VEKVOEIHilDMLË V/ BËimiJKP STAM TE ZIEKIKZKE AllTfiMTllï ua I01STUI. 4 «J hl di O st v( Ic w A al deze onmenschen in banden (e krijgen, en zij, door naar den wal te zwemmen in bet gebergte waren ge- vlugtthans kunnen wij nadere tijdingen ontvangen hebbende bet navolgende als een vervolg op die me- dedeeling berigten De resident van Menado in wetenschap gesteld zijnde met het vermoedelijk getal en de plaats waar de roovers in bet gebergte waren gevlugtstelde onverwijld pogingen in bet werk om hen meester te worden welke pogingen met een zeer gun- sligeu uitslag zijn bekroond geworden. De roovers zicb in een staat van verdediging op eenen berg nabij kaap Koffijn gesteld hebbendewerden zij daar door een groot gedeelte der bevolking en de burgerwacht van Menado cn Kcma aangevallen mei dat gevolg, dal over de 100 roovers zijn gesneuveld 20 gevangen gemaakt en 30 der door bon geroofde menschen uit slavernij verlost. De nog overgebleven roovers, on geveer (id in getal, hielden zich meer landwaarts iu het gebergte op. benige kruishootcn en gewapende korra-korra's waren belast de kust te bewaken om de zich nog binnenslands ophoudende roovers te beletten naar het eiland ilangka over te steken. Later kreeg hel in die wateren gestationeerde Zr. Ms. stoomschip Samarang bet berigl dat Likoepang door de zicb nog aan wal bevindende zeeroovers werd bedreigd. Ze kerheidshalve vertrok bet stoomschip dadelijk der waarts doch daar komende, vernam men dat de roo vers, die van honger veel te lijden hadden, zich ver spreid haddenen dal voor die plaats geen gevaar be stond. i e Samarang zou aldaar eenigen lijd verblij ven, in de hoop van de praauwen welke volgens in gewonnen berigten van Sooloo vertrokken zouden zijn en welligt Hangka zullen aandoen daar te ontmoeten. Ten aanzien van de oorspronkelijke sterkte dezer roovers kwam men Ie weten, dat zich in zes praauwen bevonden 143 echte Solokkers, 50 slaien (vroeger ge- rooi'den) en 35 nieuwelings van af Dampelas geroofde menschen. De hoofdaanvoerder was een berucht en gevreesd roovcr S'ie Tanp genaamd hij kwam in het bosch om. Twee zijner zonen, alsmede een ander voornaam roovershoofdHatib Sarib anacboda van eene der vernielde praauwen bevinden zich onder de gevangenen. In bet geheel waren 30 personen gevan gengenomen', waaronder 25echte Solokkers. Hekalve de 1personen door Zr. Ms. stoomschip Amsterdam naar Menado overgebragtwaren z8 dus te zamen 30 geroofde menschen bevrijd. Deze bevrijde lieden waren gedeeltelijk reeds naar hunne woonplaats teruggekeerd Bij bet voorloopig verboor kwamen de Solokkers er rond voor uit, dat zij te buis zicb met vischvangsl en handel bezig houden en in het goede jaargetijde op menscheiiroof uitgaan. "Volgens verscheidene verkla ringen zijn in het begin van dit jaar van verschillende plaatsen op bet eiland Solok ruim 60 groote roovers- praauwen in zee gestoken. Op de kust van Minahassa werden in de vier eerste maanden van dit jaar 35 groote en 15 kleine rooverspraauwen gezien. Men heeft zich de moeite gegeven zooveel moge lijk na te gaan boe veel bier gedurende de feestdagen te Brussel van 20 Julij des morgens tot 23 Julij des avonds in de 32 voornaamste eslaminels verbruikt is en heeft berekend dat het minstens een millioen glazen of ruim 2000 tonnen faro en lambiek heeft bedragen. De zoogenaamde bazen in verscheiden brouwerijen hebben zich zoo zwaar afgewerkt dat sommigen van ben ernstig ziek zijn geworden. Ofschoon liet dikwijls gebeurt dat de tamme (lieren onderling vechten is