ZZER1EZESSCHB A COURANT. mmmmEiï i N.° 32. Zaturdag 19 April. \i 1856- Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIE» an lat lid SY<4 ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,2o. Inzending der Advert, daags te vorenvoor 11 ure s morgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENTIEIV. Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af1 behalve liet Zegelregt. bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter kennis van de ingezetenen: dat het door den Baad dezer gemeente in zijne vergadering van den 11 dezer vastgestelde kohier van den Hoofdelijken Omslag voor een ieder ter lezing is nedergelegd ter Se cretarie van maandag den 21 tol en met maandag den 28 dezer maand. Zij noodigen belanghebbenden uit om zich deze be paling der wet ten nutte te maken opdat diegenen wier aanslagen ook zonder reclame ten gevolge van 's Raads besluit zijn gewijzigd des verkiezende binnen den bovengenocmden termijn bij Gedepu teerde Staten in beroep kunnen komen. Zij herinneren verder de ingezetenen dat ook dit beroep geschiedt bij verzoekschrift aan dat collegie op on gezegeld papier tevens dal aan hen wier reclames tegen bunnen aanslag niet zijn aangenomen even eens op dezelfde wijze bij Gedeputeerde Staten een beroep vrijstaat gedurende acht dagen na de dagtec- kening der mededeeiing van 's Raads beslissing. Zierikzee, den 16 April 1856. B. C.CAÜ, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. STRANDVONDERIJ. De Burgemeestér van Zierikzee brengt lor alge- meene kennis 'dat bij 'hem zijn aangebragt en geborgen ■eenepartij Balken Planken en Deuren, een Hoofdpe luw met kaf gevuld gedeelte van Gevel Schuijerwa- gen Palen, Mallen, een Scheepsriem en Boom en Latwerk waarschijnlijk alles afkomstig van gebou- wenenz. die in Februarijjl. bij de ramp in de nabij heid van het Sas van Goes zijn vergaan en roegrt voor »8e maal allen die vermeenen nogten daarop eenig regt of aanspraak te hebben ter 'eciame op zullende zij zich tot dat einde ter Ge- eente-Secrelarie behooren aan te melden. Zierikzee,. 16 April 1856. De Burgemeester voornoemd B. C. CAU. De Centrale Directie van Schouwen, Burgh en Weslland herinnert bij deze de belanghebbenden dat blijkens hare publicatie van heden, door haar is besloten, dat naar aanleiding van art. 32 van het Reglement vanpolicie, van den 16 December 1811 de gewone inspectie op de Water, gangen Daiiunrn Ituizeii en 'bijlen in genoemde Polders zal plaats hebben in den loop der maand Hei aanstaande, met dringende aanmaning, om aan de voorschriften van genoemd Reglement te voldoen ten einde zich voor geregtelijke vervolging en schade te vrijwaren. Zierikzee, den 17 April 1856. De Centrale Directie voornoemd B. C. CAU Voorzitter DE JONGE Ontvang er-Griffier. BINNENLAND. Door de Nederlandsche-Handelmaalschappij zijn 28 schepen bevracht, als 14 voor Amsterdam 9 voor Botterdam 2 voor Dordrecht 1 voor Schiedam en 2 voor Middelburg, zijnde het barkschip Susanna en Elizabeth kapt. C. Ouwehanden Osiris kapt. G. Crans van Dordrecht. In de afgeloopene week is weder uit het eiland Walcheren een dertigtal personenmeestal lot den boerenstand behoorende, naar Noord-Amcrika ver trokken. Naar men verneemt heeft de beer P. J. Ba- chiene ten gevolge van zijn aanslaand vertrek uit de provincie ontslag genomen als lid der staten van zeeland. Ten laste van den heer Berouly, Roomscb pastoor te Nieuw Vossemeer, is weder proces opgemaakt we gens overtreding der wet op de kerkgenootschappen door i, bet in kerkelijk gewaad assisteren bij de begrafenis van zekere weduwe S. en het uitvoeren van het kerkelijk ritueel, en zulks op het niet besloten kerkhof als kun nende een en ander van den openbaren wee gezien Worden. De Synodale commissie der Nederlandsch-fler- vormde kerk zal den 28 dezer hare voorjaarsvergade ring openen in een der localen van het ministerie van Hervormde Eeredienst te 's Hage. Bij hetdepartement van binnenlandscbe zaken is ontvangen van den minister van marine, eene som van ƒ4,429,297szijnde bet bedrag van den gedanen afstand hunner soldijdoor de equipagien