imUKZEESGHE COURAIT. 19. Woensdag en Zaturdag. 111? iSi\ A BONNE At E NTS-P RIJS. Per drie maanden 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags le voren, voor 11 ure 's morgens. VERSCHIJNT. PRIJS HER ADVERTENTIE Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doódberigten van 2 -6 regels af 1 behalve het Zcgelrcgt. bekendmaking. IïurgeKikkstëK en W'ETnoüDKRs van Zierikzee, 'lel- r lende op art. 264 de*r Gemeentewet, brengen bij deze ter ltennis van de ingezetenen dat döor hen ifoorloopig i is vastgesteld het 'itólitilr voor den Hodfd'élijken Omslag dienst. V&öfe dat hetzelve van af dingsdag den 26 Fèbruarij ge durende veertien dagen, ter visi'e zal liggen op de Secretarie der Gemeente ten einde ieder belangheb bende zich van zijnen aanslag kunne vergewissen, en zoo hij daartegen bezwaar mogt hebben binnen dien lijd bij den Raad kü'nne reclameren bij verzoekschrift geschreven op oivgézègcld papier. Naar aanleiding van de omstandigheid dat dit kohier is opgemaakt volgens eene meer uitgebreide classifi catie dan vroeger plaats had, bevelen zij een iéder aan inzage le komen nemen van gemeld kohier ten einde men zich de bepalingen der wet omtrent het doen psan reclame kunne ten nutte maken. Gedaan ten Uaadhuize der Stad Ziéiïkzeeden 20 Febrüarij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd ft. G. CAIi Voorzitter, G. de JONGE, Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetetltin dat er op Zaturdag den 8 dezer maand, des middags ten half één ure, op het Raad huis alhiereene openbare Vergadering van den Gemeente- Raacl zal gehouden worden. Zierikzee, den 4 Maart 1856. B. C. CAU. BINNENLAND. Men schrijft uit Goes van 28 Febrüarij: In eene gisteren alhier gehoudene vergadering van ambachls- bccren van 's Beer Arendskérke c. a beeft men be sloten tot den verkoop der schorren en aanwassen, •ruim 200 bunders gelegen onder 'sHecr Arcndskerke tusscken de Kraaijert-polders en het Sloe tot welker bedijking reeds vroeger concessie werd verleend. Hel Nederlandse!] bijbelgenootschap levert tegen woordig den geheelen bijbelin royaal 8.° in zeer ^netten liunen band met blinde stempels, vergulden rug titel, gemarmerd op snee, voor ƒ1,50 in prachtband 1 geheel leder verguld op snee suprafine papierf4; mindere soorten naar evenredigheid tot 0,20 toe. Dezer dagen hield de Air.sterdamsche afdecling van de Nederlandsche vereeniging lot afschaffing van sterken drank in het lokaal Isensgezindheid bare ge wone maandelijkscbe vergadering onder presidium van den heer Fabius, Als spreker trad op de heer de Graaf die eene rede hield over de afschaffing van sterken1 drank eene behoefte onzer dagen waar in hij be toogde a. de afschaffing geeft brood b. zij bevordert huiselijk geluk c. zij verhoogt godsdienstzin. Ileze rede met algemeene belangstelling gehoord verwierf de goedkeuring en luide blijken van toejuiching der vergadering. Daarna trad de heer Fruid op en droeg een toepasselijk dichtstuk voor. Na de toetreding van cenige der aanwezigen tot het lidmaatschap der ver eeniging werd de vergadering gesloten. Men meldt uit Amsterdam van 28 Febrüarij hel volgendeGisteren bevond zich alhier ter beurze stuumnan W. van Essen dié op reis van Batavia naar Amsterdam van het schip Staatsraad Baudkapt. de Jong n as overgegaan op het Fransche schip Harmonie, <'ii van wien> wij reeds met lof melding maakten. Be halve dat hij van keizer Napoleon de bekende eervolle onderscheiding mogt verwervenzijn hem boven dien door cenige Fransche assurantiemaatschappijen en particuliere assuradeurs medailies, ter gedachtenis van zijn manmoedig gedragen betoond beleid vereerd ge worden terwijlnaar wij vernemen hem door de as suradeurs bovendien een prachtige chronometer met toepasselijk inscriptie zal geschonken worden waarvan de uitreiking eerlang alhier zal plaats hebben. Men meldt uit Delft van 28 Febrüarij het vol gende In de gisteren gehouden vergadering van het departement Delft der Nederl. maatschappij ter bevor dering van nijverheid is op voorstel van den voorzit ter, het bestuur gemagtigd onderzoek ledoen naar demo gelijkheid en de middelen teberamèn om hij gelegen heid der alhier in September te houden