9 ZEETIJDINGEN VERVOER-MEM BEIIIIS, lURKTIIERKlTEJ E! ADYERTEiVriER Rente—Betaling concessie is verleend lol indijking der schorren in hel Sloe aan den Zuid lievc'andschen walin de strekking van den hoek van den Noord-Krsaijerl tot aan den Zuid Kraaijertpolder. Ter vervulling der betrekking vari lector aan liet gymnasium te Leeuwarden open ge vallen door de benoeming van de lieeren dr. C. M. Frankertot hoogleeraar te Groningen, is door curatoren aan den gemeenteraad eene voordragt ingezonden, bestaande uit de heeren dr. D. C. Pleijlerector te /.alt-Bommeldr. C /I Engelbreglsrector te Doesborgh eri dr. Ch. J. Lussanet de lit Sahlonière rector te Kor tingen. In de Amsterditmsche Courant leest men hel vol gende particuliere schrijven. Lezer dagen was ik in de gelegenheid een onder Lodewijk Philips hoog ge - plaatst staatsambtenaar zijne meening te hooi en uiten over de kansen des vredes, die door de laatste bemoei- jingen van Oostenrijk in veler schalling zoozeer ver meerderd zijn. I e bedoelde staatsman was verre van die illusien te deden. «Wees verzekerd," zeide hij >dat, hoeverre men aanvankelijk uelligt schijnt te vorderen, zich op iiet laatste oogenhlikaanmatigingen zullen opdoen waarop alle onderhandeling verijdeld, en waarop de vrede schipbreuk lijden zal. l)ovrede," ging hij voort, «ligt mijns inziens evenmin in de wenschen als in de voornemens van den keizer der Franschen dewijl de vrede noch met zijne persoonlijke noch met zijne dynastieke belangen strookt Zijn staatkundig stelsel immers kan slechts wortel schie ten onder omstandigheden als die van den tegenwoor- digen huilenlandschen oorlog, en oaarom zal hij den krijg onder elk voorwendsel doen voortduren. Meent gij a voegde de staatsman er hij en dit argument kwam mij gewigtig voor" dal zoo men inderdaad de vredesonderhandelingen wilde begunstigen, men dan juist dezen oogenhlik zou gekozen hebben tol de af kondiging van het (raciaal niet Zweden en dal men zich zooveel moeite geven zou om daaraan door de publieke opinie een overgroot belang gehecht te zien met een woord dat men bij opregte vredelievende gezindheid langs zoovele wegen Uuslands fierheid en eigenliefde zou krenken in meer dan een opzigt ik herhaal het, trof mij de juistheid dezer redenering. De vrede zou, ik kan het niet ontveinzen algemeen en snel het verlangen naar vrijheid weder doen ont waken dat wel in de omstandigheden als de tegen woordige hij ons volk sluimeren kan maar nooit in een Franscli hart wordt uitgedoofd Met betrcKRing lot de hierboven bedoelde pogingen 0111 liet traclaat met Zweden hoog Ie doen waarderen door de publieke opinie kan ik u nog mededeelen dat de Pressedie eerst weigerde er eenig wezenlijk belang aan te hechten, op hoog bevel van meening is te moeten veranderen - en thans zien wij haar op dit punt de geestdrift van den Siècle en de Constitutioneel deelen. Het Journald.es Débats is insgelijks verwittigd, datzoo het voortging de belangrijkheid van het ver drag te miskennen, het deswege welligl spoedig be rouw zou voelen; dit achtenswaardig dagblad evenwel, dat in menig opzigt de eer der Franschc dagbladpers zoo voortreffelijk ophoudt, heeft zich alleen willig be toond om over hel punt in kwestie het stilzwijgen te bewaren. benoemingen en besluiten. Bij Zv. Als. besluiten zijn benoemd tot kantonregter te Dordrecht mr. J. G. Kist, thans