ZEETIJDINGEN VKKYOMDIW MES, 5KKM IUI BDHfiELIJKIS STAND TE ZfERfKZKE worden, dat dan de 2000 bunders gecultiveerde gronden in staat zijn 10,000 kolonisten te voeden, ongeacht de tonnen schats die de fabriek-arbeid er oplevertmaar dan moet de hoofdadministratie niet te 's Hage resideren, maar in of nabij de koloniën daar moet de praktijk bepalen hoe de akker zal behandeld wordenen niet de theorie van 's Hage" Men leest in den Belgischen Moniteur «Bij koninklijk besluit van 6 dezer is de minister van oorlog gemagtigd, om in de rijks geschut gieterij voor rekening van de regering der Ne derlanden, een en twintig zware houwitsers kanonnen van 0,20, en twee en veertig lange kanonnen van 30 por.d te laten gieten-, het be drag zal worden gestort in de kas van den ont vanger te Luik." BUÏTENLAN D, nüITSCHIAEll Keulen 22 December. Een toastwelke de grijze generaal Dufour voor eenige dagen op een ofüciers-feest te Genéve uitbragt, verwekte groote geestdrift. Hij zinspeelde op den aan staanden oorlog met Pruissen. Wanneer Zwit serland zeide hijin den ongelijken kamp eene nederlaag mogt ondergaan bedenke men, dat ue nederlaag van St. Jakob aan den'Zwitser van grooter nut is geweest, dan tien overwinningen Dufour zat tussclien den staatsraad Tour ie en den voormaligen Hongaarschen generaal en thans Geneefschen burger Klapkadie een toast uit bragt op de Zwitsersche vlag. Uit Bern schrijft men van den 20 dezer dat de tegen den 24 dezer in de bondsstad op- geroepene hoofd-officieren een krijgsraad vor men, onder het voorzitterschap van den gene raal Dufour. F B A B B B U S, Parijs, 23 December. De keizer heeft on langs aan den Engelschen artilleriekapitein Morissondoor wien eene levensgeschiedenis van Z. M. is in het licht gegeven den vol genden brief gerigt: «Mijnheer, wanneer de waarheid zoo dikwijls in een valsch licht ge steld wordt is het troostrijk te zien dat een schrijverzonder eigenbelang of hartstogt zich toelegt op het bijeenzamelen der stukken die aan de daadzaken hare zekerheidaan de be doelingen al hare zuiverheid hergeven. Die inoeijelijke taak hebt gij ten zijnen behoeve wel op u willen nemen, en naar verscheiden gedeel ten van uw werk te oordeelen schijnt het mij toe dat gij die goed volvoerd hebt. Ik ben u daarvoor zeer erkentelijk. Ongetwijfeld voegt bet mij niet de lofredenaar van een boek te zijn, dat mij ten minste vergund u te zeggen, hoezeer de edele beweegreden, die het in de pen gegeven heeft mij treft. Ontvangt dus, mijnheer, met mijne opregte dankbetui ging, de verzekering mijner grootste welwil lendheid/' Men verzekert, dat de keizer zal deel ne men aan de expeditie welke in het volgende voorjaar tegen Kabylie zal worden ondernomen. De aanvoer van granen te Marseille be draagt 150,000 hectoliters; met dalende en nog tot verdere daling neigende prijzen. Da gelijks vervoeren de spoorwegen groote hoe veelheden koren en maïs. De generaal Roslolan en zijne drie staf officieren zijn te Nizza zeer hartelijk ontvangen. Den 15 dezer werden zij door de keizerin-we duwe van Rusland ontvangen, die hen tegen den volgenden dag te dineren vroeg. Des avonds werd door den intendant-generaal een banket gegeven ter eere der Fransche bezoekers. Uit Konstantinopel heeft de Hydaspe be- rigten tot 15 dezer overgebragt. Volgens de Presse d'Orient is Perzie tot den oorlog gedwon gen naardien de anti-Engelsche partij tien shah met den dood en eene verandering van dynastie bedreigde. Te Teheran liep het gerucht, maar vond geen algemeen geloof, dat Mura Mirza naar het zuiden opgerukt was en Furah bezet had. Te Konstantinopel is een kruidmagazijn in de lucht gesprongenwaardoor verscheidene menschcn omgekomen en de naburige huizen vernield zijn. Uit Brussa wordt berigt dat de prijzen der zijden gestegen waren. In Abys- sinie hcerschtte sterke gisting tegen Egypte en had Engeland zijne bemiddeling aangeboden. Men sprak van een bezoek des onderkonings te Konstantinopel. Te Madrid duren de kuiperijen