ÜI1H» COURAMT. N.o 35. Woensdag 30 April 185(5. BESTUREN ADMINISTRATE bekendmaking oensdag en Zaturdag. binnenland. ABONNEMENTS-PRUS. Per drie maanden f '2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 11 ure 's morgens. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen Ier kennis van de ingezetenen: dat het Verslag de zer gemeente over het jaar 1855, den raad aangebo den in druk verkrijgbaar is gesteld tegen 20 cent per exemplaar bij den boekhandelaar Ochtman alhier overeenkomstig art. 182 der gemeentewet. Zierikzeeden '23 April 1856. B. C. CAÜ, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien art. 24 der Provinciale wet. In aanmerking nemende datvolgens de plaats ge had hebbende loling voor de aftreding van leden der Provinciale Stalen dit jaar zullen aftreden hoezeer op nieuw verkiesbaar de heeren Mr. J. MOOLENBURGH', Jonkheer W. M. H. de JONGE J. van der HAVE. Brengen ter kennis der ingezetenen dat ingevolge ■art. 5 der wet van 6 Julij 1850 (Staatsblad no. 39) op den 13 51 ei eerstkomende aanvangende des morgens 9 tot des namiddags 5 ure ten raadhuize in het ge wone locaal de verkiezing zal plaats hebben van drie l eden in de Provinciale Staten en dal aan alle kiesbe- voegden.acbl dagen te voren, daartoe een oproepings brief met ingesloten stembiljet zal worden te huis bezorgd Zierikzee 23 April 1856. B. C. CAÜ, Voorzitter. C. Mï JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Ontvangen hebbende eene circulaire van den heer Commissaris des Konings dezer provincie, van den 1 2 dezer (Provinciaal blad no. 33) betrekkelijk de beschrij ving van het patentregt voor bet dienstjaar !8ö6/,. Brengen door deze ter kennis van alle daarbij be langhebbende Ingezetenen dezer gemeente, de vol gende bepalingen 1. Met uitzondering van de patentpligtigcnvermeld onder no. 37 tot 40 van tabel no. 14 (betreffende de slijterstapperskroeg houders en kojfijhuishoudersdie niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen maar aan welker huizen zoodra mogelijk na den ingang van bet dienstjaaren zonder de gewone beschrijving af te wachten een declarator zal worden bezorgd hetwelk na verloop van ■drie dagen weder zal worden afgehaald opzigtelijk alle overige patent- pligtigen bedoeld in de 15 eerste tabellen der wet van den 21 Mei 1819, waaronder krachtens art. 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zijn begrepen de paar denpostmeesters. a. Dat de verklaringen tot verkrijging van patentvoor deze pa- tentpligtigen, binnen de provincie zullen worden uitgegeven van den 6 Mei 1856 toten met den 14 dier maand. b. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuldzullen moeten zijn in gezameld en ingediend te MiddelbtcrgVlissingenGoes en Zie rikzee op den 24 Mei en in de overige gemeenten op den 21 Mei aanstaande. c. Dat de registers van gemelde patentpligtigen gesloten zullen wor den te Middelburg op den 16 Junij te Vlissingen Goes en Zie rikzee op den 9 Jhnij en in de verdere gemeenten op den 5 dier maand. 2. Dat depatentpligtige schippers, eigenaars en directie-voerenden van binnenschepenschuiten cn vaartuigen, vermeld inde 16de tabel derwetvanden 6 April 1823 waaronder krachtens het reeds aange haalde art. 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zullen begrepen worden diegenen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen cn geene huiten rivieren of wateren bevarenvan den 1 Mei aanstaande tot den 16 derzelfde maand zich voor het patentregt van het dienstjaar 185% sullen behooren aan te geven hij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, onder overlegging vaneen biljet, hetwelk daar toe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is. Dat Kramers en reizende Kooplieden benevens de Dchitanten van Loterijbriefjeskrachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 Octo ber 1820 Staatsblad no. 22) op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaaldverpligt zijn steeds hun ge zegeld patent met zich te voeren. En met betrekking tot de schippers eigenaars en directie-voeren den van binnenschepen, schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld Dat het patentregt door hen zal moeten worden voldaan ten kan tore van den ontvanger ter plaatse van de aangifte en wel in ééns voor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuigof wel eindelijk diealwaar liet bedrijf