kantonvegter te Gouda, en tot regtcr in de arrondissements-regtbank te Amersfoort jhr. mr. P. J. Bosch van Drakcstein advocaat te Amsterdamvoorts is aan den heer M. graaf van Limburg Stiruinop zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van commies der posterijeu 3de klasse. Bij Zr. Ms. besluiten is aan G. J. Jaeobson, op zijn daartoe gedaan verzoek verleend eervol ontslag uit zijne betrekking van plaatsvervangend kan- tonregter te Sohagenis tot lid van het collegie van regenten over het buis van arrest te Tiel benoemd mr. J. Rink, secretaris der •gemeente Tiel en plaatsvervangend kantonregter aldaar en is aan den heer D. Zeper op zijn daartoe gedaan verzoek verleend eer vol ontslag uit zijne betrekking van lid der commissie van admini stratie over de gevangenissen te Leeuwarden, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Bij verschillende besluiten heeft Z. M. de benoeming van den burgemeester dor ge meente "Vlist en Bonrepas M. Bisdom tot Secretaris dier gemeente, met Zijne goedkeuring bekrachtigd. Bij koninklijk besluit van 25 dezer no. 58 is benoemd tot notaris te Vecvo de lieer D. Verbuist kandidaat-notaris te Middelburg. Z. M. beeft pensioen verleend aan den heer P. P. van Mansveldt. lid van de algemeene rekenkamer, ten bedrage van /2G66. SUITE N LAN D. E E S I a E R K IJ De vredesberiglen en oorlogsberiglen balanceren el kander iederen dag. Tegenover de vermelde gun stige verwachtingen staathet berigtdat de krijgstoerus tingen in Frankrijk op de grootste schaal worden voort gezet terwijl sommigen meenen te kunnen verzekeren dat in het volgende jaar de Krim niet meer het tooneel des ooriogs zal zijn maar dat dekrijgsverrigtingen zich uilsluitend tot de Oostzee zullen bepalen in verband waarmede men brengt het berigt dat in het noorden van Frankrijk twee legerkampen zullen worden ge vormd een te Boulogne van 30,000 en te IJrest van 22,000 man, bestemd voor liet landingskorps dat legen genoemd tijdstip naar de kusten van Finland of Koer land moet worden gezonden. Mogten die oorlogs- verwachtingcn verwezenlijkt worden dan is het volgens sommigen zeer waarschijnlijk dat de skandinavischo staten allengs meer de partij der westorsche mogend heden zullen kiezen en onmogelijk hunne onzijdigheid langer zullen kunnen volhoudenwaarvan trouwens weden door het traktaat van 21 November bereids min o: meer schijnt te zijn afgeweken. Ten dien aanzien spreekt men van eene ciiculaire der Zweedsche rege ring, waarin deze de redenen ontvouwt, die haar noopten om met Frankrijk en Engeland zulk een ver dedigend verhond aan te gaan. Hoezeer de tekst dier circulaire nog niet hekend is, wil men in enkele krin gen reeds welen dal haar inhoud ten duidelijkste blijk gei ft van eene verandering in de houding van Zweden tegenover Rusland, F Z A E K R 1] K Pakijs 27 December. I e brochure over de nood zakelijkheid van een I' uropeesch vredescongres haart veel opzien. Zij is aan de l'arijsch.e dagbladen ter opname medegedeeld. Keizer Napoleon werd aanvan kelijk voor den schrijver gehoudenlater echter maakte deze vooronderstelling plaats voor een andereen thans wil men dal het geschrift gevloeid is uit de pen van den heer Drouin de ld nas of van den heer Duverriervrij al gemeen wordt echter verzekerd dat de keizer het heeft goedgekeurdalvorens lot de openbaarmaking werd