ZIERIKZEESGHE C0ÜRANT. W.o 74 Zaturdag 15 September. 1855. Woensdag en Zaturdag. DE KERMIS. HKSTM AMIMSTBATIKR MEUWSTIJDIM abov»hl>ta-fkui Per drie maanden f 2.00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertdaags te voren 'namidd. vóór 4 wre. vsriohukt: .■ij. bh loniimm Gewone 15 cents de regel. Geboorte— Huwelijke— en Doodbeiigten van 1-6regels h f behalve het Zegelregt. Door het heerlijkste weder werd de kermis begunstigd en dit werkte mede om de algemeene vreugde te verhoogen. "Wij schroomen dus niet haar eene goede en genoegelijke kermis te noemen. Nog een enkel woord hebben wij te wijden aan de voorstellingen van den heer Rosenveldt. Die van dingsdag avond wekte eenigzins onze belang- stelling, omdat wij nog niet vergeten waren, hoeveel furore het op voeren van het Gebed der Schipbreukelingen in het Salon des Variétés van den heer Dvport maakte, en hoe de talentvolle actrice mej. Kleinetoen in al haren luister schitterde. En vraagt gij nu kon het spel van mej. Huizers haar evenarenhet antwoord van allen die beiden aanschouwden zal wel algemeen zijn Neen En toch ook ver dienstelijk kweet zij zich van de moeijelijke rol van Ogaritha maar beter dan ten vorigen jare door den heer Jacquizagen wij den heer Vroombrouck de rol van Carlos vervullen. Wij brengen hem daarvoor hulde, die hem regtmatig toekomt. In zulke rollen schijnt hij een meester te zijn althans toen wij hem den koning van Spanje in Don cesar de Bazan zagen spelen dachten wij is dat nu dezelfde bekwame acteur van gisteren avond Want als koning van Spanje liet zijn spel veel te wenschen over. Hoogst voldaan verliet dingsdag avond het talrijk publiek de tent. Ook woensdag avond was de tent goed bezet. Meer bijval dan don Cezar de Bazan verwierf de goede uitvoering van het geestige nastuk als twee Druppels Water. Donderdag avond ten tooneele gevoerd Magdalena. Geene der voorstel lingen die ons zoo beviel als deze. De Magdalena werd uitmuntend door mej. Huisers gespeeld. De heer Vroombrouck en Totharst hebben hunne rollen van Lambert en André voortreffelijk vervuld. Ook de heer Rosenveldt was als Victor goed op zijne plaats maar de meeste toe juiching viel het aardige nastukHoning en Azijn ten deel. De heer Vroombrouck speelde de rolvan der Schaal onverbeterlijk en ten volle verdiend wa9 de eer der terugroeping die hem te beurt viel. De op voering voor de tweede maal van dit nastukje zou ons lief 2ijn en ge- rustelijk durven wij dan de tooneelminnaars aanbevelen die voorstelling te gaan bijwonen. De heer Hagen zien wij gaarne in onnoozele rollen. De goede ontvangst die de heer Rosenveldt hier weder genoten heeftzal hem zeker verheugen en hij zal door voort te gaan met zijn personeel te verbeteren en te vermeerderen steeds groot.eren bijval verwerven.. Wij zouden den heer Rosenveldt zelve gaarne weder eens zien optreden in eene der rollen die hij creëerde. "Voor de nog door hem te geven voorstellingen wenschen wij hem een goeden uitslag toe. En hiermede stappen wij van de kermis af en roepen wij haar toe .- Vaarweltot wederziens in een volgend ja: r! Oprnbare llaadsvrrjfadorliig gehouden te Zierikzee, «len 13 September 1855 Voorzitter Mr. B. C. Cau Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. De notulen der vorige Vergadering worden na resumtie goedgekeurd. De herkozen leden Mr. Fokker, Jhr. de Jonge, D. van der Vliet en Mr. W. C. df. Crane, door den Secretaris binnengeleid, leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waar mede de Burgemeester hen geluk wenscht. Tot Wethouders worden benoemd Mr. Fokker en Jhr. de Jonge ■die verklaren de benoeming aan te nemen waarover de Burgemeester met eenige woorden zijne blijdschap betuigt. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt gekozen Mr. C. J. Fokker, die zich de keuze laat welgevallen. Wordt benoemd als lid voor de Commissie van de strafverorde ningen Mr. C. J. Fokker. Worden gekozen als leden voor de commissie van het finantieel be heer der tusschenschool Jhr de Jonge en Mr. de Crane. Tot leden van de commissie van Frabricage worden herkozen de heeren Mr. van Dongen Ochtman en Landsknegt. Als lid der commissie van toezigt op de Weverij wordt gekozen Jhr. de Jonge. Wordt gelezen een adres van den Gemeente-Architect Couvee hou dende verzoek om als Marktmeester eene jaarwedde van/" 100 te genie ten als hem bij zijne sollicitatie toegezegd en toelage ter tegemoetko ming der belasting van zijn woonhuishetwelk wordt gesteld in handen der commissie voor de begrooting om daarover rapport uit te brengen. Worden gekozen als leden der Commissie voor het reglement van. het algemeen Armbestuur Mr. Fokker en Jhr. de Jonge. Als lid der commissie van het Vroonreglement wordt gekozen Mri Fokker. Wordt gelezen eene missive van het bestuur der Teekenschoolmet toezending van het reglement voor dezeter goedkeuringhetwelk voor de leden ter visie wordt gelegd. De Voorzitter berigt dat de beschikking is ontvangen op het adres van den Raadaan den koning om vrijdom van uitvoerregten van de Zelkasch welk beschikking wordt voorgelezenhoudende berigt dat Zelkasch onder Zoutkeetasch is te rangschikken en mitsdien geen vrij dom kan verleend worden. De Voorzitter stelt voor om dit request te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten einde die zaak in nadere overwe ging te nemen. Wordt medegedeeld het verschijnen der Cholera Asiatica alhier. Eene opgaaf der kosten kan voor alsnog niet gedaan worden. Bur gemeester en Wethouders vragen goedkeuring op het ten deze ver- rigtte en autorisatie om met de geneeskundige commissie de noodige maatregelen tot stuiting der ziekte te nemen. Aldus besloten. Hierna wordt de openbare in eene besloten zitting veranderd. KENNISGEVING. Opening Groote Jagt Do Commissaris des Konings in de Provincie Zee land maakt htkend dal de opening der groote jagt in deze provincie door de Gedeputeerde Staten is be paald op maandag den 17 September aanslaande. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatst en aan de Gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 7 September 1855. De Commissaris des Konings voornoemd Bij afwezendhejd P. I), van CITTERS Lid van Gedeputeerde Staten. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op woensdag den 19 dezer maand des middags op het Jlaadhurs in het openbaar aan den minsteischenden aan te besteden, liet afbreken van de bovengedeelten der Contreforten met het gewoon onderhoud van den grooten toren lot op 1 Mei 1857 overeenkomstig bet iiestek en de voorwaarden tot die be steding van heden af op de gemeente-Secretarie ter lezing liggende voor de gegadigden zullende op Zatur dag den '5 dezer des namiddags 4 ure, aanwijzing op hel werk geschieden door den gemeente-bouwmeester hij wien inmiddels de begeerde inlichtingen te be komen z.ijn Zierikzee den 12 September 1855. II. C. CAU Voorzitter. c. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Inspectie Vertofgangers. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien een besluit van den commissaris des konings in deze provincie van den 23 Augustus jl. A. no. 3511/1 3de afdee'.ng [Provinciaalblad no. 78), toege licht bij circuL.re van den t September jl. A no. 3604/1 3de afdeeling [Provinciaalblad no. 79). Roepen op al de in deze gemeente zich bevindende verlofgangers der Nationale Militie beboerende J.° Tot <le ligtiftgen 1851 en 1852 mei uil zon dering van de zoodanigen, die krachtens hel koninklijk besluit van den 8 Augustus jl. no. 61 zijn opgeroe pen om aan «ie wapenoefeningen in September deel te nemen. 2.° Tol de ligting van 1853 die minder dan een jaar in werkelijke dienst zijn geweest 3.° Tot de ligting van 1853, die tot het Limburgsch bonds-eontingent belmoren. Om op maandag den 8 October eerstkomende des morgens ten 9 ure zich te bevinden onder do Beurs le Zierikzee len einde le worden geïnspecteerd De verlofgangers worden herinnerd aan de volgende bij de wetten van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen. a. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de verlofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nnlater. zonder voor hun achter blijven ten genoege van den Militie Commissaris voldoende redenen le kunnen aanvoeren zullen gelast worden nader voor hem. voorzien van hunne kleeding en équipement stuk ken te verschijnen en vervolgens overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 deF wet van den 8 Januarij i8l7 zullen worden gestraft. b. Dat zij op de gemelde inspectie zullen behooren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die bij hel vertrek van het korps aan hen zijn gelaten van het zakboekje, henevens van het attest lm. HH., hun door hel bestuur hunner gemeente uitgereikt. bal zij die daarin nalatig zijn lot eene nadere in spectie zullen moeten opkomen en dat de zoodanigen die hunne kledingstukken hebben verwaarloosd bij hun korps zullen worden opgeroepen. cDal zij gedurende de gemelde inspectie zich or delijk behooren te gedragen en onderworpen ?ijn aan de militaire tucht en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie door de policie zal worden gelet, d. Dat zij hoezeer niet hun korps hebbende afge rekend hunne kleeding- en equipementstukken steA's ir» waarde zullen moeien houden en zich daarvan i0° lang zij niet zijn gepasporteerd oin geenerlei^cn timgen ontdoen. e. Dat zij wanneer zij hun verblijf builen de pro vincie willen vestigen hunne verlofpas aan hel be stuur hunner gemeente moeten terug vra»en en dal zij zich binnen vier weken moeten aanmelden hij hel be stuur «Ier gemeente in het welke zij voornemens zijn te verblijven op straf van als deserteur te worden behandeld fDn' 'i) wanneer zij ziel» langer dan tweemaal vier en twintig uren uit hunne gemeente willen verwij. deren daarvan in persoon moeten kennis geven aan het gemeente bestuur me.I opgave der gemeente wer- waarls zij zich begeven op straf van een arrest van 2 tol 6 dagen door het gemeentebestuur op le leggen. g. Dat zij zich op gelijke straf ingeval rij langer dan twee maal vier en twingtig uren buiten hunne gemeente verblijven bij hel bestuur der gemeente alwaar zij zich bevinden mooten aanmelden. til opdat geen verlofganger hiervan onwetendheid zou kunnen voorwonden zal deze behalve de schrif telijke oproeping die een ieder aan zijn woonhuis ont vangen zal worden aTgckondigd en in de courant ge plaatst. Zierikzee, 12 September 1855. B C. CAU Voorzitter. C de JONGE Secretaris. BUITENLAND. r h a m k h ij k, Darijs 1 September. De minister van oorlog heeft van den generaal Pélxssier hel volgend telegrafisch berigt ontvangen. In de Krim den 9 September ten 8 ure des avonds- «Heden is mij gebleken dat de vijand zijne stoom schepen had doen zinken. Zijn vernielingswerk heeft voortgeduurd onder het vuur onzer bommen. Achter eenvolgens springen mijnen welke het mij ter» pligt maken nog uit te stellen de plaats binnen te trekken welke niet anders is dan een uitgestrekte vuurpoel. In hel naauw gebragl vraagt vorst Gortschako/f van mij eene wapenschorsing ten einde zijne gewonden le ver voeren. De door de Russen nabij het fort St. P^ul daargestelde brug voor het onderhouden der gemeen schap tussclieo het zuidelijk en het noordelijk g/deelte der stad is door hen uit voorzigtigheid afgrnroken. Alles gaal goed. Wij waken aan de Tschcnöia. Ik zal u spoedig opgave doen van de geleden verliezeu.' BINNENLAND. Zierikzee, 14 September. He/«Ier alhier plaats gehad hebbende cholera geval^n bedraagt volgens opgaaf der geneeskundige commissi to1 heden 6, waar van overleden 4 blijven onder behandeling 2 in het cholera-hospitaal, JONGSTE BUITENL/NDSCÏ1E TIJDINGEN. Parijs, 13 September. Van regeringswege is de vol gende depêche van der generaal Pélissier bekend ge maakt. Heden heb* Sebastopol en zijne verdedi- gingslinien doorwan'tdd. Men kan zich geen juist tafereel van onze overwinn;,g voorstellen wier uitgestrektheid alleen door het broeken der plaatsen zelve gekend kan worden. Mental het getal der op den 8 dezer voor en in ScbasMP0' huiten gevecht gestelden op 30,000 a 40,000 Van het Fransche leger zouden 4000 man gedooi cn J0,000 gewond zijn onder de dooden zou mep3 en onder de gewonden 8 generaals lellen. Van be' Engelsche leger zouden 2000 man gedood en ge rond zijn. Zierikzee 14 September. Binnengekomen de En gelsche schooner Dart kapt. Job. Dorgbt met spoor- ijzervan Cardif voor Rotterdam,

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1