N.o Woensdag 19 September. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMMSTRATIEN 1bosssvsktx-frx3i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags le voren namiddvóór 4 ure. veeschijnt: prijs deb advbbtbktiib Gewone 15 cents de regelGeboorte- Huwelijks— en Doodberigten van 1-6regels hf 1behalve het Zegelregt. AFKONDIGING. LONGZIEKTE. De Gedeputeerde Staten van Zeeland doen te welen dal, vermits liet gevaar voor eene verdere ver spreiding der zich onder de runderen van M. de Rijke wonende Ier gemeente Oosler' en Sir Jansland ver toond hebbende longziekte kan beschouwd worden als geheel te zijn geweken in hunne vergadering van heden is vastgesteld hetgeen volgt Artikel 1. De bepaling vervat in het besluit van Gedeputeerde Staten van den 18 Mei jongstleden, no. 66, (provinciaal blad no, 55) waarbij de hoeve, met den stal en de erve van .11. de Rijke onder de gemeente Ooster- en Sir- Jansland bij voortduring wordt verklaard als verdacht van door de longziekte te zijn besmet wordt inge trokken. Art, 2. Burgemeester en, Wethouders van Oosler- en Sir- Jansland zullen daarvan aan de ingezetenen, bij afkon diging kennis geven. Art. 3. De beschikking van dit besluit treedt in werking met bare afkondiging. En zal dit besluit gedrukt en in al de gemeenten van de kanlon-geregten Zierikzee Brouwershaven en Tho- len door de zorg van Burgemeester en Wethouders aangeplakt mitsgaders in het provinciaal blad opge nomen worden. Gegeven te Middelburg den 7 September 1855. De Gedeputeerde Stalen voornoemd P. D. van GITTEBS loco- Voorzitter. S. van der SWALMË Grifjier. AFKONDIGING. INTREKKING VAN PROVINCIALE VERORDE NINGEN WAARBIJ STRAF IS BEDREIGD. De Gedeputeerde Staten van Zeeland doen te weten dat door de Staten dier Provincie in hunne vergadering van den 9 Julij jongstleden is vastgesteld hetgeen volgt Overwegende dat sommige der sedert den 19 Sept. 1814 vastgestelde provinciale reglementen en verorde ningen tegen wier overtreding straf is bedreigd be- hooren te worden ingetrokken Dat andere van die reglementen en verordeningen, hoezeer ten gevolge van latere bepalingen vervallen zouden kunnen geacht worden alsnog in werking te zijn om dat zij niet bepaald zijn ingetrokken Dat het in dien stand van zaken ter vestiging van regtszekerheid, noodig is, te bepalen welke van die reglemenlen en verordeningen nog gelden hebben goedgevonden: Eenig Artikel. Alle provinciale reglementen en verordeningen te gen wier overtreding straf is bedreigd welke zijn vast gesteld sedert den 19 September 1814 tot den 1 Januarij 1855, worden met 1 Januarij 1856 buiten werking gesteld met uitzondering van hpt reglement op de overzetveren vastgesteld den 6 Julij 1837 goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 1 September daaraanvolgende, no. 80, (provinciaal blad no. 81 van 1837);" bet reglement op het beheer en onderhoud en de pobcie der buurtwegen en voetpaden met zijne wijzi gingen vastgesteld den 6 Julij 1838 den 4 Julij 1844, den 8 Julij 1847 en den 6 Julij 1848 goedgekeurd bij de koninklijke besluiten van den 4 Augustus 1838 no. 106, van den 12 Augustus 1844 no. 96 van den 6 September 1847 no. 47 en van 26 Julij 1848 no. 120, (provinciale bladen no. 80 van 1838, no. Ill van 1844, no. 96 van 1847 en no. 80 van 1848);" het reglement ter voorkoming van de verspreiding der longziekte onder hel rundvee en zijne wijziging vastgesteld den 10 Julij 1841 enden 12 Julij 1851 goedgekeurd bij de koninklijke besluiten van den 5 Ja nuarij 1842 no. 69 en van den 30 Julij 1851 no. 38, (provinciale bladen no. 15 van 1842 en no. 108 van 1851);" bet reglement op liet gebruik der provinciale stei gersvastgesteld