ZMKZEESCHE COURANT. Zaturdag 23 Februarij. 1836- Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ABIWSTR4TKS MliliWtSTMDIM BUITENLAND. N.° 16. folen) enz. in. i org. 11 u. idd. 12 pen. iorg. 11 3 dam.) horg. 8>a I der sloom* elbiirg naar >AH.) |am ndcr lags en |'ldaBs II', spuortrei- Ider sloom- aar Roller* Ut Git maakt Sociëteit tsch rif- Directie verstrekt van vier ligschrift. een prijs Hengst !'/a ure den Re- rlikctze kve Direct ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden f 2,(10. Franco per post f 2,25. Intending der Advert, daags te voren, voor 11 ure 's morgens. VERSCHIJNT. PRIJS HER ADVERTENTIEN. Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt. fjoting Nationale Militie. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zicrikzce. Gezien hel besluit van den heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 7 Februarij 1856 Provinciaalblad no. 10)alsmede art. 73 74 75, 76, 77 78 81 83 en 85 der wet van den 8 Januarij 1817 Staatsblad no. I). Hebben goedgevonden: Art. 1Ter kennis van de belanghebbenden te brengen, dat de AlpbabelischeNaamlijst van alledeper sonen die aan de ligting van dit jaar moeten deel 'nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen Ier Secretarieop het Baadhuis, van Woensdag den 13 Febru arij tot Woensdag den 27 Februarij 1856 des morgens van 9 ure tot 1 ure ten einde een ieder in staat zoude zijnom ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogtcn voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den heer Militie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. L)c belanghebbende bij deze te verwittigen, dat zij zich op den 3 .Maart 1856, des morgens ten tien ure, zullen Sehooren lebevinden te Zierikzee hoofd plaats van het Militie-kanton op bet raadhuis aldaar, ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven alsmede dal zij zullen behooren te zorgen dat de bewijzen tol staving hunner redenen van vrij stelling, bij de wet gevorderd uiterlijk binnen de vijf dagen na de loling worden overgelegd aan het Bestuur der gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aan geplakt waar zulks Ie doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 12 Februarij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeebren gen ter kennis van de ingezetenen dat de jaarlijksclte paarden- of halfvastenmarktals van ouds op donderdag den 28 dezer maand alhier zal gehouden worden en dat de standplaats voor kramen zijn zal aan de Kraan. Zierikzee den 13 Februarij 1856. B. G.GAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeelet tende op art. 264 der Gemeentewet brongen bij deze ter kennis van de ingezetenen dal door hen voorloopig is vastgesteld het kolder voorden Hoofdelijken Omslag dienst 1856 dat hetzelve van af dingsdag den 26 Februarij ge durende veertien dagenter visie zal liggen op de Secretarie der Gemeente ten einde ieder belangheb bende zich van zijnen aanslag kunne vergewissen en zoo hij daartegen bezwaar mogt hebben binnen dien lijd bij den Raad kunne reclameren bij verzoekschrift, geschreven op ongezcgeld papier. Naar aanleiding van de omstandigheid, dat dit kohier is opgemaakt volgens cene meer uitgebreide classifi catie dan vroeger plaats had bevelen zij een ieder aan inzage te komen nemen van gemeld kohier ten einde men zich de bepalingen der wet omtrent het doen van reclame kunne ten nutte maken. Gedaan ten Raadbuize der Stad Zierikzeeden 20 Februarij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B. G. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BINNENLAND. De werken aan den zeedijk van den Wilhelmina- polder worden onder gunstige omstandigheden voort gezet, de afneming van den ouden dijk gaat voort, doch niet verontrustend een paar ploegen ieder van 30man, die 11. zondag het werk slaakten, zijn be dankt doch er was nog een 140tal werkzaam. Men schrijft uit Goes van den 16 dezer. Gis teren is door de firma Saaymans Vader (X co. aanbe steed hot houwen eener alcohol fabriek aan F. W. Goossen en IV. de Jonge alhier, voor f 11,765. LI vrijdag is gevankelijk te Hellevoetsluis bin- nengebragt de matroos T. P. Nieuwdie in Westindie zijnen kommandant den luit. Ier zee von Schmidt auf Altenstaditwee messteken heeft locgcbragt en waar voorhij bij vonnis van het hoog militair geregtshof van 4 Januarij II. veroordeeld is tot de straf des doods met den kogel, welke straf