van Zr. Ms. korvetten Nehalennia en van Spajk stoomschepen Bata via Celebes Samarang en Etna en schoonerbrikken Padang Lansier en Sylph in de Oostindie ten be hoeve der noodlijdenden door den jongsten watersnood hier te lande. Bij koninklijk besluit van den 4 dezer heeft Z. M. cenige wijzigingen gebragt in de verzending van brieven en gedrukte stukken tusschen bet rijk en Neerlands Indie door middel van den Indischen land- post. Met derde lid van art. t wordt gewijzigd als volgtBij verz'ending over Engeland langs den weg van Southampton 70 cent. Volgens art. 2 wordt het port van nieuwspapieren cn andere gedrukte stukken bij verzending over Marseille bepaald op 10 cent per vel druks bij bezorging echter later dan minstens twee dagen voor den laatsten termijn met verhooging van 2'/2 cent. Deze bepalingen treden in werking met den landpost van Junij. Dezer dagen is van wege den koning, door tus- schenkomst van den minister-resident der Vereenigde Staten van Amerika te 's Hage, aan den luit. ter zee M. F. Maury super-intendant van het nationaal obser vatorium te Washington, eene groote gouden medaille, voorzien van een toepasselijk opschrift, gezonden als een blijk van de erkenning der groote verdiensten van den heer Maury, ten opzigte van de practische zee-, vaart in het algemeen en van die van Nederland in het bijzonder. Eergisteren is te Utrecht vergaderd èeTie commis sie uit de broederschap van notarissen ten einde te be raadslagen over een ontwerp adres aan den koning hot venoek inhoudende om eenige veranderingen te brengen in de wetgeving op het notariaat en het burger lijk wetboek. Onder deze veranderingen merken wij opdevraag dat verpligtend gesteld worde, datalle iladen van koop en verkoop en alle scheidingen bij notariële acte zullen moeten plaats hebben. Te Leiden is opgerigt omniet den 1 Mei a. s. in werking te treden eene onderlinge brandwaarborg maatschappij voor effecten onder bestuur van de heeren A. L. Lezwijn Eigeman en A. cle Mare, als directeuren en onder toevoorzigt van de heeren mr. A. O. E. Grave van Limburg Slirum burgemeester van Leiden Paul du Rieu oud burgemeester van Leiden A. llartevelllid der provinciale staten van Zuid-Hol land H. Beek Vollenhoven-, lid van de eerste kamer der staten generaal te Amsterdam en mr. G, N. de Kempe- naer lid van dan gemeenteraad te's Hage. Zijzalalleen verzekeren tegen brandschade van binnenlandscbe ef fecten buitenlandsche schuldbrievenobligation of aandcelbewijzen in leeningen zijn daarvan uitgesloten. Men meldt uit Haamsdonk dat zekere Rozeboum een alom geacht grijsaard leed sedert eenige dagen aan hevige tandpijn. Om hiervan bevrijd te worden liet hij zich den tand trekken. Niet zoodra was dit echter geschied of hij begon zoo hevig uit neus en mond te bloeijen dat alie daartegen aangewende pogin gen vruchteloos bleven. Heeds des avonds was de on gelukkige een lijk. Men schrijft uil Tilburg het volgende Ten ge volgevan de groote hoeveelheid aardappelen welke sedert 14 dagen ter markt alhier zijn aangevoerd is de prijs derzelve met circa de helft verminderd. Men meldt uit Bijssen van 12 April het volgende: Door het instorten van een kuil waarin vijf personen bezig waren klei te graven, hadden twee hunner, beide hooiden van talrijke gezinnen, het ongeluk onder het zand bedolven te worden. Ofschoon dadelijk alle mogelijke pogingen tot wegruiming van het zand wer den in het werk gesteld heeft men er niet in mogen slagen de ongeiukkigen te redden; toen men hen van onder het zand tc voorschijn haalde waren heiden reeds lijken. Dit ongeluk heeft hier algemeene ver slagenheid Ie weeg gebragt(e meer daar de beide omgekomenen als brave en oppassende bi'-gers bekend waren. Men schrijft uit Zutphen van 1(> April. De rentmeester van bet naburige Baak heden van de markt alhier weder huiswaarts willende keeren ge raakte het paard voorde tilbury waarin hij gezeten was eensklaps aan het hollen met dal ongelukkig gevolg dat het in vliegende, vaart bet rijluig door het venster eener woning sleepte ten gevolge waarvan de rentmeester tusschen bet