Z1EBIEZESSGH Zaturdag U Mei. N.° 40. 1856- Woensdag en Zaturdag. llliSTM ADMSTIU1WJ COURANT. AB ONNEMENTS-PR IJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertdaags te voren, voor 1 i ure 's morgenst VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENTIEl\. Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregl. Uitslag: drrvrrliicziiig voor drie Ueden der Provinciale Staten van Zeeland Ingeleverd399 briefjes. in blanco 4 van onwaarde 13 17 Blijft 382 geldige briefjes, meerderheid 192 Mr. J. MOOLENBURGH319 stemmen. VAN DER IIAVE298 Jonkhr. W. M. II. DE JONGE 193 Mr. C. J. FOKKER, 92 Jonkhr. J. L. DE JONGE 79 j. Zijnde derhalve de drie eerstgenoemdehceren herkozen. |i Inschrijving voor de Schutterij PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZieriJczee. Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 en spe ciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wetdie in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de gebo renen in de jaren 1822 tot 1831 ingesloten, zullen worden geopend tot de Inschrijving van alle mannelijke Ingezetenen welke tot het laatstgemelde jaar behooren alsmede van henwelkein de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatst vorige inschrijving zich al hier met er woon hebben nedergezet waaronder ook begrepen zijn de militairen welken na dien tijd gepasporteerd en de vreemde lingen welken sedert dien tijd van buiten het Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag ge legd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaringhetzij door werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoof 'dmiddelen van hun bestaannaar herwaartszonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschre ven in dat registerwaartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uit gezonderd maar dat allenzonder onderscheiddaarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen, volgens de wet, tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, en dien ten gevolge ook zij niet die hun ontslag uit de schutterlijke dienst reeds hebben bekomen zullen derhalve al de bovengemeldenals daartoe bij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten raadhuize de zer gemeenteop 15 Mei e. k. en volgende dagenten einde zich te laten inschrijven ieder in dat registerwaartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den 1 Junij 1856 finaal worden gesloten. Dat de studentengeëmployeerden in huizen van negotie klerken van notarissen, advokaten enz. bedienden en werkboden moeten wor den ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en ge- emploijeerden bij het Gewestelijk Bestuur en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenendie buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de ge meenten hunner vorige woonplaats de buitenlandsche zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en mobilair of we gens hun vaartuig belasting betalendedaarwaar zij voor deze be- lasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne in schrijving opgave te doen van hunne nameu voor- en bijnamen van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woonplaatsmet aanduiding van wijk en nommer het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars, van het getal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, af gegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand)sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zou den vermeenendat hen van de Schutterlijken dienst zouden vrijstel len of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van artt. 3 en 4 vjfler wetmet opgave van het artikel en het onderdeel van hetzelve waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, buiten deze gemeente geborenaan gemaand om zich tijdig van eene geboorte-acte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekerenten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs ver- pligting in deze te kwijten vermits uit krach te van art. 9 der wet en art. 6 van fijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828, al de gene die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerstkomende niét hebben laten inschrijven alsnog ambsthalve zullen worden inge schreven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwe zen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schut terij ingelijfd indien het zal blijken dat ertijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige ontvvetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzeeden 2 Mei 1856. '""P B. C. GATTVoorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis Tan belanghebbenden, dat het Xldc NEDERLANDSCII LANDHVISHO UDK UN DIG CONGRES op den 24, 25, 26, 27 en 28 Junij dezes jaars zal worden gehouden t# Maastrichten dat bet programma ter gemeente Secretarie vooreen ieders inzage is ncdergelegd. Zierikzee13 Mei 1856. B. C CAÜ. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter kennis van belanghebbende veehouders en veerschippers, de volgende, door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie toegestane tijdelijke uitzonde ring op eenige bepalingen van het reglement tot voor koming van bet verspreiden der longziekte onder het rundveebij gelegenheid der aanslaande jaarlijksche TENTOONSTELLING van de MAATSCHAPPIJ tot bevordering van LANDBOUW en VEETEELTop den II en 12 Junij eerstkomende te Middelburg: te honden Dat het voor die Tentoonstelling bestaande vee, vrij en onverlet, derwaarts over de veren in deze pro vincie zal mogen vervoerd worden, met een bewijs van den burgemeester der woonplaats van den veehou der, waaruit blijkt dat het vee aldaar te huis behoort en werkelijk voor die tentoonstelling bestemd is. Dat het alzoo aangebragte vee terstond na de aan komst te Middelburg, door den veearts zal worden on derzocht en door dezen voor elk stuk vee dat door hem gezond bevonden wordt eene verklaring aan den eigenaar zal worden uitgereiktten einde met an der gezond vee in aanraking te mogen komen doch zal het ziek bevonden vee dadelijk worden afgezon derd en aan de voorschriften van het bedoelde regle ment onderworpen zijn. Dat na den afloop der veeschouwinghet bedoelde vee voorzien van het gemelde gezondheidsbewijs wederom zonder aan eenige verdere formaliteiten on derworpen te zijn naar alle gedeelten dezer provincie zal mogen worden vervoerd. Eindelijk dat dit gezondheidsbewijs, tot het voorge stelde doelechter niet langer dan vijf dagen te reke nen van den dag der Tentoonstelling, en alzoo slechts toten mei den 16 Junij zal geldig zijn. Door het gemeentebestuur zal worden gezorgddat bij en na den tijd der Tentoonstelling, meer dan ge woonlijk de beweging langs de overzetveren worde in het oog gehouden, opdat van deze bijzondere vergun ning geen misbruik worde gemaakt. Zierikzeeden'14 Mei 1856. II. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee her inneren de ingezetenen dezer gemeente aan de wet van den 8 November 1815 (Staatsblad no. 51) volgens welke de rekeningen en bewijsstukkenbetreffende schuldvorderingenten laste van den staat, over het dienstjaar 1855 vóór den eersten Julij aanstaande moeten ingediend worden en dat genoemde wet evenzeer toe passelijk is verklaard op pretensiiin ten laste van de provincie en van de gemeente weshalve belangheb benden worden aangemaand tot eene tijdige indiening hunner rekeningen of declaration Ier plaatse waar bet behoord. Zierikzee 14 Mei 1856. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat de OPENBARE AANBESTEDING der jaarlijksche ONDERHOUDSWERKEN van de ge meente gebouwen en eigendommen zal plaats hebben op bet Raadhuis dezer gemeente den 28 dezer maand, des middagsachlervolgens bestek en voorwaarden, welke van heden af ter Gemeente-Secretarie ter lezing liggen of tegen betaling van 25 cent per exemplaar verkrijgbaar zijn zullende op donderdag te voren den 22 dezer des namiddags half vier ure, aanwijzing op die werken geschieden door den Gemeente-Bouw meester, bij wien inmiddels alle verdere inlicbtiugen te bekomen zijn. Zierikzeeden 14 Mei 1856. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeemaken bekend dat afschriften van het procesverbaal der ver kiezing van drie leden der Provinciale Staten van Zeeland op heden zijn aangeplakt en ter Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage nedergelegd ter vol doening van art. 69 der kieswet. Zierikzeeden 14 Mei 1856. B.C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE, Secretai-is. STRANDVONDERIJ. Do Burgemeestér van Zierikzee brengt ter alge- mecne kennis dat bij hem zijn aangebragt en geborgen eene partij Balken Planken en Deuren, een Hoofdpe luw met kaf gevuld gedeelte van Gevel Sehuijerwa- gen Palen Mallen een Scheepsriem en Boom en Latwerk waarschijnlijk alles afkomstig van gebou wen enz. die in Februarij jl. bij de ramp in de nabij heid van het Sas van Goes zijn vergaan en i-oejst voor «Ie vierde ntaal allen die vermeenen mogten daarop eenig regt of aanspraak te hebben ter reclame op zullende zij zich tot dat einde ter Ge meente-Secretarie behooren aan te melden. Zierikzee16 Mei 1856. De Burgemeester voornoemd B. C. CAU. BINNENLAND. Zierikzee, 15 Mei. Gisteren ontlastte zich boven deze stad en omstreken eene geweldige hagelbui, ver gezeld van donderslagen. De hagel beeft nog al be duidende schade aan onderscheidene veld- en boom vruchten teweeg gebragt. Gelukkig was daarbij de wind niet hevigdaar dit anders grootere onheilen zou veroorzaakt hebben. Z. M. heeft bij besluit van 2 dezer emeritaat en pensioen verleend aan ff. J. van Ingen predikant bij de Hervormde gemeente te Ouwcrkerk in DuiveJand. De tentoonstelling van bloemen en gewassen, door de vereeniging tot bevordering van den tuinbouw in Zeeland dezen zomer te Middelburg te houden en welke aanvankelijk was bepaald op 19 en 20 Junij, is volgens nadere bekendmaking van h et bestuur thans vastgesteld op 12 en lil Junij aanslaande, op de boven zaal der sociëteit de Vergenoeging aan ie markt, en al zoo in dezelfde week dat de /.eeuwsche maatschappij lot bevordering van den landbouw en veeteelt hare jaarlijksche vergadering en tentoonstelling in en nabij die gemeente zal houden. Door hel commilté voor hetlde Zeeuwschmuziek feest dat zoo als men weet den 7 en 8 Junij te Goes zou gehouden wordenis bepaald datditfeestgeen voortgang hebben zal; daar, uithoofde van de verhindering van vele der dilettanten uit andere Zeeuwsche steden om hunne medewerking te verleenen de verhouding tusschen het vocaal en instrumentaal gedeelte zou ver broken zijn. Van Hellevoetsluis wordt gemeld dat tot kotn- mandant van Z. M. stoomschip Merapi hetwelk eer lang aldaar in dienst zal worden gesteld is benoemd de kapt. luit. ter zee J. D Wolterbeek en tot f steil ollicier de luit. ter zee I ste kl. N. M. J. Kroef. De publieke veiling van bloembollendie te Noordwijk vele drukte heeft veroorzaakt, is weder af- geloopen Dit jaar heeft die verkooping ongeveer f 120,000 opgebragtzijnde nagenoeg f 40,000 meer dan in het vorige jaar. Opmerkelijk is die meerdere opbrengst want de hoeveelheid maakte een gering ver schil uit met bet vorige jaar. Jaar op jaar neemt de verzending van bloembollen toe niet alleen naar de verschillende oorden van ons wereldeel maar ook naar Noord—Amerika. Men meldt uit Haarlem van 10 dezer, in de zitting van den gemeenteraad van beden is onder anderen mededing gedaan van den inhoud van een koninklijk besluit van den 7 dezer, betreffende het be roep van jh. M. Salvador van de uitspraak van ged. staten, bij welke hij in overeenstemming met de be slissing van den gemeenteraad is verklaard te hebben opgehouden lid van den raad te zijn- Bij dit kon. besluit zijn de beslissingen van den gemeenteraad en van ged. staten in hooger beroep bevestigd en is de voorzitter van den gemeenteraad door den heer com missaris des konings verzocht het afschrift van dit be sluit na daarvan kennis te hebben genomen aan den adressant uit te reiken. De voorzitter heeft medege deeld dat aan dit laatste onmiddelijk is voldaan. Een en ander is voor kennisgeving aangenomen.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1