70. Zaturdag 30 Augustus. 1856. Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN COURANT. ABONNEMENTS-PRIJS. 'er drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,3d. tsending der Advert, daagste voren, voor 11 ure 'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENT1 ER. Gewone 15 cents cle regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1 -6 regels d f I behalve het Zegelregl, BINNENLAND. tl. M. de koningin heeft zich, zoo als reeds -meld isdingsdag naar Duitschland begeven, na durende twee maanden de zeebaden op het groot jdelijk badhuis te Sclieveningen te hebben gebruikt, j haar vertrek heeft H. M. aan den heer dr. Mess necsheer aan die inrigling een prachtig uurwerk erhandigd en hem daarbij tevens hoogstderzelver vredenheid betuigd over de wijze waarop het gemeen- badhuis thans in verschillende opzigten is ingerigt zoozeer aan het geneeskundige doel beantwoordt Gisteren en heden morgen zijn hunne exc. de nisters en vele hooge staatsambtenaren uit de re ende naar Amsterdam vertrokken om tegenwoor- r ie zijn hij de onthulling van het monument eere van den volksgeest van 18130 en 1831 dicht. Naar men verneemt zullen de heerenmutsen door de manschappen van het regement grenadiers «orden gedragen afgeschaft en door chacots met ngsnoer"n vervangen worden. He provinciale staten van Noord-lirahand in itengewone vergadering vereenigd hebben heden lid van de eerste kamer der staten-gcneraalter rvanging van wijlen den heer F. T. J. de Bruyn noemd jhr. mr. E. J. P. van Meeuwencommissaris skonings in de provincie Limburg, mot 26 stemmen, e heer A. J. Borrelcommissaris des konings in de jrovineie Noord-lirabrand erlangde 25 stemmen, Icrwijl er G briefjes niet waren ingevuld. Men verneemt dat in de provincie Noord-Bra- sand eene algemeene collecte zal worden gedaan lot eeniging der rampen door den verschrikkelijken storm n den avond van 11 dezer veroorzaakt en waardoor iele plaatsen dier provincie zwaar zijn geteisterd. Men meldt uit Vlaardingen van 25 dezer. He aringvangst heeft zich sedert enkele dagen aanmerke- :k verbeterd. Lr zijn gisteren en heden schepen jgekomen die 15 a 17 lasten aanbrengen en beriglen hben van andere schepen, welke buitengewoon oote vangsten aanduideninlusschen schijnt dit oote geluk niet zoo algemeen te zijnwant heden vam nog een schip aan met slechts 78 tonnen. De ijs hij de vereeniging is met eene geringe verlaging der voor acht dagen vastgesteld. Als eene bijzonderheid wordt medegedeeld dat den tuin van II. Tiggelman liz. bouwman onder ■n Bommel, provincie /uid-Holland eene meekrap- ant staat, waarvan de fruit of hel loof thans bloeit langs eene daartoe vervaardigde stellaadje tot de litengewone hoogte van ruim 12 BijnL voeten is op- ■grocid. Men meldt uit Nieuwe Diep van 20 dezer. Heden orgen bad aan boord van het Ned. koopvaardijschip riendenlrouw bestemd naar Bataviahet volgende eurige ongeluk plaats. Terwijl het schip uit de haven ïar de reede werd gesleept viel de haas timmerman ïer de verschansing in zee. Na geruimen lijd ge- tvommen te hebben kwam men hem met de bootvan et schip, te hulp; de ongelukkige was echter reeds itgeput toen men hem greepterstond roeide men nu ■et den drenkeling naar het digslbij liggende oorlogs- egal Doggersbank. en verzocht geneeskundige hulp eze werd echter naar men verzekertgeweigerd en \cn verwees naar het marine-hospitaal. Daar geko- ven bragt men natuurlijk een lijk. Men schrijft uit Kampen van .26 dezer Heden aorgeii gehem de alhier een droevig ongeluk een 'ut was geopend om gereinigd te worden na er eenig vater te hebben uitgepomplwerden twee arbeiders hde put nedergelalen om daarin het noodige werk te /errigten al spoedig echter waren beiden dermate loor de salpeterlueht bevangen dat de een meer dan aalf bedwelmd ter naauwernood zich weder naar boven kon werken de andere echter geen krachten meer bezittende om een hem toegeworpen touw te grijpen werd eerst geruimen tijd later niet dan met zeer veel moeite levenloos uit de pul gehaald de ongelukkige Jaateene behoeftige weduwe en 3 jeugdige kinderen na. I Van den 10 tot en met den 22 dezer zijn in dc (provincie Vriesland 27 runderen aan de besmettelijke longziekte gestorven en 25 door die ziekte aangetaste runderen voor rekening der eigenaars afgemaakt be dragende daardoor het totaal der gevallen sedert den 1 (Januarij dezes jaars 3723. Voor eenigen tijd overleed te Brussel eene oude adelijke dame die zulk een grootebewondering