urn, iiAiiRTiiEHi(iii\ lim afstands heeft men de overblijfselen der fabrijk gevon den. Drie Walenschepen des nachts voor het gebouw gekomenzijn zwaar beschadigd. Ten 10 ure 's morgens had men reeds 11 lijken van onder de puin- hoopen en uit het water te voorschijn gehaald en waren 6 gekwetsten opgenomen. Met grootste getal slagtoffers bevindt zich onder de meisjes in een lo kaal boven den ketel werkzaam. Hartverscheurend was het te zienhoe de nabestaanden der fabrijk arbeiders angstvol naar hunne kinderen echtgenooten of ouders kwamen zoeken. Het ongeluk wordt aan verschil lende oorzaken toegeschreven volgens den cenen was er te weinig water in den stoomketelvolgens een ander wilde men de machine met meer kracht doen werken dan hel toegelaten was er van te verwachten. BUITENLAN Q. DUITS CHLAUS, Keulen, 20 Mei. Terwijl de kozakken, bas- kiren en andere ongeregelde Russische kavalleristen het koningrijk Polen even stil verlaten hebben als zij daar binnen gekomen waren staan in het binnenland nog 35,000 man rijksweer j welker woonplaats tus- schen Moskou en hel Ural gebergteis en die wclligt te water naar Rusland terug kceren. Met de Pruissische regering zou namelijk over hun transport langs den Weicbsel tot Danl/ig, en van daar op gelijke wijze naar Petersburg onderhandeld worden, maar het is nog twij felachtig of die regering niet door de vrees voor ver breiding van besmettelijke ziekten van het bewilligen hierin teruggehouden worden zal. Men schrijft uit Koningsbergen dat mevrouw Pollack deelgenoot in het handelhuis erven Pollack al daar zich eenigen tijd geleden door vrome beginselen genoopt heeft gevonden door aankoop eigenares van den Olijfberg bij Jeruzalem te worden met het oog merk om die thans woest liggende hoogte door be planting te verfraaijen en voor de bezoekers der hei lige plaatsen toegankelijker te maken. Men meldt uit Petersburg van 19 dezer: De keizer is heden naar Warschou afgereisd. Gisteren is het eerste van Lubeck komende stoomschip door het ijs voor deze stad gearriveerd. In het dorp Niklowils niet ver van Znain heeft dezer dagen cene krankzinnige vrouw de afwezigheid van haren man te baat genomen om hare eigene kin deren het eene van '2 jaren en het andere van 9 maanden, benevens het I2jarig kindermeisje voorts nog drie voor het huis spelende kinderen van 4 tot 8 jaren en eindelijk eene ter hulp toegesnelde oude vrouw met eene bijl van het leven te berooven. G R O O T- BF. ÏTTÊ2HIEHI Londen, 19 Mei. Het sluiten vau het verdrag van 15 April schijnt de meenmg te bevestigen dat de Engelsehe dagbladen die de in het Parijzer congres besprokene Italiaansche regeringen zoo hevig aan vallen de tolken van het Londensche kabinet niet zijnwelks ge voelen daarentegen vrij duidelijk in het volgend artikel van de Globe schijnt door te stralen „De tegenwoordige Oostenrijksche staats lieden hebben zich in staat getoond de ernstige moeijelijkheden te bekam pen eu hunne staatkunde naar de eischen des tijcis te schikken. Wij zullen ook niet vergeten hoe het in Oostenrijk regerend huis het voorbeeld van verscheiden der nuttigste hervormingen gegeven heeft die Europa ooit zag. De verantwoordelijke ministers van Oostenrijk zien ongetwijfeld het moeijelijke van den toestand in en weten dat elk besluithoedanig ook zijne bezwaren voor hen zal medebren gen, maar zij kennen ook de inschikkelijkheid welke men voor die stel ling heeft. Niemand kan meer dan zij overtuigd zijn dat de Engel sehe regering in dit opzigt tot het uiterste der inschikkelijkheid der terughouding en der bescheideuheid gegaan is. Men moet te Ween en genoeg onderrigt zijn wegens den staat der openbare meening in Engeland om te weten dat het publick hier gereed zou zijn om de tegenwoordige regering bij te staanals er sprake was van vrijzinnige constitutionele pogingen in sommige lan