ZMUKZEESCHE COURANT. Zaturdag 14 Junij, L BESTUREN ADM1NISTRMN W.° 48. n Woensdag en Zaturdag. n m BINNENLAND. ABONN EM E NTS-PR IJS Per drie maanden f '2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor I I tire's morgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENTIE Ni Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels d f 1 behalve hel Zegelrecii le de zijn vel- zijii t 12 Ct M boi- wa oec- dercn4 'rider. •duld. i l'ltslag der verhleseing'en. Tol loden van de tweede kamer der staton-generaal zijn gekozen de heeren mr P. P. van Bosse te Bot- lo'rdam ">r. R Torbeche le Maastricht mr. M. P. II. Sneus te Roermond mr. B. W. A. E. baron Sloel tol Oldlmis le Zwolle C. Hoekwater te Delft mr. W. baron vanLijnden te Arnhem jhr. mr. D. T. Gevers van Endcgecsl te beiden; jhr. mr. P. J. Eloul vim Soeteruioudete Gorinchem mr. J. K. baron vim Goltstein te Ulrecbt; mr M. H. Gode/roi en II. Stollele Amsterdam S. Blaupot ten Cate te Gro ningen jhr. G. E. G. C. IC. Dommer van Poldersveldl te Nijmegen; A. J. Dutmaer van Twist te Sleenwijk mr. L. graaf van Heiden Reinestein le Assen ;mr. J. Dirks, lel eeuwarden; mr. D. van hek, te Middelburg mr. van Drinse, te Goesmr. PM. Nolthenius te Hoorn mr. h. D. Stormte Breda; mr. J. B. Bots, te Eindhoven: baron W. A. Schimmelpenninck van der Oije te Zutphen dr. W. R. baron van Hoë- vellte Amelo dr. II. Westerhoff, te Apingadam; mr. C. C. A. Beenste Tilburg. - 1 - 1 11 a (tpoiibare BSaarls vergadering- gvliondeii te 'Zier i kzee, «ten 9 Junij 18.56. Voorzitter Mr. B. C. Cau, Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Af\vez:g de heeren van der VlietJhr. de Jonge en Mr. W. C. de Crane. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Ingevolge aanvraag door het bestuur der Teekenschool, wordt be sloten tot den verkoop van een certificaat Nat. Schuld, groot ƒ1000, ten dienste der gazverlichting op die school. De rekeningen der Begrafenisregten en van den Schuttersraad over 1855 worden gesteld in handen van de heeren Mr. Egter Dr. Keiler en van der Grijp. Op een request van L. van der Ploeg en W. Reindreborgen van den pachter van Stads Beer tenderende tot vermindering van pacht wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten die pacht voor 1856 en 1857 met/" iOO te verminderen. Wordt medegedeeld de goedkeuring van het kohier der hondenbe lasting door Gedep. Staten en gesteld in handen van den Ontvanger. Idem de beslissing van GeJep. Staten op reclames tegen den aan slag in den Hoofdelijken Omslagvan de heeren Mr. van der Bilt G. de Jonge den Boer en P. Labrijn waarbij deze eene klasse lager zijn gesteld terwijl de overige reclames zijn afgewezen. Het kohier wordt alsnu vastgesteld op/" 9380,09 Wordt gelezen en voor notificatie aangenomen eene missive van den commissaris des koningsbetrekkelijk de Calicotsfabrijken in Zeeland die waarschijnlijk eerlang zullen gesloten worden. Wordt medegedeeld de aanbesteding der stedelijke werken voor 1856'57 door Burgemeester en Wethouders, voor f 15,157. Wordt verleend aan de directie der Gymnastie-school voor 1856/51 op haar verzoek, een gelijke toelage als in het vorige jaar. De heeren Muloek Houwer en van der Grijp, worden gecommitteerd voor de gewone jaarlijksche collecte, op 18 Junij, voor de gewapende dienst. Wordt gesteld in handen van Mr Egter, Dr. Keller en van der Cr'. p, een concept-reglement op de heffing der Begrafenisregten. Wordt besloten tot af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven «üji den daarvoor bestemden begrootingspost voor l3 in het gewoon i'&derhoud van het havenhoofd daar de besteding thans hooger is clan de som daarvoor op de begrooting geraamd. Idem om voorloopig aan te houden de vaststelling eener verorde ning betreffende de vijf jaarlijksche herziening der strafverordeningen. Wordt vastgesteld een staat van oninbare posten op het kohier van den Hoofdelijken Omslag van 1855 door vertrek en overlijden ter som van 279,59 en eeu dito ad 15,50 voor dat van de hon den belasting. Wordt goedgekeurd de rekening van de Bank van Leening over 1855 conform het rappart der commissie ad hoe. (De leden der in stelling mr. Cau, en de heer Latidsknegt waren bij die goedkeuring k-afwezig). De ontvangsten bedroegen 43,056,26 de uitgaaf j /'42.6{7,0Rt/, batig slot /'409,18. Er is beleend voor eene som I au f 37,641,25 op 18,032 panden en