Zaturdag 22 September. m Woensdag en Zaturdag. PESTUREN ifc APMmiSTRATIElV N.o 76. ZHR1KZEESGHE COURANT. abohvemkvti-fru1 i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren 'namidd. vóór 4: ure. vk esc hijtot: PRIJS D3E iDVlSTlSTIXll Gewone 15 cents de regelGeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1 -Gregels h f I behalve het Zegelregt. BEKENDMAKING. Inspectie Verlofgangers Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien een besluit van den commissaris des konings in deze provincie van den 23 Augustus jl. A. no. 3511/1 3de afdeeling Provinciaalblad no. 78] toege licht bij circulaire van den 1 September jl. A no. 3604/1 3de afdeeling Provinciaalblad no. 79). Roepen op al de in deze gemeente zich bevindende verlofgangers der Nationale Militie behoorende 1." Tot de liglingen 1851 en 1852 met uitzon dering van do zoodanigen, die krachtens bet koninklijk besluit van den 8 Augustus jl. no. 61 zijn opgeroe pen om aan de wapenoefeningen in September deel te nemen. 2." Tot de ligting van 1853 die minder dan een jaar in werkelijke dienst zijn geweest 3.° Tot de ligting van 1853, die lot het Limburgscb bonds-contingent behooren. Om op maandag den 8 October eerstkomende des morgens ten 9 ure zich te bevinden onder de Beurs te Zierikzee ten einde te worden geïnspecteerd. De verlofgangers worden herinnerd aan de volgende bij do wetten van den 8 Jariuarij 1817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen. a. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de vet lofgongers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten zonder voor hun achter blijven ten genoege van den Militie Commissaris voldoende redenen te kunnen aanvoeren zullen gelast worden nader voor hem. voorzien van hunne kleeding en équipement stuk ken te verschijnen en vervolgens overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 der wel van den 8 Januarij 1817 zullen worden gestraft. b. Dat zij op de gemelde inspectie zullen behooren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die bij hel vertrek van hel korps aan ben zijn gelaten van bel zakboekje benevens van het attest lilt. HH., hun door het bestuur hunner gemeente uitgereikt. Dal zij die daarin nalatig zijn lol eene nadere in spectie zullen moeten opkomen en dat de zoodanigen die hunne kledingstukken hebben verwaarloosd bij hun korps zullen worden opgeroepen c. Dat zij, gedurende de gemelde inspectie zich or delijk behooren te gedragen en onderworpen zijn aan de militaire tucht en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie door de policie zal worden gelet. d. Dat zij hoezeer met bun korps hebbende afgo- rekend hunne kleeding- en equipementstukken steeds in waarde zullen moeten houden en zich daarvan zoo lang zij niet zijn gepasporleerd om geenerlei reden inoaen ontdoen. e. Dal zij wanneer zij hun verblijf huilen de pro vincie willen vestigen, bunne verlofpas aan hel be stuur hunner gemeente moeten terug vragen en dat zij zich binnen vier weken moeten aanmelden bij bet be stuur der gemeente in het welke zij voornemens zijn te verblijven op strafvan als deserteur te worden behandeld. f. Dat zij wanneer zij zich langer dan tweemaal vier en twintig uren uil bunne gemeenie willen verwij deren daarvan in persoon moeien kennis geven aan bet gemeente bestuur met opgave der gemeente wer- waarts zij zich begeven op straf van een arrest van 2 tot 6 dagen door hel gemeentebestuur op te leggen- g. Dal zij zich op gelijke strafingeval zij langer dan twee maal vier en twinglig uren builen hunne gemeente verblijven bij het bestuur der gemeente alwaar zij zich bevinden moeten aanmelden. En opdat geen verlofganger hiervan onwelendheid zou kunnen voorwenden zal deze behalve de schrif telijke oproeping die een ieder aan zijn woonhuis ont vangen zal worden afgekondigd en in de courant ge