den van het vasteland te ondersteunen. Maar de Engelsehe rege ring heeft begrepen dat het beter is Oostenrijk, met een edelmoedig vertrouwen te behandelen en de Oostenrijksche ministers wij her halen hetzijn geschikte mannen om zoo wel de behoeften als de hulpbronnen hunner stelling, en de gelegenheden zoowel als de ge varen der omstandigheden te watirderen." Daarentegen dringt de Morning post heviger dan ooit op de nood zakelijkheid aan om het Italiaansche vraagstuk hoe eerder hoe beter op te lossen. „De zaak, dus zegt dat blad, behoort tot de meest dringende. De ontvlambare stoffen welke dat vraagstuk bevat, zul len meer en meer door het despotismus zamengeperstniet lang toe ven met hevig naar buiten uit te barstenen de letterlijk ijzeren banden te verbreken met welke men die tracht te bedwingen. Men behoort wel spoedig eene veiligheidsklep te openen. Alle door de ondervinding aangegevene en door de voorzigtigheid voorziene gron den toonen de nadering eener groote gebeurtenis aan die wordt zij niet door de alleen mogelijke middelen voorgekomen, het ge- hccle gebouw der Europcsche beschaving met eene plotselinge en on weerstaanbare kracht omver kan werpen. De oorzaken des laatsten oorlogs waren van dien aard dat zijne vernielingen binnen een voor geschreven kring konden beperkt blijven. Dit zou met de uitge strektheid der vreeselijkc beroering, die uit zal barsten als men voortgaat de oogen voor de smarten te sluiten welke het levencen trum van het Enropesch stelsel verteren het geval niet kunnen zijn. Wij moeten dus dit maar al te groot en te wezenlijk gevaar regt in het aangezigt blikken wanneer wij niet spoedig getuigen van al de onuitsprekelijke rampen willen-zijndie zich door de minste vertra ging over de wereld zouden uitstorten." De New-York Herald deelt aangaande de geschil len (die thans zooals uien reeds gemeld heeft, vereffend zouden zijn) lusschen de Nederlandsche regering en die van Venezuela het volgende mede «Onze cor respondent van Porto-Cabello meldt ons van den 6 April dat de Ilollandsche vloot bij de kustden uitslag af wachtte van de onderhandelingen betreffende den eisch lot schadevergoeding aan het gouvernement van Vene zuela gedaan indien het antwoord niet gunstig mogt zijn dan zoude de vlootnaar men ons verzekert, onmiddeiijk de havens van Venezuela blokkeren. De Nederlandsche regering beweert ook regt te hebben op de Aves-eilanden hoewel het bestuur van Monagas de zich op die eilanden bevindende guano aan eene maatschappij te Philadelphia verkocht heeft. »Onzc berigten uit Carraccas van drie dagen latere dagteekening, behelzen een eenigzins verschillende lezing. Zeven Ilollandsche schepen zouden werkelijk gedreigd hebben niet alleen de havens van Venezuela te blokkeren maar zich ook meester te zullen maken van de naburige eilanden welke rijk zijn aan guano. De president Monagas wende zich toen lot den Engel- scben gezantdie er in toestemde als bemiddelaar op te treden. De Nederlandsche vlootvoogd vernemende dat het Britsche eskader de haven en de eilanden van Venezuela zoude komen beschermen heeft, naar men ons meldttoegestemd in eene schikking waarvan de bepalingen nog niet bekend waren." Lord Adolphus Filz Clarencederde zoon van ko ning William IV en van miss Jordan, is 11. zaturdag te Newbourg in Yorkshire overleden. Hij was ten jare 1802 geboren. De militaire commissie van onderzoek naar de handelingen van eenige hoofdofficieren in de Krirn heeft hare langdurige werkzaamheden geëindigd. De photografie zal weldra ook gebezigd worden om waarnemingen op den bodem dor zee te doen. Te Weymouth beeft men dezer dagen eenige welgelukte proeven genomenom schetsen van de onderzeesche gesteldheid van den grond te verkrijgen. Men acht dit van veel belang voor den aanleg of het herstel van verschillende werken. In het dagblad van