TO." JAllY Woensdag en Zaturdag. m ti! EN bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN voorloopige aankondiging. bekendmaking. aanbesteding. bekendmaking. ZIERIKZEESCH COURANT. ABONNEMENTS-PRIJS Per drie maanden f "2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagsle voren, voor 11 ure 'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DEP. ADVERTENT1EN Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberzgten van 1-6 regels «ƒ1, behalve het Zegelregt. BEKENDMAKING. Inspectie f'erlof,gangers. Burgemeester en Wethouders van Zieriltzee. Gezien een besluit van den CommissarisdesKonings in deze provincie van den 6 Sept. jl. A, no. 3754/1 3de. afd. Provinciaalblad no. 70 en de Circulaire van 17 Sepljl. A no.39071 3 afd. Provinciaalblad no. 81) Koepen op al de in deze gemeente zich bevindende Verlofgangers der Nationale Militie, behoorende 1. tot de ligting van 1852 en 1853 met uitzonde ring van de zooilanigen die krachtens het Koninklijk besluit van den 1 I .tunij jl. no. 62 zijn opgeroepen om aan de wapenoefeningen in de loopende maand September deel te nemen en 2. tot de ligting van 1854 met uitzondering alleen der zoodanigen die in 1855 zijnde opgeroepen tot aan vulling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt en alzoo langer dan één jaar in werkelijke dienst zijn ge weest, zoodat de mi 11 iciens van die ligting, die één jaar onder de wapenen zijn geweest en zich sedert I April jongstleden met verlof bevinden /insgelijks aan de in spectie zullen moeten deelnemen. om op maandag den 13 October 1856, des morgens ten 9 ure, zich te bevinden vóór het Stadhuis te Zie riltzee ten einde te worden geïnspecteerd. De Verlofgangers worden herinnerd aan de volgende hij de wetten van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen a. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de Verlofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten, zonder voorhun achterblijven tengenocge van den Militie-Commissaris voldoende redenen te kunnen aanvoeren zullen gelast worden nader voor hem voorzien van hunne kleeding- en equipement- stukken te verschijnen en vervolgens overeenkomstig bet bepaalde bij art. 183 der wet van den 8 Januarij 1817 zullen worden gestraft. b. Dat zij op de gemelde inspectie zullen belmoren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die bij het vertrek van het corps aan hen zijn gelaten van het zakboekje benevens van het attest lilt. mh. hun door het bestuur hunner gemeente uitgereikt. Dat zij die daarin nalatig zijntot eene nadere in spectie zullen moeten opkomen en dat de zoodanigen die hunne kleedingstukken hebben verwaarloosdbij hun korps zullen worden opgeroepen. c. Dat zij gedurende de gemelde inspectie zich or delijk behooren te gedragen en onderworpen zijn aan de militaire tucht en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie, doordepolicic zal worden gelet. d. Dat zij hoezeer met hun korps hebbende afgere kend hunne kleeding- en equipementstukken steeds in waarde zullen moeten houden en zich daarvan, zoo lang zij niet zijn gepasporleerd, om gecnerlei reden mogen ontdoen. e. Dal zij wanneer zij hun verblijf buiten de pro vincie willen vestigen hunne verlofpas aan het bestuur hunner gemeente moeten terug vragen en dat zij zich binnen vier weken moeten aanmelden bij het bestuur der gemeente in welke zij voornemens zijn te verblij ven, op straf van als deserteur te worden behandeld. f. l/at zij wanneer zij zich langer dan tweemaal vier cn twintig uren uit hunne gemeente willen verwijderen daarvan in persoon moeten kennis geven aan het ge meentebestuur met opgave der gemeente werwaarts zij zich hegeven op straf van een arrest van 2 tot 6 dagen door het gemeentebestuur op te leggen. g. Dat zij zich op gelijke straf, ingeval zij langer dan tweemaal vier en twintig uren buiten hunne gemeente ver blijven bij het hesluur der gemeente alwaar zij zich bevinden moeten aanmelden. En opdat geen Verlofganger hiervan onwetendheid zou kunnen