tèntoonstelling van wogo de Hollandsche maatschappij van landbouw tevens eene tentoonstelling te doen plaats hebben van de alhier gevestigde fabrieks-cn handwerksnijverheid. Wij twijfelen er niet aan of dit op de vergadering toe gejuichte denkbeeld zal waardiglijk verwezenlijkt wor den en mogen hier niet onopgemerkt laten dat van de vier inzenders uit deze stad van voorwerpen ter Parijschc tentoonstellingdrie bekrooningen of eer volle vermeldingen verwierven. Naar men verneemt hebben zoo te 's Hage als te Leiden gewigtige inhechtenisnemingen plaats gehad die betrekking hebben lot de vervalsching van coupons Ned. werk. schuld, omtrent wier beslaan in de dag bladen reeds voor eenigen tijd bij herhaling melding is gemaakt. Omtrent de ontdekking van de vervalschte coupons wil men weien dat eenofmeer gevangenen in hel huis van rcclusie en tuchtiging te Woerden in de zaak zou den zijn betrokken alsmede dat een bewaarder in die gevangenis in hechtenis zou zijn genomen. De dezer dagen gearresteerde en gevankelijk naar Leiden over gevoerde personen heetenJ. Huisman en A. Elias. De Leidsche Courant meldt dat de instructie in deze belang rijke zaak reeds hij de reglbank te Leiden is aange vangen. Dezer dagen liet een reiziger die op eene lus- schenplaats den trein verliet, in e n der wagens van den ilollandscben ijzeren spoorwegzijn reiszak achter, waarin zich zijne goederenwaarde enz. bevonden. Een ander reiziger merkte dit op en vestigde daarop de aandacht van den conducteur die den zak onder zijne bewaring nam. Toen men echter het volgend station bereikte vroeg de chef naar den reiszak die reeds in goede handen gesteld was en dadelijk werd afgegeven. De telegraaf had gewerkten voor dat de trein was aangekomen stond men reeds gereed den reiszak terug te vinden, waarin men dadelijk mogt slagen. Met de stoomboot Bordeaux zijn dezer dagen van Havre te Rotterdam aangebragt een 1 OOOlai ver- sche hloemkoolendie door grootteschoonheid en frischheid aller aandacht trokken en ook al spoedig tot goede prijzen verkocht zijn. liet grootste deel is naar Duitschland gezonden en een lODtal naar Amster dam en de residentie. Volgens een berigt van Zijner Majesteïts zaak gelastigde te Rome van I 4 dezer heeft de paus den uitvoer uit den kerkdijken staat, gedurende de maand April eerstkomende, toegestaan van 50,000 rubbi tarwe onder vaststelling van een regt van 1 scudo per ruhhio. De ruhbio inhoudsmaat voor granen weegt in tarwe van goede kwaliteit 640 Romeinsche ponden, of 2944 mudden, zoodat 100 rubbi gelijk staan met 294 mudden. Van regeringwege is besloten dat hel huis van militaire en burgerlijke verzekering te 'sMorlogenbosch eene aanmerkelijke uitbreiding zal ondergaan door daarin op te nemen al de correctioneel veroordeelden van de provinciën NoordbrabantLimburg en Zeeland, die van een tot twee jaren gevangenisstraf hebben zullende ook de gevangenen welke in die cathegorie vallen en le Hoorn gedetineerd zijn, naar 'sBosch worden overgebragt. Tot ontvangst dier veroordeel den zullen de nieuwe vleugels der voormalige crimi- nele strafgevangenis aldaar worden ingerigtwelke van ruim verblijf en werkzalen zijn voorzien. Dezer dagen besteeg zeker heer te 's Hertogen- bosch in zijnen stal een zijner paarden, Welligt het i paard wat te sterk de sporen doende gevoelen steiger de het ter zijde en geraakte daardoor met den onder - huik op een der ijzeren punten van den openstaanden sluitboom van den stal. Door de zwaarte van het door de pijn terwijl het zich wilde ontworstelen woedend wordende ros dal met zijne voorpoolen geen grond konderaken drong de punt zoo diep in het ligchaam dat men het niet dan met de meeste inspanning koude in de hoogte ligten en het zoodoende uit zijnen pijnlij ken toestand verlossen. Direct aangewende heelkun dige middelen konden echter niet baten en binnen een uur was het schoone paard dood. Men meldt uil Ommen van den 2 1 Febrüarij. Gisteren zond eene vrouw die reeds voor eenigo ja ren heeft getracht zich door verdrinking van het leven te herooven liiire twee kinderen weg terwijl haar man afwezig was, deed de deur op slot en bragt zich met een broodmes twee vervaarlijkesneden in den hals toe. Hare