hel echter uiterst zeld zaam dat dit geschiedt terwijl zij in de dienst hunner meesters werkaam zijn. Eenige dagen geleden was zulks hier nogtans het geval. Twee voor vigilantes gespannen paarden kruisten elkander des avonds op den hoek der Magdalenaslraat toen bet eene in vlaag van woede zich op hel andere wierp het met le poolen en de tanden aanviel en weldra den dissel— voorn en een gedeelte der strengen verbrijzelde. De arachtige tussehenkomst der beide voerlieden werd vereischt om de vechtenden te scheiden en de geheele vernieling der beide rijtuigen voor le komen. iUITENLANB. ïïlTSCHIflKïl Keulen, 4 Augustus. Men meldt uit Weenen dat de porie oen nieuw diplomatiek vertoog aan de mo gendheden over het vraagstuk der Donau-Vorstendom men gerigt beeft in welk uitgewerkt stuk, (foor den grootvizier Aali pacha opgesteld zij zich op nieuw zeer stellig tegen de vereeniging dier Vorstendommen verklaart en ook over de daarvan te beffen schallting handelt, wier vermindering Itusland wii voorslaan, maar waaraan de porte nooit hare toestemming zal verleenen. L it de koninklijke Pruissische magazijnen werden voor eenige dagen plotseling 1000 last rogge te Berlijn op do markt gebragt, met bet doel om eene daling in de kunstmatig opgevoerde prijzen te weeg le brengen. Dit doel werd dan ook bereikt, doordien onverwijld eene prijsvermindering van 16 a 18 daalders plaats had. Men meldt uit Dresden van 1 dezer. Den 25 Julij viel op het midden van den dag zulk een gewel dige hagel in deze stad dat de aangerigle schade op meer dan 100,00!) thaler wordt begroot Op ver schillende punten lagen de bagelsleenen zoo boog op eengehooptdal men tot over de knieën er in ging. Tot zeven ure 's avonds waren de straten ter dikte van een kwart el met hagel bedekten den volgenden morgen waren zij, niettegenstaande plotselinge warmte was gekomen nog niet verdwenen. De stad had een winlerschen aanblik. Alleen van stukgeslagen glasruiten is voor eene waarde van 10,000 thaler ver loren gegaan. In het koninklij k perk is de verwoesting door den hagelslag onder bet geboomte teweeg ge bragt hartverscheurend te zien. Een vreeselijk on- weder en hevige storm vergezelden den hagel twee menschen werden door den bliksem getroffen. F B A S K H IJ K. Pakijs 5 Augustus. Vijfspoorrijluigen zijn expres- sclijk voor de reis des keizers en der keizerin naar Biarritz vervaardigd, ofschoon het nog niet zeker is dat die reis zal plaats hebben. Deze rijtuigen hebben te zamen 266,000 fr. gekost en zijn allerprachtigst zij bevatten een fraai salon een kleiner salon voorden keizer en de personen van' zijn huis, (wee slaapkamers eonc kamer voor de staatsdame van 11. M. enz. De rijtuigen zijn zoo hoog, dat toen er sprake was om er twee van naar Plombières te zenden men berekende dat zij sommige tunnels van den Straatsburger spoor weg niet zonden kunnen passeren. Door een kunstig mechanismus worden de rijtuigen terstond verlicht wanneer men bij het passeren van tunnels niet door bet daglicht wordt beschenen. Het getal faillissementen in Frankrijk in het jaar 1854 was 3691 tegen 267! in 1853, 2478 in 1852 en 2305 in 1851. Te Plombières en in de omstreken tracht men inleekeningen te verwerven tot het vormen van eene maatschappij met een kapitaal van 1,200,000 francs, met doel Plombières als badplaats te verbeteren door bet daarslellen van eene nieuwe badinrigting, het bouwen van een hótel van eene kerk enz. en het aanleggen van verschillende wogen. De keizer moet deze zaak onder zijne bescherming genomen