VKRVOEK-jHIDDKLESN BKUliS, IIAIIKTUUU 3, BIIIIGELIJKI! STAM) Til ZIEHlKZii» Meubilaire Goederen. dat de tegenwoordige regering zich niet krachtig ge noeg gevoelt om zich zonder steun van anderen staande te houden. De Russische regering heeft tot den wederop bouw van Scbastopol een groot aantal Duitsche werk lieden in dienst genomen voorden tijd van drie jaren met een dagloon van een thaler 1,80), beginnende met den dag der afreis en eindigende met den dag der terugkomst. Aan de gehuwden is voorts vergunning verleend eens in hot jaar hunne gezinnen te bezoeken. In l'onimercn hebben zich vele personen bereid ver klaard op genoemde voorwaarden naar de lirim te vertrekken. Men schrijft uit Potersburg van !2 dezer: Den 8 had graaf de Mornij een onderhoud met vorst Gort- schakoffminister van buitenlandsche zaken hij welke gelegenheid ophelderingen werden gegeven ter zake van de door de Duitsche en Kngelsche bladen opge worpen kweslien betreffende de ontruiming van hel Turksch grondgebied in Klein-Azie en het bezetten van bet Slangen eiland door de Kussen- bedoelde ophelderingen doen dit incident als geheel verdwenen beschouwen. Naar men verzekert heeft de Russische regering, wat betreft het Slangen-eiland, niet de minste bedoeling gehad inbreuk te maken op het trac- taat van 3ll Blaart door den lichttoren bestemd om den weg en de veiligheid der zeevarenden te verzekeren weder te ontsteken, /ij heeft zich zelfs tol dus verre onthouden van zich bepaald uit te laten over de wijze van organisatie der Donau vorstendommen hetzij in den geest eener vcreeniginghetzij in dien van twee afgescheiden besturen, lin inderdaad zeer kwalijk gekozen ware voor Rusland het tegenwoordig oogen- blik om zelfs de minste inbreuk te maken op hel Irac- taat dat het zoo bereidvaardig toekende en om door zijne mindere welwillendheid bet wantrouwen en do achterdocht weder op te wekken, welker verdrijving zoo geheel in zijn belang is. Men beseft volstrekt de beweegredenen nietdie de Engelsche bladen er toe leiden om alle gelegenheden te baat te nemen tot het stoken van tweedragl tusschen Rusland en de Wester- sche mogendheden. Voor tic krooniug van den keizer van Rusland, welke op den 7 Sept. is bepaald is nu het. programma beleend geworden, hetgeen in vijf afdeelingeu verdeeld is. De eerste afueeling bespreekt den plcg- tigen infcogt uit liet paleis Petrowski in de residentie Moskou de tweede de openbare afkondiging welke gedurende drie dageu voor don dag der krooning aan het volk betreffende de krooning gedaan wordt de derde schildert do versiering dor kathedraalwaarin de krooning plaats heeft do vierde behandelt de plegtiglieden der krooning zelve •en is de uitvoerigste terwijl de vijfde de versiering van de zaal in het oude paleisder czaren van liet Kremlin beschrijft. In deze zaal wordt •namelijk een bal gegeven. De overige festiviteiten die naar aanlei ding van de krooning plaats hebben zijn gala-voorsielling in den schouwburg, bal in de Alexanderzaal volksvermaken en onthaal vau het volk, maskerade cn souper in het slot en vuurwerk. De intogt binnen Moskou heeft plaats op een signaal van negen kanonschoten onder liet gelui van de klokken der Hemelvaarlskerk. In den trein bevinden zich o. a. een eskadron van de Pontische garde-kozakken en een eskadron van het regement garde- kozakken de vertegenwoordigers van den hoogen adel (deadelmaarschalk van den kreits Moskou aan het hoofden de afgevaardigden der Aziatische aan Rusland onderwor pen volken te paard mede paavs-gewijzc De keizer zit te paard en wordt gevolgd door