den 9 Julij 1852, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 26 dier maand no. 17 (provinciaal blad no. 109 van 185*2);" liet reglement ter uitvoering van artt. 9 en 13 der wet van den 6 Maart 1852 (Staatsblad no. 47) tot regeling der jagt en visscherij vastgesteld den 14 Julij 185 l goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 16 Augustus daaraanvolgende no. 56 (provinciaal blad no. 106 van 1852);" en dat deze intrekking is goedgekeurd bij Zijner Maje- steils besluit van den 23 Augustus jl. no. 95. Gegeven le Middelburg den 7 September 1855. De Gedeputeerde Staten voornoemd P. D. van GITTEBS loco-Voorzitter S. van der S WAL ME Griffier. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter ken nis van de belastingschuldigen dal bet kohier van hel Patentregt over het loopende dienstjaar van deze ge meente op den 11 dezer maand door den heer Com missaris des Konings in deze provincie is goedgekeurd en vastgesteld zoo mede dat hetzelve op heden wordt gesteld in handen van den heer ontvanger der directe belastingen enz, alhier ter invordering met aanma ning aan alle palentpligtigen om hunne aanslagen overeenkomstig de wet te voldoen. Zierikzee den 17 September 1855. B. C. CAU. :ITENLA 1traïskr.ijk. Parijs 14 September. In statigen optogt heeft de keizer zich gisteren door de met vlaggen en guirlan - des getooide sir ten dezer hoofdstad naar de Notre- Dame-kerk begeven tot bijwoning van het Te Deum wegens de behaalde zege in de Krim. Aan het kerkge» bouw werd Z. M door den aartsbisschop van Parijs be groet. De plegtigheid duurde ongeveer een uur, gedu rende welken lijd het geschut van het hotel der Invaïieden zich deed hooren. Eene ontzetlende menigte was op de been. Terstond na hot ontvangen van de tijding der ver nieling van Sebastnpol heeft de minister van oorlog last gegeven, liet zonden van troepen en materieel uit de ha vens der Middelandsche Zoo naar de Krim te staken. Zelfs zouden reeds te Toulon ingescheepte troepen ont scheept zijn. Zulks, gevoegd bij het berigt der onrnid (lelijke afdanking van alle soldaten der iigting van 1847 die nog hij liet leger in het Oosten onder de wapenen waren gebleven verlevendigt de hoop op vrede. Volgens eene depêche van den generaal Pelisster van den 11 dezer, bedraagt het getal der gewonde Fran- schen in de ambulances gebragt 4509, waaronder 450 officieren het getal der gesneuvelden kon nog on mogelijk worden opgegeven men dacht dat dit, zoo als gewoonlijk het een derde van het getal der gekwetsten niet sou overtreffen. Volgens den Monileur bedragen do verliezen van de Russen in den slag van den 16 Augustus 7000 man. De generaals Read Wawesky en Weimann zijn gedood terwijl 5 andere generaals gekwetst zijn. Veten verzekeren dat Frankrijk in vereeniging met Engeland oorlogschepen naar Napels zal afzenden, en dal de daartoe bestemde schepen reeds in de haven van Toulon gereed liggen. Eene zoodanige manifes tatie der Westersche mogendheden zou aanleiding tot gewigtige gebeurtenissen in Italië kunnen geven want ook in Toscane Modena en Parma staan de bevolkin gen op zeer slechten voet mei de regeringen. Volgens de jongste uil Petersburg ontvangen berigten zullen wederom tien nieuwe regomenten naar de Krim worden gezonden terwijl het bevel moet gege ven zijn om een nieuw legér van 50,000 man aan de Prutü te concentreren en d^versterkingswerken te Pere- kop te vollooijen. ïn Warschau wordteen nieuw groot artilleriepark aangelegd dat eveneens voor do Krim be stemd is. Te Petersburg moet dooreen hooggeplaatst persnon, bij het ontvangen der Jobs-tijding uit de Krirn, gezeg-J zijn dat Rusland nimmer na eene nederlaag den vrede