overgegaan. De stoomboot Lycurtjue heelt te Marseille nog de volgende tijdingen uil Konstaritinopel aangebragt: De onderzeesche telegraaf tusschen de Kriin en Varna is gebroken eri de dagbladen der Turksche hoofdstad zeggen dat de herstel ling veel tijd en moeite zal kosten. In de Zwarte Zee bleven hevige, stormen woeden; 4 koopvaardijschepen waren op de kusten van de Krim geworpen; eene Uostenrijksche puketboot had aan de monden van den Donau vele schip breukelingen gered. Eenige I ngelsche kanon- necrhooten bleven de Zee van Azof doorkruisen en vernielden daar op den duur Russische vis- scherijen. De Egyptische divisie welke de Ottomanische troepen moest gaan versterken, had zich wegens het ongunstige weder nog niet kunnen insche pen de divisie van den generaal A u te mor re zouhaarte Eupatoria gaan vervangen. De gene raal Williams en de te Kars gevangen gemaakte troepen waren naarTiflis gerigtde kolonel Swar- zenburg was er in geslaagd te Erzerum eene wijk plaats te zoeken de dagbladen melden dat de Russen te Kars 3Ü00 gewonden en 250 kanonnen waarbij SO veldstukken hebben gevonden. Te Konstaritinopel zouden de conferentien lot reor ganisatieder Donan vorstendommen weldra geo pend worden lord Start, ot de Redcliffe had daar omtrent eene nota opgesteld waarin hij voorstelt Moldavië en Wallachije in eenen staat te ver eenigen welke staat een eigen leger bezitten en geene schatting meer aan de porte betalen. JONGSTE BUITEN LA N hSCHK TIJDINGEN Ajdxandhie, 22 December. De commissie van in genieurs is van Sues teruggekeerd. t e onderneming is verzekerd. Peteksbcrg 31 December. lu eene circulaire van de keizerlijke kanselarij geda.teekend 22 December, wordt medegedeeld dat de keizer er in toestemt oin het derde waarborgpunt te regelen als volgt: Hel beginsel van het sluiten der zeeëoglen wordt gehand haafd geene militair.: vlag wordt in de Zwarte zee toegelaten behalve de zeemaglwelke Rusland en Turkije in gemeeusch ipaelijk overleg zullen goedvin den er te onderhouden. De hoegrootheid van die magt wordtregtslreeks doorltusland en Turkije onder ling bepaald, zonder blijkbare tusschenkoinst van an dere inottendheden. Binrierigek. Brouwershaven, 26 December Alcor, kapt. F. J. van Oppen van Batavia naar Rotterdam. S T O O iVI B O O r-D I E W S T TU8SCHRN middelburg 7 lerikzef bergen op zoom (tholeü) benevens van middelburg op antwerpen enz. Pan Middelburg Vrijtlag 4,'s morg 81/» Maandag 7, lü'/j Pan Middelburg Woensd. 2, 's morg. 5% Woensd. 9, 's midd 12 Pan Thole Zaturdag 5, 's morg. Dingsdag 8, 9l'a Pan Antwerpen. Donderd. 3, 's morg. 6 Don iertl. 10, 's midd VUi J7&SJV ï>KR aF/T. CTJEN TE! W Ar'15 den 31 December 1855. Nederland. Werkelijke schuld 2'/j put. dito dito 3 dito dito 4 Handel-Maatschappij 4 lh Rusland. Oblig. bij Hope en Co. 5 dito dito 1828/1S29 5 Certific. dito 1840. 4 dito bij Stieglitz 4 dito dito 1854 5 Certific. van Inschrijving G Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken 1 Binnenlandscli3 Oostenrijk. Oblig. Metalliek o dito2!/a dito N.-betaalbaar Amsterdam Belgie. Certific. bij Rothschild Portugal. Obligatiën 2'a, 63 Y4l/4 92V4 100s/8 73»?s 793,4 215'to 34».,. 