N.° 98. Zaturdag 6 December 185(5. CONCERT. MEIMSTMIIMKN Woensdag en Xaturdag. ZIERIKZEESCH GOORANT. A BONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Advert, daagsle voren, voor 11 ure 'smorgens. Hot is reeds bij herhaling- aangekondigddat onze verdienstelijke •mn/.ijkdireetcurde heer O. Eisner op den 12 dezer een Vocaal- eu Instrumentaal Concert in de Nieuwe Concertzaal zal geven. H et is ons ecne aangename taak de aandacht van liet publiek daarop te 'kunnen vestigen, en een talrijk bezoek aan te bevelen. Aangenaam, ja want wie :beveeft niet gaarne iets aan, dat goed en der aanbe veling waardig is. Of zijn de rnnzijkale feestdagen van October jl. ons reeds ontgaan 'toen liet .duidelijker dan ooit bleek wat talentvol verdienstelijk en volijverig man wij in den lieer ElSNF.it bezitten en 'hoe zeer 'hij het waard isdat het publiek nog andere bewijzen van ibclangstelliug en hoogschat!ing dan die van applaudisscmentj £6ve? •Ja, reeds ter wille van lïem, die het concert geeft, mag men'billijk •een zeer talrijke opkomst verwachten. Maar er is meer nog. Het •concert Zelf is dit meer dan waardig. Het programma is fraai gevari eerd en 'voor ieder, die de toonkunst bemint is het ruimschoots de •entree 'waard. :Di't is ons door bevoegde beoordeelaars verzekerd. 'Eu als we dan 'Wdteii dat aan dit concert behalve het. ore,best en de zangvercenigingen nog eenigc dilettanten zullen medewerkenonder wie onze gevierde -sopraan soliste behoort, is liet dan niet reeds ge noeg'omnrns overtuigd te houden dat het weder een treffend er. heer lijk concert zal 'Zijn'? Ja, als, gelijk wij uit goede bron vernamen •al die medewerkenden er hoogen prijs op stellen, dat den concertgevef ter eere /(Ie'Opkomst algemeen en groot zal zijn en die beleefdheid :aan den 'heer Et RN er bewezenzal rekenen als ook aan hen betoond te zijn aan getooven wij wdi niet vele woorden van opwekking noodig 'te hebben te "meer nu de entreeprijs zoo matig gesteld isja dan zouden wij 'het der kunstzin en kunstliefde onzer stad tot groote schande rékenenindien de zaal slechts half bezet ware. Komt iaat u clan allen voor zoover geen wettig beletsel u verhindert, aan den avond van 12 dezer in de concertzaal vinden. Ook u verwachten "wij da'&r kunstminnaren nit Schouwen en Duivelaiul u die reeds 7.00 menigriialen en wij vermelden dat gaarne van uwe belangstel ling in toon- en zangkunst, de ondubbelzinnigste blijken hebt ge geven. Komt. en hoort'! Dit hopen en wenschen wij iu het belang van den heer Eisner zoowel, als ter aanmoediging der zang- en toon- 'kunst in deze stad. BINNENLAND. Men meldt uit Rotterdam van 29 Nov. Met' genoegen verneemt men dat de equipage van liet dezer dagen op den Banjaard gestrande Amcrikaansche schip Medomac, door tusschen- komst van den Amerikaanschen consul in het zeemanshuis alhier is opgenomenwaardoor het nut van gemelde inrigtirjg ook van eene andere zijde blijkt, terwijl het ons tevens aan genaam was te vernemendat gemelde inrig ting vooruit gaaten reeds door het huisves ten van een betrekkelijk aanmerkelijk aantal zeelieden hare nuttigheid zelve aanwijst. Naar men verneemt is de onlangs te Zwi.jndrecht afgebrande stoom-koren-olie-en pel Cu brick van den heer L. Vlieyenthart verze kert tegen brandschade hij de navolgende maatschappijen ƒ60,000 bij de Assurances Generalesƒ40,000 bi j de Securilasƒ25,000 bij de Scheldeallen gevestigd in Belgie, en 5000 bi j de al gein eene brandwaarborg-maat schappij onder directie van de heeren van Oosler- zeeen Burgergevestigd te Rotterdam. Wij vernemen dat Z. M. de keizer aller Russen de heer Louis de Brunet III). hofraad geattacheerd aan het Russische konsoiaat-gene- raal in de Nederlanden, heeft benoemd tot rid der der Stanislas-orde tweede klasse. Dezer dagen is door den keizer van Oos tenrijk. een gouden kruis toegezonden aan den scheepsgezagvoerder II. Koopte Papen burg in Hannover, met een begeleidenden briclwegens het met groot levensgevaar red den der bemanning van een bij den