echter goedgunstig door Z. M. den koning is veranderd in die van vervallenverklaring van den militairen stand en I 5 jaren kruiwagenstraf. LI. zaturdag morgen is het eerste gedeelte van dat vonnis voltrokken en is bij op de gebruikelijke wijze aan boord van Z. M. wachtschip Ajaxvervallen verklaardvan den militairen stand en daarna geboeid en onder escorte van mariniers naar Leiden getransporteerd ten einde daar zijne gevangenisstraf te ondergaan. Doorde Nederlandscbe Handelmaatschappij zijn bevracht 24 schepen als Voor Amsterdam 14; voor Rotterdam 7 voor Dord recht I en voor Schiedam 2. De afdeelingen van de tweede kamer der staten- generaal zijn wederom vergaderd lot voortzetting van het onderzoek over het aanhangig wetsonlwerpnopens het lager onderwijs. De commissie, gisteren door de afdeelingen benoemd tot het overwegen of en in welken zin een voorstel zal worden gedaan omtrent middelen lot bestrijding of uit— roeijing van misbruik van sterken drank is zamengc- steid uit de heeren Winlgens van Bosse van Lennep Mackaij en van Zuijlenvan Nijevelt. In de zitting van den hoogen raad der Neder landen (burgerlijke kamer) van 15 dezeris verwor pen de bekende eisch van C. A. van Renlerghemtegen de Nederlandsche maatschappij tot indijking der op en aanwassen in de Oosler-Schelde Men schrijft uil 's II age van 18 dezer: Veel deelneming ondervindt zoo alhier als te Utrechtde verloting van handwerken, schilderijen, boeken, pla ten, voorwerpen van kunst en verdere voortbrengselen van nijverheid, ten voordcele der noodlijdenden op Banda en Ternale in den Molukschen Archipel. Zoo als men weet kost elk bewijs van aandeel f'1,50 en hel getal geplaatste aandcelen bedraagt op dit oogen- blik nagenoeg 6000. Dezer dagen is vrouw de Wilde, geboren Baars, wonende in de Korte Houtstraat te Amsterdamvan drie zonen bevallen. De kraamvrouw en hare drie kinderen zijn redelijk welvarende. Te 's Hertogenbosch zijn twee personen gevan kelijk binnengebragtals vermoedelijk de daders of medepligtige van den brutalen diefstal te Udenhout. In de vorige week beproefden drie bedelaars ko lonisten des nachts uit de gestichten le Veenhuizen te ontsnappen. Zij hadden met behulp van eene hei melijk verkregen ladderhet dak van liet gesticht reeds beklommen en warende ladder optrekkende en tegen het dak in de goot plaatsende reeds op de buitengoot van bet gebouw genaderdtoen eenige der koloniale veldwachters, wacbt doende, henontdeklen. Oogenblikkelijk werden zij genoodzaakt naar beneden te komen en in hechtenis genomen. Des anderen daags ontdekte men bij de in bewaring genomen kolonisten nog twee timmermansbeitels die zij onder bet stroo in hun cachot verborgen hadden. De groole commissie voor de doorgraving van de landengte van Suez bestaande uit de heeren Con rad PaleoeapaNegrelU Mac- Clean Bender Harry Hevret RenaitdLentze en Licussonzal binnen twee maanden weder le Londen bijeenkomen om het pro gramma van dien belangrijken arbeid dan bepaald te regelen. Zij die ontwerpen of plannen aan de aandacht der commissie mogten willen onderwerpenworden uit- genoodigd die te zenden aan den heer Barthélemy St. Hiluirelid van het instituut, secretaris van de maatschappij van doorgraving te Parijs. benoemingen en besluiten. Bij koninklijke besluiten zijn benoemd tot procureurs bij de arron- dissemcats-regtbanktc Nijmegen, mr. W. J. Triebels advocaat al daar. en bij de arrondi9sements-regtbank te Zutphen mr. F. R. Pen- ninck advocaat aldaar tot plaatsvervangend kantonregter te 's Gra vendeel H. van Es, notaris aldaar, tot ontvanger der registratie en domeinen te GoorJ. Overman surnumerair der registratie en do meinen en tut surnumerair der registratie en domeinen F. N. van der Stok wonende te Haarlem zijn verplaatstde volgende ontvangers der registratie en domeinen als W. R. A. Slicher van Zutphen naar DelftJ. Cazaux van Papendrecht naar Zutphen J, M. Smits van Grave naar PapendrechtL. Dittlinger van Oss naar Grave en W. C. de Man van Goor naar O39. Bij koninklijk besluit van Tö dezer is de heer F. H. Kruseman t der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen te Rotterdamverplaatst naar Amsterdamvoor de active dienst (lor in- en uitgaande regten en accijnsen. Bij koninklijke besluiten is benoemd tot ontvanger der directe belastingen in- en uitgaande regten cn accijnscu te Vlissiiigcrt de bear A. M. Danckaerts thans