Birmingham vindt men het volgende verhaal Eenigen tijd geleden begaf zich de koninklijke fa milie naar Osborne op het eiland Wight. De ko ninklijke kinderen wandelden er dikwerf aan het strand. Op zekeren dag ontmoette de prins van Wal lis een visschersjongen die bezig was met schelpen in een mandje tc vergaren. De prins geloovende dat hem als zoodanig alles veroorloofd was, vond er be hagen in het mandje van den knaap omver te werpen. Deze werd er boos om en zeide«Alsjedatnog eens durft te doen dan zal ik je wat anders leeren 1" Welnu," antwoordde de prins leg de schelpen dan maar weer in de mand dan zal ik je laten zien dat ik het nog eens durf te doen 1" De knaap raapte daarop de schelpen dadelijk op en deed ze weder in het mandje waarop hij den prins loeduwde »Kom er nou nog eens aan als je durftDe prins beant woordde de uitdaging door de mand andermaal om te werpen maar dit bekwam hem slecht,want de knaap viel hem onmiddeiijk aan en gaf hem een zoo ge ducht pak slaag dat 's prinsen neus en lippen op zwollen en zijne oogen weldra met blaauwe kringen omringd waren. In dien toestand keerde de prins naar zijne in de nabijheid wandelende moederde ko ningin terug. Hij vertelde niets, maar de koningin had spoedig bemerkt dat de troonopvolger bont en blaauw geslagen was en eischic van hem deswege opheldering. Na eenig aarzelen biechtte hij getrouw de waarheid op doch in plaats van troostkreeg hij van zijne moeder slechts cene scherpe vermaning Gij hebt slechts wat u toekomtzeide Victoria; en indien gij niet reeds genoegzaam gestraft waartzou ik u van mijne zijde nog eens streng kastijden. In dien gij u weer zoo gedraagt, dan hoop ik maar dat de jongens u evenmin zullen sparen als thans." Daar op riep de koningin den visschersjongen en gelastte hem dat hij den volgenden morgen zijne ouders op het kasteel moest zenden. Deze kwamen werkelijk waarop de koningin hun kennis gaf, dat zij zich met de opvoedingen detoekomstvan hunnen zoon belastte." JONGSTE BU1TENLANDSCHE TIJDINGEN. Marseille 22 Mei. Het weder is zeer warm. De granen hebben op de markten van Aix en Pertuis eene daling ondergaan. Alhier zijn de prijzen van Afrikaansch koren lever baar op het einde des jaars van 23 tot 20 francs per hectolitre gedaald. Wat beschikbaar is wordt ferm gehouden uit hoofde van de schaarsheid. Evenwel worden zeer groote hoeveelheden tegen Julij uit den Levant verwacht, hetgeen eene aanzienlijke daling tegen dien tijd doet te gemoet zien. - üjijI: a i* v a a 33 x 30> s e stooissoox STAD ZUSRIKZEK Van Zierikzee Zondag '25, 's morg. Maandag 26» Woensd 28, gedurende de maand MEI. Van Rotterdam. Zaturdag 24, 'smorg. 8 5V2 Zondag 25, 10 7 «'a Dingsdag 27, 10b2 3 X O O M B O OT-D IK M 3T TOSaCHRN middelburg zierik7.ek bergen op zoom (tholetï) benevens va.pi middelburg op antwerpen enz. V an Middelburg Maandag 26,'smorg. 3'Z2«i Vrijdag 30. 7*4 1 Van Middelburg Woensd. 28, 's morg. 5 Van Tholen Zaturdag 24,'s midd. 12 Dingsdag 27, 's morg. 3 Van Antwerpen. Donderd. 29, 's morg. 6 (dienst tussgiirn middelburg en rotterdam.) Van Middelburg Zondag 23, 'smorg. 6 Maandag 26, 6 Dingsdag 27, 6 Van Rotterdam Zaturdag 24,'s morg. 8l/2 Maandag 26, 11 >/2 Uingsdag 27, 11 De diligence zal van Zierikzee 1 */2 uur na de afvaart der stoom- b >ol van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotterdam gelijk, met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tusschen vlissingen es iiotterdam.) Van Vlissingen. Van Rotterdam Des Maandags, Woensdags en Des Dingsdag Donderdags en Vrijdags, 's morgens ten 8 ure Zatnrdags, voormiddags 11 *-a na aankomst der stoomboot van ure, na aankomst der spcortrei- Breskens. nen aldaar. De diligence zal van Zierikzee 1 */2 uur na de afvaart der stoom boot vanRotterdam naar Vlissingen van Vlissingen naar Rotter dam */a uur na dc afvaart der stoomboot rijden. Het barkschip Elisctbcihen Johciyitidy is volgens missive van kaptT. C. Kamminga, den 21 Maart jl. behouden te Amherit gearriveerd na eene voorspoedige reis van 125 dagen. Brouwershaven, 20 Mei. Binnengekomen Leoiles, kapt. G. Graves van Batavia naar Rotterdam. 