Sulina mond gestrand Öostenrijkseh vaartuig. De door genoemden kapitein gevoerde schooner Bernard was eerst zelf daar ter plaatse gestrand, loeri het bedoelde Oostenrijksche schip strandde 'n dc bemanning zich in groot gevaar bevond, loofde de Oostenrijksche consul eene belooning van 300 keizersguldens uit voor wie haar redde. Niemand durfde het beproeven tot eindelijk jkapitein Koop het waagstuk ondernam, de (bemanning, bestaande uit zeven personen, behouden wa| bragt en daarop de aange- iodene belooning weigerde. Uit Amersfoort wordt gemeld dat het de (titic is gelukt, den ontvlugten gevangene van Eek weder in handen te krijgen 11. za- dag werd hij in het huis van arrest aldaar 'ggevoerd uit de gemeente Renswoude aar men hem betrapte onder het gebruik vau VERSCHIJNT. eenign ververschingen in eene landbouwerswo- riiriirwaarin hij zich ongemerkt had welen la ten opsluiten. LI. zaturdag werd door den arbeider A. Appelstusschen Notzel en Strijbeekhet li jk gevonden van M.Jaspersoud 52 jaren, wo nende te Mccrle landbouwer vari beroep. In den vroegen morgen naar Breda gegaan om een varken te verkoopen en in den namiddag huiswaarts gekeerdschijnt het dat hij door drie personen aangerand en om het leven is gebragt; daar hij gevonden is door zijn hals das vervvorgd door het ronddraaijen van een hout, dat in de heide is gestoken, en ontdaan van het weinige geld, dat hij welligt bij zich had. Aan de in den omtrek ontdekte ken- teekenen vermoedt men drie daders, die echter, hij de ijverigste pogingen door de justitiehet bestuur van Ginneken en de marechaussees uit Breda in het werk gesteldnog niet zijn ontdekt. Men schrijft uil Luxemburg van 1 dezer. De kamer is ontbonden en eene gewijzigde constitutie bij besluit van den koning-groothertog geoclroijeerd zoo als die aan de thans ontbonden kamerxvasvoorgedragen. Het hof van assises van Oostvlaanderen heeft dingsdag jl. den bekenden P. J. F. de Geest bij verstek veroordeeld tot 2 jaren ge vangenisstraf en 500 fr. boete; het hof heeft de inbeslagneming bevolen van het geincriini- neerde pamphlet. Nu de Pruissische regering het openbare hazardspel in de grensstad Akentot genoegen vari alle weidenkendenheeft verboden, is ook de Belgische regering naar men verneemtvoor nemens eerlang aan de kamers een wetsontwerp in te dienen tot verbod van de speelbank te Spa. BÜITENLAN D. F B A S K a II K. Parijs, 2 December. De te Sebastopol buitge maakte kanonnen zijn op hunne affuiten op het bastion van het hötel der Invaliden alhier ge plaatst naast die van Wagrain, AusterlitzAlgiers, Antwerpen enz Men wil opmerken dat onze elegante da mes eene groote verandering in de mode van haar spreken in den zin hebben en het scherp en eeriigzins door den neus spreken waaraan zij sedert eenigen tijd gewoon waren door het sterk uitzetten van hare stem waardoor het spreken als op een wedstrijd wie het hardste schreeuwen kan gelijken zou zullen vervangen. Onder Bodewijk XV en Bodewijk XVIII had iets dergelijks plaats. De paket Sinai die jl. maandag avond van Marseille naar Konstantinopel vertrok, werd kort na het uitloopen door een verschrikkelijken storm overvallen ten gevolge waarvan twee man die aan het roer stonden door de over boord slaande golven werden verzwolgen, de boot haar roer en fokzeil verloor en nog veel andere averij leed zoodat zij ter naauwernood het zinken ont kwam en met moeite naar de Hyères eilanden de wijk kon nemen. Eerst woensdag namiddag ten 4 ure gelukte het de Sinai de haven van Marseille weder te bereiken. Volgen lierigten in den Moniteur zijn de gevolgen van de aardbevingen van 12 Oct. op het eiland Candia nog veel noodlottiger geweest dan men aanvankelijk vreesde. Den 26 Oct. kende men op Candia reeds 229 dooden en 250 gekwetstenterwijl er nog velen onder het puin bedolven waren. De stad Candia had 3620 huizenwaarvan slechts 18 bewoonbaar eri 10 te herstellen waren, terwijl de overige in puin lagen. Het paleis van Mustapha-pacha was geheel onbeschadigd