mmmmmT ZEE" IBP BH». MllkTIIHIII! lllsi\M ADYERTEATIEN Een Hoefje, Meubilaire Goederen. TAFEL a i per Couvert. OPSH BAt Men zegt dat de keizer eene expeditie tegen de Riil'-roovers zou willen doen ondernemen en aan de ministerien van marine en oorlog last heeft gegeven dienaangaande een onderzoek in te stellen; de expeditie zou uit 10,000 man bestaan en worden aangevoerd door den eontrc-admiraal Chabannes. Brieven uit Konslanlinopel van den 22 dezer houden in, dat de porie eene expeditie tegen Monte- greno uitrustte. De Engelsche vloot had Trebizonde verlaten. Het gerucht dat een congres gehouden zal wor den om het vraagstuk der troonopvolging in Grieken land te heslissen wint veld en wijst Londen als de plaats der bijeenkomst van dat congres aan. De wei gering van prins Adalbert van Beijcren om zijne kinde ren in het geloof der Grieksche kerk te doen opvoeden maakt de regeling dezer zaak onvermijdelijk noodig. Een vrecselijke moordaanslag gelukkig zeld zaam in de jaarboeken van het regt voorkomende had in den nacht van 26 op 27 dezer op de l'ont dc Neuilly plaats. Eene moeder wierp haar tienjarig dochtertje, na een hevige worsteling in hot water het kind werd echter door een in de nabijheid zijnde schipper gered die dc vrceselijke worsteling gezien had en den val in het water hoorde, Het meisje dreef op hare kleederen en is met den schrik vrijgeko men. De onnatuurlijke moeder is ontvlugt. Uit het dadelijk door de policie ingestelde onderzoek blijkt dat deze vrouw in den omtrek van Parijs woonde en weldra in het huwelijk zoude treden. Afkomstig uit hel departement van Cantal had zij daar haar kind vrucht van eenen misstap barer jeugd gelaten, en daaT zij van dit kind aan haren loekom- sligen man niet gesproken had, en vreesde dat hij het bestaan daarvan vernemende haar niet zoude willen huwen had zij besloten zich van haar te ontdoen door haar in de Seine te werpen. De policie heeft maatregelen genomen om haar aan de welverdiende straf niet te laten ontkomen. Men wil weten dal een nieuw en zeer scherp antwoord van de Nnpelsc.he regering ontvangen is en dat de breuk tusschen deze en de westersche mogend heden daardoor veel grooter is geworden. Volgens een hriefuit Home, zoude, het gouverne ment voornemens zijn.de Ooslersche en Eransche troe pen die het land bezet houden terug te zenden en tevens om het slaande leger te vermeerderen. Het is waarschijnlijk om zich zeiven te beveiligen dat de paus die vermeerdering wenscht. De tegenwoordig heid der vreemde troepen kost hem 280,000 scudi (1,500,000 fr.) zonder de kosten van inkwartiering te rekenen welke ten laste der provinciale besturen ko men. Men wacht zich wel die cijfers juist op te geven. Met de aan de vreemde troepen ten koste gelegde sommen hoopt de regering een eigen dapper ge trouw leger te onderhouden een leger in staat om de orde binnenslands te bewaren en des noods den vij and van buiten met kracht te weren. Om roet de orga nisatie van dit leger een begin te maken en te bewij zen dat hij de hulp van anderen niet behoeft heeft de kardinaal Antonelli onderhandelingen met den koning van Napels geopend om twee hattaillons]7,witsers te bekomen. Te Cziczowa, in het vicariaat Pisekwerd on langs een zeldzaam feest gevierd. In tegenwoordig heid van omstreeks 3000 menschen die uit den om trek bijeen gestroomd waren en verscheiden priesters uit de naburige plaatsen werden 8 jubelparen die alle reeds 50 jaren in den echt hadden doorgehragt en alle tot het kerspel Cziczowa behoorden op denzelfden dag te gelijk ingezegend. In den avond van 21 dezer heeft in Algerie eene aardbeving plaats gehad die te Algiers zeer zwak te Constantiue en Bone sterker en te Philippeville, waar zij zich den volgenden dag herhaalde zeer hevig was. Aldaar zijn verscheiden klokkentorens ingestort en vele huizen beschadigd maar gelukkig heeft nie mand het leven verloren. Men heeft de hospitalen en kazernen moeten ontruimen en de bevolking heeft zich naar builen de stad begeven. Verscheiden om liggende dorpen zouden geheel verwoest zijn. cv XX O O T-B EITTASJNIEW Londen 29 