BIKS, TIJDINGEN YËRY0Ë1MDMLË ADVERT®™ STADS TEEKEISCHöOL. -GASTEL STOOMBOOT STAD VlISSIM D.° I. EN ZEIS'1 heeft ten doel de gemeenschap van Rusland met alle hooldsteden en havens aan de Zwarte Middellandsche en Adrialischen zeeën gemakkelijk te maken. r n a k K B ij h. Pakijs, 19 September. In verband met beslaande geheime genootschappen zijn sedert den aanvang de zer week verscheiden arreslatien hier ter stede bewerk stelligd. Met gerucht wil dal eerlang alhier ecne bijeen komst zal worden gehouden van voorname personen met het doelden algemeenen stand der zaken in Frank rijk te bespreken en tevens den persoon aan te wijzen die in geval van nood onder den titel van luitenant- generaal van Frankrijk de regering zou aanvaarden. He andere roovers, die den heer Duserre op den weg van Seyssel naar Chatillon-de-Michaille hebben overvallen heeft men nog niet ontdekt doch van de geroofde som heeft men een groot gedeelte in het ge bergte verborgen gevonden zoodal nog slechts 21,500 fr. daaraan ontbreken. oor het op de rots van Corneille op te rigten kolossale beeld der H. Maagd zijn in het geheel ISO,000 fr. bijcengebragt, terwijl de regering 150,000 kil. metaal van buit gemaakte kanonnen heeft ge schonken. Te Madrid wil men welen dat de koningin van Spanje bij hare ministers aandringt op het intrekken of minstens het schorsen der desamortisatie-wet van de geestelijke goederen. Ken telegrafisch berigt uit die hoofdstad van den 17 dezer meldt echter,dat toen dien aangaande nog niets was beslist. Men vreest dat deze zaak het ministerie in nieuwe moeijelijkheid brengen zal. Te Rome is de policie eene verecniging van mis dadigers en gaauwdieven op het spoor gekomen, welke in de nabijheid der hoofdstad baren zetel had. Onder anderen is de beruchte Civettola gevangen genomen in de nabijheid van Otricoli hij was vermomd als tol- wachter en had verscheidene passen op verschillende namen bij zich. 8E O O T-B BITTSII11EII, Konden, 20 September. De Morning Post bevat het berigtdat Kngeland en Frankrijk hunne vertegen woordigers bij hel bof der beide Sicilien hebben terug geroepen en dat de westersclie mogendheden vier linie-schepen en eenige fregatten naar de wateren van. Mapeis zendenom aan den koning Ferdinand ontzag in te boezemen. Tot dus verre is het niet vooruit te zien wanneer omtrent de Napolitaansch-Italiaansche aangelegenheden met de westersche mogendheden eene minnelijke schikking zal tot stand komen. De Times spreekt in gelijken geest en maakt melding van het zenden van eene ultimatum aan koning Ferdi nand houdende tevens bedreiging van het afbreken der diplomatieke betrekkingen. De sloombooten Manchester en Herrmann, van Phila delphia en van New-York, zijn te Liverpool en te Southampton aangekomen. De mannen van den vrij staat in Kansas zijn te Ossarwatomie in opstand geraakt. De prins van Oranje beeft Balmoral bezocht. Hij wandelde met de koningin prins Albertde erf- prinses, prinses Alice en prins Alfred. Prins Eduard van Saksen--Weimar bevond zich insgelijks te Balmoral. De booge personen vereenigden zich legen den avond aan tafel. De Morning Posfbehelst een artikel waarin het de verspreide geruchten wegens eene storing der innige overeenstemming tusschen Frankrijk en Kngeland ten opzigte der buitenlandsche staatkunde ten stelligste wederspreekt. Die beide mogendheden zegt dat blad zijn het integendeel volkomen eens over de groote vraagstukken en met name over het Italiaansche vraag stuk op eenige zeer geringe verschillen na. De heer Bailli/ voorzitter van het slerrekundig genootschap te Londen heeft zich gedurende zes jaren bezig gehouden met het moeijelijke vraagpunt om te bepalen hoe zwaar onze aardbol weegt. Wij zullen hier gcene uitvoerige