Pabijs 35 September. Bij de stierengevechten welke II. zondag te Bayonne hebben plaats gehad zijn zes stieren gedood. De keizerin legde groote belang stelling in deze voorstellingen aan den dag. Londen 24 September. Dc Indianen die de ge wezen koningin van Oude herwaarts vergezeld hebben lijden veel door het koude en regenachtige weder cn in weerwil van al hunne pogingen om zulks te ver bergen is dit duidelijk merkbaar. In stede van me delijden in te boezemen worden zij bovendien wan neer zij zich op straat vertoonen met spottend gelach en dikwerf met beleedigend geschreeuw begroet. Pabus 29 September. Volgens uit Napels ontvan gen berigt van den 25'dezer, was de lieer von Hulner den 22 dezer van daar over Rome naar Weenen ver trokken. De koning was naar Gaëla teruggekeerd en de generaal baron Martini bleef alleen bekleed met den last om Oostenrijk te vertegenwoordigen. ZEETIJDINGEN Brouwershaven '26 September. Binnenge komen; Bullfrinchkapt. G Parker, van New-Castle naar Schiedam Panama kapt. J. Hansen van New-York naar Rotterdam, 20 dagen reis, 27 dito Mary's Rillegonda, kapt. E. I. Prater, van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoomboot binnendoor van Helle- voetsluis, de schooner Scotiakapt. W. Briggs, van Sunderland is heden binnendoor naar Gend vertrokken, 29 dito H. Willebrordus kapt J. I). de Boervan Batavia naar Schiedam. VlDU'OEËllEr^ BEUHSiMllKTBEKI liTEN M l Zieuikzee J- de BONDT Jz. in last lieeft aan te dringen op eene wij7.iging van onderscheiden punten van het concordaat en te kennen te geven, dat het voor die wijziging niet ten uitvoer kan worden gelegd. vr -\t Naar Verona is bevel gezonden eenige regimen ten en batterijen marscbvaardig te bouden. Zij moeten bestemd zijn naar de legatiünzoodra de Fransche di visie liostolan te Rome zal zijn binnengerukt. f b i s e b ii b. Daar de melk op schrikbarende wijze vervalscht wordt, is er sprake van het vor men te dezer stede van eene groote maatschap pij welke uitsluitend het regt zou heb ben melk in deze hoofdstad tc doen verkoo- pen. Men denkt echter dat geene magtiging zal worden verleend tot oprigting dier maat schappij. In de voorstad St. Antoine alhier hebben weder nieuwe arrestatien plaats gehad ten gevolge van het aanplakken van oproerige biljetten waarbij op goed kooperbrood en vermindering der huurprijzen aan gedrongen werd. In den nacht van woensdag op donder dag 11. heeft over de Chanips-Elysées en de Seine een hoos gewoedwelke aan verschillende ge bouwen enz. nog al schade heeft aangerigt niemand is daarbij evenwel gewond. In de omstreken van Parijs vindt men de over blijfselen van een reusaclitigen boom. Bij de poorten van Abbeville beslaat een dezer wonderen der planten wereld. Op de plaats van den lieer Deray staat een reusachtige olm, bekend onder den naam van den groo- ten booni. Ilij beeft de verwoestingen van den tijd ondergaan en bestaat uit niet veel meer dan de stam. Deze eerbiedwekkende honderdjarige reus heeft 7,66 cl omtrek aan den voet en 7 el bij het begin der tak ken. Zijne armen spreidden zich over 40 vierk. ellen uit en nog heeft men ze moeten snoeijen opdat zij de buizen in den omtrek niet zouden omver stoolen. De stam is hol en de eigenaar heeft er eene deur in laten maken. Fr staat eene tafel met 7 stoelen. Men ziter zeer op zijn gemak. Sinds Maart 1855 hebben meer dan twee duizend personen dezen boom bezocht. l)c prefect van bet departement der Gers heeft de gcheele vernieuwing van de aardappelplant in het departement bevolen en tot dat einde 20,000 hectoliters aardappelen uit Brctagne ter beschikking van de land lieden gesteld. 