de ministers van zijn huis, den minister van oor log, een adjudant-generaal een generaal a la suite eu den dienstdoeuden adjudant, de grootvorsten (uitgezonderd den grootvorst Wladimir Alex- androwitsch prins Nicolaas van Lnchtenberg prins Peter van Olden burg en de vreemde prinsen allen te paard achter deze de geheele generaliteit en de adjudanlen te paard. De keizerin Alexandra Fedo- rowna rijdt in eene vergulde staatsiekoets prijkende met de keizerlijke kroon gel rokken door acht paarden van welke elk paard door een stalknecht wordt geleid enz. Dan volgt de regerende keizerin met den grootvorst "Wladimir, d aarna de grootvorstinnen en de prinses van Olden burg. Op het oogenblik dat de keizer Moskou binnentrekt, worden 71 kanonschoten gelost. J^oodra de keizer en dekeizerin de Hemelvaarts- kerk binnentreden worden 85 kanonschoten gelost. Op het Kremlin worden zijdoor de geestelijkheid van het hof ontvangen. De eerste kroon'ings-maavschalk geadsisteerd door eenige ambtenaren biedt den keizer brood en zout aan. Terwijl dit voorvalt bulderen 101 kanonscho ten. Den ganschen dag luiden de klokken van alle kerken en des avonds is de stad verlicht. De proclamatie, welke eerst op het senaatplein en voorts op bet plein Krasnaja daarna op 33 andere plaatsen bruggen eu poorten enz. plegtig voorgelezenis in gedrukte exemplaren onder het volk verspreid. GS O 3 TT-3S aiTTamitlISSJ Don den- 18 Augustus. De koningin-weduwe van Oude met familie cn talrijk gevolg wordt morgen te Soulhamton verwacht. II. Al. zal in een gesloten draagstoel van bet schip naar bet logement worden overgebragt, ten einde voor de oogen van bet publiek verborgen te blijven. Hel dienstjaar I855 heefteen tekort van een-en- twintig millioen opgeleverd welk bedrag nl. de ont vangsten minder opbragten. Door den jongsten oorlog is de nationale schuld van T.root liritlannie en Ierland met achttien millioen en bet cijfer der belastingen in bet vercenigde koningrijk 14 millioen vermeerderd. Deden Reclameseen soldaat van het Zwitsersch legioen die onlangs twee jeugdige zusters Carolina en Mary Anne Bad:welke bij bat) overgehaald om met hem naar Shorncliffe te gaan onder weg gruwelijk vermoord heeft en daarna zich zeiven verwonde, kwam laatstleden zalurdag te Canterbury in he.t verboor. Hij was zeer vermagerden toen de regters hem naar de gevangenis lieten terugbrengen weende hij bitterlijk. De oorzaak zijner gruweldaad schijnt in cene aan krankzinnigheid grenzende hartslogtelijke liefde te moe ten gezocht worden die hij voorde oudste dezer zus ters had opgevat althans in een brief, kort na den moord in een naburig dorp geschreven, zegt hij boe hij verzekerd was niet zonder haar te kunnen leven en derhalve besloten bad naardien zij hem niet kon volgen de harten der beminnenden door het staal van elkander te scheuren. Waarom ook de jongere zus ter door hem is onigebragt blijft meer twijfelachtig maar zoo veel is zeker dal zich ook voor dezen moor denaar weder eene sentimentele belangstelling betoont, die door verschillende dagbladen wijselijk wordt be streden. Men wil welen dat het Russische gouvernement voornemens is de geheele vloot stoomschepen der General Screw Steam ShippingCampany aaule koopen. Dc Times van Trinity (Californie) verhaalt het volgende voor beeld van het vernuft van den hond en van zijne gehechtheid aan zijne meesters. De heer "William Dredge woont op 5 mijlen afstands van Trinity op de noordelijke helling van het gebergte. Onlangs werd hij kort na middernacht wakker door het geblaf van eenen hond die rondom zijn huis