in den boezem der gematigde partij voort; de verdeeld heid tusschen de Narvaïsten en hunne nog meer reactionaire tegenstanders wordt met den dag grooterde koningin schijnt tot de eersten over te hellenterwijl de korrng de krachtigste steun der laatsten is, en door zijn toedoen schijnt eene wijziging in het ministerie verdaagdwelke de voorzitter van den raad en zijne vrienden wilden uitlokken, door welke verdaging men hoopt na kort tijdsverloop, eene wijziging ten voordeele der absolutisten te verwerven. Eene depêche uit Berne van den 22 dezer zegt, dat de hoop op het behoud des vredeswe- j der toeneemt. Men sprak van voorstellen der diplomatie tot bemiddeling en van de afzending daarvan naar Berlijn. Bij den bondsvoorzitter werden drukke diplomatische conferentiën ge houden. Hiermede brengt men het gerucht in verband dat, op het voorstel van den gezant der Ver- eenigde Staten de Engelsche gezant te Berlijn de gezanten van die mogendheden welke in de zaak van Neufchatel nog niet tusschen beide ge komen waren, uitgenoodigd heeft den bondsraad tot het in vrijheid stellen der Royalistische ge vangenen te nopen waardoor Pruissen in staat gesteld zou worden van zijnen kant eene belang rijke inwilliging te doen. Van eene andere zijde wordt verzekerd dat, wanneer de Royalistische gevangenen niet op vrije voeten gesteld worden Pruissen de betaling der oorlogskosten, van den dag van het verwacht bevel tot mobilisering der Pruissische troepen af, van Zwitserland vorderen zal. Uit Algerie verneemt men dat den 17 de zer op de kusten van dat land een verschrikke lijke storm gewoed heeft. De schepen 1'Allier Syndic. Due, Fralello en Marie Antoinette zijn verongelukt en destóombooten Zoware en Algerie beschadigd. Door het buiten de oevers treden van de Harrasch en de Chiffa zijn de vlakten tot aan Bonffaric overstroomd De Gange, maandag naar Konstantinopel vertrokken is hier terug gekeerd na zuidwaarts van het eiland Corsica aan de machines schade bekomen te hebben. De passagiers zijn in zee aan boord van de Nil overgebragtdie donderdag van hier naar Mar seille afvoer. GROOT -E KIT TO. M U E I». Londen; 23 December. Het ultimatum, door Engeland aan Perzie gesteld door lord Strat ford de Redcliffe aan Feruck-Khan behandigd en door dezen naar Teheran opgezonden eischt naar gezegd wordt de herziening der verdragen met Perzie, de ontruiming van Herat, toestemming tot vestiging der Engelsche factorijen langs de kusten der golf van Perzie, en de vergunning aan eene Engelsche maat schappij om spoorwegen over Perzisch grond gebied te doen loopen. Perzie wordt door Rusland in het vragen van onzijdigheid der porte ondersteundterwijl Engeland daaren tegen vergunning voor het doortrekken van troepen over Turksch grondgebied vraagt. Voorts verneemt men dat de Iman van Muskat de betaling zijner jaarlijksche schatting aan Perzie heeft geweigerd. De moordenaar der twee jonge meisjes die ter dood veroordeeld is, heeft in zijne gevan genis twee teekeningen vervaardigd van zijnen dubbelen moordmet bijvoeging van engelen die de beide slagtoffers geleiden. Onder detee- kening staat in slecht Engelsch: «Vaarwel Mariavaarwel Carolina!" benevens de datum en de naam des moordenaars. Men zegt dat de teekeningen zeer goed zijn, in aanmerking ge nomen de gebrekkige middelen die den gevan gene ten dienste stonden. De Royal-Cormoall-Gazetle berigt den dood van mevrouw Cungerwen van Truroin haar 106de jaar. Op den Ohio- en Pensylvanie-spoorweg heeft eene botsing plaats gehadwaarbij acht reizigers het leven verloren. Twee Anthony'skapt. P. R. Jones, van Rot- dam naar Akyab23 ditoEersteling kapt Koens, van Rotterdam naar Liverpool. Brouwershaven, 19 December. Binnengekomen: Louis, kapt. P. II. Ilovig, van Batavia naar Rot terdam Robert Newton kapt. J Harrisson van Odessa naar Dordrecht. Oskar, kapt. P. Mosgaard, van Dantzig naar Rotterdam, Twee Anthony's, kapt. P. R. Jonesvan Rotterdam naar Akyab, de laatste gesleept per stoomboot bin nendoor van Hellevoetshiis, 20 dito, Stad Dord recht, kapt. J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht, 21 dito, Eersteling, kapt. Koens, van Rotterdam naar Liverpool gesleept per stoomboot binnen van Hellevoetshiis, Clementina, kapt. J.Cock, Mijf lower, kapt. Bold winbeide van Middlesbrown naar Rotterdam, Iffland, kapt. H.Henke.van Rotterdam naar New-York, H. Liduinekapt. P. Lommerse van Schiedam naar Akyab beide gesleept per stoomboot bin nendoor van Hellevoetshiis, 19 dito, Uitgezeild: (dienst tusschen iuïiKi.iiriu; en Rotterdam.) 