11 it naauwkeurig opgemaakte officiële staten blijkt dat de Fransche vloot gedurende de toglen in de Oostzee en de Zwarte Zee tijdens don jongsten oorlog, de volgende verliezen heeft geleden De equipages van linie verloren 60 officieren en 3381 onder-officieren en zeelieden de marine-artillerie verloor 5 officieren en cn 262 onder-officieren en soldalen en de marine- infanterie 21 officieren en 1130 onder-officieren. Totaal 4859 man, waaronder 86 officieren. Fr is berigl ontvangen dat een eskader van acht Ooslenrijksche schepen te Malta is aangekomen. De Fransche oorlogsbodems welke zoo noodig naar Napels zullen stevenen liggen te Toulon gereed. Te Marseille zijn de graanprijzen geslegen op het berigt der schaarschte van granen in de Zee van Azoff. Woensdag en donderdag zijn aldaar 70,000 hectoliters graan aangevoerd. In de Pyreneen hebben dezer dagen ar restatien plaats gehad welke tot de onlangs hier bewerkstelligde in verband staan. In de omstreken van Bagnéres hebben zich reeds eenige beeren vertoond. Men wil daaruit afleiden dat de winter vroeg zal invallen. Te Constantine en Sétif zijn andermaal schokken van aardbeving gevoeld. In de provincie Oran is de aglia van Tlemcendie zich over Oran naar Mostaganem wilde begeven om daar de wedrennen bij te wonenonder weg vermoord. Hij was met lijnen tolk in de coupé der diligence gezeten, terwijl zich binnen in het rijtuig meerdere rei zigers, waaronder ook eene dame bevonden. Plotseling werd het rijtuig door Arabieren te paard omringd en op hetzelfde oogenblik werd de agha door pistoolschoten en dolksteken ge doodterwijl den tolk gelijk lot trof. Een kogel drong binnen in het rijtuig door en trof aldaar een Fransch reiziger, die spoedig daarop te Tlemcen is overleden. De moordenaars, die waarschijnlijk over de niet ver van daar verwijderde grenzen naar Marokko ontsnapt zi jn pleegden geen diefstalhun aanslag gold klaarblijkelijk slechts den agha en waarschijnlijk dooden zij ook den tolk om niet door dezen verraden te worden. Berigten uit Athene van 17 September jl. melden, dat allerwege rust heerschl; er is geene sprake meer van ministeriele verandering. Ze ventig wetsontwerpen zijn door dc kamers aan genomen. Alle takken van bestuur zijn geheel hervormd. Men meldt als stellig, dat de ont ruiming door de geallieerden in het begin des volgenden jaars plaats zal hebben. Men meldt dat hel Spaansche gouverne Accijns opbrengst. In 1855 heeft de accijns op het binnenlandsch ge distilleerd in hoofdsom en opcentenopgebragt 4,194,154; in 1854 ƒ3,975,555; in 1853 ƒ3,926,306. liet buitenlandsch gedestilleerd in 1855 259,555; in 1854 257,052; in 1853 284,668. De bieren en azijnen in !85o ƒ377,393 in 1854 ƒ398,234 in 1853 438,700. Waaraan liet is toe te schrijven, dat de opbrengst der accijnsen op het binnenlandsch gedistilleerd niet ver mindert niet tegenstaande in den fatsoenlijken en def- tigen burgerstand het gebruik van sterken drank in zeer vele streken des vaderlands kennelijk aan het afnemen iswij hebben, eenigen tijd verledenaangetoond dat ditnaar onze mcening althans, hierin is gelegen, dat bij den minderen stand