W.° 90. Zaturdag 10 November. RESTOREN ADMINISTRATIE!* VI!51!WSTIJRIN(ÏEN mm DE PRIJS DEZER COURANT IS Per drie maanden2,00. Franco per post- 2,50. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. VerschijntWoensdag en Zaturdag. ÏT, PRIJS DIOR A DYiCRTLCA' I'i iON IS: Oewon- K) .-.Mits de regel, JjLwn k<«,,1 igingou o cents de ivg-i De hoort e-il iwclijlra- en Doodberigien van l—b regels a 1 Zcgelregt voor iedere plaalsing 35 cams. De Inzending der Ail verten tien kan geschieden tot Dbigsdag c: Vrijdag, \óór 11 ure des morgens. Openbare Kaads verga doping- gelioudeai te Zierikzee, den 3 November 1S55 Voorzitter .Mr. B. C. Cau secretaris Ihr. Mr. C. de Jonge. Afwezig Jhr. ile Jonge en Dr. Keiler. notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede. dat sedert tie laatste vergadering zijn ingekomen De gewijzigde begrooting van 855 door hoe ren Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Het raadsbesluit mede goedgekeurd door Ge deputeerde Smten tot vinding van f 100 uit den post van onvoorziene uitgaven voor toelage aan den Architect als marktmeester welko voor notificatie wordi aangenomen Twee requested tol remissie van hoofdelijken omslag van den heer .1/. C. de Crane en de weduwe M. de Lange Cats en rnej. J,4- J Cols waarop is besloten «Ie beschikking daarover aan te hou den tot dat meerdere zijn ingekomen. Een request van F. J. van Schaverbeke om remissie van pacht der visscherii in de Gracht wordt besloten op voorstel van Burgemeester en Wethouders tevens voor de volgende jaren kwijtschelding voor de T/s zijner jnnrlijkscho pacht te verleenen. Wordt gesteld in handen eener commissie be staande uit de hoeren Mr. van Dongen Jhr. Boeije en Dr. Goemans het ontwerp eener in structie voor de commissie tot wering van bouw vallen ten fine van rapport. Idem in banden van de herren van der Vliet van der Grijp en Mr. de Crane, bet reglement voor bet Burger Weeshuis. Wordt goedgekeurd het ingevolge gedane aan merking gewijzigd reglement van de Teekenschool en tot voorzitter dier inrigling gekozen met 11 stemmen Mr. B G. Caw waarvan aan de commissie ad hoe zal worden kennisgegeven. De commissie voor deslrafverordeningen brengt ter tafela eene concept-verordening op het ver- koopen van brood b eene dito tegen het ver spreiden van huidziekten het eerste strekt om de ingezetenen gelegenheid te geven om het ver langde gewigt van brood te krijgen waartoe daarin wordt bepaald dat de bakkers, op een boni in hunnen winkel zullen moeten stellen de soor ten van brood die zij verkoopen en den prijs per Ned. pond en per 5 oneen elko broodsoort afgezonderd zullen moeten houden elk brood meer wegende dan 21/» oneen zullen moeten merken met een naam-en gewiglstempel steeds schalen en gewigten voorhanden moeten hebben en op de eerste vraag van koopers bet brood moeten wegen en hel tekortkomend ensu quo bij voegen het tweede is ter vervanging van een met 1 Januarij 1856 buiten werking tredend provinciaal reglement beide stukken worden voor de leden ter visie gelegd. Dezelfde comm. rapporteert op de bedenkingen van Gedeputeerde Staten op het Brandreglement; op eene na wordt aan allen toegegeven en het reglement daarmede in overeenstemming gewij zigd. De bedenking waaraan niet toegegeven is betrof het hoofdstuk der directie er was bij Gedeput. Staten twijfel gerezen of do wet in overeenstemming was met de gemeente-wel die het toezigt over de brandbluschmiddelen op draagt aan Burgemeester en Wethouders of ook wel aan eene vaste commissie uil den raad. De raad heeft zich vereenigd met het gevoelen der com missie, dat aan het toezigt van Burgemeester en Wethouders door die voordragt niet is te kort gedaan. Wordt conform het rapport der Commissie ad hoe goedgekeurd de rekening der cornmerciewer f van af 1848 en besloten dat voortaan die reke ning jaarlijks zal worden ingeleverd en worden benoemd lol leden der commissie vo -r de Gom merciewerf de hoeren Mr. Caw en Dr. Keiler. Wordt vastgesteld het suppletoir kohier der belasting voor de honden ad 4,50 hetwelk ge durende 8 dagen zal ter visie worden gelegd, waarvan afkondiging zal worden gedaan Wordt ingevolge voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten lot ?f en overschrijving van onvoorziene uitgaven op hoofdstuk 6 afdee- ling 5 voor kosten van cholera—lijders de som van ƒ304.171/,. Door Burgemeester en