mededceling doen van de wijze, waardoor bij tot de beantwoording dezer vraag ge komen is. !n het werk, hetwelk de heer Bailli/ aan gaande zijn onderzoek heeft uitgegeven wordt als ant woord op deze vraag gezegd dat de aarde ongeveer 52/3 maal zwaarder zoude zijnwanneer zij geheel uit water bestond. In cijfers uitgedrukt bedraagt volgens dezen geleerde het gewigt van onzen aardbol 6,062,165,592,2! t,410.488,889 tonnen Engelsch bandelsgewigt d. i. in woorden uitgedrukt zes dui zend twee en zestig trillioenen honderd vijf en zes tig duizend vijf honderd twee en negentig Lillioenen twee honderd elf duizend vier honderd en tien milli- oenen vier honderd acht en tachtig duizend acht hon derd negen en tachtig tonnen. Het is onzen bekwamen policie-agent Daniel For rester gelukteen zekeren Guerin, die heirokken is in den diefstal der actiën van den Franschen Noorder spoorweg, in handen te krijgen. Voorden lord-maijor gehragt, die de policie-regtbank vanMansionhousepre sideerde en hem gevraagd zijnde of hij daar teregt wilde staan, dan we! naar Frankrijk wenschte gezonden te worden en dit laatste door hem gekozen zijnde werd hij, onder geleide van den heer Forrester, terstond naar Parijs opgezonden. Ken lid der firma Rothschild herkende bem oogenblikkélijk. Daar men meent te weten dat twee andere medepligligen van Guerin naar New-York zijn ontsnapt heeft Mansionhouse twee policieagenten van de noodige volmagt voorzien, naar Amerika gezonden. De Times verzekert dat gisteren nog een der dieven is gearresteerd geworden. Een Amerik. walvischvaarder is op zijne terug reis van Novazemblate Queenstown aangekomen. Gedurende deze reis die eigenlijk een proeftogt was zijn drie walvisschen gevangen door een nieuw middel, hetwelk voor het eerst door den kapitein is aangewend, bestaande in hel afschieten van eene kleine bom, die het ligchaam van hel zeemonster binnendringt en het van een doel barsten. Men zal voortaan het gevaar lijke en onzekere werpen met den harpoen kunnen achterwege laten. (dienst tussohen middelburg en rotterdam.) Van Botteidam. P an Middelburg Woensdag 24, 'smorg. 8 Donderdag 25, 9 vrijdag 26, 9'4 Zondag 28, 10'/, Woensdag 24, 'smidd. 12 Donderdag 25, 's morg. 6 Vrijdag 26. 7 Zaturdag 27, 8 De diligence zal van Zierikzee 11/2 uur na de afvaart der sloom boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelbij rg naar Rotl«rdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. Verwoesting door sterken drank. Dc burgers van een welvarende stad in Pennsylvania vergaderd zijnde, als naar gewoonte, om te bepaleu, of en hoeveel sterken drank zij aan de graafschapsregering zouden verzoeken dat ingevoerd inogt worden waren in grooten getale opgekomen. Ken der rege ringsleden presideerde en o;p de tribune zaten onder anderen de predikant der plaats een zijner diakens en 'de geneesheer. Toen de vergadering een aanvang genomen had stond een der ge- achtste burgers op en. stelde voor, na eene korte rede het gewone bedrag weder te verzoeken. Hij oordeelde het niet raadzaam, ontevredenheid op te wekken door eene weigering. Niemand scheen iets tegen het voorstel te zullen hebben. De president stond gereed, het voorstel in stem ming te bréngen toen er iemand in een hoek van het gebouw op stond en aller oogen derwaarts zich wenden. Het was eene oude vrouwarmelijk gekleed en wier vervallen houding duidelijk een zwaar lijden verried. Ook was er iets in den blik van haar helder oog hetwelk uitdrukte dat zij niet meer was wat zij vroeger was geweest. Zij sprak den voorzitter aan en zeide te zijn gekomen dewijl zij had gehoorddat er over den vrijdom van invoer van sterken drank gehandeld zou worden. „Gij kent mij alleu zeide zij- «Gij weet, dat ik