die den meesten jenever dat is binnenlandsch gedistilleerd gebruiktliet drin ken niet is afgenomen terwijl daarentegen de belasting op het buitenlandsch gedistilleerd, dat is op Franschen brandewijn conjac likeuren en rum, in de laatste zes jaren, met ééne enkele uitzondering steeds minder opbrengt dan vroeger. Onze afsehaffingspogingen heb ben derhalve bij dien stand welke baar het meest be hoeft nog weinig vruchten gedragen en zullen dit gelijk te vreezen staat, ook niet doen, zoo lang de wel niet medewerkten in de allereerste plaats bet aan tal kroegen middelijk of onmiddelijk aanzienlijk wordt beperkt. Volksvriend ment, in afwachting der te nemen maatrege len tegen de bewoners van het Riff, drie oor logschepen belast heeft in de wateren van Mclilla te blijven kruisen. In de maritime tuighuizen heerscht groote bedrijvigheid. Twee werkplaatsen zijn ontdektwaar valsche stukken der lecning van 230 millioen werden vervaar digd. De eene was te Barcelona de andere te Surra- gossa gevestigd. Volgens liet Diario Espanol zouden deze handelingen niet vreemd zijn aan do kuiperijen en de zamenzweringen der Carlisten. In het Toledo-gebergte beeft zich eene bende van 17 oproeilingen vertoond al die personen zijn betrokken in de voor eenige dagen te Madrid ontdekte zamenzwcring. Tegen deze bende is gewapende magt afgezonden. O El O O T-E BITTABElEn, Heden is in het kanaal St. George eene zee ramp voorgevallen. Twee schepen zijn tegen el kander gestooten en hierbij is een hunner verlo ren gegaan. De stoomboot Falcon van Cork naar Liverpool, stiet dwars tegen d elmoyene, naar Fernambuc, welke daardoor in dusdanigen toestand werd gebragt dat hij onmiddelijk zonk, niettegenstaande al de pogingen van den kapi tein en de bemanning om het schip vlot te hou den. Geen verlies van menschenlevens is hier bij te betreuren, daar alle personen, die zich op de Imogene bevonden, op de Falcon hebben kun nen overgaan; van de lading echter, ter waarde van 60,000 p. st. is niets gered. Aan deTyne worden verscheiden ijzeren sloom- bootcn van weinig diepgang, gebouwd bestemd tot slepen van korenschuilcn langs den Mijl tol Alexandre. Te Dudley beeft de ontvanger der incomelax dc beer J. Worley zich met 2000 p. st. uit de voeten gemaakt hij was gedurende 20 jaren een prediker der Wcsleyansclie secte en lid der vrijmetselaars-orde. Te St. Vincent heerschte de cholera hevig maar op Madeira is zij nagenoegente Funsha! geheel verdwenen. Men berekent dat ongeveer Ü00Ü men- schen het derde gedeelte der bevolking, dc slagtoffers dier ziekte geworden zijn. De stoomboot North American brengt nadere berigten uit Noord-Amerika over, die weinig belangrijk zijn. Uit Kansas wist men dat Lane, met 150 man, Tecumseli den 4 dezer had aangetast en dat de regter Trow- brirlye bevel hail uitgevaardigd om hem en andere rustverstoorders in hechtenis te nemen. De generaal Smith heeft den kolonel Cook, die het bevel over veertien coinpagnien te Fort Railly voert, last gegeven om allen ver- eischten bijstand te bicden. Uit New-York wordt gemeld, dat zekere heer Garrison aldaar wordt beschuldigd aan de Amerikaansche maatschappij van doorvoer 500,000 dollars ontvreemd te hebben de heer Garrison is agent dier maatschappij te Sari Fran cisco geweest en zou zich in die betrekking door valsche opgaven genoemde som hebben weten toe te eigenen. De heer Garrison zegt geheel onschuldig te zijn en is na zijne ar restatie weder op vrije voeten gesteld, nadat hij eene cautie van 150,000 dollars had ge steld. JONGSTF TIJDINGEN. A A 3' V H X BES gedurende tie maand OCTOBER. STOOMBOOT Van 7jierihz.ee W oensdag 1. 