hij heeft gunstige tijdingen van de overige schipbreukelingen aangebragt. Men ziet spoedig de openbaarmaking te gemoet van het protocol der thans geëindigde conferentie, wanneer met zekerheid zal blijken of men al dan niet van ieder der twee zittingen een afzonderlijk proces-verbaal heeft opgemaakt. Onder de personendie in aanmerking komen als vermoedelijke opvolgers van den aartsbisschop van Parijs noemt men mgr. Menjaud bisschop van Nancy en eerste aalmoezenier des keizers, en mgr. Thiboutbisschop van Mont- pellier. De kamer van beschuldiging van het keizer lijke geregtshof alhier heeft, bij arrest van heden, den geschorsten priester Jean Louis Merger, we gens moordverwezen naar de teregtzitting van het Irof van assises. Naar men verneemt, zal Verger dezen avond uit de gevangenis van Mazas naar de conciergerie worden overgebragt. Men verzekert dat berger verklaart heeft geen advokaat te willen en zelf zijne verdedi ging zal voordragen. Hij beweert, dat bijal dien men zijne mededeelingcn aanhoort, men hem zal vrijspreken. Men verneemt nog, dat op den morgen van den dag waarop hij den moord pleegde, Verger zich bij den aartsbisschop had vervoegd en hem ver zocht ter zijner gunste te intervenieren bij den bisschop van Meaux en hem eene kleine pastorij in de nabijheid van Parijs te verleenen. De aarts bisschop ontnam hem alle hoop, en nu verwij derde zich Verge/ onder het uitbraken vande ver schrikkelijkste bedreigingen waarop mgr. Sibour alleen antwoordde: ik vrees op aarde slechts eene zaaknamelijk mijn pligt niet te doen. GROOT -BHITTABIÏÏIEIB Londen 9 Januarij. Dezer dagen is in den mond van Humber, niet ver van Huil, een de hen zouden insge- 33 voet lange walvisch aan den grond geraakt die door zijn spartelen de aandacht der oever-be woners tot zich trok en niet dan met veel moeite door hen werd afgemaakt. Tot heden weet inen reeds, dat in de laatste stormen in onze wateren meer dan 100 personen het leven hebben verloren, waaronder 21 varens gezellen der reddingbooten, die in de poging tot verleenen van bijstand aan hunne in doodangst verkeerende natuurgenooten, zelve den dood in ue woeste baren vonden. Op verschillende punten des vereenigderi rijks worden nog voortdurend vergaderingen ge houden om protesten op te stellen tegen htft lan ger innen der gehate incometax. Ditinaakt bij de regering zooveel indrukdat nu reeds van officiële zijde wordt te kennen gegeven, dat aan dien wensch geheel of ten deelezal worden voldaan. Hier te lande heeft zich het ongekende geval vertoond, dat een paard, door het trekken van een kies, van den dood is gered. Een kostbaar paard te Manchester was, zoo men meende, door den kwaden droes derwijze aangetast, dat men besloot het te dooden, toen de koninklijke paardenarts Fergusonop het denkbeeld kwam, of het beest soms aan kiespijn leed hij onderzocht de kiezen, bevond dat eene derzelve geheel zwart was en haalde die met eene opzettelijk vervaardigde knijptang uit de bovenkaak, waardoor de schijn bare droes ophielden het dier volkomen herstelde- Een berigt uit Louisville in den staat George, van 20 December 11., behelst het vol gende: »Uit Russelville wordt gemeld, dat die omstreek wegens de negerzamerizwering in rep en roer was. Een aantal negers was gevat als verdacht van deelneming daaraan. Een neger zeide, dat hij met de gansche zamenspanning bekend wasmaar liever sterven dan het plan zijner lotgenooten verraden wilde; hij ontving toen 750 geeselslagen en is ten gevolge daarvan gestorven. Te Cadix in de staat Kentuckyis een vrije neger opgehangen, na teregt gesl te hebben voor eene commissie, die door ingezetenen uit hun midden benoemd was om voor de algemeene veiligheid te waken. Een groot aantal andere negers was in hechtenis genomen en sommigen van lijks opgehangen worden.''' Was de stemming der Chinesche bevolking jegens de vreemdelingen reeds sedert geruim.cn tijd zeer ongunstigna bet bombardement van Canton door de Engelsche schepen is die ontevredenheid tot woede gestegen. Hoogst belangrijke bijzonderheden deswegens worden in de dagbladen van Hong-Kongmaar vooral in bijzondere