Augustus. De dood van IV. Temple brengt het Engelsch kabinet in groote verlegenheid we gens de benoeming van zijnen opvolger als gezant te Napels eene in het tegenwoordige tijdsgewricht zoo gewiglige keuze dat de vrede van het zuidelijk Europa daarvan kan afhangen. Naardien Engeland geen onmid- delijken gezant te Uomehebben kan is lord Normunby, de minister te Florence, die zijne regering levens te Panna en te Modena vertegenwoordigt, behalve dien in Sardinië, de eenige, tolk van Engeland in Italië, en vele achten dezen staatsman thans voor die taak weinig berekend. De koningin van Oude en hare raadslieden willen naar men verneemt geene pogingen sparen om de deelneming der engelsche natie voor de zaak voor welke zij herwaarts gekomen is te winnen, maar tot hiertoe vertoont zich de belangstelling alleen in de verregaande nieuwsgierigheid om die Ooste.rschc bezoekers en hun gevolg te zien ":i de wonderen rond te vertellen die wegens huune rijke kleederdragt en schat van edelgesteenten verhaald worden. Die rijkdom vertoont zich nogtans geenszins bij de mindere bedienden, die het benedenste gedeelte vau het hotel te Southampton bewonen en ongemeen vuil morsig en lu.i zijn. Wanneer sommigen hunner in hun vreemd ge waad de straten der hoofdstad doorwandelen ontbreekt hun echter geene eercwacht van honderden straatjongens en ledigloopers zoodat de policie dikwijls genoodzaakt is ruim baan voor hen temaken. De handelsbank te New-Castle beeft den schok, door de bedrie gerijen van den heer «T. Sadleir ondervonden, niet langer kunnen Wed er staan en hare betalingen moeten staken. Haar passief bedraagt 2'1,000 p. st. en baar actief 51,000 p. st. in papier der bank van Tipperary daaronder begrepen, 80,000 p. st. De heeren Spring Rice en andere menschenvrienden wenden alle pogingen aan to^ verzachting van liet lijden der bewoners van Madeira waar de cholera in minder dan eene maand bijna 2000 BlagtofFers op eene bevolking van 15.000 zielen gemaakt beeft. De stoomsloep van oorlog liecate moest Portmoiith heden verlaten, met een grooten voor raad .jCaeesmiddelen en verkwikkingenen een aantal tenten om tot hospitalen voor de kranken te strekken. De wijnoogst op genoemd eiland zal dit jaar zeer schraal uitvallen maar van vroegere oogsteu zijn nog nagenoeg 10,000 pijpen voorhanden. Volgens ontvangen telegrafisch berigt, is de stoomboot Bombay te Triest gearriveerdna Alexandria den 21 dezer verlaten te liebben. De overlandmail brengt berigten uit Calcutta tot 17 nit Bombay tot 20 Julij, van Hong-Kong tot 10 Julij en uit Shanghai tot 28 Junij over. De heer Hors ley adsistent-ontvanger in het presidentschap Madras is vermoord geworden, welk lot ook den troonopvolger in Birmah getrof fen beeft. De Ben Avon, van Londen komende en rijk bevracht, is op de rotsen bij Araov totaal verongelukt. In China won de regering loosheid veld. Voor het bof van assises te Balton is onlangs dc zaak behandeld eener vrouw, Betzy M'Muilen genaamd, beschuldigd haren man door middel van vergif te hebben vermoord. De debatten dier zaak, welke overigens van weinig belang waren hebben eert betreurenswaardig feit aan het licht gebragt. Het meereudeel der vrouwen uit den geringere» stand te Balton heeft namelijk de gewoonte aangenomen aan hunne eebtgenooten wanneer deze dronken te huis komen, eenen drank toe te dienen, welken zij als calmerend beschouwen en quietness noemen. Deze drank, welke uit verschillende bestanddeclen is zamengesteld bevat onder anderen ook spiesglans (antimonimiim) dat bij cenige hoeveelheid toegediend den dood veroorzaakt. Uit de verklaringen der getuigen bleek dat deze drank vrijelijk en openlijk te Balton ver kocht wordt bij winkeliers half droogisten half kruideniers, die cr gecue gewetenszaak van maken daarvan aan iedere vrouw te verkoo- pen die de dronkenschap vau haren man wil doen bedaren zonder te weten dat zij hem daardoor min of meer vergiftigt. In de omstreken van Douvres is wederom een moord gepleegd, en wel op licht klaren dag iu tegenwoordigheid van 12 getuigen. Een soldaat van het 49ste regementMansfeld