rijluig en den muur geraakte en belangrijke kwetsuren aan het hoofd ontving. De spoedig aangebragle geneeskundige hulp doet even wel op zijn behoud hopen. Uit Blokzijl wordt gemeld dat in de onmiddelijke nabijheid dezer plaats door voorstanders van den vee bouw aanstalten worden gemaakt tot de zoogenaamde stalvoedering. Bij gunstige resultaten zal dit welligt spoedig navolging vinden. Door den koning der Belgen zijn zilveren me dailles toegewezen aan den controleur kommandant der recherche te watervan Ravesieyn, en aan den vi siteur der Nederlandsche douane, Radde, beide te lïath woonachtig, en dat ter zake van bot op 5 September 1855 helpen redden van de passagiers de bemanning en de lading van het Belgische schip Mélanie lsabell'e hetwelk op de reedc van Bath in brand was geraakt. BUITENLAND. dttïtschxiakd Keulen, 15 April. Men verneemt dat H. M. de koningin der Nederlanden in goeden welstand zaturdag nacht ten 12 ure te Hannover is aangekomen en aldaar HU. intrek in het koninklijk paleis heeft genomen. Volgens de jongste berigteu uit Stuttgardtwas Z M. den koning van NVurtemberg van Hl), zware verkoud heid zoo goed als hersleld zoodat Z. M. weldra ins gelijks naar Hannover zou kunnen vertrekken. Het Berlijner bof verwacht naar verzekerd wordt eerlang hoogst voorname bezoeken. De keizer van Rusland zou, namelijk zijne moeder de keizerin we duwe, derwaarts begeleiden en Berlijn alsdan de plaats worden waar andere souvereinen dien vorst ontmoeten zullen. f r i a a B n n. Parijs 1 6 April. Het gerucht vindt meer en meer geloof, dat de maarschalk Vaillant eerlang als minister van oorlog zal vervangen worden dour den maarschalk Radon, terwijl alsdan het bevel over de expeditie in Kabylië aan den maarschalk Bosquet zou worden opge dragen. Prins Napoleon heeft eergisteren een groot diner ge geven hetwelk door verschillende gemagtigden uitge nomen de Pruissische en de Oostenrijksche werd hij- gewoond zulks trok zeer de aandacht. De regering moet voornemens wezen te Toulon een legerkamp te vormen, waar alle uit de Krim terug- keerende troepen eenigen tijd zullen vertoeven. Zulks moet eene soort van voorzorgsmaatregel zijn opdat de besmettelijke ziekten, welke onder de troepen gebeerscht hebben, zich niet verder verbreiden. Inde vierde sectie dezer hoofdstad is eene in schrijving geopend met oogmerk de keizerin een ge schenk aan Ie bieden; niemand mag daaraan voor meer dan 5 centimes deel nemen. Een brief uit de hoofdstad van bet hertogdom Parma aan de Ophiione van Turijn meldt, dat de Oos tenrijkers zich daar geheel hebben meester gemaakt van het bewind en daar arrestatienbij honderdtallen be werkstelligen minder om vermoedelijke misdadigers te straffen dan wel oin de onschuidigen schrik aan te ja gen. Volgens dat schrijven waren de gevangenissen in ht'l hertogdom niet meer voldoende om al de gearres teerden te bevatten cn was een groot aantal i'armasche burgers aan hunne familien hunne haardsteden en hun vaderland ontvoerd en in de kassematlen van Mantua opgesloten zonder eenige veroordeeling Dergelijke beriglen brengen in Piemont groote gisting te weeg welke nog vermeerdert door het besluit datdesardinische regering keurtroepen naar hare grenzen doet oprukken. g k o o t-jb ib ittfismiem Nader verneemt men omtrent de stoomboot John Butledge van Liverpooldie in aanraking is gekomen met een ijsberg en gezonken is, het volgende De equi page en passagiers begaven zich zooveel mogelijk in de booten; van vier daarvan weet men niets verder, de vijfde had dertien personen aan boord. Koude en gebrek verminderden bet aantal dagelijks tot dat op den negenden dag slechts een zeeman overbleef in een half bevroren toestand die geene poging meer kon aanwenden lot redding van zijn leven. Gelukkig werd de boot door de Germunia ontdekt cn de ongeluk kige gered, ofschoon het nog te betwijfelen valt of hij van de gevolgen zal kunnen opkomen. Schoon het ijs- selijk is te melden van de honderd cn vijftig ongeiuk kigen aan boord van de Jolm Piuüedge is waarschijnlijk

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1