Zaturdag 15 December. 1855. wmmmm W.° 100. borren- if J BEKENDMAKING. Zierikzee 14 December. De werken van de Maatschappij lot Indijkingder op cn aanwassen in de Oosterschelde, welke sedert driemaanden zeer regelmatig warenaangevangen zijn ten gevol ge van de ingevallen vorst gestaakt :ofschoon ve len dit betreuren kunnen wij hier bijvoegen dat niet alleen dewerken te Bath maarook die van het kanaal bij Hanswecrd, vroeg in bet volgend jaar zullen aanbesteed en uitvoering aan dezelve gegeven zal worden. Hulst 7 December. De heer u. D. al hier heeft dezer dagen in zijnen tuin iels ont dekt dal in waarheid eene groote zeldzaamheid mag genoemd worden. Na het vallen der bla deren bemerkte hij in eenen mispelenboom een ligchaam in den vorm eener peer doch onge veer anderhalf voet hoog. Met eene ladder er bij gekomen zijnde bemerkte hij dat het een kunstig zaamgesleid wespennest was. Deze diert jes hadden dit maal in plaats van den grond eenen boom verkozen om er hunne woonplaats te vestigen. De omtrek gelijkt op zeer fijn post papier waarin boven cn onder openingen zijn voor uit- en ingang. Yan binnen hangen de laagjes cellen kunstmatig boven elkander. Ee- nige dezer cellen zijn nog gesloten. De heer v. D. heeft dit wespennest dat waarlijk be zienswaardig mag genoemd wordenin zijne woning opgehangen. BUITENLAND. léiinAii.) ZIERIKZEEStnOlMT DE PRIJS DEZER COURANT IS Per drie maanden2,00. Franco per post- 2,25. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. VerschijntWoensdag en Zaturdag. DE PRIJS DER ADVERTENTIEN IS Gewone 10 cents de regel. Boekaankondigingen 5 cents de regel Geboorte-, Huwelijks- en Doodberïgten van 1—-S regels il f 1 Zcgelrcgt voor iedere plaatsing 35 cents. De Inzending der Advertenticn kan geschieden tot üingsil.ig en Vrijdag, vóór 11 ure des morgens. van Vlis- innen van tijd x»8 e horvat- n het vol- digd. MERINS, December lerbcrg 11 limen van rjE met liOSCii nde cn ge- as. 86 87, van IAN [N TUIN i het Dorp en 93. Lïdags ten 2 verkocht tweejarige oor WEI- nrtij M li ti en Kantore kMURlNS, nber 1855,1 Ouwerkerk En op den- ire in heli vaar zeven- van zij rif gtiging Of j avonds te» publieB !- sterk dub- .genbc [fraai uitzig eidenc RE noordzijdi fee plaatse laster secti >r Winkel- ning. vornoemdcl Openbare Raadsvergadering gehouden te Zierikzee, den 12 December 0855, Voorzitter Mr. B. C. CauSecretaris Jlir. .Mr. C. de Jonge. Afwezig zijn de heeren Ochlman wegens onge steldheid Dr. Keiler wegens beroepsbezigheden en Jhr. Boeije. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van gedepu teerde staten houdende kennisgeving van het jaarlijksch aandeel dezer gemeente in het trac- tement van den cipier voor bewaking van poli- cie gevangenen voor het kanton Zierikzee be dragende 26 van af 1 Augustus voor dit jaar 10,05. Wordt voorgesteld dit te vinden uit onvoorziene uitgaven 1855 aldus besloten en daarop de goedkeuring van gedeputeerde staten te vragen. Wordt vastgesteld liet maximum van bedoe ling ingevolge de armenwetna ingewonnen advies der armbesturen conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt het door gedeputeerde staten aangegeven concept besluit vastgesteldna dat daarin ook is opge nomen de geneeskundige verpleging. Wordt benoemd tot commissaris der brandweer Mr. van Dongen met S stemmen de heer Lands- knegt bekwam I stem en I in blanco. De be noemde verklaart die benoeming aan tc nemen. De voorzitter betuigt dien heer dank voor de be- wezene diensten als generale brandmeester en verleent namens den Raad z. cd. als zoodanig eervol ontslag. Hiervan aan den benoemde en het brand- collegie kennis te geven. Wordt voorgesteld tot liet doen van af- en overschrijvingen op begrootingsposten en dien conform besloten. Het adres van .Ihr. IV. D. de Jonge om remis sie van 4 maanden Hoofdelijken Omslag wordt bij de overigen gecolligcerd. Wordt eervol ontslag verleend aan den collec teur der stedelijke middelen en den waarnemen- den controleur met 1 .lanuarij 1856. Wordt medegedeeld dat de subsidien aan de armbesturen voor 1856 door den raad toegestaan, door heeren gedeputeerde staten zijn goedge keurd. Worden medegedeeld de bedenkingen van hel hooger bestuur op de besluiten van belastingen. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan die bedenkingen toe te geven en leggen daartoe een concept besluit over hetwelk wordt gesteld in handen van de heeren Mr. van Dongen, van der Vliet en Landsknegt, die slaande de vergade ring dit onderzoeken en rapport uitbrengen dat zij zich met het voorstel van Burgemeester en Wethouders vereenigen, waarna het besluit wordt vastgesteld. Waarna de vergadering wordt gesloten. SKMElf RANE.vif Burgemeester en Wethouders van Zierikzee gezien het besluit van den Raad van 3 Decem- berjl. n°. 11 brengen bij deze ter kennis van a. de vol de ingezetenen dat bij vorengemeld besluit met 1 lanuarij 1856 is benoemd tot Controleur der Stedelijke Middelen de HeerfS. ViJltltOOK SC 1. noodigende een ieder uit, dien Meer in voor noemde qnaliteit te erkennen, Gedaan ten Baadhuize der stad Zierikzee den 12 December 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BINNENLAND. .Men schrijft uit Hardinxveld van 9 Dcc. lienige huisgezinnen rusten ztch in deze ge meente uit, om met bet aanstaande voorjaar naar de Vereenigde Stalen van Noord-Amerika te vertrekken en hebben bereids hunne vrij aanzienlijke bezittingen verkocht. Ook aan de overzijde der rivier hebben onderscheidene per sonen in bet dorp Sleeuwijk hunne goederen ver kocht om met de ecrstgenoemden het vader land te verlaten en zullen zij waarschijnlijk nog door anderen worden gevolgd. Deze welge stelde burgers worden tot die landverhuizing uil- gelokt door brieven van bunne vrienden vroe ger uit deze streken naar den staat Illinois ver trokken. Zij behooren allen tot de Christelijk Afgescheidenen van de Hervormden. Men meldt uit Hilversum van 6 dezer: Een behoeftig man, welke twee jonge kinderen bij zich droeg en het onderhoud voor zich en hen van de weldadigheid der landlieden afsmeekte begaf zicb van het nabijliggend dorp Baren naar deze plaats een der ongelukkige kinderen werd op den weg een afstand van ruim twee uren eene prooi van gebrek en koude ondanks alle moeite die de arme vader aanwendde om zijn stervend kind te behouden bezweek het op zijn arm en toen hij Hilversum bereikt had was hot reeds een lijk Zeker inwoner te Goudagepasseerde week bezig zijnde met het graven in zijne tuin beeft hel buitengewoon groote geraamte van een mensch in zittende houding opgedolven. Men verdiept zicb in gissingen wegens het gevondene, en ziet met belangstelling het einde van het on derzoek tegemoet dat deswege is ingesteld. Bij arrest van het provinciaal geregtshof in Overijssel, in raadkamer van 30 Nov, jl. is de lercgtslelling voor dat hof bevolen van II- F. E. voormalig gemeente-onlv. te Tubbergen beschuldigd van in die betrekking bedriegelijk te hebben verduisterd en aan de bestemming onttrokken eene som van ƒ1868.78 1/2 of in allen gevalle van ƒ1797,43 1/2 welke hij in de jaren 185 4 en 1855 in genoemde betrekking ten behoeve der gemeente Tubbergen bad ontvangen. LI. zaturdag is te 's Hertogenbosch een stoute diefstal gepleegd. Zekere Johan Kriegereen Hannovenaar had zich des morgens na de voor middag-godsdienstoefening in de Jakobus-kerk laten sluiten en van die gelegenheid gebruik gemaakt om een aantal kostbaarheden te ont vreemden. Bij het heropenen der kerkvicl de diefstal spoedig in hel oog aan eene sloelenzelster die dan ook onmiddelijk om hulp riep. De boos wicht die zich in een der biechtstoelen verbor gen hadzette het daarop op een loopen doch werd door de schlidwacht die aan het kruid- magazijn op het St. Jakobs kerkhof op post stondgegrepen. Hierop werd hij aanstonds mede door eenige personen aangehouden en ver volgens naar het paleis van justitie overgebragt. Van daar is hij naar de gevangenis vervoerd. Ofschoon de waarde nog geheel bij hem ge vonden isis de schade aan de verschillende voorwerpen toch zeer beduidend. Men schat die op minstens ƒ69 l. Men schrijft uit Kampen van 10 dezer: Het ijsvermaak heeft alreeds een hoogst droevig offer geeischt. In den namiddag toch van gis teren waagden in het naburige Halten twee kna pen te roekeloos op hel brooze ijs in de Zwijnen- ftolk aldaar, en spoedig zakten zij erdoor; op het gerucht schoten ters'ond de grootvader des oenen en de vader van den anderen jongen ter hunner redding toe, doch ook dezen vielen eens klaps door het ijs en alle