eenmaal in het bezit was van een der beste eigendommen in het gewest. Eenmaal had ik eenen man en vijf zonen; en nimmer had eene vrouw beteren man, of eene moeder betere en haar meer beminnende zonen. Maar waar zijn zij nu Doctor ik vraag waar zij nu zijn „Daar beneden op liet kerkhof zijn zes graven gevuld met dien man en die vijf zonen en o zij zijn allen dronkaarts-graven." „Doctor, hoe werden zij dronkaari.s Gij kwaamt bij hen en dronkt met hen en zeidet dat matig drinken hun goed zou doen." „En gij daar, mijnheer! (den predikant aansprekende) kwaamt en dronk met. mijnen man, en mijne zonen dachten, dat zij gcrustc- lijk konden drinken het voorbeeld van hunnen leeraar volgende „Diaken gij verkocht 'hun den rum die hen dronken maakte. Gij hebt nu mijne hoeve gekocht en al mijn goed en dat verkreegt gij alles doorram." „En nu, zeide zij, heb ik mijne boodschap volbragt. Ik keer naar het armhuis terug want dat is mijn huis. Gij Eerwaarde Heergij doctor en gij diaken, ik zal u niet vroeger weder ont moeten dan voor den regterstoel Gods waar gij ook mijnen onge- lukkigen man en die vijf zonen zult zien die door uw invloed en handelingen het dronkaarts-graf vullen!" De oude vrouw ging zitten. Diep stilzwijgen heerschte er tot dat de president het afbrak, opstaande om het voorstel in stemming te brengen, „Zullen wij het gewone verzoek doen voor het volgende jaar en een eenparig „neen daverend uitgebragtgaf den in druk terug van de toespraak der oude vrouw. Daar werd geen drank meer gevraagd. Waarde lezerterwijl uw hart diep is bewogen en uwe oogen met tranen zijn bevochtigd: besluit (zoo gij het nog niet gedaan hebl) terstond het eenige, den Christen, ten opzigte van den vloek dei- sterke drauken passende gedrag te zullen leiden u te onthouden van eiken schijn des kwaads," Volksvriend. JONGSTE TÏJDINGEN. Marseille 21 September. De Tage heeft alleen tij dingen aangebragt uit Konstantinopel loopende tot 1 dezer. De Oostenrijksche internuntius beeft den sul tan uit naam zijns keizers de St. Step'hanus-orde met diamanten overhandigd. De internuntius heeft tevens officieel aangekondigd dat Oostenrijk zijne troepen in de vorstendommen zou houden lot dat de raoeijelijkheden (die tusschen Turkije en Rusland gerezen zijn uit den weg zullen zijn geruimd. Eene poging tot opstand heeft in den Balkan plaats gehad, die echter spoedig onderdrukt is. (DIENST TUSSCORN V LI SS IN GlïN EN ROTTERDAM.) Van üssingen. ï)es Maandags oensdags en Vrijdags, 's morgens ten 8 ure na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam Des Dingsdag Donderdags en Zaturdags, morgens ten 8''2 ure, na aankomst van de Heersten trein uit 's Ilage. i SAX j'ï.aro ÏSÏ*s"si oxrstTo ICE 1iisjaYwao dei? 22 September 1856 2'/» -pet. 3 4 Zierikzee, 20 September. Binnengekomen de Kr(- gelsche schooner Rambler, kapt. I). Meur en 22 rlito, Chase, kapt. W. Hill, beide met kolen van New castle voor deze stad. Brouwershaven, 19 September. Binnengekomen: Delft, kapt. L. van Geelkerkenvan Rotterdam naar Batavia 20 dito, Valiant kapt. J. Lowland, Supply, kapt. .1. Buck beide van New-Castle naar Schiedam, Prince of Suxe Cobourg kapt. .1. Walace Orbitkapt. H. Shepard beide van New-Castle Agnes kapt. tl. Stone van Sunderland Amict/kapt. G. Sawjer, van Boness alle vier naar Rotterdam, 21 dito, Alida kapt. C. H. Veen, van Oleron naar Dordrecht, Graaf Dirk III, kapt. C. .1. Rotgans, van Akyab naar Botterdam Bezoelüekapt. J. H. Lammerls van Beu ren van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoomb. binnendoor van Hellevoetsluis 22 dito Scolia kapt. W. iiriggs, van Sunderland naar GendSnowdrop, kapt. J. Lelean, van Fowey naar Dordrecht Patriot, kapt. W. Willess van Swansea naar Rotterdam, eu Uitgezeild: Maria Beerlakapt. K. A. Tap van Tor- ravecchia naar Riga, na gerepareerd te hebben. ITO GEBOOT X Ti 13 El STA» «eEiejaiKZKK gedurende de maand SEPTEMBER. Pan ZierikzeePö/i Rotterdam. Woensdag 24, 's inorg. 