voorwenden zal deze behalve de schrif telijke oproepingdie een ieder aan zijn woonhuis ontvangen zalworden afgekondigd en in de courant geplaatst. Zierikzecden 24 September 1856. li. C. CACJVoorzitter. C. de JONGE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zieriltzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat het eerste aanvullingskohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente, over het loopende dienstjaar, door don Gemeente-Baad vastgesteld den 30 Augustus jongstleden door boeren Gedeputeerde Staten dezer piovincie is goedgekeurd en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger dezer gemeente, ten fine tan int ordering en worden de belastingschuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen te voldoen ingevolge de wet. Zieriltzee, 24 September 1856. li. C. CaU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Burgejukester en Wethouders van Zieriltzeema ken aan de belanghebbenden bekend dat in den loop der maand October a. s. de openbare zevenjaarlijksche verpachting van de eigendommen der gemeente, en I zulks voor de jaren 18571864, op het Raadhuis zal l. plaats hebben. Zullende de voorwaarden dier verpachting in druk verkrijgbaar worden gesteld en hiervan later gelijk ook van den dag der verpachting, bekendmaking ge schieden. Gedaanten liaadhuize der stad Zieriltzeeden 24 September 1856. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Burgemeester en Wethouders dor stad Zieriltzee. Gelet op het besluit van den Raad van 22 September jl. no. ll. Gelet op art. 54 der gemeentewetmaken bij deze aan de ingezetenen bekend, dat door den Raad zijn be noemd tot leden van de commissie voor de gaz-fabrielt en de straatverlichting de heeren J. 14. OCHTMAN Jonz. S. G. NAUTA van der GRIJP, en H. G. MULOCK HOUWER, zijnde de heer Mr. li. C. CAU, Burgemeester, als voorzitter dier commissie door hel collegie van dage- lijksch bestuur aangewezen. Wijders brengen zij ter openbare kennis dat de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt, beslaande uit de heeren Dr. F. KELLER. Dr. H. GO EM A NS. S. G. NAUTA van der GRIJP en .1. H. OCHTMAN, Jonz. zich bereid verklaard heeft de taak eener gezondheids commissie in deze gemeente op zich le nemen noo- digende het bestuur de ingezetenen uit, deze heeren in die qualileil bij voorkomende gelegenheden wel te willen erkennen. Gedaan ten Raadhuizo der stad Zieriltzeeden 24 September 1856. li. C. CaU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzec zijn voornemens op Woensdag den 1 October aanslaandedes middags op het Raadhuis aan den minsten inschrijver, in het openhaar aan Ic besteden Het onderhouden van de West- en Ooslfigvendijken met liet beleggen der builenbeloopen van deze dijken met krammalten alles me t bijlevering der daartoe vereischte materialen gereedschappen arbeidsloonen enz. over eenkomstig het bestek en de voorwaarden, welke ter i Gemeente Secretarie voor de gegadingden ter lezing I liggen en verkrijgbaar zijn hij den Gemeente-Bouw meester door wien op Dingsdag den 30 dezer des mor gens ten 9 ure aanwijzingder werken zal w orden gedaan. Zieriltzee, 24 September 1856. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. De Burgemeester van Zieriltzee brengt ter kennis van daarbij belanghebbenden dat hel kohier van bet patentregt van deze gemeente, dienstjaar 1856/7 eerste kwartaal, op den 19 dezer maand, door den heer commissaris des konings in deze provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den heer ontvanger der directe belastingen enz. in deze gemeenteten fine van invorderingwordende de patenlpligtigen aangemaand om hunne aanslagen le voldoen ingevolge de wel. Zierikzee, den 26 September 1856. B. C. CAU, BINNENLAND. Zierikzee 26 September. Bij Zr. Ms. besluiten van 21 dezer is, op hun daartoe gedaan verzoek, met den 1 October aanslaande eervol ontslag verleend: aan mr. L. J. van Maanen uit zijne betrekking van raads heer in hel provinciaal geregtshof in Zeeland en aan I nir. P. Alvarez