GODRA Zaturdag 29 September. EST1M «TOTRATIIM NIEUWSTIJDINGEN IS. 185.1 Woensdag en Zaturdag. BUITENLAND. ABOIIMSaiMTl-PRUB taanden f 2,00. Franco per post f 2,25. ier Advert, daags te voren 'namidd. vóór 4 ure- vibschiint: PBIJB DIB IDVEBTIXTIIB Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6regels h f 1 behalve het Zegelregt. October e. k., zal dit blad worden zoodanig dat elke zijde vier kolom plaats van drie zal bevatten. Deze ag zal evenwel geen invloed hebben abonnementsprijs, daar deze dezelfde Je Redactie zal zooveel mogelijk de buitenlandsche berigten leverenen uwe rubriekdie van kort algemeen der gebeurtenissen van de laatste da- k roept zij de welwillende medewer- ot het inzenden van bijdragendie van nut en in het bijzonder, die voor han- Ibouw en scheepvaart van belang zijn. zal zij steeds gaarne eene kolom be stellen. BEKENDMAKING. iERSTER en Wethouders van Zierikzee ir kennis van belanghebbenden dat bet aan- hier der belasting op de bonden in deze ge- over het loopende dienstjaar op don 21 nd door hecren gedeputeerde staten dezer is goedgekeurd en op beden gesteld wordt van den gemeente ontvanger ter invordering, n de belastingschuldigen mits deze aango- im hunne aanslagen overeenkomstig do gc- irordening te voldoen. kzee den 26 September 1855. B. C. CAU Voorzitter, C. de JONGE Secretaris. VFKOND1GÏNG. meester en Wethouders van Zierikzee, bij deze gedurende de beerschende droogte tergebrek bet schuren spoelen of dweilen stoepen of klinkerpaden alsmede hel van glazen overeenkomstig art. 45 en de op ding bedreigde straf bij art. 107 van hel reglo- policie voor die gemeente afgekondigd den 852. kzee den 26 Septembor 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING. semeester van Zierikzee brengt ter kennis gezetenen dat er op Maandag don 1 Oclo- des voormiddags ten 10 ure, op het Raad- eene openbare vergadering; van njnuieiito-Btaad zal gehouden worden. kzee den 26 September 1855. B. C. CAU. SDITDDHLIHS. t 26 September. De Fransche ambassadeur n, baron de Bourqueney ontving den 21 de Krim een telegrafisch berigt van den maar- mier welks inhoud onverwijld den Oostcn- onderstanlssecretaris baron von Werner werd eld. Men verzekert dal de maarschalk ten li uil Parijs ontvangen bevelen, besloten beeft, I der Kussen niet af to wachten maar nog 25 met zijne geheele krijgsmagt aanvallender aan bandelen. gens lo Berlijn ontvangen berigt is keizer den 13 dezer ten elf ure des avonds door n, hunne kinderen en de hertogin van Leucb- ergezeld in welstand te Moskou aangeko- e geheele stad was schillerend verlicht. Eene telegrafische depêche uit Warschoy van 22 September meldt, dat eene nieuwe algeineene ligting in Rusland np handen is. Al de geregeldo troepen dio zich in Polen en in Litlhauwon bevinden trekken naar Odessa en Nikolajcff. De Duitschc dagbladen loopen slerk uiteen in hunno opgaven dor verliezen door do Russen hij de eindeiijko overmeestering van Sebastopol geleden. Sommige stollen die op 19,000 gesneuvelden en ge wonden waaronder 16 generaals andere op ongeveer 15,000 of nog lager. In een te Berlijn uit Peters- burg ontvangen brief van 11 dezer wordt gezegd: Wij hebben ontzettende verliezen geleden do gene raal Yusso/f h dood de generaals Chrulejf, Marlineau, Zuroff en Wojenhoffadjudant des keizers zijn zwaar gekwelst Kollen is krijgsgevangen gemaakt." Men verzekert dat do Russen na bij den aanval op Kars met verlies teruggeslagen te zijn door oen uitval der Turken uil die plaats op nieuw een gcvoolig verlies geleden hebben. De stad wordt slechts omsingeld on heeft geen gebrek aan levensmiddelen. Men merkt eene huilengewone toeneming van den graanhandel van den Beneden-Donau op. T B I H K H IZ H. Parijs 25 September. Het zoo lang mot ongeduld te gemoet gezien rapport van den maarschalk opper bevelhebber van het leger in het Oosten aan den mi nister van oorlog nopens do bemagtiging van Sebaslo pol is thans openhaar gemaakt en luidt als volgt »ln het hoofdkwartier te Sebastopol, den II September 1855. «Mijnheer de maarschalk Ik zal do eer hebben u met den volgenden post een uitvoerig rapport te doen toekomen nopens den aanval die ons meester van Sebastopol heeft gemaakt. Heden kan ik u slechts eene vlugtige schets geven van de