koes terde voor den doorluchtigen poolschen uitgewekene Lelewelin die stad woonachtig doch dien zij niet kende dan alleen dat zij veel had hooren vertellen van zijn braaf karakter en zijne uitgebreide keunisdal zij dien voormaligen leider van de poolsche omwenteling een jaargeld van 600 fr. vermaakte. BUITENLAND. nuiTSCHLAun De Revue de Gèneve deelt een vreeselijk voorval mede. Ken hewoner van het Zwitserse!) gebergte leed aan rheumaliek en vernomen hebbende dat hij daarvan kon worden genezen door de aanwending van menschen vet was hij er terstond op bedacht zich dat aan te schaffen. Hij ging met zijne vrouw deswege te rade en zij kwamen tot het besluit hun zesjarig dochtertje daartoe op te offeren. Bij de eerste poging daartoe schijnt het kind de onmenschen ontsnapt te zijn want op zekeren avond wilde het niet huiswaarts keeren zeggende dat haar vader haar wilde vermoorden door de buren gerust gesteld ging het meisje huiswaarts. Toen dehuren den volgenden dag het kind niet weder zagen kregen zij achterdocht en vervoegden zich lot de ouders, waar zij de ledematen van het arme meisje hoven betvuurvonden hangen. De beide misdadigers ere zullen hunne straf niet ontgaan. F B A H E H IJ K, Parijs 26 Augustus. In den nacht van 18 op 19 dezer heeft op de beneden rivier le Bordeaux een ontzettende slorm gewoed. Eene Amerikaansche goelel heeft de ankers verloren en is bij het kasteel van Blaije gezonkenwaar ook een schip dat op de helling stond door den wind daar afgerukt en naar de stad gedreven is. Dc dijken van het noordelijk eiland zijn op een punt doorgebroken waardoor eene noodlottige overstrooming is te weeg gebragt. De Moniieur deelt eene lange lijst van militairen uit het Engelsche leger mede, wie de keizer op voor stel dej ministers van oorlog omdat zij zich in den Oosterschen oorlog het meest hebben onderscheiden de militaire medaille heeft geschonken. Men kan thans voor denzelfden prijs zoowel overland als over zee, van Parijs naar Petersburg reizen welke men veertig jaren geleden betalen moest om naar Marseille te komen namelijk voor 150 franc. Dezer dagen heeft alhier de eerste voorstelling plaatsgehad door de zouaven van hettooneelgezelschap van Interman, lie loeloop was zeer grootvooral om- dal de stukken eveneens worden opgevoerd als zulks onder het gebulder van het geschut van Sebastopol geschiedde. Op hel oogenblik dat het scherm zal vallen wordt alarm geslagen hoort men schieten en grijpen de arlisten naar hunne wapenen om gelijk zulks daar werkelijk plaats greep den vijand te gemoet te ijlen. Voor de tweede voorstelling waren al spoedig geene plaatsen meer te bekomen. Voortdurend komen nog giften in voor de slagt- oifers der overstroomingen in Frankrijk. De lord- maire van Londen heeft bereids de som van 765,U0Ü fr. overgemaaktzijnde hel bedrag iler door hem voor dit doel geopende inleekening. Zulks meldende, schrijft de lord-mairc aan den prefect der seine, dat het op den bodem der Kriin bezegeld verbond tusschen dc beide volken niet bloolelijk een staatkundig verdrag is maar ook een band van sympatic cn vriendschap, welke, zoo hij hoopt nooit zal worden verbroken. Ken dagblad verhaalt dat den geallieerden ge durende den tijd, dal zij Sebastopol bezet hielden een groote schat ontsnapt is, welken de Bussen in eene kerk aldaar onder het altaar verborgen hadden. Zoowel de Franschen als Kngelschen hadden onderzoe kingen gedaan in de meening, dat in die kerk kost baarheden moesten verborgen zijn maar niets gevon den. Na hunne terugkomst hebben de Bussen die verborgene kostbaarheden beslaande in gouden vazen en diamanten om mijters te versieren ter waarde van ongeveer 30,000 p. st. ongeschonden teruggevonden. De priesters waren zoo verheugd daarover dat zij zo aan allen vertoonden. De berg Araratin Armenie die tot dusver door niemand geheel bestegen wasis in Julij jl. door vier Kngelschen de majoorsfï. Stuart, cn A. J.Fraser benevens de beeren J. TheoboLd en J. Evans tot den top beklommen. De top van dien berg ligt 173 3 voet boven het vlak der zee de hoven de omliggende berghoogte uistekende spits wordt op ruim 6000 voet geschat. De toestand in Napels ten gevolge van de weige ring des konings om tot hervormingen over le. gaan is ver van geruststellend. De koning bevindt zich le Castellamare en de geheelo omtrek is inet soldaten gendarmes cn policie agenten opgevuld daar men een opstand ducht. De vrees der regering is zoo groot, dat zij bevel gegeven