WENKKN mmrn TISIPH01É. GAS-YERBRUIKERS, ZEETIJDINGEN mensch koesterde, bleef men aan het vragen en kwam hij ten laatste, tot de bekentenis dat hij smoorlijk verliefd op zijne medgezelle, met deze wilde vlugten naar Londen. Men vond bij hem eene zeer belangrijke som aan bank papier, die hij uit zijn ouders huis had me degenomen. Onmiddelijk telegrafeerde men naar zijnen vadereen aanzienlijk koopman te A., en na ontvangen herigt werd hij in een rijtuig naar zijne betrekkingen teruggebragt. De bedoelde jongeling was slechts 18 jaren oud en zijne favorite eene dame die zich ge- w illig voor deze schaakpartij prêteerdewas 25jaren oud. De laatste heeft men met de nachtschuit naar hare woonplaats doen ver trekken waartoe deze en gene medelijdende haar eerst reisgeld moest verstrekken. De berigten van de schelvischvangst bij Texel en vooral bij Terschelling luiden zeer gun stig zoodat door Vollendamsche en Urker schui ten 80,000 Stuks naar Amsterdam zijn vervoerd. Ook is reeds eene menigte panharing in de Zuider- Zee gevangen, en wel, zoo als men verzekert, •van eene zeer goede kwaliteit. Van St.-Pctershurg wordt den 5 dezer ge schreven dat wegens den zoo vroeg en plotseling ingevallen winter niet minder dan 387 schepen te Kroonstad en omstreken zijn ingevrorenheb bende eene hoeveelheid van circa 350,000 tschcr- werts granen, meel en zaad en 12,000 vaten talk aan boord. Een particulier schrijven uit de Kaapstad van 6 October 11.gisteren alhier ontvangen en door de IV. R. C. medegedeeldbevestigt het dezer dagen verspreid gerucht nopens het totaal verongelukken van het alhier te huis behoorend barkschip Japarakapt. Gijshertsden 4 Julij 11. van Rangoon herwaarts vertrokken. Deze bodein moet den 2 October of daaromtrent aan de Quoirit-Punt nabij de Ratel-Rivier (Kaapsche rif) op de klippen zijn verongelukt. Te oordee- len naar de groote en kleine sloep alsmede de giek, die aan wal zijn gespoeld, veronderstelt men dat de schipbreukelingen zich in de booten hebben willen redden en inde branding omgeko men zijn. Vierlijken waren op strand geworpen en begraven. Behalve de bovengenoemde boo ten en eenig wrakhoutwas van schip en lading nog niets aangespoeld. BÜITENLAN B. SVlISCBIiASS Keulen 11 December. De vorst Danielo van Montenegro heeft de inkomsten van het kloos ter Ostrog aan zich getrokken en den klooster- opzigter en archimandriet met een jaarlijks pensioen van 100 thalers afgescheept. De laatst genoemde zoude zich naar Weenen begeven, om zijne klagten in te brengen bij den Russi- schen gezant, daar het bewuste klooster Ostrog door de milddadigheid van de keizerlijke familie te Petersburg gesticht is. Dat Rusland in het kleine vorstendom Montenegro steeds groot belang stelt, bewijst onder anderen de omstandigheid dat de dotatie welke keizer Nicolaas aan den vorst Danielo liet betalenonder den tegenwoordigen czaar aanmerkelijk verhoogd is. In Weenen verkoopt men sedert kort zak lampen gevuld met vloeibaar gaz. Met deze lampen kan men op alle plaatsen onmiddelijk licht maken dat na elke vulling een uur lang brandt. Te Posen is in den nacht van 7 op 8 dezer in het bureau der posterij een diefstal gepleegd van ruim 2000 thaler in klinkende munt. Pakijs, 12 December. Er bestaat plan de stad Parijs te magtigen aan beide zijden van den ring muur, welke deze hoofdstad omgeefthet voor den aanbouw van 30,000 huizen benoodigde terrein te verkoopen bij den verkoop zouden bijzondere personen boven vereenigingen de voorkeur hebben. Heden avond wonen de keizer en de keizerin met den prins van Pruissen de voor stelling bij in de opera. Er worden toebereidselen gemaakt om den Perzischen gezant Feruck-Khan met grooten luister te ontvangen. De prins Fridrich Wilhelm van Pruissen heeft de vertrekken die op de Tuilerien voor hem in gereedheid gebragt zijn, betrokken. Hij heeft ook eenige merkwaardigheden der hoofdstad bezigtigd. Zekere abt Munter, die wegens zijn werk, getiteld: Philatetes of onderzoek der waarheid, door het Roomsclie hof was geinterdiceerd bleef niettemin de geestelijke kleeding dragen ofschoon door geestelijke autoriteiten deswege onderhouden. De bisschop van Adras wendde zich tot den procureur des keizers te Parijs, die Munter ontbood en