wordt uitgeoefend doch anders hij tiende gedeelten Dat nogtans van de laatste wijze van betaling bij tiende gedeelten ook door de eigenaars schippers of directie-voerenden welke zich niet in hunne vaste woon-, leg-, of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823 door zich in den loop der maand Meivoorzien van een bewijs van aangiftehetwelk echter niet langer dan gedurende die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon-, leg of verblijfplaats te be geven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerdin welk geval de betalingen bij den ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Eindelijk dat koffijhuishouders, slijters, tappers en kroeghouders geen patent kunnen bekomen of hun bedrijf niet mogen uitoefenendan na de helft van hunnen aanslag voor het ingetreden dienstjaar te VERSCHIJNT. PRIJS PER ADVERTENTIES. Gewone 15 cents de regelGeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1behalve het Zegelregt. bobben voldaan en liet verschuldigde over bet voorgaande dienstjaar ten volle te hebben aangezuiverdwaarna zij dadelijk hun patent kunnen bekomen. I 'n opdat niemand hiervan onfwetendheid zoude kun nen voorwendenzal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gewoon is te geschie den. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee, den 23 April des jaars 1891) zes en vijftig, afgekondigd en op de gebruikelijke plaatsen aangeplakt. B. C. CAÜ, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien de circulaire van den heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 1 i dezer maand (Provinciaal blad no. 33) betrekkelijk de beschrijving der Personele belasting voor bet dienstjaar 185%. Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat met bet primitief bcsehrijvingswerk een aanvang zal worden gemaakt op dingsdag den 6 Mei aanstaande en de beschrijvingsbiljetten den 8sten dagna derzelver uitgifte door of van wege den ontvanger der Directe belastingen zullen worden opgehaald, Ai. aanmaning om die biljetten naauwkeurig in te vullen, ten einde zich voor schaden en onaangenaamheden te vrijwaren alsmede dat zij welke bij de beschrijving mogten wor den overgeslagen, zich ten spoedigste om zoodanig bil jet bij den Ontvanger behooren aan te melden ten einde hetzelve voor den 31 Mei, ten kantore van den- zelven ingevuld terug te bezorgen ingevolge art. 30 4 der Wet van den '29 Maart 1833, Staatsblad no. 4) met verdere informatie dat lot legenscliatters voor deze Stad, om van de zijde der belastingschuldigen in voor komende gevallen te dienen zijn benoemd de heeren 51. CocvÉE, Jr. P. van der Find en en L. Koole. A. Pjuff. ingezetenen dezer gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aan geplakt, ter plaatse waarzulks gewoon i s te geschieden Gedaanten Baadliuize van Zierikzee, den 23 April des jaars 1800 zes en vijftig afgekondigd en op de gebrui kelijke plaatsen aangeplakt. B. C. CAE, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis der Ingezetenen dat de Baad in zijne Vergadering van 19 April jl. heeft vastgesteld het kohier van de belasting op de honden dienst 1856. En dat hetzelve van af 30 AprilgedurendeS dagen voor een ieder ter visie zal liggen op de Secretarie. Gedaan ten raadhuize der stad Zierikzee den 29 April 1856. B. C. C.AlJ' Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. "e Centrale Directie van Schouwen Rurgli en Westland herinnert bij deze de belanghebbendendat blijkens hare publicatie van lieden, door haar is besloten, dal naar aanleiding van art. 32 van liet Beglement van policie van den 16 December 1811 de gewone inspectie op de Hater* gangen Daiiuneii BStoiy.eii en Jiijleii in genoemde Polders zal plaats hebben in den loop der maatid Mei aanstaande met dringende aanmaning om aan de voorschriften van genoemd Reglement te voldoen ton einde zich voor geregtelijke vervolging en schade te vrijwaren. Zierikzee, den 17 April 1856. De enlrale Directie voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. DE JONGE Ontvanger-Griffier. De hooge raad der Nederlanden heeft uitspraak gedaan in de zaak der Commercie compagnie te Mid delburg tegen Marinus Rulijn houdende verwerping van het beroep in cassatie door laatstgenoemden inge steld legen het arrest van het provinciaal gercglshof van Zeeland waarbij overeenkomstig de conclusie der voornoemde compagnie, is