plaatst. Zierikzee, 12 September 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van bet publiek overeenkomstig art. 54 der gemeente—wet dat in de vergadering van don gemeente—raad van den 12 dezer maand uit des- zelfs midden zijn benoemd lot leden der navolgende vaste commissien in deze gemeente te weten voor de fabricage, De heer Mr. J. W. D. van DONGEN, j. H. OCHTMAN Johz en P. C. LANDSKNEGT allen bij herkiezing, en dat de heer We lliouder Jbr. J. L. de JONGE tot voorzitter «lier Jcommissie door Burgemeester en Wethouders bij vernieuwing, is aan gewezen. voor de strafverordeningen de heer Mr. C. J. FOKKER, Wethouder, die zich allen bereid hebben verklaard deze opdragt aan te nemen. Zierikzee den 19 September 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. DDITICHZIBD, Keulen, 18 September. Volgens te Weenen ont vangen berigten uil de Krim van 13 dezer zag men nog in den loop dezer maand een aanval der geallieerden uit Eupatoria en Sebasiopol tegen Bakschiserai te gemoet. Zelfs zoide men dat de Russische gezant Ie Weenen een berigl uil Warschau ontvangen heeft volgens hetwelk hel bij Bakschiserai staande Russisch legerkorps zijnen teruglegt naar Perekop reeds zou aangevangen hebben. Volgens te Petersburg van vorst Gorlschakoff oat- vangen berigl is in de Krim tot des avonds van den 15 dezer vorder niets nieuws voorgevallen. Als een bewijs dat de verlichting in hel Oosten meer en meer doordringt diene hel volgende Te Ain- lar in Syrië o. a. waar voor 7 jaren de naam van Pro testant onbekend was is eene Evangelische kerk geo pend welker inwijding door 1350 leden dier gemeente werd bijgewoond. In Alexandrie werd den 25 April jl. eene Protestantsche kerk door den beer Gobal Protes- tantsch bisschop te Jeruzalem ingewijd. De grond, op een groot ploin der stad, is floor den onderkoning kosteloos afgestaan, en prijkt als eene geluigo van de kracht des evangelies to midden van de talrijke Maho- inedanen en Joden die aldaar wonen. In Kaïro zal een italiaansch dagblad uitkomen onder den titel van 11 Spellatore Egizianohetwelk wetenschappen letter kunde en handelszaken zal behandelen. Een Weener dagblad schrijft wegens de aanleiding lol de ontruiming van het zuidelijk gedeelte van Sebas iopol eri de vermoedelijke verdere oorlogsopera tien liet volgende De ontzaggelijke verliezen welke de Russen bij het zesmalen storm loopen door de geallieerden geleden hebben en de gegronde vrees voor eene afwending aan de Tschernava hebben vorst Gorlschakojf doen besluiten zich in de zeeforten en in de citadel aan do noordzijde terug Ie trekken de hoogten bij Bel Deck te bezetten en een observatiekorps naar de Tschernoya te zenden. De stelling der Russen is eene zeer sterke r.ogtans zal het moeijelijk vallen bel leger in de bergvlakten te doon overwinteren. Te oordeelen naar de toebereidselen welke lo Perekop gemaakt worden schijnen de Russen overigens besloten te bobben ook na het verlies van So- bastopol de Krim te blijven verdedigen. Velen maken zich een verkeerd denkbeeld van bet- gene uren door bet zuidelijk gedeelte van Sebasiopol moet verslaan zij meenen dal de voorstad van Kara- belnaya alleen het zuidelijk gedeelte der stad uitmaakt en dat de tegenovergestelde oever bij gevolg nog door de Russen wordt bezet doch geheel het eigenlijk ge zegde Sebasiopol is ontruimd en is schier niet anders meer dau puinhoopen daaronder begrepen de Mala- koffloren de grooteen de kleine Redan bet Mastbas- lion het midden-bastion, liet Quarataine-forl de forten St.-Nicolaas en SI.