gcuaamd benam den korporaal iiurney van hetzelfde regement, met een karabijn, in koelen bloede en zonder voorafgegane twisthet leven en wendde geene poging tot ontvlugten aan toen men hem terstond in hechtenis nam. Men zegt, maar het is naauwelijks geloofbaar, dat de aanleiding tot dezen moord alleen hierin gelegen zou zijn dat Mansfeld op zijne terugreis uit de Krim een paar laarzen gemist had en Burncy voor den outvreemder daarvan hield. Volgens den Times zal Engeland zijne hulp ver- leencn aan Sardinietegcn de Oostenrijksche interventie. De Morning post spreekt van geruchten, volgens welke Rusland geweigerd zou hebben um gevolinag- tigden naar Londen te zenden lot deelneming aan de beraadslagingen over de Grieksche aangelegenheden. In dit geval zegt het blad verder, zouden de confe- rentien zonder Rusland gehouden worden. Genoemd blad deelt verder mede dat dc ontruiming der troe pen van den Griekschen bodem vermoedelijk zal ver schoven worden en dat een wijziging van ministerie te Athene zeer waarschijnlijk is. Lit eene medodeeling van den secretaris der maatschappij voor den onderzeeschen telegraaf blijkt dat dc kabeltot verbinding van Sardinië met de Afri- kaansche kust bestemd verloren is gegaan. Die ka bel had eene lengte van tusschen de 1 20 en 130 ellen en het vaartuig dat die moest overbrengen had zonder ongeluk het uiterste punt van kaap Spaventieno bereikt en de werkzaamhedeu van het doen zinken aangevan gen toen een hevige storm uilbrak. Om schip en be manning te redden was men gedwongen den kabel in zee te werpen. Hij was bij l.loyds voor 30,000p. st. verzekert. Ten vorigen jare ging de eerste kabel na genoeg op denzelfden lijd des jaars en onder gelijke omstandigheden verloren. Over de geheele uitgestrektheid tusschen Mobile en Nieuw Orleans heeft een van vrecselijke stortregens vergezelde storm gewoed; de regen viel onafgebroken gedurende honderd uren. De heer Post van New-York agent voor de fa briek der Vulkanische vuurwapenen, heeft eene ver zameling van nieuwe snaphanen karabijnen en pisto len medegebragl die vrceselijke wapenen zijn. De kogel isspitsvormig naar een minié kogel gelijkende. In het vlakke gedeelte is eene holte waarin het kruid zich bevindtmet een perensson in het midden. In de karabijn of snaphaan kunnen tot twintig kogels geplaatst worden waardoor eene sleuf onder den loop van het geweer is aangebragt en door middel van een eenvou dige maar zekere bewerking kan elke kogel achtereen volgens inden loop geplaatst en zonder verdere hande- lingafgevuurd worden in snelle opvolging. Als allen zijn verschoten wordt eene nieuwe voorraad aangebragt in even weinig lijds als er vereischt wordt om een ge woon musket te laden. Het wapen kan dienen bij alle weersgesteldheid. Men zegt dat de Franscbe kei zer een getal snaphanen heeft besteld. De laatst ontvangen berigten van de Kaap-de- Goede-boop melden uit den Oranje Vrijstaat, dat bet gevaar voor een algemeenen oorlog niet de inboorlin gen scheen afgeweerd te zijn ten gevolge van de krach tige maatregelen van de burgers dier republiek deze waren in onderscheidene kolonnes tegen de Kaffer stammen die dreigende aanstalten maakte, uitgerukt, hadden hem overrompeld uit een gejaagd en vele der aanvoerders gedood. s X O O M B O OT—D ZB K 9T TUSSCHKN middelburg zierikzee bergen op zoom (tholen) benevens van middelburg op antwerpen enz. P Den 15 Julij is te Singapore aangekomen het bark schip Marinus Willem kapt. P, van Duyn van Basscin. Den 26 Augustus is ter rcede van Mumbles gear riveerd het barkschip Schouwen, kapt. J. Kroll van Zierikzee. Brouwershaven, 29 Augustus. Binnengekomen: Hope kapt. R. Schollon van New-Castle naar Dordrecht, Johnen Ann kapt. .1. Bruce van Sunder land naar Schiedam, de brik Queen Victoria kapt. F. Traynorvan Shields naar Botterdam lek alhier bin nen is heden per stoomboot Kinderdijk binnendoor naar llellevoetsluis opgesleept, 31 dito. Calharina Maria, kapt. G L. Gorlmansvan Akyab naar Rot terdam. AFVAaaX 5>KB STOOMBOOT «TA» MÏHIKZSK gedurende de maand SEPTEMBER Pan Middelburg Vrijdag 5, 's morg 3 Maandag 8 5 fan Middelburg Woensd. 