hebben. Te Saint Qucnlin heeft de vorige week gedu rende zeven achtereenvolgende dagen geen enkel sterf geval plaatsgehad, en zulks bij eene bevolking van ongeveer 27,000 zielen. Volgen berigten uit Konstantinopcl van den 28 Julij zou de ontruiming door de geallieerden den 15 dezer zijn afgeloopen. De baron de Talleyrand moest zich op eene kanonneerboot naar het Slangen eiland begeven en zou vervolgens te Galatz terugkce- ren. In Kurdistan hadden troebelen plaats gehad. De Montenegrijncn zijn de grenzen overgetrokken en hebben Palanga omsingeld A'w/iiri-paciia maakte zich gereed hen te straffen. De buitengewone gezant van Rusland de heer van Boutenieff is te Odessa aan gekomen. Het Engelsche eskader zal deels te Smyrna deels in den Pireus en deels in Syrië worden gestalionneerd. Berigten uit Athene van den 30 Julij houden in, dat de druivenoogst zeer gunstig belooft te zijn. G ta O O T-B EII'IAXllIEll Londen 5 Augustus. De eeremaallijden aan dc helden van den oorlog in de Krim zijn aan de orde van den dag. Te Norwich is den generaal Windham een groot banket aangeboden waaraan ruim zes honderd personen deel namen en den majoor Gooillaltedie aan de Alma te Inkerman en te lialakiava streed werd laatstleden vrijdag te Berks feestelijk onthaald. Sir C. Napier is voorzeker een der zonderlingste Engelschen van den ouden stempel. Thans bevindt hij zich in Rusland ontbijt te Kronsladtgebruikt te Petersburg het middagmaalen is het voorwerp der algemeene nieuwsgierigheid naardien de Bussen zeer goed weten welke plannen hij tot vernieling hunner sterkten beraamd had en hoe misnoegd hij geweest is dat men hem tot de uitvoering daarvan niet genoegzaam in staat heeft gesteld. Op de vleeschmarktcn van Newgate en Loadcn- hall is dezer dagen, uithoofde van het buitengewoon heelc weer, eene groote hoeveelheid vleesch afge keurd; eenmaal was zij zelf vijftien ton gewigt. Van eene aanzienlijke verzending konijnen uit Ostendo was de invoerder verpligt duizend stuks weg le schenken. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 6 Augustus. Volgens den Morning Post baren Ruslands handelingen met betrekking lot de uil legging van het vrcdestraclaat bekommering. Men verwacht dat de bank haar disconto zal vcr- hoogen. (A. C Londen, 7 Augustus. Het Committé van houders van Mexicaanscho fondsen heeft in dc zitting op giste ren besloten de tussehenkomst van lord Clarendon in hun belang in te roepen. Madrid, 6 Augustus. Te Bioscca zijn drie brand stichters ter dood gebragt. (dienst tussghen middelburg en hotterdam.) STOOMBOOT B E B STAD EïKBïHSStg Van 7 ierikzee Zondag 10, 's morg. 6 Maandaft 11, 8'/2 W oensdag 13. 10 gedurende de maand AUGUSTUS. Van Hotter dam Zatnrdag 9, 's morg. Zondag 10, 's midd Dingsdag 12, S T O O M B O OT-O K W 3 T 9'72u. 12 1 TÜSSCHKN middelburg zikrikzeb bergen op zoom (tiiolen) benevens van middelburg op antwerpen enz. ran Middelburg fan Tholen Maandag It.'smorg. 6"2 u. Zaturdag 9, 's n org Vrijdag 15, 10'-2 Dingsdag 12. t an Middelburg fon Zieribzee. Woensd. 13,Innrg. 9 Donderil. 14, 's morg. Woensd. 