zal sluiten. g r o o t-b r i t t a n» i e bj Londen, 14 September. Zoodra de tijding dat, Se- bastopol den geallieerden in handen gevallen was H. M. maandag avond ten elf ure te Balmoral gewierd, gaf zij bevel dat die heugelijke tijding onverwijld zou worden bekend gemaakt. Prins Albert door graaf Granville den generaal-mnjoor Greg en eenige andere officieren vergezeld begaf zich naar den top van Graig Cohhain waar een groot vuur ontstoken werd. Wel dra stoomden do Hooglanders van allo kanten toe om do blijde tijding te vernemen en ontstaken insgelijks groole vreugdevuren terwijl eenige drank onder hen werd uitgedeeld. De koningin en de berlogin-weduwo van Kent en de dames van haar gevolg zagen van verre dit schouwspel uit do vensters van het kasteel aan. De Times behelst een zeer hevig artikel om aan te toonen dat de geallieerden thans geene vredesvoor stellen meer kunnen doen en zelfs de dubbelzinnige tus- schenkornst van Oostenrijk niet langer kunnen gedoogen. Volgens dat blad heeft de overwinning der Westersche mogendheden bewezen dat zij niemands hulp behoeven om in Europa te heerschen, en zal eene der voornaamste gevolgen van de tegenwoordige overwinning wezen de regeringen van Midden-Europa minder aanmatiging en de bevolkingen van Midden-Europa minder onderwer ping te loeren. De geallieerde mogendheden zegt do Times hebben thans het regt eene meer fiere houding aar. te nemen en eene meer stoute taal te voeren want zij hebben getoond tol welke uitkomsten de oorlog reeds geleid beeft en zij zullen zoo vele offers niet te vergeefs gebragt willen hebben. BINNENLAND. Zierikzee 18 September. Sedert onze laatste opgave zijn door de geneeskundige commissie alhier aangegeven 2 cholera gevallen en is sedert één overleden zoodat hel totaal bedraagt 8. waarvan overleden 5, blijven nog in behandeling 3 in bet cholera-hospitaal. Van goederhand verneemt men dat daar de cho lera zich hier en elders weder vertoont de Christelijke Afgescheiden Gereformeerde gemeente te dezer slede van voornemen is om 's wekelijks een biduur desaan- gaaride te houden en wel des donderdags avonds om ze ven ure, hetwelk a. s. donderdag een aanvang zal nemen. Z. M. heeft hij besluit van »len 12 dezer naar aanleiding van de wet van Junij 1815, verminderd de regten op don invoer van aardappelen op 5 centen de 10 mudden van gerst op een cent de 100 pond van rijst op 3 cent de 100 pond van paddy op 2 centen de 100 ponden en van tarwe rogge maïs gerst en mout boekweit haver spelt boonen en gort op tien centen het last en van brood beschuit en meel op ƒ4,10 de 100 ponden te rekenen van 1 October 1855 en uiterlijk lot 31 December daaraanvolgende. Als eene bijzonderheid meldt men ons dat bij den warmoezier Bastiaan van den Brande woonach tig onder de gemeente Kraüngen aan den Oudendijk, in hel voorjaar een aardappel in veertien stukken ver deelt! en gelegd is thans bij de delving is bevonden dal deze ééne aardappel ruim een kwart mud gezonde aardappelen heeft opgeleverd zijnde bij telling bevon den 244 stuks waarvan slechts één door de ziekte was aangetast. Men schrijft uit Lienden (Gelderland) van den 12 dezer: Een treffend ongeluk heeft alhier plaats gehad Een jong mensch 35 jaren oud vond men heden niet ver van hier in eene drooge sloot overleden bij onder zoek bleek het, dat zijn nekbeen gebroken was, men ver moedt dal ook weder sterke drank hiervan de oor zaak was. Den 7 dezer werd onder de gemeente Oidendiever provincie Drenthe een natuurverschijnsel waargenomen dat vele menschen uitlokte om het te aanschouwen eene windhoos namelijk nam door een geweldigen

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1