-Paul alsmede de tweede linie van verdediging de achter liet Mast-bastion de Redan en den Malakofftoron gelegen batterijen enz. Doch aan de andere zijde der groolo reede bezet liet Russische leger nog de forten Konstanlijn en Calharitia welker muren door de zee licspoeld worden alsook het groole Noorderforl welk fort naar inen zegt 25,000 man kan bevallen en rondom hetwelk zich thans een groot militair kamp bevindt alsmede een gedeelte der burgerlijke bevolking van Sebasiopol. r h a k rij a. Parijs 18 September. Gedurende geruimen tijd waren er alhier ter beurs niet zoo vele valscbe geruchten verbreid als gisteren toen men verhaalde dal de koning van Pruissen overleden was dat het Noorderfort Ie Sebasiopol was ingenomen en dat de generaal Liprandi zich met zijn leger bad overgegeven nadat het in het open veld door de troepen der geallieerden omsingeld was. Hoe onwaarschijnlijk ook vonden deze geruchten echter geloovigen wat de 3 pet. Fransche fondsen op het einde der beurs eensklaps 1 fr. deed stijgen. Uit nader ontvangen berigten blijkt thans dat te Marseille alleen last is ontvangen het afzenden van belegeringsstukken te staken doch dat de afzending van troepen krijgsbehoeften en veld—arti 1 lerie onafge broken wordt voortgezetzelfs was aldaar bevel ont vangen toehereidsolen lo maken voor het overvoeren van 10.000 paarden naar hel Oosten welke aanzien lijke versterking de kavallerie der geallieerden in de ge legenheid zal stellen zich mede in den Oosterscben oorlog Ie onderscbeiden men meent dat bet lootreel des oorlogs alsdan meerlandwaarts in zal worden ovcr- gebragt. G H O O T-B H.XTTAN1SIEK Londen 17 September. In alle kerken dezer hoofd stad zijn gisteren dankzeggingen voor de overwinning op Sebasiopol ten hemel opgezonden. De stoomboot Hydra heeft berigten van de Kaap do Goede Hoop herwaarts overgebragt. In het binnen - ste Mier kolonie beeft eene schrikkelijke slagting plaats gegrepen de Kaffers hebben de ingezetenen aangeval len en vijf en dertig huisgezinnen omgebragt waarbij mannen levend gevild en kinderen in kuipen met kokend water geworpen zijn. Volgens The morning chronicle is aan 1000 sol daten der infanterie bevel gegeven om van 20 lol 26 de zer naar do Krinr te vertrekken, die spoedig gevolgd zul - len worden door 850 man karabiniers en andere troe pen. Buitendien zullen 300 man van hel 77 regemenf ,te Gibraltar in garnizoen, mede derwaarts vertrekken, ter wijl de regering overigens nog hel plan heeft 1200 man schappen aan te werven die gebezigd zullen worden voor de millitalre werkzaamheden in de Krim en be staan zullen uit timmerlieden smeden, metselaars aardewerkers enz. BINNENLAND. Zierikzee 21 September. SecJert de laatste opgaaf zijnde van 18 dezer, zijn er geene cboiera-gevallen bijgekomen en is er één, als hersteld, uit het hospitaal ontslagen. Bij koninklijk besluit is tot ridder der orde van den Nederlundschan Leeuw benoemd de heer mr. S. van der Swalmegriffier van de staten der provincie Zeeland. STATEN-GENERAAL. Opening der gewone vergaderingen 1855 1856. Vereenigde zitting der beide kamersvan maandag den 17 September. Nadat de leden der beide kamers zich achtervolgens in de vergader zaal der tweede kamer hadden vereenigdwordt tegen l'2*/2 ure de vergadering door den heer J. A Philipse geopenddie door den heer griffier der eerste kamer een besluit van Z. M. den koningden 12 dezer genomen, doet voorlezen, waarbij hij mr. J. A. Philips ebe noemd wordt tot voorzitter der eerste kamergedurende de aanstaande zitting der staten-generaal. De voorzitter alzoo, ingevolge art. 103 der grondwetmet liet be leid der vereenigde zitting belast zijndebenoemt eene commissie van 18 leden der beide kamersom Z. M. den koningbij hoogtsdeszelfs aankomst aan het gebouw der staten-generaal te ontvangen en in- en uitgeleide te doen. Ten 1 ure vervoegen zich hunne excellentien de ministers alsmede de heeren leden van den raad van statein de zaal. Na een kort tijdsverloop wordt de nadering van Z. M. den koning, vergezeld van Z. K. H. prins Fr e der ik der Nederlanden aangekondigd

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1