beeft liet Cafe de I'Europe te Na pels te sluiten in welk koffijhuis in de nabijheid van het koninklijk verblijf gelegen de aanzienlijken van Napels en voorname vreemdelingen plegen bijeen te komen. Het drukke bezoek aldaar scheen der regering gevaarlijk toe en de eigenaar van het koffijhuis ontving bevel zijne inrigting naar elders le verplaatsen. Brieven uit Palermo zeggen dat die stad door een twist tusschen Zwilschersche en Napolilaanscho soldaten is verontrust geworden. Kerst werden vuist slagen en daarna sabelhouwen gewisseld cn eindelijk kwam het lot geweerschoten. De bevolking koos par tij voor de Napolitanen en de stad word in staat van beleg gesteld. Van Malta gekomen reizigers voegen hierbij dat twee Napelsche fregatten ten gevolge van dit gebeurde, naar Palermo gezonden zouden worden. e a o o ®-b saXTTABiixrïEis Konden 25 Augustus. Heden werd in Suray Gardens een feestmaal gegeven aande garden welke deel aan den veldlogt in de Krimgenomen hebben. Buim twee duizend onderofiicierenen soldaten allen met medailles begiftigt zaten daaraan en werden feestelijk onthaald. Gedurende de maaltijd speelde de muziek verschillende toasten werden ingesteld, en na den maal lijd hadden ver makelijkheden in de open lucht plaats, leder der man schappen ontving een flesch zwaar bier behalve een flesch champagne voor elke drie man en alvorens te scheiden werd ook tabak rondgedeeld. Nopens den brand welke II. woensdag te Liver pool woedde verneemt men dat daardoor een geheel blok huizen dc prooi der vlammen geworden is De brand brak des nachts ten één ure bij een bakker uit. In een der verbrande huizen vond men op de eerste verdieping eene gebeele familie bestaande uit man vrouw en drie kinderen dood op den grond liggen icrwijl op de tweede verdieping een 74jarige grijsaard was omgekomen. In den nacht van dingsdag op woensdag 11. beeft te Douvres een vreeselijke storm gewoed de wind woei met ongehoorde kracht uit het zuidwesten. Groote schade werd toegebragt aan het stationsgebouw van den spoorweg ook de nieuwe werken der vlugtbavon leden veel hoewel minderterwijl onderscheiden visschers- vaartuigen verbrijzeld werden. De storm stak dingsdag avond ten tien ure op en nam steeds in hevigheid toe tot ongeveer ten twee ure na middernachtzoodat men niet meer staande kon blijven. De zee was zoo onstui mig dat groote blokken graniet met geweld werden weggesleurd van het nog niet voltooide gedeelte dei- haven. Nabij het stalionwaren op eene lengte van 30 voeten de rails weggerukt hetwelk men gelukkig des morgens nog ontdektealvorens den posttrein aankwam daar anders een schromelijk ongeluk plaats had kunnen grijpen. iVlet niet minder geweld woedde deze storm te Brigh ton en op dat gedeelte der kust van Sussex waar hij veel schade toebragt aan een groot aantal kleine vaar tuigen en ook den dood veroorzaakte van acht visschers de bemanning van twee scheepjes, welke niet tijdig hadden kunnen hinnenloopen. Vele netten gingen ooi; te loe-"n vele goederen werden door de zee weggevoerd. Eenige dagen geleden had hiercenstrijd tusschen de vermaarde boksers Job Ccbbley en Robert Tavers voor eene weddingschap van 100 p. st. plaats welke strijd 3 uren en 27 minuten duurde en waarhij t 10 stoolen werden gewisseld. Cobblcy bleef overwinnaar en een tweede kampstrijd voor eene weddingschap van 50 p. st. aangegaan, werd terstond aangevangen. Deze duurde echter slechts 1 uur cn 25 minuten. De koningin-weduwe v..n Oude, hnar kleinzoon cn behuwd- broeder verleenden laatstleden vrijdag in htm hotel te Southampton audiëntie. Groote aanplakbiljetten verkondigden in het Hindostansch en Engclsch dat niemand mogt binnenkomen dan die tot den adel of cle hoogere klasse der burgerij behoorde. Oostersche bedienden ston den langs den trap geschaard om den weg naar de receptiezaal te wijzen. De lieeren Brandon, Roogers en andere bedienden als tolken en de majoor Bird bekleedde den post van ceremoniemeester. Bij het binnentreden der zaal zag men bij de audiëntie der prinsen van Oude hen heide in prachtig gewaad aan het boveneinde der zaal staan. De vermoedelijke troonopvolger droeg een mantel van schar laken en goud en eene kroonvormige groote muts, met eene afhan gende kwastgeheel uit edelgesteenten zamengesteldterwijl z;jn oom de broeder des onttroonden konings een blaauw en zilveren kleed en een soortgelijk hoofddeksel als zijn neef droeg. Nevens d t

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1