verklaarde dat hij hem zou vervolgen, indien hij de geestelijke kleeding niet aflegde. Munier liet zich niet afschrikken hij begaf zich naar den minister van onderwijs en eeredienst en verklaarde, dat hij het er op aan zou laten komen of de Fransche regtban- ken het vonnis van eene geestelijke jurisdictie zou den uitvoeren. De regtbanken zullen nu de even zoo belangrijke als gewigtige kwestie hebben te behandelen of een geestelijk te Rome ge slagen vonnis ook in Frankrijk kan worden uitgevoerd. De officiële mededeeling wegens den aan slag op het leven des konings van Napels luidt dus: Napels deti 8 December. Heden morgen na den afloop der godsdienstige plegtigheid in het veld van Mars, is gedurende het defileren een persoon eerst onlangs in de militaire dienst toe gelaten met de bajonet van zijn geweer op den koning toegeloopen. De doorluchtige persoon van Z. M. is ongedeerd. Z. M. heeft zijnen post niet verlaten. Het defileren is geregeld voortgezet De verontwaardiging is algemeen de rust en orde zijn volkomen." Voorts zegt eene heden uit Napels ontvan gen depêche van eergisteren hoe de koning, die, hoe ligt ook, toch eeniger mate gekwetst was, na verbonden te zijn andermaal in eene opene calèche is uitgereden en overal op zijnen weg door eene digte volksmenigte omringd werd. Den 9 dezer heeft Z. M. den minister raad gepresideerd en meer dan één openbaar gehoor verleend. De moordenaar naar de rede den ondervraagd die hem tot zulk eene vreese- lijke misdaad vervoerd haddenheeft op zeer ongevoeligen toon geantwoord dat hij het hem gegeven bevel ten uitvoer had gebragt. Volgens berigt uit Napels is de soldaat die den aanslag des konings gemaakt had 11. maan dag met den strop gestraft. DEOOl-SBIZTASIllIID. Londen, 19 December. Gedurende de laatste dagen hebben op de 'kusten van Engeland en Ierland hevige stormen gewoed. Dingsdag avond verhieven zij zich in het westelijk gedeelte van het Kanaal tot een waren orkaan uit het zuid-zuidoosten en stortte de zee zich over de ter rcede geankerde schepen. Op de kust van Wallis is groote schade aangerigt. Het schip Louisa Munrovan Malta naar Cardif bestemd strandde op eene bank bij Milfordwaarbij de kapitein de eerste -stuurman en zeven matrozen verdronken. Op eenige mijlen zuidwaarts van Tucker is het wrak van een schoonerschip gevonden welks gehcele bemanning omgekomen schijnt te zijn. De stoomboo- ten in de maildienst op Ierland hadden met zeer hooge zeeën te wor stelen en een daarvan in de vaart van Milford en Corkware bijna geheel verongelukt. Door den feilen wind naar het Kanaal Saint Georges terug geworpen en geene steenkolen meer hebbende heeft menom stoom te behoudenverschillende voorwerpen verbrand waarna het vaartuig eindelijk eene wijkplaats in de haven van King stown heeft kunnen vinden. Op honderd mijlen westwaarts van Rilly zijn het brikschip Beecher Siowevan Alexandria naar Londen be stemd en het te Hamburg te huis behoorend schoouerschip Condor tegen elkander gestootenwaardoor laatstgenoemd schip gezonken en slechts een klein gedeelte der bemanning behouden is. Op de noordoostelijke kusten heeft de storm niet minder treurige gevolgen te weeg gebragt. Vijf aldaar gestrande schepen, waarvan een te Duinkerken te huis behoort, terwijl de overige in Engeland te huis behoorden worden met name genoemd. In een brief uit Dublin van woensdag leest men het volgende „Gisteren morgen omstreeks acht ure barstte de hevigste storm uitdien ik in drie jaren heb bijgewoond. Hij begon met sterke windvlagen van stortregens vergezeld, maar toen de regen eenige uren laf er had opgehouden maakte hij voor een orkaan plaats die toen hij zijn hoogste toppunt bereikt had alles voor zich henen dreef. Hij was uit het zuidwesten begonnen maar op het hevigste blies de wind vlak uit het zuiden. Twaalf uren achtereen was het uiterst gevaarlijk door de straten te gaan, te midden vaneen hagelbui van dakpannen leijenstukken van schoorsteenen enz. De telegraaf heeft den ge- heelen dag niet kunnen werken. In het geheele graafschap is de storm even hevig geweest als hierblijkens de berigten uit Cork Limerick en andere steden enz." JONGSTE TIJDINGEN. i Marseille, 15December. Tijdingen uit Bombay van den 17 November