1/,v,r JJJ 17 Van Middelburg. Zondag '28, 'smorg 11 V2 11. Woensdag 31, G'-ö Vrijdag 2, (}i,2 Zondag 4, 61/» Van Rotter dam. Zaturdag 27, *s inorg. 7 Dingsdag 30, 8'/.2 Donderdag 1, 81/., /alurdag 3, 9V» De diligence zal van Zierikzee 1 uur „a Je afvaart der stoo boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg na Rotterdam geiijk met de o'vaart der stoomboot rijden. Rusland. PaiJZBBf O KP« SFFlSOTBig TS AMDTBHD de» 24 December 1856 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld bij Hope 1798,1816 dito 1828/1829 bij Sticglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdam bij Hope bij Sfcicglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkist!). Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metalieken Buitcnlandsch Binnenlandsch Buiteulandsch Cerfc. van coupons Buitenland sch Spanje. 27» pet. 3 3% 4 6 4 5 5 5 2% 3 3 Portugal. 3 62li 945/ 103 720 743 37 b 23H MEBiDEMFjAIJZEM VAM DE VOIGEMD2 ARTIREE.EKI TE ZIESSKZEE van den 24 December 1836. Dude Ta rwe 183c Nieuwe Tarwe 1836 Afwijkende dito Z -Zomer dito Ordinaire dito Rogae Winter-Gerst Zomer-dito Haver De Ned. Mudde. 14,50 - 10,40 - 0.00 - 9.00 - 8 00 - 7.75 - 5,.50 - 4,90 - 2 80 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Gtoene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De i\cd. Mudt l C - 8 - 8 - C - C - 0 - 13 - 14.! 13,! van 5 tot en met 19 december. Geboren: Eene dochter van J. Phernambucq en C. Parel. Een zoon van N. de Neef en N. Mommaas. Een zoon van L. Karreman en C. v. d. Schelde. Een zoon van IV. van Oorschot en E. J. Douw. levenloos aangegeven. Een zoon van B. de Looze en A. de Fin. Gehuwd: J. Bartelse en B. van Dijke. A. Verton en J. S. Both ijl. Overleden. A. Verschuuroud 17jaar, dochter. M. Romboulsoud 58 jaar, echtgenoot van A. M Larcher. 23tste STAATS-LOTERII. Derde klasse. 2de Lijst No. 14243 /2000; no. 2l31en 6873 ieder f 1000 no. 3347. 836S en 9974 ieder f400; no 4216, 8204. 10040 ei 11526 ieder f200; do. 567. 5647 7526 12038. 18387 en 917: iederf 100. 3de Lijst. No. 13640 f 1000 no. 7187 f 100. Heden overleed lot mijne en inijn Zoons diept droefheid, in den ouderdom van 58 jaren, miji geliefde Echtgenoot M. M. ROM BOUTS, in lever Mr. Smid te Noordgouwe. Zierikzee M. LARCHER 23 December 1856. Wed. M. Rom routs. De DIRECTIE der Stoomboot Stat Gors maakt hekend, dat ten gevolge vai het vertrek van den Heer J. SwaRts van lijpe naa Zierikzee met 1 Januarij e. k. de Heer W. Abels i ontheven van de betrekking als Agent te Zierikzee en door haar zijn benoemd tot Agent te Zierikzee di Heer J. SWARTS en lot Agent te lijpe de Heer C SOETEKS, dewelke tevens zijn gemagtigd, om to gelijken Vrachtprijs als door de bestaande Sloomboo Diligence-diensten wordt berekend dc reizigers van ei naar het Zijpe te laten vervoeren. Goes 24 December 1856. De Directeur J. A. A. FRANSEN van de PUTTE. Geregtelijlte Aankondiging. Bij akte verleden voor den Edel Achtbaren Heel Kanlonregler te Zierikzee, den 24 December 1 >56. behoor lijk geregistreerd is door den Heer JOHANN E. OCHTMAN Koopman en Winkelier te Zierikzee aan zijnen Zoon PI ETER MARINES oud twee ei twintig jaren handlisting verleend lot ihc drijven van Handel en Winkelnering in Bedden c al wat daarmede in betrekking staat en verbond:1 kan geacht worden. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DE ERVEN Ar DF. VOS.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2