Wethouders wordt eene som van f 100 gevraagd voor kosten van kleeding voor de policie agenten de Voorzitter zegt dat de agenten aanvraag gedaan heb ben om kleederen dat Burgemeester en Wet houders verlangen om eene uniform-kleeding te geven waardoor zij en voor ingezetenen en voor vreemdelingen meer kenbaar zijn dat die uniform evenveel als de gewone kosten zouden bedragen maar dat bet meerdere honoodigd zoude zijn voor eene uitgaaf die slochts eens zal noodig zijn namelijk stempels voor de chacol- platen en de knoopen de knoopen en harstvan gers met ceinturon. Hierover ontstaat dis cussie daar Mr. de Crane Mr. van Dongen en de heer Ochtman bezwaren opgeven tegen deze uilgaaf die zij minder noodig achten ten slotte wordt op voorstel van Mr. van Dongen aan Burgemeester en Wethouders toegestaan f 40 ter vinding van de meerdere kosten hij het verstrekken van eene uniform-kloeding met over lating van dien hoe hel doelmatigst die aan le wenden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt op hei artikel straatverlichting overge schreven f 430 voor hoogeren prijs van aan neming der olie. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten tot af- en overschrijving op de be:;noting van 1855, de som van f 5,50 voor kosten van een derde exemplaar van het Provin- ciaalblail. Idem om te beschikken uit den post van on voorziene uilgaven over f 21,03, wegens ver meerdering der aan de commissie tot wering van bouwvallen toegestane som ad f 150,97 voor opbouw van een huis f 5,03 voor kosten van hypotheek f 16. Wordt medegedeeld dat Gedeputeerde Staten den ontvangst berigt hebben van de verordening op het verkoopen van vee en vleesch dat die is afgekondigd en don 27 Octotier II. in werking gelreden op voorstel van Burgomeesler en Wet houders stelt de raad hel traclement van den Keurmeester vast op f 200 en gaat tot do he noeming van dien ambtenaar over do heer Ochl man vraagt of die betrekking niet kan opgedragen worden aan den veearts de Voorzitter toont aan dat de Keurmeester telkens bij de bind zal moe ten zijn en de veearts door zijne betrekking veelal buiten de stad is zijne benoeming zoude dus moeijelijkheden opleveren de requeslen der solicieianlen worden voorgelezen en na eene darde stemming waarbij de stemmen staken bij bet lot benoemd Job Broodman zijnde alvorens bepaald dat de benoemde zich moet onthouden van het bedrijf van slager of vleeschverkooper. Wordt besloten conform voorstel van Bur gemeester en Wethouders om het traclement van den heer controleur vast te stellen op f 200. Mr. de Crane opperde de vraag of de sledel. con trole niet met derijks controle vereenigd kan worden zooals vroeger wanneer hij meende dat de rijks controleur geen f 200 zonde behoeven; door den Voorzitter en Mr Fokker wordt het ondoel matige van zoo innige combinatie aangetoond en eindelijk op voors'el van Mr. van Dongen met 9 stemmen tegen 2 be.slolen de sic lelijke controle af/on lei lijk te houden. Wordt voorgesteld tot roeijing van 100 hoo rnen aan den Blok weg en van 171 aan de Zelko tot het verkrijgen van terrein. Aldus besloten en de goedkeuring van Gedeputeerde Staten hierop le vragen Worden benoemd de hoeren Mrs. Cau van Dongen en Fokker als loden der commissie met assumtie van den secretaris (de heer Egter heeft verzocht niet in aanmerking te komen) tot bet uitbrengen van rapport en advies op eene sommatie van den heer J. Moolenhurgh le Noord- gouwe contra de stad forn {binnen 6 maanden weder te openen de in 1843 daargestelde afdam ming van hel versie Sas of op andere wijze de belemmering van uitwatering der polders St. Je roen en Susanna te doen ophouden. Waarna de zitting is gesloten. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter openbare kennis dat door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van den 5 dezer maand tot Keurmeester van vee en vleesch in deze gemeente is benoemd JOB BROODMAN J acobszoon ingezeten dezer gemeente die als zoodanig op heden is beëedigd en wordt mitsdien een ieder verzocht dien keurmeester te erkennen. Zierikzee den 7 November 1855. C. J. FOKKER, Voorzitter C de JONGE Secretaris. BINNENLAND. Zierikzee 9 November. Op de gisteren alhier gehoudene openbare tentoonstelling van hoornvee, zijn in het geheel aangevoerd 108 stuks waarna door de sociëteit Tot Nut en Genoegen aan de navolgende veehouders prij zen premien en getuigschriften zijn toegekend voor hot schoonst gekeurde rundvee te weten aan IK. ten Haafwed. 