van Diggelenuit zijne betrekking van griffier bij het kantongoregt te Hcinkenszand. Jl. dingsdagmiddag heeft er eene vergadering van den ministerraad plaats gehad, die ten tweeurc is aan gevangen en lot vijf ure geduurd heeft Men meldt uit Goes van 22 September Jl. vrijdag heeft alhier eene 'tarnenkomst plaats ge had tusschen den boofd-ingonieur van den waterstaat Beijcrink geadsisteerd van den ingenieur Conrad mét directeuren van het Middel van Straten en Zandwegen benevens heeren burgemeesters van Kruinipgen Schore cn Wemeldingo ter overweging der belangen van de communicatie in dit eilantl, voorzoo vee! die verandering zal ondergaan door de daarslclling van het kanaal. Doordevoorlichting van ilcu hoofd in- genieur schijnen aide punten welke ter sprake zijn gekomen zeer bevredigend voor het algemeen belang vastgesteld. In eene dienzelfden dag gehouden hij- eenkomst met de directie der brcede watering ver neemt men dat mede al de punten aan bezwaar dier directie onderhevig zijn verevend zoodat beide za- menkomsten toteenen gewenschten uitslag hebben ge leid. Men schrijft uit Heinkenszand van 18 dezer Ju de heden alhier gehoudene vergadering der 7de afdec- ling van de maatschappij van Landbouw en Veeteelt in Zeeland 2 is aan M. van der Weele smid le Wilhelmina- dorp de bronzen medaille op den stempel dier maat schappij uitgereikt wegens door die maatschappij in hare algemeene vergadering van 1855 aan den be kroonde toegekend voor de door hem vervaardigde allezins doelmatige werktuigen voor het droogleggen van gronden. De voorzitter wees bij die gelegenheid op het hooge belang van den landbouwenden stand om door alle ge paste middelen te trachten de vruchtbaarheid van den grond te vermeerderen, waartoe, nevens het oordeel kundig bewerken bemesten en bezaaijen ook het droogleggen der gronden (draineren) waar noodig, be hoort. Dat die vermeerderde opbrengst eene vordering van den tijd eene gebiedende noodzakelijkheid ge worden is hij de steeds klimmende huren en koopprij zen der landerijen tegen over eene mogelijke daling van de prijzen der veldgewassen zoowel als tegenover de mogelijkheid van nog klimmende koop- en pacht prijzen waartoe verschillende omstandigheden kunnen medewerken ongerekend de nadeelige werking der hooge graanprijzen op de middelbare en lagere volksklassen die alleen door toenemende vrucht baar making van den grond krachtig kan worden te keer gegaan het evenwigt herstellen tusschen voori- hrengst en verbruik in het algemeen en in het hij zonder dienstigom den pachters en grondeigenaren hun beslaan en inkomst te verzekeren. Spreker wees daarbij tevens op het verhand tusschen den landbouw cn aanverwante wetenschappen hoe vooroordeelen daartegen beginnen te wijken bij de ervaring van het hooge belang der vindingen door we tenschap en kunst verkregen en even voor het dage- lijksch leven als voor den landbouw onmisbaar ge worden hoe wcnschelijk het is alle vooroordeel daar tegen afteleggen en ze tc benuttigen terwijl hij met de algemeene opwekking, als levende wij op eu om den akker besloot om der Voorzienigheid dank te wij den voor de kennis lot ontwikkeling verkregen en om die inzonderheid ook onder ons aan te wenden lot verhoogden bloei van den landbouw. Men meldt uit Rotterdam van 22 dezer. Heden voormiddag is alhier op den Goudschen Singel nabij den Goudschen weg een vrij zware boom om verge- waaid de boom viel dwars over den Singel en kwam mét den top neder op een aldaar liggend vaartuig met het ongelukkig gevolg dat een aldaar op het dek aan wezigknaapje van omstreeks vier jaren daardoor ter stond doodelijk werd getroffen terwijl de vrouw van den schipperwelke zich mede op het dek bevond, geheel ongedeerd bleefhet hoofdje yan het arme kind een kleinzoon van dengenc voor wien de schipper be zig was mest te laden was geheel verbrijzeld het kind bevond zich nog slechts weinige oogenhiikken aan boord toen het ongeluk plaats greep.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1