42=/ a ren en 5 maanden, mijn geliefden echtgenoot, vader en behuwd-vader M. de VRIEZE. na| eene echtverbindtenis van ruim 50 jaren. Uit aller naain, DreischorL. VIERGEVER, 31 December 1855. A. de VRIEZE. Strekkende deze tot algemeens kennisgeving. Feu gevolge van het verlrek van het Raadslid Jhr. It. S. BOE!JE, moet weder zijne plaats in den Gemeenle-Raad worden aangevuld, Hoogst moeijelijk is die keuze moeijelijk hij het be staan van bloed- en aanverwantschap van de ineeslen der Raadsleden met hen die geacht kunnen worden geschiktheid voor die betrekking te hebben moeiSjk dientengevolge door het zeer beperkte getal van ge schikte en der zaak kundige personenmoeijelijk bovenal daar het er op aankomt eene keuze te doen van een onafhankelijk man die zich door geene tlieorien maar door de dagelijlcsche praktijk laat leiden. Na rijp beraad is onze keus gevallen op onzen slad- genoot den Heer H. J. BERG, welke met I Januarij 1850 ophoudt tot het Gemeentebestuur te slaan in eenige betrekking die hem afhankelijk van hetzelve zoude kunnen maken. Wij voegen hierbij dat de* Heer II. I. BERG, juist ten gevolge van zijne lang durige bemoeijingen in de zaken van stads iinantiën kennis aan noodige geschiktheid paart voor de betrek king van Gemeente-Raadslid dat hij met zeer veel be kend is immers bekend kan zijnwat de stoffelijke belangen van Zierikzee kan bevorderen en hem boven dien kennis van gemeentezaken in geenen deele kan wor den ontzegd integendeel hem dezelve in ruime mate kan worden toegekend, uil hoofde van zijne veeljarige ondervinding. Den Meer II. J. BERG kiezende, doen wij keuze van een onafhankelijk, der zake kundig man en stadgenoot. Eenige Kiezers. Zierikzee, 27 t'ecemher I 3 tó. Be ondergeteekendedoor eenige ----- Kiezers in de Zierikzeesche Courant van den 27 December jI.aanbevolen wordende, ombij de aanstaande verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad, de keuze op zijn persoon te doen vallen, geeft bij deze aan hen kennis, dat hij verlangt, voor die betrekking, niet in aanmerking te komen. Zierikzeeden 1 Januarij 1856. II. J. BERG. van alle verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS, bij de Makelaars C. BAL Sf ZOON. Itciite.ltetaltng van alle ver- schenen en betaalbaar gestelde COU PONS 1 Januarij 1856. Bij de Makelaars v. n. STARP BERG. J/ I C'JV III. De Notaris Mr. J. J. ERMER1NS, zal, op zaturdag den 5 Januarij 1856, 's morgens ten 10 ure, op Grol, bij Renesse presenteren te verkoopen: 40 stuks zware J.IPF.N ROOM EN geschikt voor Werkhout, en eene aan zienlijke partij achtjarig Esschen Hakhout. SttXHtiinH.t tic Scftrltlr. i>e Directie maakt bekenddat de dienst van Middelburg naar Zierikzee en Bergen op-Zoom (Tholen) weder hervat is op Maandag 31 December, des morgens ten 4 ure van Middelburg, en voorts weder op de dagen en uren vermeld op de afvaartlijsteu. Heden overleed na een langdurig en smartvol liiden in den ouderdom van 73 ja Eene uitmuntende beste KARNHONDalsmede een jonge Dito die alle geschiktheid tot liet aanleeren daartoe bezit. Te bevragen hij de Uitgevers dezes. Met Mei aanslaande eene K.EUKEKB1E1D honoodigd, bij Mevrouw van der LEK de Cl.ERCQ, ScnuuRBEQuii Boeije. De GEBROEDERS ABRAHAMS te Middelburg heb ben uitgegeven en alom verkrijgbaar gesteld: <3 .31AKBOKKJK voor BS56 verzameld door H. M. C. VAN OOSTERZEE, MET PORTRET VAN WIJLEN DEN KAPITEIN-LUITENANT TER ZEE J. C. PILAAR EN EEN PLAATJE. Prijs gebonden in geperst Linnenhandje ƒ1.45. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1856 | | pagina 2