herwaarts gezonden brieven gevonden de inzage van welke ons beleefdelijk vergund is en waaruit wij inzonderheid overnemen wat den. zende lingen W. Lobscheid en Winnis is overgekomen. De eigenhandige brief van eerstgenoemden uit Hong-Kongvan 14 Novemberzal ons daarbij in de eerste plaats tot leiddraad dienen. Gewaarschuwd van den gevaarlijken toestand in welken hij en de andere zendelingen verkeerdenpakte hij alles wat voor hem van waarde was bijeen en begaf zich den 7 November naar Pukak. Aldaar aangekomen vond hij den zendeliug Winnis als gevangene terwijl meer dan twee honderd Chinezen het huis en het dorp om ringden en dreigden het huis in brand te steken en de zendelingen te vermoorden bijaldien deze ook slechts de miuste poging tot we derstand of outsnappen mogten aanwenden. De gouverneur van Can ton had 140 tailes, ruim ƒ500 Ned., op het hoofd'van iederen vreemdeling gesteld, weshalve de zendelingen wel begrepen dat zij voor geene geringe som zouden vrij komen. De heer Wiuuis trachtte over het rantsoen te onderhandelenterwijl het gepeupel reeds in het huis was doorgedrongen en luidde bedreigingen uitte. De heer Lobscheid had een brief naar Canton weten weg te zendenin de hoop dat een detachement soldaten tot bevrijding zou komen opda gen toen de meer gezeten Chinezen het vertrek verlieten met de belofte van eene voldoende schikking te zullen bewerkstelligen. In stede daarvan echter lieten zij het gepeupel toe het huis aan te val len hetwelk met bijlen en ander .vreeselijk wapentuig geschiedde. De heer Winnis hield zich aan de deurterwijl de heer Lobscheid wachtte tot het vallen der zijwanden hem gelegenheid gaf om het dak te beklimmen en 18 voeten hoog naar beneden te springen. Toen het volle dat buiteu het dorp was hem nu over een rijstveld zag loopen vervolgde het hem van alle kanten echter zou hij hunne woede nog ontkomen zijn ware de heek welke hij over moest niet te breed geweestzoodat hijin plaats van er over er in sprong. Daar de verdere vlugt nu onmogelijk was verborg hij zich zooveel mogelijk onder water door de stekelige wilde pijnappels aan den oever eenigermate tegen het volgen door zijne aanvallers beschut. Deze wierpen nu met steenen en groote aardkluiten slechts een van welke het hoofd des zendelings ligt trof, eu enkele Chinezen duikf.en zelfs in het water, maar konden den vlugteliug niet ontdekken. Hij bemerkte dat een der mannen een schietgeweer lossen wildedoch zulks werd gelukkig verhoed. Na ongeveer een half uur zoekens verlieten zij "de beek welmaar daardoor waren clc omstandigheden van Lobscheid nog niet veel verbeterd want zij bleven alle wegen bezetten zoodat het outvlugten onmogelijk was. Nu vielen nieuwe vijanden in zijne schuilplaats aan, bloedzuigers namelijk die zijne handen en voeten sterk deden bloeden. Na ruim drie uren in dezen toestand doorgebragt.te hebben zag hij twee mannen naderen, die hem toeriepen en beloofden hem naar eene meer veilige plaats over te brengen, die zij dan ook bereikten, ofschoon het ouder weg bleek dat de bedoelingen dier geleiders niet zeer opregt warenzoo- dat- nu en dan bedreigingen en beloften noodig waren om lien van booze handelingen terug te houden. Ook de heer Winnis was thans daar en werd door een"troep van tusschen de veertig en vijftig man met messen bedreigd en mishandeld, tot het hem eindelijk gelukte zijne vrijheid voor 2.40 tailes af te koopen. Middelerwijl daagde intusscheu uit Hong-Kong verlossing op want zijue excellentie sir Jonh Bowring had 50 soldaten en ongeveer 30 mariniers afgezonden, die Pukak den 9 November bereikten en groote -ontsteltenis onder de bevolking van die en de omliggende plaatsen verwekten. De vlugtelingen werden toen aan boord der stoomboot gebfagt en op maandag morgen vereenigden zich al de zendelingen te Ho;ig-Kong ten huize van dr. Cöckings om God voor eene zoo bijna wonderda dige redding uit herhaald levensgevaar te danken. In een anderen brief, van de ook hier bekende mevrouw Johnson, schrijft deze onder anderen hoe ook'de zendeling Burns eerst in de gevangenis gebragt en vervolgens naar Canton vervoerd is en zon der de tusschenkomst van den heer Jonhson bij den onderkoning die de mandarijnen beval hem los te laten denkelijk het verschrik kelijks; lot zou hebben ondergaan. Die schrijfster laat zich over den tegenwoordigen toestand der zendelingen en andere vreemdelin gen in China in deze woorden uit„Wij beleven hier een jammer lijken tijd honger en gebrek ziekten en zwaar lijden zwaard en doodllceds zijn duizenden bij duizenden omgekomen en waar zal het 'einde zijn? Het is God alleen hekend. 