gebleven. Het getal dooden op het eiland overtrof ver dat der stad Candia; vooral was dit het geval met dorpen pi de nabijheid dezer stad; zoo verloor Voutes PRIJS ItER ADVERTENTIES J Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en j Doodberiglen van I -6 regels a 1 behalve hel Zcgelregt i i «li j I van de 200 inwoners 50terwijl de geheele plaats onbewoonbaar is geworden. Te Lyon zi jn vi jftien stieren uit Zwitzerland i aangekomen die onder leiding van den beken- I den toreador Mendoza naar Londen worden ge- J bragt, alwaar men stierengevechten wil invoeren. Fen hier te lande ontvangen brief uit Mexico van 2 Oct., behelst de volgende mededeeling «Den 15 September, te middernacht, in het j oogenblik dat de omwenteling moest uitbarsten j hebben de president, de gouverneur en de ge heele policiezich riaar het klooster San Francesco begeven, het doen omsingelen en al de monniken henevens twee honderd personendie zich in de cellen van deze bevonden, in hechtenis genomen. Het ontbrak hun niet aan wapenen en ammunitie. In dien zelfden nacht heeft de president proces verbaal van het gebeurde doen opmaken met verklaring dat het klooster opgehouden had te bestaan en derhalve nationaal eigendom werd en dat terstond eene straat zou worden gemaakt die tot in dat klooster doorliep. Men spreekt van een uit tc vaardigen besluit, waarbij al dc kerken en kloosters tot nationaal eigendom zullen ver klaard worden." Uit Napels wordt van 20 Nov, aan den Times geschreven »Iri de hoofdstad lieerscht, zoo als te verwachten wasnog steeds volkomene rusthoewel de regering zekere vrees voedt blijkbaar uit het versterkte aantal wachtposten. Onder de koningsgezinde partij loopt het gerucht dat Frankrijk, Napels en Engeland Sicilië zal bezetten. Tusschen de autoriteiten in de stad (Napels) en het thans in die haven liggende Britsche stoomschip worden zeer veel beleefd heidsbetuigingen gewisseld, zoo als dit wel ge schiedt tusschen personen, die elkander eigen lijk niet mogen lijden, doch juist daarom te dieper voor elkander buigen." "Van den 26 wordt uit diezellde stad aan de Koln. Zeitung berigt dat de rust ongestoord blijftdat de reis van het ko ninklijk gpzin naar Gaeta belet is door ongesteld heid der zich in gezegende omstandigheden be vindende koningin en dat eerlang eenige con- cessienbestaande in het verleenen van gratie aan veroordeelden, te verwachten zijn. Cr B O O T-B BITTASNIEN. Loaden 2 December. Het groole nieuws van den dag is dat volgens den Morning Post Engeland zijne toeslemming lot de hervatting der Parijzer conferentie geefthetwelk voegt dat blad daarbijgeschieden kan naardien die conferentie niet bij magte is eenige verandering in het vredesverdrag te weeg te brengen. Dit laatste wordt echter door sommigen niet toegestemd. Nog weet men wel niet op welke voorwaarden het Londensche kabinet tot liet voorstel is toegetredenin naam van Frank rijk Pruissen. Sardinië en Rusland daaraan gedaan maar zeker achten velen het dat, heeft genoemd kabinet dat voorstel gaaf en onvoor waardelijk aangenomen, Engeland hel onder spit in de conferentie delven zal, naardien het tegen de meeningen dier vier mogendheden alleen die van Turkije en Oostenrijk zal hebben over te stellen, als die der eenigen welke met Engeland eenstemmig over de uitlegging van het verdrag denken. Het besluit tot toestemming in het hervatten der conferentie wordt overigens aan den invloed van prins Albert op de koningin en lord Pal- merslon toegeschreven. De Morning Post kondigt heden als officeel aan dat de Engelsche Regering niet in de her vatting der beraadslagingen over Bolgrad en het Slangeneiland zal toestemmen. Ofschoon dit tot opheldering van het vroeger gezegde en van het door de Press beweerde strektwordt de hervatting der Parijzer conferentie niet wedersproken. Algemeen gelooft men hier datwordt die con ferentie hervatlord Palmerston het kabinet verlaten en door lord Russell vervangen worden

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1