hoofdtrekkou van dit groute wapenfeit. «Sedert den 16 Augustus den dag van den veldslag aan de Tschernayaen in weerwil van do herhaalde aankondiging van eenen nieuwen en meer geduchten aanval des vijands legen do stellingen welke wij aan die rivier bezetten werd alles gereed gemaakt om een he- slissenden storm tegen Sebastopol zelf te beproeven. De artillerie van den regtervleugel van aanval begon sedert den 17 Augustus een beter onderhouden vuur tegen den Malakoff den licdan der Kalefaterbaai de aan grenzende verdedigingswerken en de recde, om de genie het vestigen van verblijven moer nabij de plaats moge lijk te maken van waar de troepen zich spoedig op de plaats konden werpen. Do genie maakte bovendien zijne werktuigen tot beklautering en overkliinming gereed en al onzo batterijen van den linkervleugel openden den 5 September een zeer hevig vuur tegen de stad. Van hunnen kant bestookten de Eugelschen hevig den grooten Bedan en zijne redoute welke zij moesten aantasten. «Toen alles gereed was besloot ik in overeenstem ming met den generaal Simpson den 8 September des middags ten twaalf ure storm te doen loopen. De divi sie Mac Mahon moest hel werk van den Malakoff bemag- ligen de divisie l)ulac moest zich op den Bedan der Kalefaterbaai werpen en in hel midden moest de divisie La Motterouge marcheren tegen het werk dat deze beide uiterste punten verecuigt ik had den gene raal Bosquet behalve deze troepen de divisie der garde van den goneraal Melhnel gegeven om deze drie eerste division to ondersteunen dit wal den regter vleugel betreft. In hel centrum moesten de Engelschen den grooten Redau aantasten dien bij zijn uitsprin gen den hoek beklauterende. Op don linkervleugel moest hel 1ste korps, waaraan de generaal La Marmora wel eene Sardinische brigade had willen toevoegen met do divisie Levuillanl aan het hoofd door het centraal bastion de stad binnendringen en vervolgens het mast- bastion omtrekken om zich daartevens te vestigen. Voor den generaal de Salles luidde de instructie zijn aanval slechts zoover voort te zetten als de omstandigheden zulks zouden gedoogeu. «Verder moesten de vloten der admiraals Lyons en Bruat eene krachtige afleiding bewerkstelligen door op hel quarantaine-fort en hel zeefront der sterkte lo /"X vuren. Doch do toestand dor zeewelke door een hevigen noordwesten wind werd beroerd was zooda nig dat noch de linieschepen noch de fregatton hunne ankerplaats hebben kunnen verlaten. Echter hebben do Engelsche en Franscho bombardeerschepen aan den strijd deel kunnen nemen zij hebben op eene hewnn- deringswaardigo wijze gevuurd en zijn ons tot hulp geweest. «Precies ten twaalf ure wierpen de division Mac Mahon la Motterouge en Dulnc door hunno aanvoer ders als geëlectrlseerd zich oi> den Malakoff, het tus- schenwerk en den kleinen Bedan de Kalafaterhaai. Na ongehoorde moeijelijkhedcn van bestorming en een allertreffendsten strijd man tegen man slaagt de divisie Mac Mahon er in zich in het voorste gedeelte van den Malakoff te vestigen. De vijand deed op onze dappere troepen een kogelregen van allerlei aard nederkomen de Redan der Kalefaterbaai vooral uit de huizen en de stoomschepen bestookt had na zijne bezetting ont ruimd moeten worden; doch do divisie la Motterouge. hield zich goed staande op een deel van het tusschen- werk en de divisie Mac Mahon won veld in den Ma lakoff, werwaarts de generaal Bosquet aanhoudend de reserves rigtto wier nadering ik bespoedigde. «De overige aanvallen waren ondergeschikt aan dien van den Malakoff, het hoofdpnnt van verdediging der geheele plaats. «Uit de redoute Brancion waar ik mij gevestigd had oordeoldo ik dat de Malakoff in ons bezit blijven zou en gaf hot mot den generaal Simpson afgesproken teckel). Onverwijld rukte de Engelschen moedig te gen het uitspringend gedeelte van den grooten Redan op zij slaagdon er in daar binnen te dringen en kamp ten lang om er zich te handhaven maar door de Rus sische reserves overstelpt die onophoudelijk voorwaarts drongen en door een hevig kanonvuur moesten zij naar hunne paralellen terugwijken. «Op hetzelfde teelten had de generaal de Salles hot centraal bastion doen aantasten. De divisie Lcvaillant was begonnen zich daar on in de regterlunet te vestigen, toen