200 tailes of ongeveer ƒ700 Nederl. zijn door den Chineschen onderkoning, op het hoofd van iederc-u vreemdeling gesteld, enz." Zierikz.ee 10 Januarij. Heden arriveerde al- hierhet schip Gezinakapt. II. L. van Sluis, vaVi Windau naar Schiedam, lekmet overgeworpen ladingen andere zeeschade. Brouwershaven, 1 1 Januarij. Binnengekomen: Zwerver kapt. D, A.Koekelis 12 dito. Maria Die - derikakapt. A. van Marion beide van Batavia naar Rotterdam. (dienst tussohen miiide1.burg en rotterdam Van Middelburg Woensdag 14, 'amorg. Vrijdag 16, Zondag 18, Woensdag 21. 60.) u. Gi'i 6'4 7',, Van Hotter dam. Donderdagl5, 's morg. 8'a2 Zaturdag 17, S1/* Dingsdag 20, 103A Donderdag 22, 6 De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de aWaart der stoomboot, rijden. n?jTÜ.i jsE7» aiiart aFjPEOïEia TJZ AKjaTcnsiaïo as» 2 'l, 3 3 1". 63'-8 7S 7.0 04 104, 1023/j 941 88»,. 83'4 7 61=/,, 7 51/4 38 40S 37»,i, 23'V.o dei? 12 Januarij 1S57 Nederland Werkelijke schuld s 2'/i pet. dito dito 3 Amortis. syndic. Werkelijke schuld 4 Rusland, bij Hope 1798,1810 5 'dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito bctaalb. Amsterdam 5 bij Hope 4 bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 0 Póolsche scbatkistb. 4 Oostenrijk. Metallieken 5 Nationale 5 rente Amsterdam Metalieken Spanje. Buitcnlandsck Binnenlandsch Buiteulaudsch Cerfc. van coupons Portugal. Buiteulandsch ROTTERDAM ,12 Januarij. Onze binnenlaudsche aanvoer was van geringe bcteekenis, zoodat van de meeste artikelen weinig of niets te vermelden valtoverige graansoorten mede met kleinen handel. De handel in Vlas was in de vorige week op bet land zeer levendig tot de vorige prijzen. De aanvoer van heden ter markt was klein en ruimde goed op. LONDEN 9 Januarij. KOEFIJ was deze week meer gevraagd en de prijzen van Ceylon zijn 1;- gestegen. SUIKER vond eene levendige kooplust en de prijzen van alle soorten liepen 1/- hooger dan voor de feestdagen. THEE bleef deze week ferm op 11 1^2 d. voor gemeeue Congo. RIJST. De or dinaire O.-Indische soorten vonden steeds grif nemers. 23Ute ST&ATS-LOT2BIJ. Vierde klasse. 4de Lijst. No. 3452 f 1500 no. 8222 f 1000 no. 15317 f 100. Voorspoedig bevallen van eene Ooeliter Vrouwe P. F. van der BILT- de Backer. Zierikzee 10 Januarij 1857. '■n De bekende en onbekende Schuldeischers van den in staat van Faillissement verklaarden F. C. M. van N'IEUWLAND, Bakker, Koopman en Winkelier Ie Zierikzeeworden bij deze opgeroepeii om in persoon of bij gemagligde Ie compareren, op de eerslc bijeenkomst tot verificatie hunner schuldvorderingen j welke zal gehouden worden in een der lokalen van bet Stadhuis te Zierikzeeop Zatunlag den 21 Ja- /Ja nuarij 1857, des voormiddags ten half II ure. De Curator in voornoemd faillissement J. P. N. ERMERINS. 1. 1 B. 18 R. 90 Ellen g-eroeïdr BOSCH. QROID, Gemeente Oosterlandseclie D, no. 110, op den hoek van den Uoschwcg. 2. 1 B. 79 R. 0 Ellen BOt'WBail) Ge- meenle Zonnemairesectie B no. 38 aan den Drcischorschen Dijk. Te bevragen tot 31 dezerten Kantore van jonkheer W. M. II. de JONGE, te Zierikzee. Brieven franco. VERKOOP1NG aan de BANK VAM LEENING te Zierikzee, op Woensdag den 21 Januarij 1857,.des namiddags ten 2 ure van de verstane S'aurtess ingebragt tot ullimo October 1855. Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. van zwaar zevpii.jarig ESSCHEN-ELZEN-, WILGEN- en BEUKEN HAKHOUT, benevens drooge MUTSAARD, op Maandag den 26 Januarij 1857, 's morgens ten 9 ure, de Haanonder Noordgouwe. op de Buitenplaals TER STADS—DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS,

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2