afgelost 37,822,25 op 18,512 I panden bedragende de overwinst der bank 16,63. Wordt artikelgcwijze behandeld en vastgesteld: I a. Verordening tot heffing van schut en bruggelden, met goedkeuring da' de schut,gelden aan den sasmeester en de bruggelden aan de brugophaalders als een deel hunner bezoldiging zullen worden uitgekeerd. I b. Idem op het grazen van vee aan de dijken en op het schutten van het losloopcud vee. c. Eene instructie voor deu veeschutter. d. Eene verordening op de policie der havens en e. Een reglement voor het algemeen Armbestuur. Hierna is de zitting gesloten. Loting voor de Schutterij. PUBLICATIE. Buroemeesteii en wethouders van Zierikzee maken bij deze aan j belanghebbenden bekend dat de alphabetische naamlijsten van de in- geschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen lop het Raadhuis dezer gemeente, van maandag den 9 junij tot maan- laag den 16 Junij 1856 daaraanvolgende ten einde een ieder in staat Ttëoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden -Yogtcn bekend zijndie op dezelve nog zouden behooren te worden fangeteekend of daarvan moeten worden weggelatenzulks aan het bestuur kennelijk te maken. Dat de Loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van (dezen jare, klasse 1856, zal plaats hebben onder toezigt eeDer com missie uit het- Bestuurten Raadhuize dezer gemeenteop Zaturdag ■jflen 21 Junij 1856 des middags ten 12 ure precies; wordende de be- kihnghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden, ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende, ge- nmgtigden te laten doen zullende voor hen die persoonlijk afwezend niogten blijven en zich niet op vorenstaande wijzehebben doen ver tegenwoordigen, door een der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der lotingop voorschreven wijzeeene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijndebuiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden alsmede ten behoeve dergencawelke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert de laatstvoorgaande inschrijvingin de gemeente zijn komen inwonen en der vreemde lingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallenom als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de ge legenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstelling waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zouden kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 4 Junij 1856. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. SCHOUWING OP DE WEGEN. Burgemeester cn Wethouders van Zierikzee maken bekend dat er op woensdag den 25 dezer maand eene algemeene schouwing zal plaats hebben over al de buurt wegen en voetpaden in deze gemeente en worden al de wegpligligen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zorgen dat op den be paalden dag, de wegen, voelpaden sloten, heulen en duikers, in behoorlijken staat van onderhoud bevon den worden overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het beheer onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provinciegoedge keurd bij koninklijk besluit van den 4 Augustus 1 838, no. 106. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de courant geplaalst. Zierikzee, den li Junij 1856. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Zamen /"228,10 Het bestuur vertrouwt dat de kennisneming van hetgeen hier lot dat doel wordt besleed en alzoo de behoefte aan ruimere ondersteuning dan vroeger de voorgenomene collecte krachtdadig moge aanbevelen. Zierikzee, 11 Junij 1856. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op 's konings besluit van den t Augustus no. 72, houdende bepaling dat de Dankdag 1831 of godsdienstige viering der overwinning bij Water loo, op den derden zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de ingezetenen aan de plcglige viering van zondag den 15 dezer maand, met uilnoodi- ging om dien dag in eerbiedige stille door te brengen zullende op denzelven alle herbergen en koffijhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermake lijkheden mogen plaats hebben, ten einde dien dag in betamelijke afzondering aan godsdienstige overden kingen en dankbare herinneringen toe te wijden. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat op aanzoek van de hier gevestigde districts-commissie van beheer over het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland, op woensdag den 18 dezer maand des middags, de gewone jaarlijksche collecte aan de huizen der ingezetenen zal plaats heb ben, met uitnoodiging aan een ieder om naar ver mogen met onbekrompene hand in die collecte bij te dragen en alzoo een fonds te helpen stijven waar van de weldadige strekking algemeen bekend is en waarvoor de dank zal worden ingeoogst van zoo vele verminkte verdedigers van den vaderlandschen grond of hunne nageblevene betrekkingen die uit dat fonds ondersteuning genieten zijnde van wege deze com missie de volgende personen te weten de Wed. F. Schroppjaarlijks f 43,30 M. Telle, -30,30 A. Hogerheide 30,30 J. H. Voshol i) -30,30 D. Zandijk -33,30 B. Bogerd -30,30 D. van der Aar. -30,30 En opdat niemand hiervan ontweiend zijzal deze worden afgekondigd, aangeplakt cn in de courantge- plaalst. Gedaanten Raadhuize van ZierikzeeAea tt Junij 1856. B. C. CAU, Voorzitter. C. df. JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee, maakt bekend dat het kohier van het patentregt voor deze gemeente dienstjaar 18!"/5, 4de kwartaal, op den 6 dezer maand door den heer commissaris des konings in deze pro vincie is executoir verklaard en op hedco gesteld wordt in handen van den Ontvanger der directe belastingen enz. van deze gemeente, ten fine van invordering wordendede patenlpligtigen aangemaand om hunne aanslagen te voldoen overeenkomstig de wet. Zierikzee den 12 Junij 1856. B. C. CAU KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 18 dezer maand, des namiddags ten 1ure, op het Baad- huis alhiereene openbare Vergadering van den Gemeenle- Raad zal gehouden worden. Zierikzee, 11 Junij 1856. B. C CAU. Bij koninklijk besluit van 31 Mei II. is aan de heeren D. Dronkers en II. F. Fock vergunning verleend tot het indijken van omstreeks 72 bunders schorren in het Sloe. Ingevolge art. 64 der provinciale wet zullen de provinciale staten op dingsdag 1 Julij e. k. in de hoofd plaatsen der verschillende provinciën bijeenkomen tot het houden van zomervergaderingen. Z. M. heeft Z. K. K. H. aartshertog Ferdinand Maximiliaan van Oostenrijk benoemd tot grootkruis der orde van den Nederlandsch Leeuw. Men meldt uit 's Hage van 11 Junij. De minis ter van buitenlandsche zaken de baron van Hall, heeft zijn ontslag aan den koning aangeboden op grond, zoo men zegt, van verschil van|gevoelen, dal]zich sedert eenigen tijd over onderscheidene belangrijke kwes- tien in der, boezem van het kabinet had vertoond, vooral met betrekking tot het volgend budget van oorlog. Men spreekt er tevens van dat dit ontslag geen op zieh zelf staand geval is, maar dat dit voorbeeld door nog andere zijner ambtgenooten zou worden gevolgd waaruitzoo dit laatste zich bevestigt, eerlang eene ministeriele crisis zou geboren worden. Z. M. de koning wordt reeds morgen alhier terug verwacht, en heeft zoodoende hoogstdeszelfs terugkeer twee dagen bespoedigd. Men schrijft uit Leiden van den 10 dezer; He den morgen ongeveer 11 ure arriveerde hier per spoor trein Z. K. K. H. de aartshertog Maximiliaan van Oos tenrijk diena het Japaansche museum het museum van natuurlijke historie en den akademischen planten tuin te hebben bezigligd en een déjeuner bij Z. K. H. den prins van Oranje te hebben gebruikt, door laatstge noemde vergezeldnaar bet stoomgemaal de Leegh- waler vertrokken. Volgens de Deutsche Reiclis-Zeitung schijnt het plan om grootvorst Michiel van Busland uit te huwelij ken aan de prinses Sidonia van Saxen afgesprongen te zijn daar de prinses om het verschil van geloofsbe lijdenis moet hebben geweigerd, en is er sprake van eene echtverbindtenis met den grootvorst met prinses Maria der Nederlanden (dochter van Z. K. H. prins Frederik). üe hooge raad der Nederlanden heeftbij arrest van 11 dezer, het beroep in cassatieingesteld door Adr'm anus Blom die door het prov. geregtshof in Z.-Holland, ter zake van moord, tot de doodstraf is veroordeeld verworpen. De Nederlandsche tienguldenstukken zijn in het koningrijk Beijeren niet meer gangbaar. Dezer dagen had te Sneek een treurig voorval plaats. Bij afwezigheid der moeder zette het lojarig dochtertje in tegenwoordigheid van haar 3jarig broertje de koffij voor haren vader, die zich in de bot enwoning met zijnen arbeidwieldraaijen, bezig hield. Het kind dorstig zijndevroeg te drinken doch moest wachten

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1