21 dito, Benzeliuskapt. B. Ilillangvan Shields, order. 22 dito Stad Dordrechtkapt. J. II. Stuit', van Londen naar Dordrecht. 21 dito, Uitgezeild'; Osiriskapt. W. H. Cramervan Dordrecht naar Batavia. PHUZSS ma arPEOTiB te naaraHnan den 22 Mei 1856 e3V8 751/18 93V4 102V, 101 01 Vs 92 84»,. 705-8 805-, 40=., 45 L, 405,4 6 455/s Werkelijke schuld 2'/, pet. dito dito 3 Amortis. syndic. 3V2 Werkelijke schuld 4 bij Hope 1798,1816 dito 1828/1829 5 5 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito betaalb. Amsterdam 5 bij 1-Iope 4 bij Stieglitz. 4 dito Cert, van ass. 6 Poolsche schatkistb. 4 Metallieken Nationale 5 rente Amsterdam 5 Metalieken 2'/2 3 Buitcnlandsch Binnenlandsch 3 Buitenlaudsch l'/4 Cert, van coupons Buitenlandsch 3 Spanje. Portugal. miDDENPRIJZEN VAX DE VOLGENDE ARTIttELEN TE ZSERIHZEE, van den 22 Mei 1836. De Ned. Mudde Oude Tarwe 1834 17,30 Paardebooneu Nieuwe Tarwe 1833 - 16,73 Witte dito Afwijkende dito -13 00 Bruine dito Z -Zomer dito - 15 00 Graauwe Erwten Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - 11.30 Gele dito Wjnter-Gerst - 7,50 Koolzaad Zomer-dito - 7.00 Zaai-Lijnzaad Haver - 3,75 Slag-Lijzaail De 7 25 - 11.25 - 10,0Q - 0,00 - 10,00 - 0,00 - 0,00 - 0,00 - 0,00 MABHTPE. DER MEEKRAP TE ZIERIKZEE van den 22 Mei 1856. TEELT Twee en een, 1ste kw., blank Twee en een, middelbare dito Tweeeneen, mindere dito Een en een 1ste kw.blank Een en een middelbare dito Een en een, mindere dito i Onberooftle, 1ste kw., blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito 1833. f 23.50 a 2-4,00 - 22,50 a 23.00 - 21.50 a 22.00 - 23.50 a 24,00 - 22,50 a 23.00 - 21,50 a 22,00 - 23,50 a 24,00 - 22,30 a 23,00 - 21,30 a 22 00 - 0.00 a 0 00 - 0,00 a 0,00 LONDEN, 20 Mei. KOFFIJHeden vroeg men volle prijzen voor plantation Ceylon. THEE zeer kalm. RIJST hoog gehouden. SUIKER. De vraag hiervoor bleef kalm. nnniiiiitLi.ikn stop 'in ziiaiimF. van 16 tot en met 23 mei Geboren: Een Zoon van P. Breugelmans en G. Leijdekker. Een Zoon van J. M. Vorstheuvel la Brand en A. M. Koster. Een Zoon van W. Thielc en C. Ditvorse. Een Zoon van K. Mullander en M. Smits. Gehuwd: II. Pcute en T. van de Velde. Overleden. J. Bom oud 19 jaar echtgenoot van M. van 't Hof. M. Boskam oud 31 jaar echtgenoot van M. van der Sluys. II. Neerhoutoud 43 jaar echtgenoot van T. Bakker. \1 Heden beviel voorspoedig van eene Eïoeliter, J. C. J. QUANJER. Vinju. Zierikzee, "23 Mei 1856. Commissarissen der ZEEUWSCIIE BRAND WAARBORGMAATSCHAPPIJ gevestigd te Zierikzeebrengen ter kennis van belang, hebbenden dat zij op den 22 dezer, de REKENING en VERANTWOORDING, hunner ADMINISTRATIE over het afgeloopen jaar gedaan hebbenen zij zich hebben mogen verheugen in eene aanzienlijke uit? breiding der Maatschappij zoodat zij met gerustheid deze bloei jende Matttschfippij aan de aan dacht van een ieder mogen aanbevelen. Zierikzeeden 23 Mei 1856. Commissarissen voornoemd Mr. C. van der LEK de CLERCQ vt. Op lastderzelve De Secretaris JAC. S. BOEIJE. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzal, ten ver- jv-. zoeke van de Erven van wijlen JOH. van SCHELVEN en diens overleden Huisvrouw op Maandag den '2 Junij 1856, 's namiddags om 2 ure in het Koffijhuis van B. H. j Harinc.k publiek presenteren te verkoopen i 7 Bunders, 42 Roeden 60 Ellen BOUW-en WEI LAND EN gelegen onder Zierikzee aan het tweede Weegjede Boerenwcg en Krommen Kooiweg en voorts nog een HUIS en ERF te Zierikzee in dc Hoofdpoorlstraatwijk C. no. 590. ter stads—drukkerij van db erven a. db vos'

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2