liep en telkens voor de deur bleef stilstaan aan welke hij krabde, met het blijkbaar doel dat meu haar zou openen. Aanvankelijk sloeg de heer Dredge weinig acht op dit leven maar de volharding van der. hond verontrustte hem ten laatste. Ilij stond op om dc zaak te onderzoeken. Naauwelijks had hij met de meeste voor- zigtigheid even de deur geopendof de hond vloog met woestheid naar binnen. Door deze overvalling verschrikt, vreesde de heer Dredge voor een oogenblik, dat zijn nachtelijke bezoeker aan honds- doldheid leed en zou hem onbarmhartig gedood hebbenware het niet hij hem opgekomen dat de razende honden eene stomheid aan don dag leggenwulke niet tot deu aard van dezen scheen te belmoren. Daarenboven het dier was tot hem genaderd en zag hem met zoo een smeekenden blik aan zijne klagende stem noodigde hem z >o smartelijk uithem te volgen dat de heer Dredge zich liet overhalen en uitging door den hond voorafgegaan. Zijn viervoetige gids leidde hem naar eene steile plaats in het ge bergte alwaar de opgehoopte sneeuw gevaarlijke afgronden overdekte. Na eenïgen tijd voort te zijn gegaan bleven zij stilstaan bij het lig- chaam eener vrouw die blijkbaar van honger en koude omgekomen was. Terwijl de heer Dredge zich verzekerde dat alle middelen oin haar tot het leven terug te roepeu vruchteloos waren, stelde de hond alle pogingen in het werk om een pakje. dat hij de doode lag los te maken. Dit trok zijne aandacht en hij ontdekte dat het pakje een klein kind bevatte, dat tegen de koude beschut was door de klcederen der arme moeder die zich daarvan ontdaan had om de teedere lede maten van haar wicht te dekken. Zonder tijd te verliezen bragt de heer Dredge het kind ten zijnent en schonk het de eerste zorgen daarna wekte hij eenige huren en zij begaven zich. te zamen naar het gebergteom het ligchaam der overledene tegen de roofdieren te be veiligen maar de hond had het treurtooneel niet verlatenhij waakte hij het lijk zijner meesteres en verliet haar niet, dan nadat haar de laatste eer bewezen was. De heer Dredge heeft het geredde kind als het zijne aangenomen en heeft zich ook niet willen ontdoen vaa den hond die van dat oogenblik tot de huisgenoot en behoort. Een dagblad van Durham deelt dc volgende belangwekkende geschiedenis medewelke aan Salomon's eerste regtspraak herinnert. Onlangs verscheen eene jeugdige vrouw voor de magistraat, om eene klagt in te dienen. Haar raadsman zeide dat zij een ongelukkig meisje geweest wasdat, na een beganen misstap in de maand De cember 1852 in het werkhuis van Sunderland werd opgenomen en eenige maanden later aldaar een schoon eu gezond meisje ter wereld bragt. Zekere jufvrouw Davison, die met haar hekend was, ver langde haar te spreken -en had zich het voorkomen gegeven in gezegende omstandigheden te verkeeren. Zij deelde het meisje in vertrouwen mede dat zij een ougelukkig leven met haren man leidde, omdat zij hem geene kinderen schonk cn dat hij haar alleen om die reden zelfs meermalen slagen toebragt. Derhalve vroeg zij het meisje of zij het kind dat toen ongeveer eene week oud waswilde afstaan en hetwelk zij beloofde zorgvuldig te zullen opvoeden ter wijl zij dan haren man die op eene langdurige reis was diets zou maken in zijne afwezigheid bevallen te zijn. De moeder voegde zij er hij kon haar kind zoo dikwijls komen zien als zij verlangde. De jeugdige kraamvrouw bewilligde en gaf jufvrouw Davison het kind medehet vinden waarvan de heer Davison hij zijne te huiskomst zeer verblijdde. Alles ging een tijd lang goed de moeder bezocht haar kind dikwijls