71. van Neuren P. de Vos JGeelhoed en J. de Haas te Zierikzee C. van Nieuwenhuizen en J, de Vlieger te Noord - gouwe J. M. Bouvin te Oosterland A. töoo* lenburgh te Eikerzee A. Giljam le Ouwerkerk en van Don te Nieuwerkerk in Schouwen terwijl hot grootst getal vet vee is aangevoerd door P. de Vos, te Zierikzee, en het grootst getal rund vee huilen het poortambacht door C. van Nie- ivenhuizen te Noordgouwe en het daaraan volgend grootst getal door J de Vlieger te Noord gouwe waarvoor ook premien waren uitgeloofd. Wij verheugen ons te kunnen modedeelen, dat door de Academie Nationale agricole m inu- focturière el commerciale te Parijs, aan den heer O. Ver bi gen als houfd-direcleur der maat schap pij van verbeterde meekrap-bereiding in Zeeland ten blijke van erkenning zijner ver dienste in de meekrap-bereiding bel lidmaat schap dier vereeniging is aangeboden op grond der eervolle onderscheiding welked men van wege die academie san het door zed. op de wereld-tentoonstelling geex poseer de fa hr icon t heeft toegekend Wij verheugen ons daarin bij zonder omdat het een lak van industrie betreft waarin de Franschen ons verre vooruit waren rï»- als wier concurrenten wij alzoo te beschouwen zijn iedere erkenning dus, van hunne zijde moet men in ons oog - afgescheiden van (by» - persoon wien die eer te beurt valt eene dubbeJ waarde hebben voor allo belangstellenden t. deze rijke bron van Zeelands vroegere welvaart, J! donderdag is er brand ontstaan in-'do meestoof op hel Nieuwe lorp gemeente Heinkens- zand gelukkig ontdekte men het spoedig en mogt men er door vereenigde krachten in slagen den brand spoedig fe blusschen Op den eest ontstaan is deze geheel uitgebrand 'zon Ier dat de brand zich aan liet overige heeft mede gedeeld Brand spuiten zijn niet in werking geweest; het verbran de was in de Zierikzeesche maatschappij verwaar- borgd en de schade betrekkelijk gering men spreekt van f 1500 4 2000. Zr. Ms. schoener Atalanle onder bevel van den luit ter zee 1ste kl. N. \l J. Krocf is uit de Noordzee in het Nieuwe Diep terug gekomen. In het laatst van de vorige maand heeft in het arrondissement Breda en wel voornamelijk in de gemeenten Oosterhout Leur en Ouden bosch een persoon rondgezworven, die zeer listige en belangrijke afzetterijen pleegde, o. a. een in de gemeente Oudenbosch die zich volgerwijze heeft toegedragen. Hij vervoegde zich op den 22 October )l. ten huize van de wed. A. H'orians wier zoon beurtschipper is op Rotterdam en overhandigde haar twee pakketten voorgevende dat dezelve waren afgezonden door den notaris van Mens te Zundert en groote waarde zouden bevatten, «Is hel eene geadresseerd aan den heer C. IK. Draijer boekverkooper te Rotterdam inhoudende eene som van f 1182 waarop voor schotten zoude zijn f 22.50 en het tweede aan het adres van den heer P. MBazendijk mede boekhandelaar le Rotterdam hebbende eene waar de van f 940 en dat bot verschot daarvan zoude bedragen 16.50, Deze pakken door gemelde schipper aan de geadresseerden bezorgd wordende is gebleken dat het eerste van den beer C. IK. Draijer niets anders inhield dan den bordpapieren omslag van een boek, en zoodra dit bekend werd, heeft de heer Bazendijk het aan hem geadresseerde pakket geweigerd waarua gemelde schipper een en ander op den 1 Nov. aan de policie heeft keo- baar gemaakt die het noodige onderzoek instelt en zoo men wel geïnformeerd is den dader op het spoor zou zijn. In den nacht van zaturdag op zondag II. is de steeneu korenmolen aan den Rbijn tegenover Koudekerk, onder den naam van den dikke molen bekend geheel uitgebrand. Het is aan de ijverige pogingen van de brandweer gelukt om verdere verspreiding van den brand te voorkomen. Deze molen was vermaard door do overlevering dat Rembrandt daar zou zijn geboren. Eenige vereer ders van dien groolen schilder hadden voor eenige jaren zijnen naam op den molen doen plaatsen. Later is uit stedelijke registers gebleken dat Rembrandt niet aldaar maar op een nu lang ge- sloopten molen op den westwal bij de Wedde- steeg aan de Wittepoort te Leiden geboren is. Mogelijk hoeft hij later in den dikken molen gewoond. benoemingen en besluiten. Bij Z. M. besluiten is tot burgemeester der gemeente Strijen

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1