9''2 u. I Donderdag 25, 'smidd. Vrijdag 26, 11 Zaturdag 27, 'smorg. Zondag 2S, 'smidd. 12 Dingsdag 30, STOOMBOO X—T> I8HST middelburg zierikzee bergen op zoom (tholen) benevens van middelburg op antwerpen enz. Pan Middelburg Pan Tholen Vrijdag 26, 'smorg 9 Vau* Zaturdag 27, 'smorg, 8 1 Maandag 29, 11 '/2 Dingsdag 30, 10 Pan MiddelburgPan Zierikzee. Woensd. 24, 's morg, 7 Va Donderd, 25, 'smorg. 8'72 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld •Rnsland. bij Hope 1798,1810 dito 1828/1820 5 ■bij "Stieglitz. 5. leen. .3 dito bet aal b. Amsterdam 5 bij Hope 4 bij Stieglitz. 4 dito Gert. van ass, fi Poolsche schatkist!). 4 Oostenrijk. Metallieken 5 Nationale 5 rente Amsterdam 5 Melalieken 2'y Spanje. Ruitcnlaudsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 11 Oert. van coupons Portugal. Buitenlandsch 3 HOTTER DAM 22 September. TARWE. N. Zeeuws. Vlaams, en Overm. was wederom een vrij goede toevoer ter marktwaarvoor tot eene verlaging van 50 cent's genoegzame kooplust bestond om Ie kunnen opruimen goedé en puike 14, a 15, mindere f 13,00 a 13,75. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. als voren slepende van de hand gegaan 8 a f8.75. GERST nieuwe Zeeuws. Vlaams en Overm. tot vorige prijzen wel te, vevlcoopenwinter f 6,30 a ƒ6,80, dito zomer', f 6. a, ƒ6,80. HAVER. Zeeuws, en Inl. korte zonder prijsveren flering 3,70 a 4 dito lange ƒ3,50 a 4,20. ERWTE N Z. groene als voren wel te plaatsen f8,50 f 9,50. N. PAARDEBOONRN met meerder aanvoer gedeeltelijk goede drooge kwaliteit 5 a 6,75. 62:'/4 74L4 94 1023/g 102 95 85 s/s 83-V4 7 4flin 38-Vie 4 3»;, 23'Vio Bevallen van een' Koon J.C. de BRUUN de NEVE MOLL Bokije. Zierikzee, 20 September 1836. a Gebukt onder rampen en tegenspoeden welke elkander hebben opgevolgd werd ik door eene teeder geliefde gade ondersteund doch ook deze liefderijke zorg mogt ik niet langer behouden, daar het den Al- magtige behaagd heeft, mijne beminde Echtgenoot, HELENA LOUISA BUSCMKENS, na een smartelijk lijden in den ouderdom van 48 jaren door den dood van mij weg te nemen. God schenke mij de kracht om dezen nieuwen slag, voor het welzijn van de geliefde panden welke zij heeft achtergelaten te kunnen dragen. Zierikzee den 19 September 1856. I. van MEUWKUM. Heden overleed na een langdurig lijden mijne waardige Echtgenoot A DB IA.NA van DOESBURGH in den ouderdom van 69 jaren en 7 maanden. Zierikzee 22 September 1856. N. van den BOUT. Het Bestuur der TeekenscuouL brengt ter kennis van belanghebbenden dat de cursus in het Handtee- keuen en Bouwkundig Tcckenen aan deze inrigting een aanvang zal nemen den 6 October; en dat de zilling tot bet aannemen der Leerlingen zal gehouden worden Zaturdag 27 September, des middags ten I i1/, ure, aan het lokaal der School. B. C. CAU Voorzitter. MOLL Secretaris. Gedurende «legeheele week in lossing Het Engelsch schoónerschip KamblerKapt. IS. ïïBuirs. En verwachten weder het Schip de (Hoede In tentie Schipper Jf. van de Velde beladen met uitmuntende ftMASllffijfKVW' II Jf I3t-T?- en g£A(HCHKVS£OVIDX heide voor rekening van Zierikzee, 22 September 1856. J. C. BAL Co. De Directie adverteert dat, aan te vangen primo October, de dienst van fit 5 «Idr s ijstry op jZierikzee des Woensdags en van '/.ierïkzee naar Middel burg des Donderdags voorloopig wordt ge staakt. Zullende de dienst op Zierikzee en Tholen op de aangekondigde dagen en uren worden voortgezet. TER STADS-DRUKKERIJ VAN UK HRVEN A. UB VOS.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2