en verheugde zich dat het zoo zorgvuldig werd behandeld. Maar nu trad demoeder met den scheepstimmerman Fenwick in liet huwelijk, die, bij het vernemen der geschiedenis, een groot verlangen betoonde om het kind hij zich aan huis te hebben. Na dal; huwelijk weigerde jufvrouw Davison den toegang tot haar huis echter aan de moeder waarop Fenwick zich eene tijdelijke afwezig heid ten nutte maakte om derwaarts te gaan en het meisje mede te nemen. Bij hare tehuiskomst was jufvrouw Davison ten sterkste be droefd over het verlies ging naar de woniug van Fenwick en nam het kind wegmaar het werd ten tweeden male door de vrouw van Fenwick van haar afgehaald. Davison en diens vrouw achterhaalden haar en eischten het terug; van hevige woordenwisseling kwam het tot herhaalde gevechten en eindelijk werd de tusschenkomst der policie ingeroepen die de heide strijdende partijen naar het policie- hureau overbragt. Vrouw Fenwick, die liet kind op haren arm hield beweerde volstandig dat het in 1853 uit haar geboren was terwijl jufvrouw Davison even stoutmoedig volhield dat zij in 1852 van dit meisje was bevallen en dat het nu vier jaren oud was hetwelk de andere loochende. Het kind geleek zeer sterk op vrouw Fenwick eu na lang overleg verklaarden de magistraatspersonen dat het wel onmogelijk was stellig te beslissen wie de moeder was maar dat zij liet jufvrouw Davison nogtans aanrieden het aan vrouw Fenwik over te laten en haar voortaan niet meer lastig te vallen na welke uit spraak vrouw Fenwick in zegepraal met haar kind huiswaarts keerde JONGSTE TIJDINGEN. Londen 20 Augustus. Dc Morning Post zegt, dat de personen in de Vereenigde Slaton die betrokken waren in de kwestie van de aanwervingen, van den president gratie hebben ontvangen. De kwestie van centraal Amerika is volgens boven genoemd blad nog niet uit den weggeruimd. De New-York Herald stelt ter schikking voor, om de landengte van Panama door Amerikaansche troepen bezet te houden. De Morning post antwoordt daarop dat deze posi behoort toevertrouwd te worden aan eene gemengde bezetting, zamengesleld uil Eransche, Ame rikaansche cnjEngelsche troepen. BXOQWIBQOX TUD ZISBIKZES gedurende de maand AUGDSfUS. Van 7,ierikzeeVan Botterdam. Zondag 24, 's morg. 7 u. Zaturdag 23, 's morg. 10 Maandag 25, 8Iv2 Zondag 24, 's nmld. I Woensdag 27. 10''2 Dingsdag 26, 1 STOOM BOO T-BI58MST TÜSSCHBH middelburg zierikzee bergen op zoom (tholen) benevens van middelburg op antwerpen enz. Van Tlioleti (dienst tussghbb middelburg en Rotterdam.) ïïiiouwersiiaven IS Augustus. binnengekomen Willem Baremlszkapt. C. G. Jaskievan Rotterdam naar Batavia, (gesleept per stoomboot binnendoor van ilellevoctsluis. 19 dito, Jabeskapt. D. Belfort, van Now Castle naar Schiedam 21 dito Slad Dordrecht-, kapt. J. H. Stuitvan Londen naar Dordrecht. 19 dito uitgezeild Willem Barendsz kapt. C. C. Jaskie van Rotterdam naar Batavia, 23 dito, Slad Dordrecht, kapt. .1. H. Sluit, van Dordrecht naar Londen. Te Shields is den 18 dezer gearriveerd bet kofschip Marinus en Gcrlruhda kapt. Ooinkens van Zicrikzce. Den 18 dezer is te Liverpool uitgeklaard, het bark schip Drie Vriendenkapt. L. I'. Anderson, naar Batavia en Soerabaija. Van Middelburg Zondag 24. 'smorg. 6 Maandag 25, 7 Dingsdag 26, 8*«2 Woensdag 27, 9';0 Van Bollet dam. Zaturdag 23,'smoig. 11V, Maandag 25, li1-., Dingsdag 26. 