vier vonden hun graf in het water. Groot was de verslagenheid die on der do menigte toeschouwers beerschte. Men meldt uit Blokzijl van 8 dezer. Het ijs heeft de kracht en sterkte bekomendat men van alle achtergelegen plaatsen op schaatsen en met geladen sleden herwaarts komtzelfs over diepe wateren. Yan wege de policie in Belgie is mededee- ling ontvangen dat in de maand October jl. ze kere Brett Stoffvan Engelsche afkomst er in geslaagd is om zich door een bankier te Luik te doen escompteren een valschen wisselbrief van 100 p. sterling waarna hij verdwenen is, zonder dat men iets weet aangaande zijn tegenwoordig verblijf. Deze persoon die zich nu eens liet doorgaan voor geneesheer bij het Engelsche leger in de Krim dan voor buitengewoon koerier der koningin van Engelandis van eene iets meer dan middelma tige gestalte ongeveer 40 jaren oud drang! roode bakbaarden, zijn aangezigt is vol en blo zend cn zijn postuur vrij gezet. Daar men vermoedtdat bij nog in het bezit is van een aantal valscbe wisselbrieven wordt de aandacht op dezen persoon gevestigd voor het gevaldal hij zich herwaarts mogt begeven. Volgens een berigl van Zr. Ms. consul- generaal in de Havannah van den 5 Nov. jl, belooft de suikeroogst zeer gunstig te zullen zijn en zou deze binnen drie maanden na dien tijd aan onze groote vaartuigen vrachten kunnen verschaffen. Bij het aanvoeren van steenkolen en hel transport der landprodukten, inzonder heid suiker zouden onze vaartuigen boven de 400 tonnen een nuttig emplooi kunnen vinden. Met de jongste berigten uit de Kaapkolonie zijn tijdingen uit den Oranje-vrijstaat ontvangen loopende tot de maand September jongstleden. Daaruit blijkt dat dit jeugdige gemeenebest door de groolendeels Hollandsche bevolking der landstreek lusschen de Oranje- en de Vaalri- vier in het jaar 1854 opgerigl en door Grool- Rrittanje als een onafhankelijke slaat erkend, met de Inlandsche volkstammen over het geheel in vrede blijft, maar inwendig nog te worstelen heeft met de moeijelijkheden verbonden aan de vorming eener zelfstandige burgermaatschappij uil verschillende en nog aan zelfbeheer ongewone bestanddeiden. De regelmatige gang der admi nistratie wordt nog door gebrek aan goede re gelen en vooral door gemis aan goede ambtena ren belemmerd en de eerste president der re publiek de beer Hoffman die in 1854 over eenkomstig bet voorschrift der nieuwe constitutie voor vijf jaren lijds gekozen was, beeft wegens de oppositie die hij in den volksraad of de vergadering van volksvertegenwoordigers vond reeds zijn ontslag genomen. In zijne plaats is de heer J. A. Boshof, van Natal door den volks raad aanbevolen, door de kiezers gekozen en op 27 Augustus jongstleden als staats-president in functie getreden. benoemingen en besluiten. Z. M. heeft aan den staatsraad rar. A. J. Vos de Wael op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Zwolle, onder dankbetuiging voor de vele en lang durige diens-eo aan den lande bewezen; en benoemd tot bur gemeester der gemeente Zwolle mr. J. A. G. baron de Vos vau Stcnwijk; en tot burgemeester der gemeente Bvrne J. J vau Cleeff. EVSLAN D-T V B K II E, Sedert de sneeuw met eene dunne ijskorst is overdekt, wordteen aanzienlijke voorraad levens middelen en andere bonoodigdheden voor het le ger per slede over l'erckop en Arabatin de Krim gevoerd. De konvooijen zijn soms 9 wer sten lang. Het leger wordt voor den tijd van I I maanden van het noodige voorzienener wordt een meer dan voldoende amunitie 'n hc'. schier eiland opeengehoopt. Allrs toont aan, dat Bus- land er zelf verre niet aan denkt om de voorba rige voorspellingen van ontruiming der Krim na de vernieling van Scbaslopols zuiderdeel op zoo slelligen toon door de Engelsche en Fransche bladen uilgesproken te verwezenlijken. Het dagblad de Kaukasus deelt mede, dal on langs een koerier uit Kars den Russen in handen viel, bij wien men een menigte Jofficiele en par ticuliere brieven vond. De laatsten werden door een parlementair aan den kouimaridanl der vcs- tiog teruggegeven. I'aaro der was er een die j hel volgende zonderlinge o; schril droeg: «Aan generaal Muraoief, en mogt hij Kars nog niet genomen hebben dan aan kapitein Thompson,

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1