'smidd 12 Vrijdag 3, 's morg. 4 Zondag 55, 5 Van liollerdani Donderdag 2, 's morg. Zaterdag 4, Diiigsdag 7, STOOiHBO ot-O ïbw3t tussch rn middelburg zierikzke bergen op zoom (tholrn) benevens van middelburg op antwerpen enz. Van Middelburg Vrijdag 3, 'smidd. 1 '/2 Maandag— 's morg 3'/2 Van Tholen Zaturdag 4 's inidd 12 Dingsdag 7, 's id org. 3 (DIENSTTUSSOHEN MIDDELBURG KN ROTTERDAM-} Van Middelburg Woensdag 1, 'smorg. 6 Donderdag 2, 6 Vrijdag 3, 6 Zondag 5, 6 Van Boller dam Woensdag 1 5s morg. S''.> Donderdag 2, S'-2 Vrij lag 3. 8'<.2 Zaturdag 4, 8l/2 De diligence zal van Zierikzee 1'/2 uur na de afvasrt der stoom» boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tussodejn vliss1ngen en botterdam.) Van Vlissingen. I Van Rotterdam Des Maandags, oensdagsen Des Dingsdag Donderdags en Vrijdags,'s morgens ten 8 ure, Zaturdags, morgens ten 8'-a na aankomst der stoomboot van ure, na aankomst van deneersten Breskens. trein uit 's Ilage. De diligence zal van Zierikzee 1.,/2 uur na deaivaait der stoom bootvan Rotterdam naar Vlissingen van Vlissingen naar Rotter dam 1'2 uur na de afvaart der stoomboot rijden. IJ>3S» a jy ff1 ®0 TT 12 TO Tï! dei? 29 September IS 6' Nederland Werkelijke schuld 2'/j pet. 621/., 74'/8 dito dito 3 Amortis. syndic. 3'72 Werkelijke schuld 4 933/8 102->8 1013,8 Rusland. bij Hope 179S,1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5. leen. 5 93 dito betaalb. Amsterdam 5 bij T-Iope 4 S43,4 bij Stieglitz. 4 84 dito Cert, van ass. 6 - Poolsehe 'schatkistb. 4 Oostenrijk Metallicken Nationale 5 5 73Ö/i8 75 b8 rente Amsterdam 5 Metaliek'eh 2'/a 3SV,o Spanje. Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 373/4 Bnitenlaudscli l;/4 23 VQ Cert, van coupons 44 Portugal. Buitenlandsch 3 ROTTERDAM 29 September. TARWE. N. Zeeuws. Vlaams, en Overm. de beste schaarsch en als voren gewild mindere 25 c. lager met trage koopers goede en puike ƒ14, a 15, mindere f 11,50 a 13,50. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. hooger ƒ8,50 a f9.40. GERST Zeeuws. Vlaams, en Overm. 20 c. hooger; winter ƒ0,60 a ƒ7,S0, dito zomer f (5,20 a f 7, HAVER. Zeeuws, en Inl'. korte 3,50 a 4,50 dito lange ƒ3, a ƒ4. ERWTEN Z. groene; f8,50 a f9,50. PAAK- DEBOONEN 20 c. hooger 5,25 a 7,50. MEEKRAPPEN redelijk veel geveild. Tot vorige prijzen had een goede omvang plaats. LONDEN 23 September. KOFFIJ. 185 b. Malabar zijn in veiling verkocht tot 50/ a 50/G. THEE in veiling werden aangeboden 3900 colhs. waarvan 1060 ver kocht zijn tot diverse prijzen. RIJST flaauwer vooral blanke Ben gaal; van 2865 cn 985 z. is het grootste gedeelte opgehouden tot 10/6' a 11 zeilende is gedaan eene lading Nccrancie per Forest Mo narch voor het Vasteland groot ca. 18000 z. tot 11/3. 230ste staat3-ï.QTEÏUJ. Vijfde klasse. 4de Lijst. No. 1GS17 5000; no. 3441 15080 en 15973 ieder f1000; no. 3650f 200 no 1684, 7067, 7736, 9014, 12259, 13028 'j 13842 14614 en 17904 ieder f 100. Heden overleed mijn geliefde Vrouw NIKÓLAZ1NA van dun BOUT, in den ouderdom van 32 jaren. den 27 September 1856. Algemeene kennisgeving TER STADS-DRUKK.EUU VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2