3, 's midd, 2 Woensd. 10, 's mor Tliolen Zaturdag 6 's midd. Dingsdag 's n org. 4>/2 Van "Zierikzee Donderd. 4, 'smidd. 2 t Donderd. 11'smorg. (DIENST TUSSGlTItN MIDDELBURG KN BOTTERDAM.) Van Hotter dam Woensdag 3, 's morg. 103/4 Donderdag 4, llLj Vrijdag 5. 11L, Zaturdag 6, 11 '/2 fan Middelburg. Woensdag 3, 'smorg. 6 Donderdag 4, 6 Vrijdag 5, (5 Zondag 7, (J De diligence zal van Zierikzee 1 >/2 uur na de afvaar! der sloom" boot Vitn Rotterdam naar Middelburg, en van Middelbti rg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (DIENST TUSSdHBN VLISSINGEN EN KOTTEHDAM.) Van Vlissingen. I Van Botterdam Des Maandags, vvoensdagscn j Des Dingsdag Donder dags en Vrijdags,'s morgens ten 8 ure, Zatiirdags, voormiddags 11'., na aankomst der stoomboot van ure, na aankomst der snoortrei- Breskens. I nen aldaar. De diligence zal van Zierikzee l'/a uur na deafvaait der stoom boot va O Rotterdam naar Vlissingen van Vlissingen naar Rottar- dam 'za uur na de afvaart der stoomboot rjjderi. 27a pet. 63',8 3 76'/„ 4 98 5 104'/, 5 104 5 95 4 8:,3/4 4 853;,„ 6 4 5 78 Va 5 K 79'V|, O •I'D «W 3 45 3 SO'BZ l'<4 24'/s 3 45 Va PaiJZS» "KB KFFKOTBHJ TB A PU STKtlD M dci/1 September 1856 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland. bij Hope 1798,1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Arasterdam by Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkistb. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metalieken Spanje. Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch ROTTERDAM 1 September. TARWE. N. Zeeuws. Vlaams, en Overm. waarvan een goeden aanvoer ter markt was doch de droogte veel tc wenscben overliet ging heden tot dalende prijzen langzaam en slecht gedeeltelijk van de band de beste^ in den beginne van 15,75 a ƒ16,50, later van '.4,50 tot f 15,50 mindere 12,50 a f 14,25. Jarige mede lager en van f 16 tot f 18. ROGGE. Nieuwe Zeeuws. Vlaams, en Overm. 30 c. lager8,70 a f 9,40. GERST. Zeeuws. Vlaams en Overm. 20 cent lager winter 6,70 a 7,80, dito zomer f 0-50 a 7,10. HAVER. 20 c. lager Zeeuws, en Inl. korte f 3,50 a 4,50 dito lange/3, a/4. ERWTEN. Z. groene f8,25 a f9,lÓ. PAARDE- BOONEN. 7,50. h 7.,80. Van MEEKRAP werd lieden nog al een ander geveild dat even wel meest boven de markt werd gehouden wat tot vorige prijzen voorkwam vond grif nemers. LONDEN, 29 Augustus. KOPPIJ met woinig omvang en zonder veilingen. THEE en RIJST stil. SUIKER. Ruwe. W.-lnd, soorten sedert vrijdag 6 d. a 1lager, Geraffineerd met weinig vraag. Bruine Lompen 35/. 230ste STAaTB-LOTERIJ. Derde klasse. 4<Ie Lijst. No. 9930 f 1000 no. 7828 f400. Van Zieriki Woensdag 3. 'smorg. Vrijdag 3, 4 Zondag 7, 3 Van Rotterdam Donderdag 4. 'smorg. 7'^u. Zaturdag 6, 8V2 Dingsdag 9, 's midd, 12 De Notaris J. M. BOUVIN zalop Dings dag den 16 September 1856, 's voormid dags ten 10 ure, aan het Sterfhuis van den Heer Jb-LUKUS, te Outuerkerk, publiek presenteren te verkoopen Lenig BOUW GE REE DSC HA P en MEUBILAIRE GOEDEREN. Kn tenzelven dage des namiddags teil 3 ure in de Herberg te O uwer kerk bestaande in WOONHUISSCHUUR en verdere Ge timmerten BOOMGAARD en TUIN, gelegen bij Ouwerkerlt kadaster sectie H nos. 83, 153 154 en 155, groot 0 Bund, 49 Hoeden 70 Ellen; laatst be woond en in gebruik geweest bij gcmelden .l", LTJKUS. Genoemde onroerende Goederen zijn inmiddels uil: (He Snniti te. kimp (e bevragen bij den Heer A. BUIJTEBSEte Ooslerlundcn bij genoemden Notaris. De Notaris Mr. C. van der LEK de Si.ïCLERCQzal, ten verzoeke van zijn prin cipaal op Donderdag den 18 September 1856's na middags om 2 ure aan hel Huis, wijk A, no. 343, op de Oude Haven, te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke en nette partij op Donderdag den 4, Zaturdag den 6 en Donderdag den 11 September a. st.des middags, alsmede op laatstgemelden Zaturdag en Donderdag, des avonds, waarbij de entree is bepaald op f 1,50 waarvoor men eene Flesch goede Wij»» zal bekomen; beide ten Huize van de Wed. J. SWARTS. ter stads-drukkerij van ue kkvsn a- ub vos.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2