nog bij tijds toesnellende moeder en zuster verhinderden de verdere volvoering van het noodlot- lig voornemen. Zij vonden een grooten plas bloed op den grond en het slagtoffer, in zwijm met het mes in de hand. De ongelukkige heefteen idéé fixe, na haar overlij den in den hemel te zullen komen. Zij heeft daarom ook reeds bij herhaling getracht hare wonden weder open te scheuren. Zij wordt echter ten strengste be waakt, en men heeft nog hoop haar in het leven le zullen houden. De koning der Belgen heeft den Ncderlandschen luitenant ter zee 1c klasse W. de Fr emery tot ridder der Lcopolds-orde benoemd. Zondag jl. is in de gemeente Deurne cene vrouw gearresteerd, die getracht heeft Inuv.u man le vergiftigen door phosphorus van lucifers afgebroken le mengen onder den tabakdien hij pruimde,. De man, door een zijner kinderen kennis gekregen hebbende van deze poging heeft van den aldus toebereiden tabak geen ge bruik gemaakt. Deze vrouw is moeder van zes kin deren. BUITENLAN B. nviTSCHrAsa De commissie belast met het ontwerpen van oen plan voor het gebouw der te Weenen te houden nijverhcids-tciiloonslclling is druk bezig. Zoowel uit Denemarken als uit Zweden komen treurige berigten in wegens hot groot aantal schepen welke aldaar op de kusten reeds gestrand zijn of door het menigvuldig drijfijs in groot gevaar verkccren. De groote bestellingen welke de Fngelschen te Klscneur en in andere havens voor hunne vloot doen, en hunne ijverige toebereidselen tot krachtige hervatting der blok kade zijn oorzaak dat men in die streken nog geen groot vertrouwen op de herstelling van deri vrede voedt. De bisschop Mom-ad een der invloedrijkste hoof den van de ultra Decnsche partijheeft een heen ge broken Dit ongeluk zal zijne volgelingen van een grooten steun bcroovenbij de opening vaü den hoogen raad, op 17 Maarta. s. De voorgewende prins van Armenie heeft den 12 Febr. uil Frankfort een gedrukt stuk van zonder lingen inhoudaan de voornaamste dagbladen van Europa doen toekomen. Daarin beklaagt hij zich in de eerste plaats hij den koning van Pruissen over zijne onwettige gevangenschap gedurende honderd dagen en eischl uit dien hoofde als schadevergoeding de beu zeling van 100,000 daalders de afzetting van den policicdirecteur Stiebels dien hij van alle bedenkelijke wandaden beschuldigt, cn bovendien 12,450 francs voor de waarde der juweelcn die hij zegt dat hem door de policie ontstolen zijn. Daarop wendt hij zich lot den keizer van Rusland om teruggave zijner fa- niiliejuweelen die hem in 18 i Ow.ouden zijn ontnomen en welke waarde hij op een miljoen francs schat en beklaagt zich verder dat een jaargeldhem tijdens zijne verhauning uit i usland toegezegd hem nooit uitbetaald is geworden. In een aan den prins van Pruissen gerigtcn brief beweert hij hoe de Pruissische ministers van justitie cn hinnénla'udsche zaken hem hebben doen weten dat de policie cene groote onregt- vaardiglicid begaan heeft door hem in hechtenis te nemen. i- a m ii n »j k. Parijs 29 Febrüarij. Daar gisieren eerst de tweede vergadering van hol congres gehouden is en tusschcn elke nieuwe bijeenkomst één of meer dagen verloopen moeten begint men te vreczen dat de hoop op het sluiten des vredes niet zoo spoedig ver wezenlijkt zal worden als men aanvankelijk gedacht had en houdt het voor zeker dat de keizer aanstaanden maandag den vrede niet als een feit zal kunnen aan kondigen hij de opening der zitting van den senaat en hel wetgevend ligchaam. Men twijfelt wel niet of de conferenlien zullen lót vrede leiden; maar verschillende kleinere bezwaren zullen de beraadslagingen eenigzins rekken als het regt om transporten te bewerkstelli gen en troepen he wegingen te döeu plaats hebben ge durende de wapenschorsingde juiste bepalingen der grenzen in üéssarabie daar Rusland zich met liet be ginsel vereenigd heeft; de teruggave van liars aan Turkijeenz. Alvorens de beraadslagingen over het vijfde punt aan to vangen hebben cenige' gcvölmagtigden het noodig geacht per telegraaf nadere instruction daar omtrent van hunne regeringen te vragen de Russische vertegenwoordigers moéten hij die gelegenheid weder

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1