op een zeer s'ork schrootvuur de aankomst van zoo aanzienlijke Russische versterkingen volgde dal onze door hel vuur slerk verdunde troepen welker aanvoer ders buiten gevecht waren gesteld gedwongen werden naar de wapenplaatsen uit welke zij gekomen waren terug te keeren. «Overtuigd dat de inneming van don Malakoff de ze gepraal heslissen moest verhinderde ik de voortzelling der overigo aanvallen die naardien zij hot vijande lijk leger op al de punten van zijnen ruimen omtrek bo zig hielden hun voornaamste doel roods bereikt hadden en ik bepaalde mijne geheele aandacht op het bezit van den Malakoff van welke de generaal Mac Mahon zich go- hcei meester had kunnen maken. Bovendien was een gevaarlijk oogenblik gekomen. De generaal Bosquet was door hel springen van eeno hom getroffen en ik had zijn kommado den generaal Dulac moeten overdragen. Ook was een kruidmagazijn nabij den Malakoff liggende courtine in de lucht gevlogen en zulks deed mij de ern stigste gevolgen duchten. Do Bussen die zich dit voorval ten nutte wilden maken naderden in digto drommen en lasten in drie kolonnes het centrum don linker- en regtervleugel van den Malakoff aan. Maar reeds hadden In hel binnenste van dal werk maatregelen genomen kunnen worden tot verdediging daarvan be schikte de generaal Mac Mahon over onverschrokken troepen welke zich door niets vervaard laten maken en na wanhopige poging zagon de Bussen zich tot den aftogt gedwongen. Van dal oogenblik of zagen zij van alle aanvallende pogingen af. De Malakoff was ons en kon ons niet meer ouluomen worden. Het was toen half vijf ure. «Terstond werden maatregelen genomen om ons in slaat te stellen den vijand terug te drijven, indien hij tegen ons een nuchtelijkeo aanval beproeven mugt. Maar weldra waren wij uit de onzekerheid. Zoodra de nacht inviel verspreidden zich overal branden mij nen sprongen kruidmagazijnen vlogen in de lucht de aanblik van het in vlammen slaande Sebastopol het welk geheel hel leger aanschouwde is een der indruk wekkendste en verschrikkelijkste looneelen die do go- schiedeuis der oorlogen kan opleveren. De vijand w INT cents tic regel, jfj regels u f I nt uiuiente? ':u ii omringden verstaan te wnr- gnantwoord «Ja ik hel) den vrede l« handhaven, die de geheele wereld van zooveel nneer Rusland kwalijk ge il en daardoor den oorlog aan he Zee, in Italië en misschien u ik eveneens den moed heb- t zouden gaan mol de versto ng de lerugkeering daartoe en eenstemmig met den kei- ik heb de ramp van Sebas- geloof dat hot goed geweest omen. Het was niet zonder lat mijn minister het Te Deutn !e. Alles zamen genomen rlog alleen onderneemt inoet bedacht zijn. Geloof mij er den oorlog komen het Is nu llijko schikking te verwerven, rtoo is gunstig en wij zijn bo- Itelijk te maken maar mor te laat. Men moet ons geduld de zwarigheden niet vermeor- »ijnhoor vordient ernstigo is berigt dat. den 25 dezer 9 erbooten waaronder 4 met il de Oostzee komende, aldaar waren. vèche van 26 dezer des mor- ortschakoff dat de vijand daags ian van Eupotoria afgezonden lende dorpen in do omstreken iruil zij zich des avonds weder ben. Op de Russische linker- jws voorgevallen. Bij Kerlseh en eene ontmoeting met dn -s gehad en 25 daarvan krijgs ember. Op de graanmarkt lensdag de aanvoeren zeer aan- >ti daalden per zak meel van en por zak koren van l'/v en 2 fr. iciale bladen berigten dat do irgunstigt zal zijn do ziekte ns bespourd. re brieven welke dozer dagen aangebragt behelzen vele bij ns hel bezetten van Sebaslopol in. Des morgens van den 9 rde dat de Russen de stad ont- ng uit het geallieorde leger een waaruit het verlangen bleek om verlaten. In don loop van den ranschen do stad binnen vóór sprongen en vóór dal alle bran- iren zij verspreiden zich door ngen de buizen binnen waar k buit maakten eerst den 10 jve! verboden iets weg te ne was bet bereids to laat want jeleken naar een kermisplein ïahonijhouten ledekanten leu- egelspiano's, schilderijen uwcnkleederen enz. aan als- varen men deed zich eens regt al zag men dansende groepjes heiden soldaten in Russische het scheen dat men op dit moeijenissen alle ontberingen ming van Sebastopol op den 8 generaal Mac Mahon met zijne

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1