gelast dat dc beide zaken hij de arrond.regtbank te 51 iddelburg aanhangig gemaakt bii acte van dagvaarding van 8 September 1854 en 16 Februarij 1855, zullen worden zamengevoogd. Te Breskens is een flesch aangespoeld behoor lijk digtgelakt en waarin een geheel onbeschadigde brief besloten was. Deze flesch was door een der pas sagiers van het schip de Atlas in zee geworpen. Onder de geruchten van den dag behoortdat de tweede kamer in den loop der volgende week uit een zal gaanten einde na de verkiezingen en alzoo in het begin van Julij hare werkzaamheden te hervatten. Dearrondissements-regtbank te Amsterdam (derde kamer) heeft jl. donderdag uitspraak gedaan inde zaak van II. G. Mulder uitgever van het weekblad Asmodée, en als zoodanig beschuldigd van laster in drie nommers van dat blad jegens den minister van koloniën te hebben gepleegd. l)e regtbank heeft aangenomen dat deze stukken waren gerigt tegen den heer Mij er in privé en niet tegen den minister en dat de beschuldiging wel had de kenmerken van hoon maar niet die van laster, en derhalve den beschuldigde veroordeeld totdriegeld- boeten ieder van f 100. Men leest in de Groninger Courant 51 en be- rigt ons dat voor eenige dagen blijkens het Genees kundig Weekblad van 21 April te Leiden is voorge komen een stellig zeker geval van Aziatische cholera dat spoedig doodelijk afliep. Het merkwaardige van dit geval is ook hierin gelegen dat hel zieh vanzelf heeft ontwikkeld en niet van elders was ontstaan. Het vreemde voor sommigen vervalt echter als men weet dat het geval is voorgekomen in een ellendig ingerigte wo ning in een buurtwaarop onlangs door de genees kundigen bij den raad der gemeente de aandacht was gevestigd als op middelpunten waaruit cholera en andere besmettelijke ziekten zich uit den aard der zaak wel moeten ontwikkelen De gemeenteraad dier stad heeft in zijne zitting van den 3 dezer besloten aan dr. F. Dozy op zijn ingediend adres betreffende de ge steldheid der woningen van de behoeftigevolksklasse te kennen te gevendat het gemeentebestuur hoewel doordrongen van het belangrijke der zaak bij het ont breken eener rijkswet op dit punt vooralsnog buiten magte is aan zijne wenschen gevolg te geven. Jl. zaturdag is er te Amsterdam brand ontstaan ten huize van den schilder Sassenberg in de Rozeboom- steeg waarbij het perceel geheel is uitgebrand. Twee kinderen van bewoners op de kamers die afwezig wa ren zijn' door het vuur omgekomen. Sassenberg zijne vrouw en een kind zijn deerlijk gebrand terwijl zijne schoonmoeder nog vermist wordt. Door de wer king van löspuiten was mendenbrand ten 2uremeester Als oorzaak wordt opgegevendat in een huisvertrek waar levens de werkplaats is en brandbare stoffen ge borgen waren niet voorzigtig genoeg is omgegaan met vuur dat ingerekend was. De ongelukkige moeder is bijna krankzinnig over het verlies van bare twee kinderen. Sassenberg is voor brandschade ver zekerd. Naar wij vernemen is er concessie gevraagd door den beer Guillaume Moxel, wonende te Parijs, aan het Nederl. gouvernement voor het aanleggen van een spoorweg van het Nieuwe Diep naar Amsterdam. Men schrijft uit Groningen van 27 April: Een voor dit gewest zeer belangrijke tijding is, dat de con cessie der heeren Heemstra c. s. tot het aanleggen van den noordelijken spoorweg, door het niet storten van het waarborgs-kapilaal vervallen zijnde, het gouvernement voornemens is dien spoorweg van staatswege aan te leggen. Het initiatief tot dit besluit komt zcgtinen regtslreeks van den koning. BUITENLAND. F a 1 B E B II K. Parijs, 25 April. Men verzekert dat de uitwisse ling der raleficalien alhier morgen zal plaats hebben enjdat het regeringsblad zondag aanstaande al de officiële stukken betreffende het sluiten des vredes zal mede- deeien. Het mededeelen van het grootste gedeelte van het vredesverdrag van den 30 Maart 11. door vele buitcn- landsche dagbladen heeft hier veel opziens gebaard cn sommigen willen weten dat een onderzoek in het werk wordtïgisleld om te ontdekken door wiens toedoen zulks is geschied. Terwijl de meeste dagbladen de artike len 49 niet hebben medegedeeld, behelzen sommigen ook art. 4 hetwelk volgens hen dus luidtHH. MM. de keizer der Franschen de koningin van het veree- nigd koningrijk Groot-liriltanje en Ierland de koning

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1