11% Woensdag 27, 6 De diligence zal van Zierikzee 1 '/2 uur na de afvaart der stoom- boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (DIENST TUSSCHEN V LISNINUEN 1!N II OTTERDAM.) Van Vlissingen. Van Rolteid.in De» Maandags, "'oenadagaen Des Dings,lagDonderUkaa en Vnidas», s morgeus ten 8 „re, Znlimlng», voormiddag, til. na aankomst der stoomboot van ure, n., aankomst der spoortrei- Breskens. iip.il aldaar De diligence aal var. Zierikzee li/, uur na deafvaait der stoom boot vau Rotterdam naar Vlissingen van V lissingeu-naa r Botter, dam '/a uur na de afvaart der stoomboot rijden. PRIJZBI«K EFFEOTIIV XE AMBXaHDABl den 21 Augustus 1856 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland, hij Hope 1798,1816 dito 1828/1829 bij Sticglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdam hij Hope bij Sticglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkist!). Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metalieken Spanje. Buitenlandsch Binnen landsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch LONDEN 19 Augustus. KOFFIJ. In veiling werden 733 vu. 119 bn. plantagion Cevlon bijna f TTroUïfG tot onSel'jke prijzen. De prijzen neigen lot verhoo°-ing SF.ÏÏk p- soorten zi)n 985 vatc» onbezet tot ferme nriTzen' THEE. Ordinaire Congo flaauivcr op 83/4. RIJST Bengaal is iets hojger. ItïZUZJESIPKIJZElV VAN EE VOLGEMIBis ARTIKELEN TE ZIERIKZEE van den 21 Augustus 1856. 2 Va pet. 63 V8 3 75'3/l6 3,7a 4 95 V8 5 103 \8 5 102;V4 5 94[-V10 5 4 4 857/,O 6 4 5 5 78,/, 79':V.e 5 2 '/a 40Vm 3 45 '/4 3 39=/„ fi'/s 3 45,3/,b Oude Tarwe 1854 Nieuwe Tarwe 1855 Afwijkende dito Z -Zomer dito Ordinaire dito Rogae Wjnter-Gerst Zomer-dito Haver De NedMudde. 17,00 - 15,50 - 0.00 - 15,00 - 14.00 8,75 - 6,80 - 6,25 3,75 De Ncd. Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Gtoene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad M udde t 7 50 - 11.00 - 10 00 - 0.00 - 8,25 - 0,00 - 16,00 - 0.00 - O.Oo van 15 toten met '12 augustus. Geboren: Een zoon van J. W. C. Ihllebrand on J. Niesse. Eene dochter van A. v. d. Jagt en C. Scliuling. Eert zoon van J. Tuijtel en jlL Vogel. Gehuwd JKrakeel en SHorrevoets Overleden J. Hausser oud 5 jaar zoon. N. Berrevoels oud 18 dagen, dochter. W.J.de Waart, oud 3 maanden dochter. Voorspoedig bevallen van eene Itocliter, T. T. VIS, geliefde Echtgenoot van Renesse, J. HOOGENBOOM, Bz. 17 Augustus 1850. Ge Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke van zijn prin cipaal op Donderdag den 18 September 1856, 's na middags om 2 ure aan het Huis, wijk A, no. 343, op de Oude Haven te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke en nette partij Bij den Boekhandelaar A. M. E. van D1SHOECK te Zierikzeeis door een der voornaamste Fahrijkantcn in Depöt gesteld NEDERLANDSSHE ZWARTE SCHRIJF-INKT, ROODE, BLAAUWE EN ZWARTE STEMPEL-INKT. De zwarte Schrijf Inkt is volgens een geheel nieuw systeem vervaardigden bereikt in tegenoverstelling der bestaande Inkten waarvan het geschreven schrift door ouderdom rood wordt, de hoogste graad van zwartheid. Voorhanden in halve en kwart flesschen. De Slempel-lnkt blijft steeds vloeijendczakt niet door en behoudt eene goede kleur. Van Middelburg Maandag 25, 's morg. 7 Vrijdag 29. 10l/2 Van Middelburg Woensd. 27, 's morg. 9 Woensd. 3, 's midd, 2 Zaturdag 23, 'smorg. 3 u Dingsdag 26, 6 Van Zierikzee Honderd. 28, 's morg. 9V2 Dondcrd, 4, 'smidd. 2 Bij U. F. AUEB, Ie Middelburgis van de Pers gekomenen zoo hij hem als hij de voornaamste Boekhandelaren in Zeeland te verkrijgen, een Geschrift getiteld Vrijebeoordeeling van liet Uutwerp- Reglement van Administratie «Ier Polders i sa Zeeland, door A. CALAïD, In gr, Svo. gedrukt. Prijs ft, 25. ter stads drukkerij van DE erven a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2