20, 's mijd, 2V2 Donderd, 21, 'smidd. Van Hotter dam. Zaturdag 9, 's morg. ll'lj Maandag 11, 1102 Dingsdag 12, 11 ';2 Woensdag 13, 6 kiee l/2 uur na de afvaart der stoom. Middelburg, en van Middelburg naar Van Middelburg. Zondag 10, 'smorg. G Maandag 11, 7 Dingsdag 12, 8 Woensdag 13f G De diligence /.al van Zier boot van Rotterdam n.iar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tussüiien vlisvsingen es botterdam.) Van vlissingen j Van Rotterdam Des Maandags tv o^nsdags en Des Dingsdag, Donderdags en Vrijdags, 's morgens ten 8 ure I Zaturdags, voormiddags 1 I'a na aankomst der stoomboot van ure, na aankomst der spoortret- Breskens. iten aldaar. Al Ijl Pft&ijzsi» osss asryeoraM TB ABqpxw»»J dei/ 7 Augustus 1856 Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic-. Werkelijke schuld Rusland, bij Hope 1798,1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalk. Amsterdam bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Poolsche schatkist!). Oostenrijk. Mctallicken Nationale rente Amsterdam Metalieken. Spanje. Buiténlandsch Binnen land sell Buiténlandsch Cert, van coupons Portugal. Buiténlandsch MIDDE1VPRIJZKN VAKf 1>E VOLGEWBÜ ABTIBBLEN TE ZIBRIKZBB van den 7 Augustus 1836. 2pet. 64*,8 3 76J/jg Tl 4 953/8 5 1043 4 5 5 3 96 V8 4 4 S6"/ie 6 4 5 5 80'/io 5 2'/a 403/4 3 4oi/4 3 39,l/,6 l'y4 24 S 3 45«71# De Ned. Mudde De Ned. AJudde Oude Tarwe 1854 18,50 Paardeboonen 7 50 Nieuwe Tarwe 1855 - 17,00 Witte dito - 11.00 Afwijkende dito - 0 00 Bruine dito - 10.00 Z - Zomer dito - 16 00 Graauwe Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 15 00 Gtoene dito - 9 00 - 9.10 Gele dito - 0,00 Winter-Gerst - 6,50 Koolzaad - 15,50 Zomer dito - $6,10 Zaai-Lijnzaad - 0.00 Haver - "3 75 Slag-Lijnzaad - 0,00 MAKKTPR. DER MEEKRAP TE ZlERlRZEB van den 7 Augustus 1836. ïass. 1 26 30 a 27,50 - 25 30 a 26 00 - 24 50 a 25 00 - 26 50 a 27,50 - 23.30 a 26 00 - 24 50 a 25 00 - 26,50 a 27.50 - 25,50 a 26 00 - 24,50 a 25 00 0,00 a 0,00 0,00 9I/a 3 teelt Twee en een, 1ste kw blank Twee en een middelbare dito Tweeeneen, mindere dito Een en een 1ste kw.blank Een en een middelbare dito Een en eenmindere dito Onberoofde, 1ste kw., blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito- 0,00 LONDEN 5 Augustus. KOPPIJ. Is goed gevraagd tot ferme prijzen. SUIKER. Kalm vorige prijzen. THEE. Kalm. RIJST. Blank Bengaal is 6 a 9 d. lager. van 1 tot en met 8 augustus. Geboren: Een zoon en eene dochter van M. Vcrkaart en P. J Vingerhoed. Eene dochter van A. Berrevoets en A. Telle. Eene dochter van G. C. Cutslioek en J. Koopman. Een zoon van J. Musteen C. Slruijk. Gehuwd A. C. F. Trijselaar en L. Nesller. Overleden B. M. D. Vingerhoed oud 3 jaar dochter. F. Simons oud 3 jaar zoon. J.J. Molenaar, oud 15 maanden zoon. L Berg oud 6 maanden zoon. M. Krabbe, oud 40 jaar echtgenoot van W. van Beek. C. Krakeeloud 34 jaar echtgenoot van C. Gloude. L. Hillebregt oud 4 jaar dochter. M. J. v. d. Ploeg oud 4 jaar dochter. P. Loeneoud ruim 5 jaar zoon. T. P. Besuijen oud 6 maanden dochter. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzalop;Dingsdag den 12 Augus tus 1856, des morgens ten 10 ure ten verzoeke van den Heer li. BEUKELAAR, in bet Reglhuis te Burgh publiek presenteren le verkoopen: staande en gelegenie Burgh, mitsgaders LANDERIJEN, onder de gemeenten Burgh Haamstede en Serooskerlce ter gezamentlijke grootte van 29 Bunders 60 Roeden 05 ellen. Breeder hij biljetten omschreven. De Notaris Mr. J.J. ERME- KIN'S, zal, ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen den Heer H. BOUD1ER, op Donderdag den 21 Augustus 1856, 's namiddags ten 3 ure, in het Logement van den Heer F. J. van Oppen te Zie ribzee publiek presenteren le verkoopen 3 Bunders 44 Roeden 60 Ellen WEIÏ,A1WO, gelegen in de Gemeente Kerkwervesectie G, nos. 150, 151 en 152 verpacht aan Jan Vermunt, tot den 11 November 1856. -<§» TER STADS-DRUS-KERtJ VAN DE ERVEN A- DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2