alhier ontvangenbeves tigen dat Engeland den oorlog aan Perzie heeft verklaard. De expeditie uit Indie bevindt zich reeds op de hoogte van Bender (Bender-Bushire). Volgens berigten uit Cattaro van 3 dezer heeft er een conflict plaats gehad tusschen de Bosniërs en de Christelijke onderdanen van Turkije. De pacha heelt hij deze gelegenheid tusschen beide moeten komeri Brouwershaven 13 December. Binnenge komen: Gen. Baron van Geenkapt. G. Rot gansvan Batavia naar Dordrecht, Julius kapt. J. C. Meijer, van Rotterdam naar New-York, gesleept binnendoor van Ilellevoetsluis per stoom boot14 dito uitgezeild: Slad Dordrechtkapt. J II Stuit van Dordrecht naar Londen 15 dito, Juliuskapt. J. C. Meijer, Sladtland, kapt. H. Koekens, beide van Rotterdam naar New-York, Rotterdam kapt. P. Vis, Constance, kapt. H. G. Borchertsbeide van Rotterdam naar Batavia. "™vlvl^ M A S' V a Eï X D EB a tc O oaasooT CTAD ZIBBXKZEB lissgss? gedurende de maand DECEMBER. V an Zier ik zee. 1 V an Botterdam. Donderdag 18, 'smorg. Sl/.s u. 1 Vrijdag 19, 'smorg. 9 u. Zv.nda» 21, 7K2 i Dingsdag 23, 6 Donderdag 25, 9 Vrijdag 2(5, G'/a («lKNSTTUSSCHBil MIDDIi 1.81)11 G EW I\ OTTEIIDAM.) Van Botter dam. (■'an Middelburg. Woensdag 17, 'smorg 1 Vrijdau 19, 7 Zondag 21, 7 Woensdag 24, 9 Donderdag 18,'smorg. 8'/3 •Zaturdag 20, 103/^ Dingsdag 23, 11 Donderdag 25, 7 De diligence zal van Zierikzee 1 '/s uur na de afvaar! der stoom boot van Botterdam naar Middelburg ett van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. BlillllS, lIAIIkTMHIGTBi liffl P oD&lfcTO JTöKiH aiFFK O TC Si Hi TiS ABS dep 15 December 1856 Nederland Werkelijke schuld v 2'/» pet. dito dito 3 Amortis. syndic. 31/2 Werkelijke schuld 4 Rusland, hij Hope 179S/1816- 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito betaalb. Amsterdam 5 bij Hope 4 bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 6 Poolsche schatkistb. 4 Oostenrijk. Metallieken 5 Nationale 5 rente Amsterdam 5 Metalieken 2'/2 Spanje. Euitenlandsch 3 Binuenlandsch 8 Buiteulaudsch l-J/4 y Cert, van coupons Portugal. Buitenland scT. 8 63 7b,/;|0 94 V8 1033/8 102 »/4 "935/g 833/s 73%0 74"/i8 00 Vin 41 373,B 23 V, 44'/, a ROTTERDAM ,15 December. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. vond lieden bij ruimen aanvoertrage koopers cn ruimde tot f 1 per mud niet geheel op goede en puike 10,50 a 11,25 mindere f 8, a 10,25. ROGGE Zeeuws. Vlaams en Overm. 30 a 40 c. lager 7, a 3,10. GERST. Zeeuws. Vlaams, en Overm. winter 50 c. lager f 5,50 ii 6,80dito zomer f5 a 6,40. HAVER Zeeuws, en ïnl, korte 20 c. lager f3 a f4,30, dito lange f2,25 a 3,50. ERWTEN Zeeuws, groene 75 c. lager f6,50 a f 7,50. PAARDEBOONEN 40 c. lager fo,25 ii f 6,40. MEEKRAPPEN werden redelijk geveild, de vraagprijzenwaren over het algemeen hoogev voorst van best goed waardoor minder is gedaan dan vorige week. VLAS. De aanvoer ter markt van heden werd grooten deels grif opgeruimd op het land was de handel gedurende de vorige week tot. onveranderde prijzen vrij belangrijk. Tegen 1 Mei 1857 eene ILEÏISkK^MEIO f benoodigdbij Mevrouw de JONGE, Radon BaJSöi Giiijben, STOOMBOOT STAD VUSS1M I. DIENST middelburg, Xierikstee en Tholen. De Direclic adverteert dat aan te vangen van den 17 December, de dienst tot nadere advertentie wordt gestaakt Door P. D. J. QUA MEP.te l.ïcnkzee is uitge geven en verkrijgbaar gesteld LOF DER JENEVER. Zij verduistert het verstand benevelt het geheugen mismaakt de schoonheid verlamt de krachten ontsteekt het bloed, veroorzaakt inwendige enongeneeslijkewonden betoovert de zinnen, is eeri duivel voor de ziel een dief voor de beurs, de medgezel der bedelaars, het ongeluk der vrouwen en het verdriet dei- kinderen zij maakt den sterken zwak den wijzen gek en sluit den Christen huiten het Koningrijk der hemelen. {Dr. Gourt.) ALMANAK AAN HUMOR EN SATIRE GEWIJD, voor het Jaar >857, ONDER REDACTIE VAN J. SASSE. EERSTE JAARGANG. Met twee plaatjes. Prijs 00 cents cn gebonden in linnen bandje, verguld op snede 1 ,"20. Binnen eenige dagen zal door S. OCHT- MAN, Jbz. cn ERVEN A. de VOS alhier uitgegeven worden een werkje getiteld VOOR DOOR J. H. 0CHTMAN, J 0 H 1. ter stads—drukkerij van de erven de vos.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2