ontvanger derzelfde middelen te Sas van Gentzijn de kantoren te Westdorpe en te Philippine inge trokken cn vereenigd met dat te Sas van Gent, op den voet vau één kantoor en benoemd tot ontvangers der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen te Sas van Gent c. a. de heer B. Ritter thans ontvanger der in- en uitgaande regten en accijnsen te Kapcllebrug en der in- en uitgaande regten en accijnsen te Ka- pellebrug de heer J. C. Misbachthans ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Fiedelin Gelderland tot president der arrend, regtbank te Haarlemmr.F. W. baron vau Styrum thans regter in die regtbank, en tot regter iu die rcgtb:n!c, mr. P. Elias than» kantonregter aldaar. DUITIOHIAim Keulen 18 Februarij. De keuze van graaf O-loff als gevolmagtigde te Parijs geldt te Petersburg als over tuigend bewijs van den vasten wil d 'S keizers niet al leen om den vrede te sluiten maar ook om zich opregt met Frankrijk te verzoenenin welk laatste opzigt vooral de zienswijze van het kabinet in alle kringen lui den bijval ontmoet terwijl de grootste verbittering te gen Engeland blijft heerschcn. De bereidwilligheid waarmede men naar de welmeenende voorstellen des ba rons von Seebaclt luisterde Parijs tot zetel der conferen- tien aanwees en de vorstin Lieven, die aldaar verblijf houdtwederom in genade aannam schijnen zoovele bewijzen der eenstemmige zucbt van de beide kabinet ten om den vrede spoedig cn op vasten voet te her stellen. Men schrijft uit Berlijn van 19 dezer, graaf Orloff heeft heden bij den koning gemiddagmaald en zal morgen ochtend naar Parijs vertrekken. Alvorens Weenen te verlaten had graafBaol langdurige audiëntie bij den keizer en moet zeer uitge strekte volmagt verkregen hebben, naardien de ver bondene mogendheden met meer spoed dan in de Weener conferentiendes vorigenjaars willen handelen. Toenmaals namen vorst Gorlschakoff en de baron von Titoff de voorstellen ad referendum aan dat is zij slem den er in toe die aan de beslissing hunner regering te onderwerpen doch na verzekerd wordt zullen graaf Orloff cn baron Brunow de voorstellen der geallieer den zonder tijdsverlies moeten aannemen of verwer pen. Zulks zal wel bezwaarlijk in den smaak der itussische gevolginagligden vallen maar zij kunnen zich tnoeijelijk daartegen verzetten aangezien het hunnensouverein vrij zal staande vredes-preliminairen te verwerpenbijaldien zij hem niet behagen. Sommigen zeggen dat de keizer van Rusland die eerlang te Warschou wordt verwacht, zich van daarnaar Berlijn begeven zal. Uit de Invalide Rasse blijkt thans ook, dat de vijandelijkheden in de Krim niet hebben opgehouden op het outvangen van het berigt dat uitzigt op den vrede bestond; die vijandelijkheden schijnen echter niet van ernstigen aard te wezen. Gemeld blad deelt bet eerste bulletin mede van den nieuwen opperbevelhebber van het leger in de Krim, den generaal Laders, betreffende de militaire operatien tot den 26 II.; de generaal maakt daarin gewag van eenige voorpostengevechten op de linkervleugel van zijn leger, terwijl de arlilerie op den duur het op het gebergte T'ediouchine gelegen kamp der geallieerden verontruste, rat m k a ij K. Parijs, 18 Februarij. Ir is veel gesproken over den rang der verschillende mogendheden, le volgen bij de eerlang alhier le houden vrcdes-conferentien hoogstwaarschijnlijk zal men de alpliabetische orde der mogendheden volgen zoodat Oostenrijk in de eerste en Turkije in de laatste plaats komen zal. De Russische gevolmagligdcn zouden geheel op denzelfden voel als die der overige mogendheden behandeld wor den, ofschoon de oorlog de oflicicle kennisgeving der troonbestijging van keizer Alexander aan de boven van Frankrijk en Engeland heeft belet men beschouw t zulks als een nieuw blijk van de verzoenende gezind heid der Franschc en Fngclsche regeringen. Een meer beleekencnd blijk hiervan is dat de keizer een bijzonder gehoor zal verleencn aan den heer von Brunow, ofschoon, volgens diplomatieke gebruiken, hel ontbre ken der bovengenoemde kennisgeving een hinderpaal zou zijn voor dusdanig gehoor. De Moniteur berigtdal de confcrcnticn stellig den 25 dezer maand zullen worden geopend. De Gauge, die Konstantinopel den tt dezer ver liet is den 19 dezer te Marseille aangekomen. Zij brengt het berigt over dat de grootvizier An/i-pacba

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 1